Постелка за пълзене?

  • 4 740
  • 43
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Харесах в Данет една постелка за пълзене и игра"Мечо"на VipBaby за 18 лв.и искам да си купя,но ако я поръчам оттам ще ми излезе скъпичко,защото не живея в София,а до София.Стигам до София с маршрутка за 20 мин.и като помисля по добре да отида някъде и да си я купя.Но от къде?Въпроса ми е някой да ги е виждал или купувал наскоро в някой софийски магазин?Или поне нещо подобно,но тази много ми хареса и ще ми върши работа,че вече падахме от леглото.Така ще може да си играе на пода докато аз върша нещо,а не да стоя непрекъснато до нея и да я следя.

# 1
  • Мнения: 2 529
За постелка не се сещам точно, но сега по детските магазини  има много от активните гимнастики на "Chipolino", които всъщност могат да се използват за такава постелка, ако им се махнат рамките с висящите работи Wink Хем така ще удариш "с един куршум, два заека".

# 2
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
а защо не се разбереш с Данет да я вземеш от магазина им?

# 3
  • Мнения: 1 187
Ние за тази цел използвахме едни пъзели мекички, по тях има животинчета, буквички. Един пъзел съдържа 9 части, но ние взехме 2 за да стане по-голям.Купувахме ги от Била по 8-9лв. единия.Ако имаш възможност ги виж какво представляват.Аз ти ги препоръчвам, много  бях доволна, а дори държат и много топло. Grinning

# 4
  • Букурещ
  • Мнения: 7 830
Shocked а за какво ти е  Shocked "постелка за пълзене"? Shocked  що за глупост? ти да не мислиш, че ще ограничиш бебето си да пълзи само на нея? леле, ти щом от толкова рано ще му ограничаваш свободата.....нямам думи.

# 5
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Цитат на: Liorena
Shocked а за какво ти е  Shocked "постелка за пълзене"? Shocked  що за глупост? ти да не мислиш, че ще ограничиш бебето си да пълзи само на нея? леле, ти щом от толкова рано ще му ограничаваш свободата.....нямам думи.


Щото ме кефи.Лошо ли е?

И що реши че искам да му ограничавам свободата?

Аз няма да я обградя с решетки,като иска да пълзи ще слиза от нея!!!!!!!!!!!!!!

# 6
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Цитат на: Reza
а защо не се разбереш с Данет да я вземеш от магазина им?


Мамма ми писа и сигурно така ще стане!

# 7
  • Мнения: 46 508
Цитат на: Liorena
Shocked а за какво ти е  Shocked "постелка за пълзене"? Shocked  що за глупост? ти да не мислиш, че ще ограничиш бебето си да пълзи само на нея? леле, ти щом от толкова рано ще му ограничаваш свободата.....нямам думи.


И аз не искам, но не виждам алтернатива. На теракот сме Sad

# 8
  • Букурещ
  • Мнения: 7 830
Цитат на: irenka
Щото ме кефи.Лошо ли е?
!!!



е, щом те кефи, това обяснява всичко. Sunglasses

# 9
  • Букурещ
  • Мнения: 7 830
Цитат на: nikol78
Цитат на: Liorena
Shocked а за какво ти е  Shocked "постелка за пълзене"? Shocked  що за глупост? ти да не мислиш, че ще ограничиш бебето си да пълзи само на нея? леле, ти щом от толкова рано ще му ограничаваш свободата.....нямам думи.


И аз не искам, но не виждам алтернатива. На теракот сме Sad




еми и ние сме с теракот, и през ум не ми е минавало да купувам постелки за пълзене, на теракот пълзеше из цялата къща - къде е проблемът?

# 10
  • Мнения: 46 508
Цитат на: Liorena
еми и ние сме с теракот, и през ум не ми е минавало да купувам постелки за пълзене, на теракот пълзеше из цялата къща - къде е проблемът?


Студ, ама аз съм си зиморничава де, може и това да е Grinning А не си ли удря колената, твърдичко ми се вижда, но имам още време да мисля, няма да пролази скоро Grinning

# 11
  • Букурещ
  • Мнения: 7 830
Цитат на: nikol78
Цитат на: Liorena
еми и ние сме с теракот, и през ум не ми е минавало да купувам постелки за пълзене, на теракот пълзеше из цялата къща - къде е проблемът?


Студ, ама аз съм си зиморничава де, може и това да е Grinning А не си ли удря колената, твърдичко ми се вижда, но имам още време да мисля, няма да пролази скоро Grinning


нямате ли парно? не ми казвайте, че живеете на студ?няма да повярвам.
и по-смело действай, от теракот няма да настине, няма да си нарани колената - гаранция Sign Exclamation
не се страхувай, когато му дойде времето пусни детето на земята - то само знае какво да прави, няма страшно, ама грам няма страшно, минала съм през същото, не те карам да ми вярваш изобщо, но от разни предпазни мерки повече рискуваш да направиш кекаво детето. Довери му се, и няма да сгрешиш, то е толкова свободно същество, колкото и ти, в един момнет ще развие доста бърза скорост на пълзене, че ще ти е все едно къде пълзи, и постелката, която ще закупиш, ще ти е най-излишното нещо.

но крайното решение е твое.

 Grinning Успешна Нова Година, и успехи в пълзенето Grinning

# 12
  • Мнения: 46 508
Liorena, ще пробвам като пропълзи Grinning  А иначе с ТЕЦ сме, ама аз съм дефектна - мъжа ми спи по боксерки с едно оедало, а аз с тениска, пуловер, олекотена завивка, одеало и спален чувал за капак. Иначе не съм изнежена и не настивам, ако остана по-съблечена, пия всичко с лед /и през зимата/, но просто не ми е конфортно като ми е студено Sad   с ниско кръвно съм и винаги ми е студено и колкото и да се обличам съм ледена Sad

# 13
  • Букурещ
  • Мнения: 7 830
Цитат на: nikol78
ама аз съм дефектна (



а, е това е, за да не направиш и детето такова - го пусни да си пълзи наволя където си пожелае Grinning  #Milti

# 14
  • Мнения: 46 508
Цитат на: Liorena
Цитат на: nikol78
ама аз съм дефектна (



а, е това е, за да не направиш и детето такова - го пусни да си пълзи наволя където си пожелае Grinning  #Milti


Мдааа, права си Grinning Айде лека вечер, а аз отивам да си метна нещо на гърба, че захладня Grinning

# 15
  • Мнения: 713
Пробвала ли си някакви физически упражнения? Аз бях нещо подобно на теб, но след като тръгнах редовно на фитнес ела да видиш. Даже си завършвах банята със студен душ и ми беше голям кеф. Ама сега няма кой да ми гледа детето Sad и не съм ходила от толкова дълго време, чак съм като ръждясала Sad . Имам един велоергометър дето сам се кара защото единственото време, през което мога да карам е вечер, когато съм скапана и така. Извинявам се, че мръднах от темата, но стана ясно, че се водиш от себе си като приготвяш нещата за детето, което си е напълно естествено. Но наистина не е хубаво да се изнежват. Тук даже препоръчват още от първите месеци да се слагат децата по пода, а не да се държат по леглата. На нашта и бях купила play mat, но не се задържаше на него много много. Ако видиш как тук посред зима ги развяват бебетата с едни памперси само мале мила Shocked, а деца с къси чорапи и боти, ученици по къси ръкави Shocked да излизат от училище Shocked . Мойта като хвана поредната настинка и се оплаках на една мама в чакалнята на доктора и оная ми вика ми то вика е хубаво за техния имунитет, тя с двете си деца дошла, че нещо на нейните имунитета с проблем. Антибиотик с триста зора дават, което мен не ме притеснява, Калпол и това е, оправяме си имунитета.
Сори, много дълго стана.

# 16
  • Букурещ
  • Мнения: 7 830
Цитат на: anan
Пробвала ли си някакви физически упражнения? Аз бях нещо подобно на теб, но след като тръгнах редовно на фитнес ела да видиш. Даже си завършвах банята със студен душ и ми беше голям кеф. Ама сега няма кой да ми гледа детето Sad и не съм ходила от толкова дълго време, чак съм като ръждясала Sad . Имам един велоергометър дето сам се кара защото единственото време, през което мога да карам е вечер, когато съм скапана и така. Извинявам се, че мръднах от темата, но стана ясно, че се водиш от себе си като приготвяш нещата за детето, което си е напълно естествено. Но наистина не е хубаво да се изнежват. Тук даже препоръчват още от първите месеци да се слагат децата по пода, а не да се държат по леглата. На нашта и бях купила play mat, но не се задържаше на него много много. Ако видиш как тук посред зима ги развяват бебетата с едни памперси само мале мила Shocked, а деца с къси чорапи и боти, ученици по къси ръкави Shocked да излизат от училище Shocked . Мойта като хвана поредната настинка и се оплаках на една мама в чакалнята на доктора и оная ми вика ми то вика е хубаво за техния имунитет, тя с двете си деца дошла, че нещо на нейните имунитета с проблем. Антибиотик с триста зора дават, което мен не ме притеснява, Калпол и това е, оправяме си имунитета.
Сори, много дълго стана.


Дано повече майки прочетат постинга ти

# 17
  • Мнения: 883
Лиорена, според мен не си права в случая, ние също нямаме килими- навсякъде теракот, е няма да я пусна да пълзи по земята. Пускала съм я на килим- удари си главата на 2-рата минута, навири дупето и се удари силно, много плака. Стига ми, че си удря главата постоянно, докато си е в леглото, разбира се че е по-удачно да пълзи на нещо по-меко поне.
Тези пъзели съм ги виждала, май са добър вариант.
Да добавя само, че мен съвсем не ме притеснява това, че на пода може да и е студено- от както се е родила я обличам леко и в къщи и навън.

# 18
  • Букурещ
  • Мнения: 7 830
Цитат на: belalim
Пускала съм я на килим- удари си главата на 2-рата минута, навири дупето и се удари силно, много плака. .


а не си ли се замиляла, че точно от твоите предпазни мерки, един ден ще падне доста по-лошо и доста по-лошо ще се удари. какво като си е ударила главата, голяма работа, ще си я удари веднъж, два пъти, три пъти и после ще спре да се удря.
защото сама ще разбере какво трябва да прави и как да го прави.
изобщо не съм съгласна с теб, съжалявам.

# 19
  • Мнения: 46 508
Цитат на: anan
Пробвала ли си някакви физически упражнения? Аз бях нещо подобно на теб, но след като тръгнах редовно на фитнес ела да видиш. Даже си завършвах банята със студен душ и ми беше голям кеф. Ама сега няма кой да ми гледа детето Sad и не съм ходила от толкова дълго време, чак съм като ръждясала Sad . Имам един велоергометър дето сам се кара защото единственото време, през което мога да карам е вечер, когато съм скапана и така.....


И аз съм с велоегометър, като съм на него ми е добре, ама после пак студ Sad Само през бременността малко живнах, но тогава кръвното ми се оправи и беше 110/70, а сега си карам със старото 90/60.



Цитат на: anan
.......Извинявам се, че мръднах от темата, но стана ясно, че се водиш от себе си като приготвяш нещата за детето, което си е напълно естествено. Но наистина не е хубаво да се изнежват. .................


Знам, че аз не съм наред и никога не се водя по себе си като обличам детето. Сега Т в стаята е 18-20 градуса, а като я нямаше беба - 25 държах Embarassed Винаги я обличам с една идея по-малко от мен, а трябва да е обратното ама.........

# 20
  • Мнения: 883
Ама нали това ти казвам- удря си главата в леглото по 20 пъти на ден, наскоро си удари брадичката и и се поду. Знам, че юнак без рани не може, но ме е страх да не си счупи главата или някое зъбче (което е малко вероятно де). Сигурно причината е в това, че не може да пълзи добре, иска да ходи, затова много вири дупето и забива главата долу.

# 21
  • Мнения: 713
Извинявай миличка, някак си излезе, че едва ли не те обвинявам в нещо Embarassed . Недостатъците на разговор по интернет, сори. Не е като да си седне човек па да си поприказва, така малко като гадаене.
И на мен напоследък нещо взе да ми става студено, та се замислям скапана, не скапана да се мятам на колелото. А през бременността ходех боса с боти през зимата и по къс ръкав. Една жега ме беше обхванала Grinning .
Целувки на бебчо Grinning

# 22
  • Букурещ
  • Мнения: 7 830
Цитат на: belalim
Ама нали това ти казвам- удря си главата в леглото по 20 пъти на ден, наскоро си удари брадичката и и се поду. Знам, че юнак без рани не може, но ме е страх да не си счупи главата или някое зъбче (което е малко вероятно де). Сигурно причината е в това, че не може да пълзи добре, иска да ходи, затова много вири дупето и забива главата долу.


да, разбирам, хубаво е, че си разбрала за юнака и раните.
според мен няма да си счупи главата, недей да мислиш такива неща, нито зъб, недай си Боже, просто защо моето да може да е пълзяло на воля на плочките, а други майки да ги е страх, ето това недоумявам. Няма страшно, най-малко от пълзене по теракот. Няма нищо страшно, главите са здрави, не са чупливи, и глави сме си удряли, и уста сме си разбивали, за тези 2г и отгоре съм се нагледала и на обелени колена през лятото навън, и на падания безброй, и белег на брадичката имаме, много жестоко падане, много кръв, ама какво от това, не е приятно, но се е случило....изобщо само спокойствие му е майката без много шаш и паника.

# 23
  • Мнения: 883
Добре, разбирам те- от опит глава не боли , нищо не пречи да пробвам Simple Smile. Лека нощ!

# 24
  • Букурещ
  • Мнения: 7 830
Цитат на: belalim
Добре, разбирам те- от опит глава не боли , нищо не пречи да пробвам Simple Smile. Лека нощ!


лека Grinning

# 25
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
аз само да дам едно рано за Лиорена:)
няма да се повтарям с нея. само ще кажа, че Елина е била без никакви килимчета, проходилки и всевъзможни предпазни неща.
Диана ще да е по същия начин.
Само дето немога да я оставям на пода, защото Елина я полазва и става страшно:(

# 26
  • Мнения: 3 211
Да се включа и аз... Пъзелът е много добра идея, ние си купихме такъв на 1г.и пол. и съжалявах, че не съм го купила по-рано, хем постелка, хем страхотна игра. Но ако не искаш постелка, можеш най-малкото да сложиш едно дебело одеяло на земята, на теракота според проблема е не толкова че е студено, а че много се пързаля и после като прохожда много пада

# 27
  • Sofiа
  • Мнения: 3 241
Айде и аз да се изкажа по темата  Stuck Out Tongue
И аз като стана Бобо на 6 месеца реших - посталка ше му вземам, а пък и Домко тъкмо бяха пуснали някакво намаление. Купих много сладурско килимче, ама не съм го пшитала моя юнак иска ли го? Седи на него 2 минути след което тръгва - в неговата стая добре - пода е с ламинат, ама в другите е теракот. Няма никакъв проблем пъпли като хлебарка, чисти на мама теракота - е от време на време има по някоя катастрофа, но какво да се прави. Днес се изправи държейки се за един стол, подхлъзна се на ламината, удари кратунара в гардероба, тупна по задница и наду гайдата. Мина му естествено много бързо.
А килимчето, което купих го ползва мама - играя си сутрин гимнастиката на него  Grinning

# 28
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Хубаво е ,че имаш време за гимнастика.Това е идея,а пък в крайна сметка,ако Алекс не й хареса все ще му намеря приложение! Stuck Out Tongue

# 29
  • Мнения: 46 508
Цитат на: anan
Извинявай миличка, някак си излезе, че едва ли не те обвинявам в нещо Embarassed . Недостатъците на разговор по интернет, сори. Не е като да си седне човек па да си поприказва, така малко като гадаене.
И на мен напоследък нещо взе да ми става студено, та се замислям скапана, не скапана да се мятам на колелото. А през бременността ходех боса с боти през зимата и по къс ръкав. Една жега ме беше обхванала Grinning .
Целувки на бебчо Grinning


Това може би е за мен? Grinning  Не съм го разбрала като обвинение, не се притеснявай Grinning

# 30
  • Sofia
  • Мнения: 277
Мили мами, аз като противник на всякакви килими, пердета и всякакви покривчици и пр.(само прах събират Grinning ), бих искала да купя такъв пъзел, който от време на време да слагам на земята да си играе мъника, не че не бих го сложила директно на пода, но наистина все още не е достатъчно укрепен и пада и си удри жестоко главата...Лиорена е права че не трябва да се притесняваме, детето така се учи как да се справя по-добре с движенията си, но въпреки всичко ми е мазохистично да го гледам как пищи...много се отклоних от идеята ми Grinning ...та въпроса ми е, къде точно мога да си купя такъв пъзел и дебел ли е?, мек ли е?и колко стува?
ще ви бъда благодарна

# 31
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
напоследък съм виждала такива пъзели в Бонжур и Ориндж център...не си спомням цената, но не бяха скъпи...

# 32
  • София
  • Мнения: 13 204
Цитат на: Katrin_77
Мили мами, аз като противник на всякакви килими, пердета и всякакви покривчици и пр.(само прах събират Grinning ), бих искала да купя такъв пъзел, който от време на време да слагам на земята да си играе мъника, не че не бих го сложила директно на пода, но наистина все още не е достатъчно укрепен и пада и си удри жестоко главата...Лиорена е права че не трябва да се притесняваме, детето така се учи как да се справя по-добре с движенията си, но въпреки всичко ми е мазохистично да го гледам как пищи...много се отклоних от идеята ми Grinning ...та въпроса ми е, къде точно мога да си купя такъв пъзел и дебел ли е?, мек ли е?и колко стува?
ще ви бъда благодарна


Има ги в Метро и в Билла. Аз бих те посъветвала да вземеш този с цифрите, защото няма много малки части. Тези с другите картинки имат малки частички. Говоря за пъзела, на който едната част е 30х30 см. Има и по-малки.

# 33
  • Мнения: 3 042
В Метро със сигурност съм ги виждала тези пъзели, но за цена не мога да помогна.

# 34
  • София
  • Мнения: 13 204
Цитат на: Павлина
В Метро със сигурност съм ги виждала тези пъзели, но за цена не мога да помогна.
Скоро ги взехме в Метро на промоция - 1 пакет с 10 плочи вътре струваше около 7 лв. с ДДС

# 35
  • Sofia
  • Мнения: 277
Много много благодаря, ей сега пращам мъжо да купи Wink

# 36
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Дали случайно някой  може да пусне една снимка на тези пъзели.Заинтригуваха ме ,а нямам никаква представа как изглеждат.За какво точно са предназначени и какъв размер е един пъзел?

# 37
  • Мнения: 34
А акво ще кажете за музикалните подложки на Чико. И на мен ми предстои купуването на някакво подложка за пълзене и се бях насочила към тези на Чико. Струват ли си парите?
Поздрави на всички майчета и бебоци

# 38
  • Мнения: 2 258
Цитат на: DariAna
А акво ще кажете за музикалните подложки на Чико. И на мен ми предстои купуването на някакво подложка за пълзене и се бях насочила към тези на Чико. Струват ли си парите?
Поздрави на всички майчета и бебоци


Ние я купихме на Деничка за Коледа.Половината ден и минава в забавление с нея.Много е интересно,защото където и да я пипнеш издава най-различни звуци.Скъпичка е ,но изобщо не съжалявам за покупката.

# 39
  • Мнения: 3 042
Във варненското Метро постелките-пъзели са изкупени, ей сега се връщам от там.

# 40
  • Мнения: 6 155
Цитат на: irenka
Дали случайно някой  може да пусне една снимка на тези пъзели.Заинтригуваха ме ,а нямам никаква представа как изглеждат.За какво точно са предназначени и какъв размер е един пъзел?


Позволявам си да пусна една снимка на LIDIA Blush  , където го има този пъзел, всъщност и аз там го видях:

http://community.webshots.com/photo/225220482/225760098IErlam

# 41
  • Мнения: 2 693
Такъв пъзел в Билла е 6.99 лв. Купих такъв на Емо, но с животни /ще купя и с цифри, не знаех че има Embarassed , по-точно пазарувах с дете, та грабих набързо/. Много е готин. Малките части не са проблем за нас - Емо не е ял нехранителни стоки никога, но пък заекът от пъзела остана без око на втория ден /цар е на скритата шайба синковеца/- още го търся. Голяма забава пада, даже си влачи възглавницата и завивката да спи на него, ама то си е гот, и аз се опъвам до него. Та затова ще купувам още 1-2 - да си стане истински "семеен" килим.

Снимка има някъде в новогодишния ни албум долу в подписа ми.

# 42
  • Мнения: 175
И аз съм купила на Гоги такъв пъзел, само че от по-големите- мисля, че беше от 25 квадрата с букви. Струваше около 15 лв. Ама мъника понеже сега се учи да ходи и въобще не се задържа на него. Даже понякога започва да го разглобява и си играе с частите. Та затова засега не го ползваме по предназначение Laughing

# 43
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Да,видях го,хареса ми.

Общи условия

Активация на акаунт