Има ли майчета 2005 за Шейново?

  • 3 804
  • 49
  •   1
Отговори
# 45
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
?! момичета, моля ви!
не ви ли е достатъчна една тема?
неможе ли в нея да дискутирате всичко?

П.П.  видях, че не само "майски" мами пишат тук и смених заглавието, но моля ви...не пускайте по две теми за един месец...!!!!

# 46
  • Мнения: 161
Shusha, мили4ка,
и аз съм то4но като теб - ходя си на консултации при друг лекар, в поликлиника и съм си доволна от 4овека. Не искам да се прехвърлям на друго място за да ме следят, за6тото ми се струва, 4е 6те е обида към труда и добротата му. Но съм ре6ила да раждам в Шейново! И не познавам никой там, наистина.
Аз вярвам, 4е вси4ко 6те е наред - моя приятелка роди там - съ6то отиде в последния момент, не е избирала и пла6тала за лекар и екип, но вси4ко мина много добре и хората там си знаят работата - както каза ли4ната ми лекарка: Отиди да роди6 там където всеки ден се раждат много бебета и вси4ко 6те е наред.
Ами - това е - в последния момент 6те отида там на консултация и на които лекар попадна просто 6те си го попитам директно как стоят не6тата,  ако той ме изроди-каква е финансовата страна на въпроса и т.н. Те си казват, нали знае6 - няма да изпуснат възможните пари4ки Simple Smile А ако ми е скъпо 6те кага, 4е не мога да си го позволя. С две думи - май 6те се ре6ава на място!

Пожелавам леко раждане и успех на вси4ки мами!

# 47
  • София
  • Мнения: 1 402
Мили момичета, нямах време да изчета всичко изписано от вас, но ето и моите съвети.
Записах се на ЖК в Шейново след като ходих при няколко "светила в гинекологията" та те така ме притесниха че нямам думи. Страшно доволна съм от женската консултация в Шейново защото:
1. това е болница в която денонощно се ражда и персонала е квалифициран
2. др. Ковачева и др. Василева са компетентни и много внимателни
3. всички необходими изследвания ще ви направят без да е нужно да подсещате някой
4. ако имате проблем винаги ще ви обърнат внимание
5. вниманието и грижите се удвояват като влезете в 8 и 9 месец
6. понякога може да ви се струва че работят като на конвеир и нямат лично отношение, но все пак не забравяйте че вие сте една от многото ... ако наистина имате проблем ще ви дадат нужното внимание
7. Не винаги обаче ще ви преглеждат споменатите по-горе др. от мен /ако държите те имат платен прием 1 ден в седмицата/

Аз родих в Шейново на 7 Февруари 2005, 8 дни преносих детето си. Грижите положени за мен бяха големи от страна на персонала, при пренасяне родилката посещава болницата ежедневно за следене на тонове и контракции след което ако до 7 ден след термина не е родила, влиза в болница.
Раждаш в екип на дежурния лекар, след като минеш на визитация при завеждащата отделението др.Богословова. Аз родих нормално с епидурална упойка.
Ако някоя от вас има допълнителни въпроси, нека ми пише, дано съм ви помогнала поне малко.

п.с. забравих да ви пиша че ми правиха и амниоцентеза /др.Велев, невероятен професионалист/

# 48
  • Мнения: 700
Момичета,
аз също реших да ходя на ЖК в Шейново. Ходих там за потвърждение че съм бременна. По менструалния метод съм в 6г.с, но по УЗ д-р Ковачева мисли че съм в 3-4 г.с. Доволна съм от този първи преглед, успокоиха ме, а и е важно че имат рутината и опита на които разчитам най-много. Предложиха ми тогава да се запиша за ЖК, но аз реших да мине прегледа и да си помисля. Сега вече искам да го направя, но не знам кога. Дали не е рано в тези ранни седмици. Назначиха ми следващо УЗ за след 3 седмици. Късно ли ще е тогава? Страх ме е да не би да пропусна важни замервания в началните седмици?

# 49
  • Мнения: 4 065
Цитат на: lo
Момичета,
аз също реших да ходя на ЖК в Шейново. Ходих там за потвърждение че съм бременна. По менструалния метод съм в 6г.с, но по УЗ д-р Ковачева мисли че съм в 3-4 г.с. Доволна съм от този първи преглед, успокоиха ме, а и е важно че имат рутината и опита на които разчитам най-много. Предложиха ми тогава да се запиша за ЖК, но аз реших да мине прегледа и да си помисля. Сега вече искам да го направя, но не знам кога. Дали не е рано в тези ранни седмици. Назначиха ми следващо УЗ за след 3 седмици. Късно ли ще е тогава? Страх ме е да не би да пропусна важни замервания в началните седмици?


Аз отидох за първи път на консултация в 13 г.с., като им звъннах някъде към 9-10та може би, за да си запиша час - имай предивд, че заради големият наплив там, часове се записват доста по-рано.

Вече писах няколко пъти, че лично аз не съм много доволна от ЖК в Шейново, ако сега трябваше да се записвам на ЖК, щях да се запиша в някоя поликлиника, защото съм сигурна, че щяха да ми обърнат точно толкова внимание. До момента са ме гледали точно 2 пъти лекари там, единият път по спешност заради астматичен пристъп, просто нямаше как да ми откажат. Все попадам на една сърдита акушерка, която я мързи да гледа. Също така точно 2 пъти до момента са ми правили изследвания на кръв и урина - през месец. Тези 220 лв. наистина са на вятъра, по-добре да се дават на свободен прием (това са  8-9 видеозона!) и да се ходи на ЖК в някоя поликлиника. Това е лично мое мнение обаче, явно всичко е до късмет, защото имам и познати, които са доволни - явно са попадали по-често при лекари там, а тяхното отношение определено е много по-различно. Странното е, че акушерките се държат сякаш съм провинило се дете в 3-ти клас, докато лекарите наистина са професионалисти.... Но въпросът е да уцелиш лекар.....

Общи условия

Активация на акаунт