Моля, спешно за съвет :((

  • 3 053
  • 15
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • София
  • Мнения: 1 546
Здравейте. От няколко дена сме с налепи по сливиците но без Т. От вчера взехме да го мажем с...Гранулин. Мъжът ми е на работа и с негов колега говорил, че го впръскват в устата със..спринцовка. Но аз явно в цялото си притеснение не съм разбрала количеството. Та така де - пръснах на детето почти 2 мл. от Гранулина в гърлото му. Притеснена съм. Нещо лошо може ли да му се случи???? Сега е добре, игрив...все едно нищо му няма, надявам се и нищо да му няма . Не знам какво да правя. Нали това лекарство е спряно и го продават във ветеринарните аптеки и не знам кого да питам.

# 1
  • София
  • Мнения: 1 546
Боже, няма ли някой който го е използвал това чудооо Sick МИнава вече почти час. Детето си е добре. Каза само, че му се ходи до тоалетна. Изходи се нормално. Не знам какво да мисля... ooooh! Наближава време и да си ляга. Така ли да го оставям..охххх

# 2
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Гранулин, или Гранофурин?
Едно такова много зелено?
Не вярвам да му стане нещо от това, зъболекарите мажат с него разни афти и подобни.
Само един съвет - тва със спринцовката ми звучи ужасно, може много лошо да задавиш детето, моля те, не му пръскай в гърлото.
Намажи го с памуче, увито на нещо.
Не знам колко е ефикасно това за гърло, аз редувам сода за хляб и лимон и ефекта е доста бърз, а и не цапа.

# 3
  • София
  • Мнения: 1 546
За задавянето...прескочихме този момент само с уплаха  Sad Това мина. Въпросът е от количеството. Макар, че като го измерих е половин чаена лъжичка де.  Praynig Дано всичко е наред. Вече си легна както обикновено..ще ставам тази нощ да го наблюдавам.

# 4
  • София
  • Мнения: 558
Не се притеснявай, няма да има проблем. Въпросът е да не го правиш редовно   Sick
Използвай за мазане нещо, на което да навиеш памук / като внимаваш памука да не падне и да го задави/.

# 5
  • София
  • Мнения: 1 546
ОООО няма да повторя вече така със спринцовка а камо ли и такова количество. Тоя страх и паника дето насъбрах ми стига. ooooh!

# 6
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Спокойно, не си го задавила, щеше да разбереш веднага. Но е опасно да се задави с подобно мазило. Ако го мажеш с памук, може да му се сгади и да повърне, но това не е толкова опасно, както ако му влезе в трахеята нещо.
Разминали сте се.
Със спринцовка когато се дават лекарства (сиропчета, не мазила) винаги се пръска в посока бузката, наляво или надясно, така няма да се задави и няма да го изплюе.

# 7
  • София
  • Мнения: 1 546
Така е. Права си. Аз се притеснявам повече за количеството, което му пръснах.Те ми били казали 0,2 пък аз какво съм разбрала и аз не знам и хайде 2 мл. със спринцовката. Знам ли какво има и как може да му се отрази в по-голямо количество. ooooh! Сега спи. както обикновено си кашля от секрета. Само трудно заспа. Иначе всичко друго си е в рамките на нормалното. Дано да сме добре. Praynig

# 8
  • Мнения: 5 531
Защо не използваш Тантум верде? Аз мисля че е доста ефикасно, и не е толкова неприятно...

# 9
  • София
  • Мнения: 1 546
И него съм си го купила. Но реших да ги редувам за по ефикасен резултат. newsm78 Нали имаше тук тема за Гранулина (Гранофорина) та реших и аз да го използвам ама ето до къде го докарах.

# 10
  • Мнения: 5 531
И още нещо, аз когато се притеснявам за нещо, а е късно за GP, звъня и питам в бърза помощ. Досега не ми се е налагало да ги викам, но съветите които са ми дали са свършили работа.

# 11
  • Мнения: 178
Наистина се обади както ти писа marychery и питай,най-вече за да се успокоиш.Когато все още имаше гранофурин преди години, съм мазала доста обилно голямата и освен че пишка зелено друго не й е ставало.А за гранулин чувам за първи път.Обади се в спешното и се успокой!

# 12
  • София
  • Мнения: 1 546
И за това си помислих. Ама нали това мазило вече не се продава в обикновените аптеки. Знам ли ако се обадя първо на какво ще ме направят.  Embarassed Второ ако кажат веднага да го промиват или други работи да травмирам детето.

# 13
  • Мнения: 178
Ами и да те направят,все пак се обаждаш за детето. Всичко правим за доброто  на децата, и на мен ми се е случвало да се заблудя за някое лекарство или нещо друго..Не мисли чак за промивки и други работи.Обади се и бъди по-настоятелна ако не са много любезни.Пиши после

# 14
  • Мнения: 5 531
Ами нали ще говориш по-телефона, личен контакт тямаш. Така че не се притеснявай, а бъди малко по-настоятелна. А аз когато съм се обаждала, винаги са били любезни, преди няколко месеца Мария повръщаше всичко което приемаше, и жената на телефона от бърза помощ отдели около 20 мин.за да ми обяснява какво да правя, за да не се обезводни детето  bouquet

# 15
  • София
  • Мнения: 1 546
Така и не се обадих  да ги питам какво да правя. Почти не спах тази нощ за да го наблюдавам. Нищо необичайна. Само от тази сутрин пишкаме ... зелено Sick. Мисля днес да му давам повечко вода за да го изчисти и ...така. Благодаря на всички за бързия отзвук.   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт