Моля ви кажете ми, пак за сиропи и кашлица.

  • 1 297
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 577
Другарчета, прекалявам с темите, но наистина съм много объркана и вече тотално неориентирана.


Вчерашната ми тема http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=135242.0

10 дена кашлица. Вчера бяхма на лекар, няма нищо на гърдите Иван и само гърлото е леееко зачервено. Изписа ни Димеск - вече шести сироп, аз все не съм доволна от другите.


Три приема взе детето и се скъсва да кашля, почна пак.  Sad
Така не е  кашлял и в началото на боледуването си.

Възможно ли е да кашля от сиропа, така ли трябва? (Едно момиче в другата тема ме посъветва да не давам вече сироп, той го карал да кашля. И кашлицата отшумявала бавно).
Изобщо защо трябва да пие сироп, нали кашлицата отшумявала бавно, на него му е втора седмица?
С нито един от другите сиропи не се е усилвала така кашлицата - Проспан, Стодал, Солвулан ...

Който има повече опит да каже нещо, моля. Първа сериозна кашлица има Иван, пие вече 6 сироп а аз дори не съм сигурна за какво ги пие. Иначе ходим на лекар 3 път, не съм го занемарила, спирам го от ясла последните 2 седмици за по два дни ... правя всичко както трябва,  и вчера се радвах, че не кашля силно, но днес.  Cry

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 2 491
Ами ако кашлянето е отхрачващо и все по-влажно, значи оздравява. Май това е целта на сиропите- да се откъртва от напластяванията и чрез кашлица да се изхвърлят.

# 2
  • Мнения: 1 564
На моите и на двамата много добре им действа Проспан.

# 3
  • Мнения: 215
Моето дете също кашля от десетина дена, пи проспан, солволан,мукосолван и все същото. Положението при  нас е най-сериозно през  нощта, тогава кашля най-много и не може да спи. Последния път като отидохме на лекар и му изписа АБ, явно да се презастрахова. Иначе това според мен започна от едно вирусче с хрема и запушване на нослето и после вече премина в кашлица. Май този  вирус върлува сега.

# 4
  • Мнения: 6 461
Сиропа се дава определен брой дни  по предписание на лекар .
Много зависи каква е кашлицата -едни сиропи я подтискат а други са за отхрачване .Така че трябва да се изпише точния сироп за лечение.
Нормално е след като се спре сиропа  да накашля още седмица.Но би трябвало кашлицата постепенно да отшуми  а не да става още по голяма както описваш ти в твоя случай.

# 5
  • Мнения: 2 082
някои сиропи подтискат кашлицата-други са отхрачващи и карат детето повече да кашли.пресен пример ми е от лятото-дъщеря ми хремяса и започна да прикашля.купих сироп живовляк.цяла вечер се скъса от кашлица и в момента ,в който го спрях кашлицата изчезна.щом са чисти гърдите-не му давай нищо-детето ще се оправи само.две деца имам-и съм давала и не съм давала-резултатът е един и същ.това е с уговорката,че гърдите са чисти.давам им  чай от лайка,живовляк и др.по-добре помисли как да му засилиш организма-повече витамини и т.н.как може да изпиете 6 сиропа и да няма полза

# 6
  • Русе
  • Мнения: 856
 Вергилия ,при Дачев ходи ли?

# 7
  • Мнения: 25
Тук ще спомена  една бабина рецепта за кашлица - вечер се дава по една чаена лъжица мед с ванилия. При нас действа безусловно. Или пък ли не, то поне не вреди.

# 8
  • Мнения: 7 640
Тук ще спомена  една бабина рецепта за кашлица - вечер се дава по една чаена лъжица мед с ванилия. При нас действа безусловно. Или пък ли не, то поне не вреди.

мед под двегодишна възраст- сигурна ли си

# 9
  • Мнения: 25
Ами да-след като Миро направи 1 год. веднага почнах да му давам. Дори захарта я заместих с мед.
Искам още да напиша, че при простуда сутрин се дава лъжица мед с малко канела.

# 10
  • Мнения: 5 790
Както вече са ти казали - може да е отхрачваща кашлица.
Ние ползваме сиропа за кашлица на д-р Тайс и засега съм доволна.
Дано бързо да оздравее Иван! Целувки от мен!

# 11
  • Мнения: 3 835
На нас последните пъти ни предписват АЦЦ-сироп и съм доволна. Целта му е да втечни секретите и да подпомогне отхрачването. Шест сиропа са много!!! Давай топли чайове, прави инхалаций, овлажнявай въздуха, проветрявай помещенията и дано да мине скоро.

# 12
  • Мнения: 3 042
спирам го от ясла последните 2 седмици за по два дни ...

Смятам, че тук ти е грешката. /дори и със събота и неделя да се събират 4 дни пак са малко/
Детето явно не успява да се излекува напълно и дори и кашлицата да е изчезнала в момента, щом се върне на яслата пак настива и нещата започват от начало.
Няма и гаренция, че ако се излекува напълно и отиде след това на ясла няма пак да се разболее бързо.

Бих те посъветвала да оставиш детето в къщи за по - дълго време преди да го пуснеш отново на ясла. Да си си сигурна, че се е оправил напълно и  да си е поседял малко след това в къщи. Чак след това на ясла и дано не боледува.

# 13
  • Мнения: 1 455
Ако нищо не помага, най-добре да се направи снимка на дробовете, независимо, че лекарката не чува нищо на слушалката. Дано се оправите скоро!

Общи условия

Активация на акаунт