скри се да не го видя че плаче, а е само на 3

  • 1 610
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 506
Стана тази сутрин като го оставях в детската градина. Малко преди това ми обясняваше, че няма да му е мъчно за мен, както на сестра му (тя си порева порядъчно), ще ми каже "чао" и ще отиде да си играе с дечицата. Но като излезе лелята да го вземе изведнъж си смени физиономията, очичките му се насълзиха, брадичката му се разтрепери. Питах го дали се е натъжил и му припомних, че ще го взема след обяд. А той само ми обърна гръб и продължи навътре хълцайки. Ужасно ме разстрои, по-добре да беше ревал с пълно гърло. Толкова бързо ли порасна или някой му е говорил глупости? Или пък ме мрази, защото го оставям, и не иска да си признае, че му е мъчно....

# 1
  • Мнения: 14 133
Може би се чувства пораснал или не иска да се тревожи. Тези наши малки сладурчета ни изненадват с толкова много неща....

# 2
  • Мнения: 6 461
Моят Тошко ходи на градина вече около година и половина и всеки ден плаче когато се разделяме.В момента когато изляза плача спира ,за това има принос медицинската сестра тя влиза в групата  сутрин,а моето дете много я обича . Simple Smile

# 3
  • Мнения: 3 506
Ако плачеше, нямаше да ми е толкова криво. Знам, че после млъква и в следващите няколко часа поне му е интересно. А така не знам какво да мисля.

# 4
  • Мнения: 1 877
О,милото!
Според мен не може да етолкова пораснал и да съзнава,че трвбва да се крие,че плаче...сигурно някой му говори,макар че и на моя син му говорим,че вече е голям батко,но той си реве и това е...и през ум не му минава да се крие(и той е на 3 г.)

# 5
  • София
  • Мнения: 4 866
а дали пък това не е израз на "свикването"?
габа прави същото понякога - насълзяват й се очите, но тя смело влиза вътре. вечерта дори отрича, че е имало сълзи.
мисля си, че детето знае вече какво му предстои, знае, че не е страшно и лошо, но просто онзи момент на раздялата все още докарва сълзи...

а габа тази сутрин беше буквално насила замъкната навътре - тръшне се, разкрещя се, ревна... учителката я гушна и с много увещания и обещания я понесе към стаята... а на мен ми докривя ужасно!

# 6
  • Мнения: 3 506
Тоест самият той не иска да плаче, но просто не може да се сдържи? Дано да е така... Вчера изобщо изобщо не плака, пък онзи ден се дра здраво, днес просто беше толкова странно...

Мислех, че при вас поне е отминал този период. Днес нещо специален ден ли е или просто е искала един ден допълнителна почивка Габката?

# 7
  • София
  • Мнения: 3 421
 Моите и двамата бяха така точно като свикваха(периода между голямото реване и спокойното влизане в детската).
 Забелязвам го при малкият - просто осъзнава, че дори да плаче няма да се променят нещата - трябва да остане в детската, но пък му е мъчно и му трепери устата, но геройски се сдържа.
 

# 8
  • Мнения: 1 655
Моето мнение е, че синът ти се е опитал да подтисне емозиите си пред теб за да не те тревожи. Ти показвала ли си чувства на притеснение и тревога, когато го оставяш сутрин? Може да се чувства виновен за това.
А е възможно лелките да са му казали, че само бебетата плачат или да са го злепоставили пред децата, да са го накарали да се срамува.
Според мен трябва да си поговорите двамата, да му обясниш че няма да му се караш ако си поплаква сутрин и да се държиш мъжки, когато го оставяш в градината. Разпитай го дали има други деца, плачещи сутрин, някой кара ли им се? Ако да, обясни е не е срамно да се плаче.
Моят син всяка сутрин плаче като го оставям в градината, нищо че има 2-3 годишен стаж. Казала съм му ако му се плаче, да си поплаче. Не си позволявам да му забранявам. За мен това е подтискане на емозиите, което след това може да избие в нещо друго.

# 9
  • Мнения: 183
Разбира ,че ти е мъчно, затова се опитва да скрие сълзичките си.
Веднъж се скарахме с таткото пред детето и аз изхвърчах в другата стая, а тя идва веднага след мен и с насълзени очички и треперещи устнички, започна да ми разказва приказката за Червената Шапчица, за да ме успокои.И тя е само на три годинки.
Толкова са добри , състрадателни и мили , че понякога се чудя с какво сме ги заслужили

# 10
  • София
  • Мнения: 4 866
Мислех, че при вас поне е отминал този период. Днес нещо специален ден ли е или просто е искала един ден допълнителна почивка Габката?

нещо става и се мъча да разбера какво. вчера ме посрещна с отказ да си тръгва от детска градина. искаше да й сваля от колата картите, които сутринта беше забравила, за да играе с останалите деца. след много преговори си тръгна с уговорката (вкл. и с учителката), че днес ще играят на карти.
снощи у дома имаше невероятно тръшкане - още с влизането. без видима причина се търкаляше по пода и крещеше - такова нещо не бях виждала досега. вечерта си легна доволна и спокойна. сутринта си стана самичка, беше весела, докато се озовахме пред детската градина...
та не знам - добре че предстоят почивни дни...

# 11
  • Мнения: 1 655
нещо става и се мъча да разбера какво. вчера ме посрещна с отказ да си тръгва от детска градина. искаше да й сваля от колата картите, които сутринта беше забравила, за да играе с останалите деца. след много преговори си тръгна с уговорката (вкл. и с учителката), че днес ще играят на карти.
снощи у дома имаше невероятно тръшкане - още с влизането. без видима причина се търкаляше по пода и крещеше - такова нещо не бях виждала досега. вечерта си легна доволна и спокойна. сутринта си стана самичка, беше весела, докато се озовахме пред детската градина...
та не знам - добре че предстоят почивни дни...
Хм, Теди вчера и той ме посрещна с викове и ръмжене, оказа се че бил динозавър, но и другите деца от групата бяха подивяли. Първата ми реакция беше да попитам с какво са ги хранили днес, та са така подивяли Simple Smile Та май Габи е яла от същото Simple Smile

# 12
  • Мнения: 3 506
Светла, точно това ме тормози - не искам да се крие от страх или срам примерно. Притеснение и тревога не съм показвала, но съм му казвала много пъти, че и на мен ми е мъчно, че ще прекарам деня без него, че ще ми липсва, ей такива работи. Но това същото съм му го казвала и преди. Тази сутрин имаше две разлики - излезе да го посрещне лелката, а не учителката, и сестра му (която по негово настояване изпращаме заедно до яслата) рева повече от миналите дни. Дали има нещо общо - не знам. Хубави идеи си ми дала за въпроси, благодаря.

Дааа, наистина е хубаво, че предстоят почивни дни. Да поотдъхнат мъниците и да споделят евентуално какво ги мъчи...

# 13
  • Мнения: 3 211
Моето мнение е, че синът ти се е опитал да подтисне емозиите си пред теб за да не те тревожи. Ти показвала ли си чувства на притеснение и тревога, когато го оставяш сутрин? Може да се чувства виновен за това.
А е възможно лелките да са му казали, че само бебетата плачат или да са го злепоставили пред децата, да са го накарали да се срамува.
И аз така мисля, те сега са в един период, изживяват се за големи, всичко могат сами, само бебетата плачат ooooh!

Последна редакция: пт, 20 окт 2006, 13:11 от very nice

# 14
  • София
  • Мнения: 2 271
Може би някой му е казал, че мъжете не плачат и той се стреми да изглежда голям  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт