Диета за разстройство?

  • 8 936
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 209
преди няколко седмици малкият имаше диария, която продължи доста , естествено водих го не веднъж на лекар, посявката беше чиста , без растеж. въпреки ORS, ле4ебната хумана , с която замених адаптираното мляко, смектата и ентерола , разстройството не спираше.
давах му да яде пасирани  картофи, моркови, сварен ориз , вси4ко 4исто. изпи огромно коли4ество оризова вода и шипков 4ай. въпреки това  акаше по 6 пъти на ден - омазан до ушите. яде и ака след 2-3 минути. ина4е нищо- беснее и се весели. накрая , с риск да прозву4а драсти4но,  приложих следната изпитана рецепта (майка ми е лекар)- спрях млякото и вси4ко друго и синът ми мина за 2-3 дни само на ориз, вода от ориз и пак ориз. оправи се за 2 дни (за един , но аз умишлено продължих диетата още 1).

и накрая избиха първите му 2 зъба Simple Smile

тъй 4е, с диета или без, имам съмнения, 4е си поизмъ4их излишно детето.
но с толкова разли4ни симптоми на зъбоникненето, мога ли да съм 100% сигурна (а май и 2та педиатри, с които се консултирам, не могат да са ), 4е е било от тях, а не някое възпаленийце на тънките 4ерва. не съжалявам за диетата.
май се потвърждават майтапите на мама, 4е има болести, които с лекаства минават за 7 дни , а без лекарства за седмица Simple Smile

# 16
  • Мнения: 8 585
Не е там проблема.
Зависи какво интерпретирате като диария и "лекувате".
Зъбките понякога наистина са свързани с по-воднисти изпражнения, "преливащи" памперса.
Ако не гледате на това с лупа, няма да прилагате и "диети".
Тоест не интерпретирайте грешно...

"яде и ака след 2-3 минути."
->Това е нормално. От 1 път след хранене до 1 път на 3-4 дена.

# 17
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Махнете ги тези солети, не знам какво им слагат, обаче не са подходящата храна при разстройство. И бисквитите, и солетите не са добро решение и не знам защо ги препоръчват.
Лечебната каша на Хумана е с банан - много е вкусна.
Има и на Милупа лечебна каша (не ми се видя толкова вкусна, ама вкусове разни Simple Smile)
Другия вариант е оризова вода, или ориз, варен до разпадане. Може да му се сложи малко сиренце за овкусяване, или мъничко захар и ванилия, за да го яде. Моят син обикновено го яде и неподправен, явно усеща, че тази храна му трябва.
Може и супа от моркови с ориз.

# 18
  • Мнения: 1 209
разбрах, но определено си беше диария, не обилни и по редки изпражнения. а як дрисък Simple Smile -струя като рядък айрян примесена с много слуз Simple Smile
не отри4ам многото си хипохондрии, напротив, все съм 4ела недо4ела, но мисля 4е това понякога ми помага Simple Smile

# 19
  • Мнения: 8 585
"Другия вариант е оризова вода, или ориз, варен до разпадане. Може да му се сложи малко сиренце за овкусяване, или мъничко захар и ванилия, за да го яде. Моят син обикновено го яде и неподправен, явно усеща, че тази храна му трябва.
Може и супа от моркови с ориз."
->Не се дават тези неща. Направете малка пауза от 4 часа само на течности и след това продължете с нормалното хранене.
Има ли лактозен дефицит при остри диарии? Да, има но се възстановява много по-лесно с нормално хранене, отколкото с Лечебно (безлактозно) мляко.

# 20
  • Мнения: 8 585
разбрах, но определено си беше диария, не обилни и по редки изпражнения. а як дрисък Simple Smile -струя като рядък айрян примесена с много слуз Simple Smile
не отри4ам многото си хипохондрии, напротив, все съм 4ела недо4ела, но мисля 4е това понякога ми помага Simple Smile

В този случай ако разредите млякото 2/3 (мл):1/3 с вода за два дена запазвайки основното му хранене ще овладеете състоянието.
Имам пред вид->приготвяте млякото в нормалното му разреждане и готовото вече мляко разреждате с вода. А не да правите погрешни съотношения, различни от нормалното->>1 отрязана мезурка мляко:30мл преварена вода.

# 21
  • Мнения: 1 209
bлагодаря,
ако съм Ви разбрала правилно-
вместо 210 вода +7 м.л. АМ, приблизително 150+5 и до 220 (колкото се полу4ава в първия слу4ай готовата смес) доливам вода Simple Smile
дано не се налага, но ако има следващ път ще опитам така.
  bouquet

# 22
  • Мнения: 8 585
Не.
7 мезурки ползвате за да приготвите 210 мл.
Когато стане готово, изливате 50 мл от готовото мляко и вместо тях добавяте 50 мл вода (преварена).
Разреждането на готовото вече мляко няма нищо общо с начина му на приготвяне, който трябва да е правилен.

Този подход не е ортодоксален-това е истина. Но работи. Само за ден, ден и половина запазвате това разреждане. Не за повече. Но успоредно трябва да храните детето нормално. Е, без сокове, но тук по принцип сокове, кисели и такива неща не ползваме така или иначе...

# 23
  • Мнения: 1 209
ясно, а спазването на основаното хранене, озна4ава ли-
разредено мляко, закуска, обяд , следобедна закуска, разредено мляко.
ако е така, то какво е мнението Ви за храните с леко слабително действие- които обикновено са 4аст от бебешкия хранителен план- краве масло (зехтин) тиква, овесени ядки, праскови, грозде и т.н. не под формата на сок, а например пюрета, има ги и в някои каши с добавка бифидус.

# 24
  • Мнения: 8 585
Тук ние се различаваме по модел на хранене...
На дете на 8 месеца тук даваме :
*мляко
*лека закуска в 10 часа (незадължителна)
*основно хранене->>12-13-14. За тази възраст трябва да хапва 6-7 вида зеленчук, пилешко+телешко, жълтък.
*16-17-18 лека закуска-ябълка, круша, каши на прах.
*мляко
Тоест-4 до 5 хранения за тази възраст с нищо помежду. Нищо-само вода при определени обстоятелства!

Не даваме и не препоръчваме за тази възраст:
*краве масло-опасност от алергии. Кравото масло се слага към 11 месец.
*овесени ядки, праскови, грозде-първите не са подходящи като храна. Прасковите са силно сладък плод, грозде-това е тежка за стомаха храна и я избягваме до около 11 месец (понякога може сок-но разреден). Факт е че статистически гроздето причинява най-много странични реакции при хора със стомашни проблеми.

Причината е че често в Бг се дават храни несъобразени с възрастта на детето. Затова при диарии ви е много трудно да контролирате нещата. Ако обаче се придържате към по-консервативен подбор на храни ще Ви е много по-лесно->>по-малко неподходящи храни ще имате да махате...

# 25
  • Мнения: 102
Защото диетите пролонгират (удължават) диарията. Как?

Липсата на храна в червото разстройва нормалната му флора и влошава и без това съществуващите вследствие диарията нарушения. Започва колонизация с необикновени "микроби", ферментация, продукция на газове, раздуване, нарушения в кръвоснабдяването от това, и нещата още повече се влошават и удължават.
Навременното захранване възстановява нормалната флора по естествен начин и това действа защитно на червото.

Ако чакаме с "Ентерол" да стане нещо... имаме да чакаме много.
Благодаря за отговора. Може би трябва да слушам повече мъжа ми като казва да не се вживявам толкова в едно разстройство и да си давам на детето да яде всичко!  Confused Ама нали сме майки и все се притесняваме... Wink

# 26
  • Мнения: 1 209
благодаря д-р бърди Simple Smile

# 27
  • Мнения: 819
Супа от картоф,морков,ориз и лук.

# 28
  • Мнения: 31
Birdie искам и аз да се намеся в темата, но за съжеление с въпрос, а не с отговор.
Моят син е вече 9 дни с разтройство и междувременно предприехме изследванията за детска ясла, където му откриха E.coli 06 и му предписаха антибиотик според антибиограмата, която му направиха. От събота го пие Аугментин, но единствената разлика е, че изпражненията му спряха да миришат на вкиснало и сега вече са съвсем без миризма, но честотата си остана същата, както и количеството.
Може ли да ми обясниш колко време е необходимо, за въстановяването на детето и нормална ли е въобще цялата история?

Общи условия

Активация на акаунт