Детеледачка или баби?

  • 4 395
  • 125
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 309
Детегледачка...

# 16
  • Мнения: 656
И аз съм за детегледачка по същите причини споменати в другите мнения на мамите.
  И аз! Peace

# 17
  • Мнения: 5 255
Не съм ползвала "услугите" нито на баби, нито на детегледачки.
Ако ми се наложи ще ползвам услугите на детегледачка, защото когато плащам - изисквам.
Ако не се спазват изискванията ми - сменям я.
Докато при бабите - "едно си баба знае..." ooooh!.

# 18
  • София
  • Мнения: 6 797
Детегледачка.
Можеш да я отсвириш, когато решиш и да намериш друга, ако не ти изнася как гледа детето, а бабата...все ще си знае нейното. Според мен, още по-добър вариант, деткса ясла, ако може от типа на американските, с 2-5 деца. Ама тука още няма масова практика за това...
В този ред на мисли, някой знае ли работеща таква "домашна" ялса в София?

# 19
  • Мнения: 11 003
Детегледачка  Peace

# 20
  • Мнения: 76
Мисля, че детегледачката не може да даде на детето толкова любов колкото бабата, зависи си и от бабата Wink

# 21
  • София
  • Мнения: 3 679
По принцип съм за детегледачка, но това, че тя ще спазва по-добре изискванията от бабите - незнам. Докато те няма цял ден не можеш да бъдеш сигурно, че върши всичко стрикто. Аз затова не съм ползвала нито един от двата варианта - просто трудно имам доверие на някого, единствено детето си казва дали и с кой му е добре.
Е, вие сте още малки и трудно ще каже...но който има възможност да си гледа сам детето докато поотрасне и тръгне на ясла - това за мен е най-добре.

# 22
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Детегледачка  Peace

# 23
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
Разбира се че детегледачка.

# 24
  • Мнения: 2 407
Баби, ако са по млади.

# 25
  • Мнения: 2 000
Аз съм за бабите. Свекърва ми гледа Митко няколко месеца преди да тръгне на ясла. Много добре се справи жената. Сега пък майка ми ще гледа Пламен и той докато тръгне на ясла. А детегледачката ми се струва много рискована работа.

# 26
  • Мнения: 3 089
детегледачка.
все пак бабите са отгледали своите си деца, когато е трябвало.

# 27
  • Мнения: 2 292
детегледачката поне слуша , като и говориш и се опитва да изпълнява по твоя начин.
бабите уж слушат пък си правят тяхните бабешки истории. не си е работа. после ситровиш нервите и трябва да се караш с тях, пък ти е съвестно  Sad

# 28
  • Мнения: 516
Гласувах за бабите- ако са на разположение защо НЕ Thinking
За детегледачка, и това е вариянт  Naughtyно аз лично не бих го избрала.Макар че имам позната която гледа деца и добре се отразява на детето но аз съм си такава.
Предпочитам да ходи на ясла и детска градина.

# 29
  • Мнения: 9 990
Мисля, че детегледачката не може да даде на детето толкова любов колкото бабата, зависи си и от бабата Wink

Зависи, да,,ама мноооооого зависи.Съжалявам за оффа, но-днес една баба съдра от бой внучето в зоологическата на площадката...защото то искаше да се пързаля, а тя-не.Кълнеше го и го обиждаше-говедо с говедо...и го биеше с доста тежка ръка..Как разбрах, че е баба ли-чух я да говори...Така, че-опичайте си акъла и на какви баби си оставяте децата... Sad

Общи условия

Активация на акаунт