Колко се варят картофи в МВ?

  • 36 864
  • 17
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 244
Днес явно сме на вълна елементарни картофени въпроси..  Laughing Rolling Eyes
Та колко време се варят картофите в микровълнова?
И после: за колко време става едно гюведже пак в микровълнова? С капак ли се слага или без?

МВ-то я ползвам само за притопляне и затова съм в пълна мъгла що се отнася до готвене в нея. Трябва обаче да врътна един бърз обяд.
Благодаря предварително   bouquet

# 1
# 2
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Ако са средно големи - по 1 минута на картоф, 10 картофа - 10 минути, но след като се измият се надупчват с вилица на 2-3 места и се слага 20-тина грама водичка в съда, в който ще ги вариш!

# 3
  • Мнения: 172
Здравейте момичета аз си правя картофите в мф като ги нарязвам на кубчета и ги заливам с вода също ги посолявам и им слагам и олио.Стават много вкусни.Добър апетит.

# 4
  • Мнения: 83
Здравейте и от мен .Аз също ги режа на кубчета с малко водичка ,олио,сол, чесън на прах,копър и 20 -тина мин в микровелето и са готови картофки "соте".По въпроса за гювечетата -зависи дали капачетата имат дупки от кояро да излиза парата ако нямат без капаци и се слагат в микровелето за 7-10 мин . в зависимост какво си сложила в тях ,но ако всичко е полу готово или няма супер сурови неща а само едно яйце продупчено на места с вилица може и за по-малко минутки.Успех и Бон'а 'Пети!

# 5
  • София
  • Мнения: 1 244
Ммда, м/увременно я свърших тая работа като нарязах картофите и ги сложих в йена с капак. Трябваха им повече от 20 мин.  Confused Мъжът ми рече, че прекалено много вода съм им сложила и затова стават бавно  newsm78
Както и да е, изядохме ги вече  Simple Smile

# 6
  • Мнения: 616
Картофите нарязани слагаш малко сол и олио и захлупваш капак използвам йенска тенджарка за около 15 мин.са готови задъшени и вкусни но не трябва да се слага никъква вода.

# 7
  • Мнения: 513
Картофите могат да се варят и по друг начин / научих го от тук/. Измиваш картофите и без да ги белиш само ги надупчваш и ги поставяш в плик за печене /за пиле,месо и риба/. Печеш около 10-15 мин. взавикимост колко са ти големи картофите /не слагаш вода в плика/. Стават като варени и задушени. Вече само така си варя картофите за картофена салата или за картофени кюфтета.

# 8
  • Мнения: 1 655
Ммда, м/увременно я свърших тая работа като нарязах картофите и ги сложих в йена с капак. Трябваха им повече от 20 мин.  Confused Мъжът ми рече, че прекалено много вода съм им сложила и затова стават бавно  newsm78
Както и да е, изядохме ги вече  Simple Smile
1-2 супени лъжици вода са достатьчни. Може и без вода, ефекта е същия. За 500-700 гр картофи са достатьчни 10-13 мин

# 9
  • София
  • Мнения: 1 802
Картофите могат да се варят и по друг начин / научих го от тук/. Измиваш картофите и без да ги белиш само ги надупчваш и ги поставяш в плик за печене /за пиле,месо и риба/. Печеш около 10-15 мин. взавикимост колко са ти големи картофите /не слагаш вода в плика/. Стават като варени и задушени. Вече само така си варя картофите за картофена салата или за картофени кюфтета.
А плика дупчиш ли го? newsm78

Иначе аз ги варя 2-3 картофа в йенска тенджерка за 10 мин.

# 10
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 715
Плика се дупчи иначе се пука !

# 11
  • Мнения: 616
Забравих да кажа че могат да се варят и направо сложени в чиния с кората която е на дупчена или цепната с нож една минунта от едната страна и така няколко пъти ги завъртъш картофите и са готови

# 12
  • Мнения: 513
Плика се дупчи иначе се пука !

Не го дупча и не се пука, даже си го запазвам и поне още 2-3 пъти си варя в него картофите.

# 13
  • София
  • Мнения: 1 802
Като си знам късмета, моя плик ще се спраска с гръм и трясък  Crossing Arms Още го мисля дали да пробвам....

# 14
  • Мнения: 4 546
уж ми е силна МВ - 1200, но 2 гювечета с картофи искат 15 мин на макс, че някой път ги връщам и за още малко  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт