моля ви за съвет...бебето е отделено от мен, как да цедя?

  • 457
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 869
Родих на 20 сутринта.Бебенцето не е добре и се наложи да го разделят от мен.Аз имам голямо желание да кърмя дълго време,но гърдите ми не реагират по никакъв начин.Нито са по напрегнати,нито по-твърди.Опитвам се да се стимулирам с помпа за кърма,но нищо не излиза.Много съм уплашена,а в болницата само ми казват че къкмата слизала по-късно.Добре,но аз дори нямам и коластра.Моля ви кажете какво мога да направя. Tired

Последна редакция: нд, 22 окт 2006, 13:09 от Бу

# 1
  • Мнения: 845
Не се притеснявай миличка. Още не ти е късно за твоя проблем. Дори и след седмица или две пак може заедно с твоето бебче да е кърмите. Бих ти препоръчала един много прекрасен човек - Казва се Assinka - тя може да ти помогне.  Дано твоето бебче скоро да е добре и да си се гушкате двамцата Hug

# 2
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 785
Предполагам какъв стрес е за теб и колко се притесняваш за бебето си, особено щом е отделено от теб!

Пробвай да стимулираш гърдите с изцеждане на всеки 1 1/2-2 часа. В началото е нормално да успяваш да изцедиш съвсем малко, капки до няколко милилитра. Ако на ръка ти е по-лесно, цеди на ръка.

Ако имаш възможност - преди изцеждане се постарай да се отпуснеш доколкото можеш, да релаксираш. Топъл душ или компрес на гърдите ще помогне на млечните канали да се отпуснат. Ако имаш снимка на бебчето, гледай я и мисли за него, докато се цедиш.

Прочети това за още идеи:
Не изцеждам достатъчно мляко. Какво мога да направя?

Стискам палци всичко да е наред с дребосъчето и скоро да е при теб!

# 3
  • Мнения: 942
Първо честито бебе!  bouquetДа ти е живо и здраво и много да те радва  bouquet
Както Бу ти е писала
Предполагам какъв стрес е за теб и колко се притесняваш за бебето си, особено щом е отделено от теб!........Ако имаш възможност - преди изцеждане се постарай да се отпуснеш доколкото можеш, да релаксираш. Топъл душ или компрес на гърдите ще помогне на млечните канали да се отпуснат. Ако имаш снимка на бебчето, гледай я и мисли за него, докато се цедиш.
Почти съм сигурна ,че не успяваш да изцедиш нищо защото си в стрес.Успокой се и се отпусни преди да започнеш цеденто и съм сигурна,че ще има резултат.
,но гърдите ми не реагират по никакъв начин.Нито са по напрегнати,нито по-твърди.
Моите бяха същите.И макар бебка да беше при мен(е поне в стаята до моята)нищо не излизаше от тези гърди Close докато сестра ми не ми показа как да се цедя на ръка-накара ме да се отпусна и ми показа техниката и чудото стана Grinning.
Сигурна съм че ипри теб нещата ще потръгнаткато се поуспокоиш.Една виртуална прегръдка от мен Hug Hug HugИ скоро да се похвалиш че бебо вече е при теб и се радвате един на друг Hug

# 4
  • Мнения: 284
Не се притеснявай кармата ще слезе към 3-4 ден.Бебчето ми го донесоха чак на 6-тия ден до тогава се цедях.Като засуче детето тя ще се увеличи според нуждите му.  bouquet

# 5
  • Мнения: 869
Благодаря за подкрепата на всички.

# 6
  • Мнения: 5 877
Нормално е, първия ден нямах нищо, на втория ден някакви жалки капки от нещо като боза. На осмия ден стимулиране с помпата (детето беше в кувьоз, почти не го виждах) изхвърлях по една пълна помпа на всеки три часа.
Отпусни се и не се шашкай; намери непременно някой, който да ти обясни по-подробно какво му има на бебето. Ако трябва, бутни някоя и друга кутия бонбони на някоя сестра, за да те пуска по-често при него.
За гърдите - топъл компрес и разтривка преди това, доста енергични движения с помпата, може би го правиш твърде слабо.
П.С. Три седмици карах така, след това като че ли нищо не е било - никакъв проблем.

# 7
  • Мнения: 3 926
От мен не излизаше нищо около 3 месеца. Но аз и не полагах много усилия, де Wink
Щом ситуацията е такава наистина е добре да се отпуснеш. Пусни си хубава музика, представи си как бебето суче от теб, как го държиш и го галиш... представи си всичко, което би искала да правиш, когато бебето дойде при теб Heart Eyes
Освен това е хубаво да знаеш ако може, разбира се, колко долу-горе ще е отделено бебето? Какви са прогнозите на лекарите? Каква е причината бебо да е отделен от теб?
Не може ли да влизаш поне веднъж на ден и да го гледаш? Кога ще ти дадат да го храниш.. изобщо дай малко повече инфо, за да помогнем повече, поне с голяма прегръдка и успокоителни думи Hug

# 8
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 475
Сега наистина е рано да имаш кърма, н утре- други ден ще се появи. Ако имаш позната с малко бебе, може да опиташ да кърмиш нейното, за да стимулираш лактацията. Сигурно си доста притеснена и това влияе, но когато гушнеш бебо, ще видиш, че ще се справиш!
Искай да  си виждаш бебето и да го кърмиш, дано бързо се подобри и да го изпишат!!!

Общи условия

Активация на акаунт