Отново избори или как от мързел плащаме двойно за удоволствието да гласуваме

  • 7 743
  • 217
  •   1
Отговори

Анкета

Как гласувахме?

Опции:

# 45
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Сафо, явно не.
Абе като нищо ще изкочат още 15% от чужбинските урни   Mr. Green
съмнявам се, мнооого се съмнявам...

# 46
  • Мнения: 6 167
Абе като нищо ще изкочат още 15% от чужбинските урни   Mr. Green

Мислиш ли...
Така както са я направили системата, малко хора гласуват в чужбина. Аз например, отказах да пътувам 3 часа в едната посока, за да го направя...

da, da гласуват тези, в чиито населени места ( или наблизо) има секции
моята е на 3 часа път и 60 евро влак.
можеха да направят онлайн гласуване, но знаем защо не се прави това нещо, нали?  #Cussing out


# 47
  • Мнения: 2 212
Ох, Анджи, де да беше само мързел, по нямаше да се ядосвам! Това, да не използваш правото си на глас, приемам като безхаберие, абсолютна незаинтересованост към себе си, към живота си, към бъдещето си и към всичко вече изброено що се отнася до децата ти. Дали се гласува за Президент или Правителство, няма значение. Става дума за избор на тези, които ще представят теб и интересите ти пред света. Жалко.

Мю, а какво правим в случая, че никой от кандидатите не намираш за достоен за гореизброените ...да те представя пред света и така нататък...избираме по-малкото зло .... Tired е някои просто предпочитат да не го изберат, честно казано, ще се повторя, но въпреки, че гласувах прекрасно разбирам хората, които не го правят...и после те не мрънкат от гледна точка на това защо избраха този, а не онзи...те мрънкат по принцип и с право, защото който и да изберат все тая  ooooh!

# 48
  • Мнения: 2 716
Е, изборните секции вече са затворени. Първите резултати са на лице. Какво направихме, или не направихме днес. Какво ще сърбаме утре. Смятате ли, че балотажът е "Европа" срещу "Национализма"?
Добре ли е, че хората предпочетоха да се въэдържат от правото си на глас? И това означава ли, че за пореден път българина не се интересува какво става с родината му?
Аз съм бясна!
Това е единственият ми коментар в момента.

# 49
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Според мен означава, че българинът е все така беден, обезверен и пасивен.

# 50
  • Мнения: 431
Дрън-дрън, безхаберие, мързел, незаинтересованост - престанете да се взимате толкова насериозно. Rolling Eyes Упражнили сте си правото на глас, други са упражнили правото си да не гласуват.

Аз не гласувах. Причина - не харесвам нито един от кандидатите, а мама ми е забранила Mr. Green да гласувам "против", защото смисълът на изборите е да гласуваш ЗА, а не за по-малкото зло. Както са тръгнали нещата в България, и занапред няма да гласувам, докато не измре политическия "елит" с набори от '35 до '60 Crazy.

# 51
  • Paradise
  • Мнения: 3 103

честно казано, ще се повторя, но въпреки, че гласувах прекрасно разбирам хората, които не го правят...и после те не мрънкат от гледна точка на това защо избраха този, а не онзи...те мрънкат по принцип и с право, защото който и да изберат все тая  ooooh!

мисля си, че ако на парламентарните избори имаше по-висока избирателна активност, ДПС нямаше да е такава сила в парламента и да е балансьор и коалиционен партньор; оттам нямаше Първанов да даде мандат на ДПС да състави правителство, нямаше да има толкова много привърженици на "Атака"...

И може би нямаше да има втори тур сега....

Но всичко попада в света на вероятностите...

# 52
Хей хора не виздате ли че за 17 години хоата за които се гласува са едни и същи какво ново очаквате от тях
ето един откачалник нов се появява и е на балотаж нека другите се научат как да се държат с хората
макар че докато не стане белята няма да се оправят нещата в БГ

# 53
  • Мнения: 3 818

Пиши на кирилица Simple Smile Отива ти синьо Simple Smile

По темата: Не е от мързел, а хората вече не виждат смисъл в тези институции...

Аз разбирам невиждането на смисъл. Обаче не разбирам това:
Имаме избори. Трябва да се избере президент, няма такава опция да нямаме президент. Значи пред мен като избирател стои задачата да реша кой от наличните ще ми бъде президент в следващите пет години. Нямам друг избор освен тях, така че трябва да реша. Ако не реша, някой друг ще избере отново измежду същите тези кандидати кой ще бъде и мой президент. Е, защо в такъв случай трябва да оставя избора в ръцете на останалите? Аз собствено мнение нямам ли???  
Избори не пропускам. Приятно, неприятно, харесвани, нехаресвани кандитати, имам задача да реша кой от предложените ми ще ме управлява, трябва да го направя.

П.п. Точно пенсионерите не са проблем при гласуванията, те в по-голямата си част си упражняват вота. Проблем е гласуването сред хората под 40г. Tired

# 54
  • Мнения: 1 629


Мю, а какво правим в случая, че никой от кандидатите не намираш за достоен за гореизброените ...да те представя пред света и така нататък...избираме по-малкото зло .... Tired е някои просто предпочитат да не го изберат, честно казано, ще се повторя, но въпреки, че гласувах прекрасно разбирам хората, които не го правят...и после те не мрънкат от гледна точка на това защо избраха този, а не онзи...те мрънкат по принцип и с право, защото който и да изберат все тая  ooooh!


Дори, сигурно ще ти прозвучи странно, но подкрепяйки кандидат, подкрепяш определени идеи. Ако няма сходни с твоите, си избираш подходящия човек, правиш инициативен комитет и му издигате кандидатурата Grinning
Шегувам се, разбира се. Но, както казах, гласуваш не за Лицето(макар да не е маловажно), а за концепцията му за управление. На тези избори си имаше избор: ляв и независим едновременно, десен, ултрас, професор, професионална водеща на конкурси за красота, etc. Абе, желание да имаш Grinning

# 55
  • Мнения: 5 370
Хей хора не виздате ли че за 17 години хоата за които се гласува са едни и същи какво ново очаквате от тях
ето един откачалник нов се появява и е на балотаж нека другите се научат как да се държат с хората
макар че докато не стане белята няма да се оправят нещата в БГ
ХА!
Ето един умен мъж.
Когато промените започнаха-бях на цели 18......сега е ясно на колко съм.
А ти?

# 56
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Не ме мързеше и в 9.30 тази сутрин гласувах.
Фаворита съм си го избрала отдавна.
И аз така, само че не в 9.30, малко по-късно беше Peace.

и социолозите се оказаха прави, за съжаление (кой ще е на балотаж Confused)
Не си мислете, че някой умира от кеф да манипулира данни.
Има и колеги, които го правят - то се пише единствено на тяхна (и на името на агенцията, която представляват) сметка, ако някой разчита само на политическите проучвания, за да се издържа, пишете го умрял от глад Peace.

Днес имам един вид юбилей - преди 15 години, на първите президенски избори ми беше първият ангажимент в бранша.
Само да вметна, че такава ниска активност на избори за цялото това време не помня Tired.

# 57
  • Мнения: 1 629
Фери, чудно казано  bouquet
Лизбет, ти поне имаш мнение Grinning

# 58
  • Paradise
  • Мнения: 3 103


Аз разбирам невиждането на смисъл. Обаче не разбирам това:
Имаме избори. Трябва да се избере президент, няма такава опция да нямаме президент. Значи пред мен като избирател стои задачата да реша кой от наличните ще ми бъде президент в следващите пет години. Нямам друг избор освен тях, така че трябва да реша. Ако не реша, някой друг ще избере отново измежду същите тези кандидати кой ще бъде и мой президент. Е, защо в такъв случай трябва да оставя избора в ръцете на останалите? Аз собствено мнение нямам ли??? 


абсолютно съм съгласна с написаното Peace

# 59
  • Мнения: 7 837
можеха да направят онлайн гласуване, но знаем защо не се прави това нещо, нали?  #Cussing out

Мда, над 500 000 души с право на глас в чужбина...
Да не говорим, че дори и да решиш да гласуваш на втори тук, май не можеш, защото не си подал заявление... Confused

Общи условия

Активация на акаунт