Киселото мляко

  • 2 469
  • 37
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 819
Скъпи мами,искам да Ви питам какво кисело мляко давате на вашите бебчета,защото съм затруднена в избора...Давам на Ани Родопея,ама ми казаха,че не е добро...Какво мислите?

# 1
  • Мнения: 4 915
Разгледай тази таблица: http://www.bnap.org/?p=89

Не знам доколко е достоверна, но аз по нея избрах за детето си пълномаслените "Герма" и "На дядо от село" - заради съотношението на лактобацилите към грамажа.

# 2
  • Мнения: 3 550
Манастирско кисело млеко - биволско е. Познавам производителите, знам при какви условия го произвеждат и съм сигурна, че не слагат сгъстители и др. боклуци вътре.

# 3
  • София
  • Мнения: 7 097
"Герма" и "На дядо от село"

Давам също и Родопея и на мен самата много ми харесва - не знам защо са ти казали, че не е добро  Thinking
Напоследък и Активия започнах да й давам по малко и наистина действа. Калина има проблеми със запека от съвсем малка, а напоследък започна доста редовно да се изхожда.

# 4
Едно време са ни хранили само с кисело мляко, ако нмя кърма, че и със захар. Да се чудиш как сме живи. От кога всъщност може да се дава КМ на бебе и трябва ли всъщност?

# 5
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Аз давам Верея 4,5 %

# 6
  • Мнения: 6 461
Аз давам на децата кисело мляко и всеки път от различен производител Simple Smile
До сега не съм имала проблем,но не ми се е случвало да чуя че някоя фирма  произвежда мляко което не е добро.

# 7
  • Мнения: 3 042

 Peace
 В момента, когато давам кисело мляко и аз давам това. Преди давах Пършавица 3,6 %.

# 8
  • Мнения: 1 737
Давам му само Рима. Биологично истинско кисело мляко, от малко екологично стопанство с 33 крави, много се оличава от всички останали. Все едно баба ми го е квасила, такъв му е вкуса.
В много малко магазини го има, знам за Халите и някои Фамилия, добре че го има и в едно малко магазинче в нашия квартал.
1 кофичка струва 1,30 лв.

# 9
  • Мнения: 14 654
аз не харесвам определена марка, взимам- пършевица, елби, родопея, всички ми се струват еднакви
на баба, дядо, елена и верея не купувам

# 10
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Давам му само Рима. Биологично истинско кисело мляко, от малко екологично стопанство с 33 крави, много се оличава от всички останали. Все едно баба ми го е квасила, такъв му е вкуса.
В много малко магазини го има, знам за Халите и някои Фамилия, добре че го има и в едно малко магазинче в нашия квартал.
1 кофичка струва 1,30 лв.

И аз преди давах от него, но вече не го продават в 345 и никъде другаде около нас.......

# 11
  • Мнения: 284
Давам фибела 3.6%

# 12
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 171
Давам Бор Чвор 3.6% или Добруджанско 3.6%
Не купувам На баба и На дядо  Peace

# 13
  • Мнения: 61
Кисело мляко Рима купих наскоро от 1 диетичен магазин след Женския пазар в посока Халите. Струваше 70 ст., не 1.30 лв. Верея никаква не купувам, щото миналата зима стана неволен, но доста неприятен експеримент с 1 кофичка Верея. Стоеше си дълго в хладилника в работата ми, забравена неясно от кого. Когато ми писна да я гледам, извадих я и видях, че срокът й е изтекъл преди 2 месеца. Отворихме я - никаква миризма или други признаци на разваляне. Дори се реших да я опитам  Sick  Ами беше съвсем леко киселко. А пише, че има жива закваска. А какво ли още?

# 14
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Домашно кисело съм забравяла и издържа повече от месец, без вкисване

# 15
  • Мнения: 2 614
В Пикадили продават - Био кисело мляко. Пише, че се произвежда в екологична ферма в Троянския балкан. Под егидата на Маги Малеева. Но не тя е важната в случая - купихме от него и като го опитах има вкус на истинско мляко, но цената му е 1,26.
А така изглежда новото (старо) био мляко. оказа се, че - "Напоследък Био-млякото РИМА си смени дизайна и се прекръсти на "Био кисело мляко"

# 16
  • Мнения: 3 550
Тази Рима съм я виждала в Билла, но не щанда с кис.млека, а в отделен хладилник, някъде около саксиите.

# 17
  • Мнения: 819
Благодаря на всички мили мами!!!!!!!!!!!!!!!!!!  Hands Clap Kissing Heart

# 18
  • Мнения: 3 810
Да добавя и аз- давам каквото има в къщи, а то е "Роса".
Понеже имам информация за хигиената и качеството от първа ръка.

# 19
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 190
Давам доста различни марки- Роса, Елена, Ханско, Шипка, Верея...

# 20
  • Мнения: 631
абе никой от вас не похвали Данон във всичките му разновидности
аз лично на бебето още никакво не съм дала
но за мен си купувам само активия
не че изяждам повече от кофичка две на седмица ама само такова

# 21
  • Където ми покаже сърцето
  • Мнения: 589
Момичета,а има ли ограничения за количеството.Аз захраних с кисело мляко на 11,5 месеца и Марти като види кофичката отказва да яде каша.Така,че сега основно яде кърма,кисело мляко,около 2 плазмонки на ден и чат-пат каша.

# 22
  • Мнения: 3 042
Момичета,а има ли ограничения за количеството.Аз захраних с кисело мляко на 11,5 месеца и Марти като види кофичката отказва да яде каша.Така,че сега основно яде кърма,кисело мляко,около 2 плазмонки на ден и чат-пат каша.

Калинка, спокойно давай на Марти толкова кисело мляко колкото иска. Щерката след годинката захраних с кисело мляко и пиеше около 750 мл неразредено кисело мляко дневнонощно /тя пиеше и нощем/.

# 23
  • Мнения: 1 896
Моето дете имаше АБКМ и чак наскоро прояде кисело мляко. И аз давам биомляко (бившето Рима) - освен че е живо, самите крави пасат свободно на чисти места, не им се дават хормони и медикаменти и т.н. Повече информация има тук: http://bio.bg/milk/BioYogurtBrochure.pdf
Георги си умира за него.

# 24
  • Мнения: 819
МИ,на мен хич не ми се нрави Данон,вземам само Родопея,а откакто съм родила,съм излапала сигурно цял камион с мляко.Мъжът ми се беше видял в чудо по едно време...

# 25
  • Мнения: 1 559
   Заинтригувахте ме с това Био мляко. Някой има ли идея от къде мога да купя да го пробваме (нейде близо до Студентски град, че не ми се ходи за едното мляко до Била, до Халите или до Женския пазар)?
    Дребният още не е пробвал краве мляко (както и краве сирене). Като бяхме във Варна аз бях на мляко (прясно и кисело) на Роса и сирене на същата марка (на дребния взимах от овчето им сирене). В София не съм срещала продуктите с марка Роса, а съм много доволна от тях:D

# 26
  • Мнения: 1 896
Био млякото го има и в 345, ако имаш наблизо такъв магазин. Млякото "Роса" и аз го ядях във Варна, киселото е много вкусно, но Био ме спечелиха с това, че и самото прясно мляко от което се прави е чисто от добавки.

# 27
  • Стара Загора
  • Мнения: 161
  В София не съм срещала продуктите с марка Роса, а съм много доволна от тях:D
Мисля, че в МЕТРО можеш да ги намериш. Поне в старозагорското има сирене и кашкавал.

# 28
  • Мнения: 3 810
абе никой от вас не похвали Данон във всичките му разновидности

Това чудо според мен не спада към киселите млека.

Момичета, преди време изписахме една тема в готварския форум(Всичко за киселото мляко).
Дори си направих труда да извлека, това което беше изписано до момента в темата за черния списък.
Предполагам, че ако я прочетете, ще срещнете и компетентни мнения там. Не ми се ще да се повтарям.
А ето ви и как'сийкината тема за сиренето
Еееех, как се върти светът!!! Tired

# 29
  • Мнения: 636
Аз давам Верея и Пършевица, но с нисък процент масленост. Тук като чета обаче взех да се питам дали не бъркам, процентите са все високи newsm78 newsm78

# 30
  • Мнения: 3 042
Аз давам Верея и Пършевица, но с нисък процент масленост. Тук като чета обаче взех да се питам дали не бъркам, процентите са все високи newsm78 newsm78

И аз си мислех, че трябва нискомаслемно мляко /поне така бях чувала/, но въпреки това никога не бях давала по-нискомаслено от 3% Blush. Тук из форумите /предимно в АМ чета аз/ има доста писано по въпроса. Спор4д това, което съм челе млякото за децата трябва да е пълномаслено - с по-висок процент на масленост.
Верея 4,5% и Пършевица 3,6% давам аз,но определено предпочитам Вереята заради по високата масленост.

# 31
  • Мнения: 1 737
За разлика от възрастните, децата имат нужда от животински мазнини и те са полезни за тях, за развитието на мозъка и т.н. За това пълномасленото мляко е за предпочитане за деца, а за пенсионери и хора с наднормено тегло - обратното.

# 32
  • София
  • Мнения: 2 164
Давам Родопея и Пършевица.

# 33
  • Мнения: 2 653
   В София не съм срещала продуктите с марка Роса, а съм много доволна от тях:D
В Пикадили ги има, аз купувам асмо от техните сирена и кашкавал.
Био Кисело Мляко също има там .Цената му е около 1,40  и е много вкусно.В другите кисели млека овесените ядки трябва да престоят поне 15-20 мин , за да   не се усещат.В Био млякото станаха мекички  буквално за броени минути.Не знам това дали е хубаво , но за мен е идеално- няма да чакам гладна докато ми омекне овеса  Mr. Green
Обаче попаднах на това

Последна редакция: чт, 16 ное 2006, 21:10 от fiona

# 34
  • Мнения: 995
Давам Верея, БМК и ако случайно са донесли в магазина Роса. Бабините и дядовите не са на почит у нас.

# 35
  • Мнения: 8 917
Преди давах Пършевица - много хубаво беше, но след това сякаш го развалиха. В момента давам " На дядо" Peace

# 36
  • Мнения: 1 896

Понеже се интересувам живо от темата с контрола върху храните, попроучих - въпросът какво да бъде логото върху био продуктите още не е окончателно решен. И понеже наистина на всевъзможни неща пише "еко" и "био" (което по закон е едно и също), начинът да се разбере дали наистина е такова, е да се гледа дали има съответния сертификат. В случая с киселото мляко това е Балкан БиоСерт и млякото на Рима засега е единственото което го има, поне аз не съм виждала друго.
тук един материал от Дневник за био продуктите, ако някой се интересува.

Последна редакция: пт, 17 ное 2006, 23:12 от basilisk

# 37
  • Мнения: 77
Mайка ми купува прясно мляко от наши близки от село,които гледат крави и ми го кваси.Като ми изпрати 5-6 буркана,първо избивам масло от каймака.Излиза една шепа жълто чисто масло.Така бебка яде не само домашно мляко,но и масло.Сега,понеже ми свърши се зачудих какво купено да давам няколко дни.Купували сме Пършевица и се чудех дали да не е от нея,но сега ще взема утре да отида до Ситито и да купя от Пикадили Био.Благодаря за информацията.

Общи условия

Активация на акаунт