губене на равновесие- какво може да й е?

  • 15 799
  • 27
  •   1
Отговори
  • Мнения: 138
Здравейте.
За трети или четвърти път на моята дъщеря й се случва както си играе, да загуби равновесие.
Не знам точно кога беше първия път ,мисля че преди около половин година, както е играла, явно, е паднала на земята. Аз бях с гръб към нея и не съм видяла какво точно е станоло, но като отидох и се опитах да я изправя, тя сякаш не можеше да запази равновесие, и сякаш и погледът й се въртеше като на сляпа. Гушнах я за около минута, че се беше изплашила и след това й нямаше нищо. Тогава не отдадох особенно значение на случа, помислих че се е въртяла или е играла на нещо което я е замаяло. Следващият един или два случая, не съм сигурна колко са защото са през голям период от време, също не обърнах внимание, дори си помислих, че аз нещо си въобразявам, защото обстоятелствата бяха подобни, и времето през което е така замаяна е много кратко , може би минута. Но преди няколко дена се случи отново. Бяхме двамата със съпруга ми когата маги пак тръгна да залита, дори той си помисли , че закопчалката на обувката й се е закачила в панталончето и за това так ходи. Аз се сетих за предните пъти  и реших , че е невъзможно и двамата да си въобразяваме, за това накарах малката да отиде до татко си и да се върне при мен, при което тя падна. Вървеше нестабилно, сякаш току що са я свалили от бясно движеща се въртележка, а и погледа и не беше съвсем концентриран, но иначе си беше абсолютно адекватна. Като й казах да отиде при татко си  и да се върне при мен го направи, смееше си се, дори като падна каза "паднах" и се осмихнонамръщи . И пак както предните пъти за минута-две и после се оправи.
 Искам да питам всички мами, дали на някоя се е случвало такова нещо, а специалистите, които пишат из този форум, дали има основание за сериозни притеснения.
 Благодаря предварително

 

# 1
  • Мнения: 694
Не знам какво да ти кажа, но определено отиди на лекар. Може да е вестибуларния апарат. Майка ми преди време беше със същите симптоми. Може би трябва да и направят ЕКГ на главата.

# 2
  • Мнения: 1 866
Не се притеснявай предварително, но аз на твое място бих се консултирала с лекар, който да ти каже евентуално към какъв специалист да се насочиш. Моята дъщеря също губеше равновесие по  едно време и също се питах дали е нормално. Но при нея нещата бяха малко по-различни - тя проходи сравнително късно - на година и 3 месеца, но пък си проходи стабилно и почти ен е падала. Обаче когато беше на около година и половина забелязах, че както си стои права й се случва да падне. Особено често се случваше това, когато просто някой минеше покрай нея - сякаш само от въздуха който се раздвижва и падаше. Аз го отдадох на това, че беше много слабичка по онова време, доста крехка изглеждаше и даже повечето хора я мислеха, че е по-малка от истинската й възръст. За сведение беше 9 кг на година и половина, с ръст около 81-2 см. Предприех мерки, за да я укрепна повече и с времето тя понапълня малко, като че ли заякна физически и този проблем отшумя от самосебе си. В твоя случай всъщност това което би ме накарало да посетя лекар е погледът на детето. Причината може да е съвсем елементарна, но заради конфорта на детето трябва да се вземат мерки. Знам ли, може да й пада кръвното - нямам представа дали при децата е възможно, но си струва да се проверят различните вероятности.  

# 3
  • Мнения: 1 883
Обезателно отидете на лекар !

# 4
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Да, заведи детенцето на доктор!
Пожелавам ви здраве!

Така като се замисля, Майчо е дъртак вече, а залита понякога. Сигурно е нормално? Никакви други симпоми няма.. Чакай да питам в отчетната.  ooooh!

# 5
  • Мнения: 2 839
И на мен ми прилича на вестибуларен апарат по описание.
Имам личен опит с възпален вестибуларен апарат. За щастие при мен беше еднократно, но при някои хора се появяват хронични проблеми  Rolling Eyes Дано не сте от тях  Praynig
Заведи детето на лекар, мъчително е много за боледуващия. Мен колко ме влачиха по изследвания и доктори докато открият какво е ...  ooooh!

# 6
  • Мнения: 138
Ходихме на невролог. Съмнява се че има епилепсия. Пробвахме да и направим ЕЕГ , но тя реагира много бурно и лекарката реши да я поуспокои с Диазепам. Но и това не подейства. Поутпусна я и я позамаи, но тя пак си съзнава всичко и пак буйнстваше.
Утре ще ходим пак и лекарката смята да й бие Диазепама мускулно с цел да заспи, но аз не зная дали е възможно а за друга упойка трябва да се вика анестезиолог, а и не знам не са ли вредните действия на диазепама по-малки от тези на по-сериозните анестезии.
Не знам какво да правя.... Sad

# 7
  • Мнения: 1 866
Никак не мога да те посъветвам, но питай лекарката каквото те притеснява, не се колебай да искаш информация за това което ще правят на детето. И стисни зъби да направите изследванията, които трябва за да се установи какъв е проблемът. Стискам палци и дано на детенцето да му няма нищо сериозно и да се оправите бързо. Hug

# 8
  • Мнения: 1 063
При кой невролог ходихте?

# 9
  • Мнения: 3 914
Ходихме на невролог. Съмнява се че има епилепсия. Пробвахме да и направим ЕЕГ , но тя реагира много бурно и лекарката реши да я поуспокои с Диазепам. Но и това не подейства. Поутпусна я и я позамаи, но тя пак си съзнава всичко и пак буйнстваше.
Утре ще ходим пак и лекарката смята да й бие Диазепама мускулно с цел да заспи, но аз не зная дали е възможно а за друга упойка трябва да се вика анестезиолог, а и не знам не са ли вредните действия на диазепама по-малки от тези на по-сериозните анестезии.
Не знам какво да правя.... Sad
Не се притеснявай от Диазепама,моето дете беше упоено три пъти на 42-45-47 дена с това лекарство.По принцип се взима ползата за сметка на вредата ,а ако детето има сериозен проблем ,по добре да се вземат мерки навреме, отколкото цял живот да съжаляваш .Същото се отнася и за пълната упойка ,пак ще дам пример с детето си-сега на 4г. и със 5 пълни упойки и тези с Диазепам ,които в тази възраст, която посочих ,пак е пълна -общо 8.Успех ви желая и остави лекарите да си свършат работата Hug

# 10
  • Мнения: 138
При кой невролог ходихте?
При доктор Илинска в Хасково. Към нея ме насочи личния, пък и единствената която се занимава с деца наоколо. Чакам да видя резултатите от ЕЕГ-то и ако има нужда да се поразтърся за някой по-наложили се имена за второ, трето , ако се наложи десето мнение стига да знам какво й е на малката ми.
 А за диазепама се притеснявам ,че няма да я приспи и ще остане травмирана и от боцкането , и на всичко отгоре ще се наложи пак да я стискам, тя да пищи и да се защитава яростно и ще й се натрупа доста... Cry

# 11
  • Мнения: 1 878
Аз бих те посъветвала да доведеш детето в София  Rolling Eyes в Медицинска академия или Военна болница разполагат с най-добрата апаратура и специалисти.

Само мога да те успокоя донякъде, че евентуална диагноза епилепсия не е толкова ужасна, защото епилепсийте са много видове и често лечими  Praynig - от положителния ми опит.

# 12
  • Мнения: 4 414
от това, което съм чувала ЕЕГ под упойка не дава точен резултат.
аз също бих те посъветвала да доведеш детето в София. като голям специалист по епилепсии се спряга д-р Чавдаров - старши. ще ти изровя координати малко по-късно.
успех и дано да са напразни тревогите ви  bouquet

# 13
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
И аз мисля, че трябва да доведеш детето в София. Тази лекарка в Хасково може и да е добра, но тук лекарите и техниката са на светлинни години по напреднали.

# 14
  • Мнения: 1 063
Не видях, че не сте от София и затова попитах при кого, момичетата правилно са те посъветвали да дойдете в София, но първо виж какво ще ти кажат там.Стискам палци  fingerscrossed всичко да е наред.

Общи условия

Активация на акаунт