Колко време може той да прекарва с детето? По закон и по морал...

  • 1 093
  • 9
  •   1
Отговори
От известно време съм една от вас.
Сега таткото иска постоянно да е с детето. Това - добре, радвам се, че е така и друго не съм очаквала от него. Но излиза, че за мен остават само грижите вечер, когато то трябва да бъде нахранено, приспано, както и издръжкато му (но, хайде, това не е беда, винаги е било така).
Стигнахме до въпроса по колко дни той може да бъде с детето. Той иска всеки уикенд да взима детето при него, защото през седмицата живеело с мен. Аз му казах, че поне трябва да си разделяме почивните дни - какво, никога да не мога да заведа детето си на екскурзия или просто да си играем вкъщи, без да бързаме за детски градини и работа?!????????
Колко дни месечно по закон може таткото да прекарва с детето?
А морално - как бихте постъпили вие?
Благодаря ви!

# 1
  • София
  • Мнения: 6 999
Колко дни месечно по закон може таткото да прекарва с детето?
А морално - как бихте постъпили вие?

По закон обикновено е 2 уйкенда в месеца + 2 седмици май беше лятото или 3. То не е съвсем по закон, просто Съдът в БГ има такава 'практика'  Rolling Eyes Нещо, което аз не разбирам...

Виж морално: Колко според теб трябва да има? Колко време е позволено за един баща да прекара с детето си? А колко за майката?

Аз позволявам на бившия да вижда дъщеря ни когато и колкото иска. Той обаче почти не си ползва уйкендите, защото поне 1 път месечно съм в командировка и тогава я гледа за 2-3 дни ще не ще.

Говори с бившия и се разберете. За мен това, че иска да вижда детето е супер. Вместо да се дразниш - погледни положителната страна и се забавлявай. Ох, де и аз да бях свободна всеки уйкенд Whistling

# 2
  • Мнения: X
Ами според мен това което е по закон си е супер. Да му присъдят повече би било наглост. А щом проявява желание, да взима детето 2-3 пъти през седмицата. Не може да ти я вземе всеки уикенд, къде дават така?  Grinning

Оххх, на мене и през уикенд ще ми е много. Така съм се срастнала с това дете...

# 3
  • София
  • Мнения: 6 999
Да му присъдят повече би било наглост.
..................................
Оххх, на мене и през уикенд ще ми е много. Така съм се срастнала с това дете...

Наглост? Защо да е наглост? Към кога да е наглост? Към теб, защото.......? Към детето, защото.....? Наистина не разбирам към кого може да е наглост това?

Не е хубаво да се срастващ с детето си - нито за него, нито за теб.  Peace

# 4
  • Мнения: 473
Aми в един момент това се полу4ава.Ти се грижиш за детето ве4ер неможеш ако решиш на секундата и да излезеш.Трябва вси4ко предварително да плануваш.А той нито дете ще му реве нито ще го къпе нито преспива.Да не говорим и за другите подробности.Вси4ко ляга на твоите ръце Hug той когато му е кеф тогава ще го види когато той си поиска.Затова аз ако съм на твое място.Тъпо е 2 седмици в месеца , уйкенда когато ти имаш най- много време той да го взима.Според мен се разберете 1 неделя и другия ден да си го избере през седмицата.Ти гледаш детето ти решаваш.Той ако оби4а да се съобразява   #Cussing outВсе пак това аз бих направила ти си прецени  bouquet

Последна редакция: пн, 23 окт 2006, 14:47 от Tonkata

# 5
  • Мнения: 1 311
Мъжът ми има дете от първия си брак. Ние го взимаме всяка събота или неделя. Средно веднъж месечно - за целия уикенд. Водили сме го с нас на екскурзии и за повече време. При по-особени ситуации, се е случвало и за няколко дни да го вземем. Няма правило. Когато и колкото майка му е склонна да го дава. При всички положения е по-често от определеното от съда.

# 6
  • София
  • Мнения: 6 477
За мен лично е супер, че бащата на дребната я взима всяка събота или неделя за 4-5 часа на разходка. Така имам време да си оправя къщата и да си почина за някоя и друга минута. А веднъж месечно ходи за цял уикенд при другите баба и дядо, понеже те са в друг град. През това лято даже всеки месец беше за по седмица при тях. За мен това беше нужната глътка свобода и почивка. Тогава успях да отделя някой и друг ден да замина да си почина. Аз явно никак не съм се срастнала с малката, понеже най-малкото мисля, че не бива Wink
Освен това през седмицата я вижда две вечери - идва в къщи и се занимават за по 2 часа двамата, което също е супер за всички. Така че явно всичко е строго индивидуално. За мен свободното време е жадуван миг, за други е бреме. Wink

# 7
По закон бащата на дъщеря ми има право да я вижда всяка първа и трета събота от месеца и 1 месец през лятото ,когато не ползвам платения си годишен отпуск.Давах му я известно време когато поиска , но вече промених тактиката и му заявих, че ще я вижда само в опредлените дни когато му се полага, а не когато му скимне. Детето ми не  е животинче в зоопарк да го разхождат и виждат, когато им скимне.Той разбира се побесня ,почна да ме нарича каква ли не,и вчера ми крещи по телефона в-ече никога няма я взимам, щом не мога когато си поискам.Ама това да не му е градския пазар?! .Ами да си гледа работата, още по-добре за нас двете, за нея най вече. Тя много плаче след срещите с него ,но по него ли от него ли не знам.

# 8
По закон е 2дена в месеца и 1 месец през лятото.Когато има споразумение между двамата за развода съдът зачита споразумението.
Морално ти решаваш.
Моят бивш не беше се интересувал от детето си почти 2 години като изключим издръжката от смешните 30 лв. и сега изведнъж иска да я вземе за 10 дена за нова година както е наредил съдът.Да я пусна ли?Твърдо НЕ,НЕ и пак НЕ.Това е моят закон.

# 9
  • Мнения: 651
mamche_na_momche много ясно е написала какви са и притесненията
... Но излиза, че за мен остават само грижите вечер, когато то трябва да бъде нахранено, приспано.......какво, никога да не мога да заведа детето си на екскурзия или просто да си играем вкъщи, без да бързаме за детски градини и работа?!????????

съвет от мен ако може  Grinning
...излизай и ти с тях, излизайте си тримата, поне в единия от почивните дни...едва ли се притесняваш, че ще ви видят отново заедно  Wink

Общи условия

Активация на акаунт