Тест за бременност

  • 4 017
  • 33
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • София
  • Мнения: 56
Мили момичета моля Ви да споделите с мен кога най-рано да си купя тест за бременност за да проверя дали е дало резултат бебеправенето, дали изобщо има такива които да ми дадат точен резултат или да си чакам датата на цикъла.

# 1
  • UK
  • Мнения: 1 351
 Виж тук и тук
 Но най- добре изчакай закъснение или поне в деня когато трябва да ти дойде  Peace

# 2
  • Мнения: 497
Преди датата на цикъла ти едва ли има тест, който да ти отчете верен резултат. изчакай да минат по 3-4 дни от датата и тогава прави тест, за да не се разочараваш. Това моето мнение Thinking

# 3
  • София
  • Мнения: 56
И аз така си мислех че ще трябва да чакам (колкото и да не ми се иска) : Sad,но въпреки това реших да попитам

# 4
  • UK
  • Мнения: 1 351
 Колко време имаш още до лелката???  newsm78

# 5
  • София
  • Мнения: 56
Сриск да прозвуча супер некомпетентно на какво казваш  "лелката"  Embarassed

# 6
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 729
на менструацията  казват "лелка",
почакай поне до деня в който трябва да  ти дойде за тест.

# 7
  • София
  • Мнения: 56
О ужас колко съм задръстена Rolling Eyes!!!Ами до "лелката" имам 6-7 дена и очаквам да са най- дългите в живота ми!

# 8
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 356
О ужас колко съм задръстена Rolling Eyes!!!Ами до "лелката" имам 6-7 дена и очаквам да са най- дългите в живота ми!
Като майка на вече едно дете незнаеш ли, че по-рано от един ден закъснение няма смисъл да правиш тест? Rolling Eyes
Нека мислим логично и по същество.
Желая ти успех.

# 9
Momi4eta vijdam, 4e ima pitane za test, koito da otkriva vazmojno nai-rano nalichieto na bremennost, chuh ce na pazara se e poqvil nov test za nai-ranna diagnostika na bremennostta i toi se kazva Presto. Testa e s 2 kaseti i parvata se polzva nqkolko dni sled eventualnoto zachatie, a drugiq sled parviq den ot zakasnenieto na menstruaciqta, za dopalnitelna sigurnost. Za tezi, koito nqmat tarpeniq da nauchat otgovora na vaprosa - bremenna li sam, moje da probvat s nego. Opitaite i spodelete!

# 10
  • Мнения: 2 120
При всеки Прогестерона при ранна бременност се покачва индивидуална.
Ето защо един тест не може да бъде третиран като  еднакво добър за всяко момиче. 

Относно `Престо` и аз съм любопитна. И най-вече къде го продават, никъде не мога да го засека.

И да споделя - преди време на мен теста ми отчете ден преди датата за лелка. Беше `Уни марк`. `Шуър чек` отчете в деня за М.
Но ако помните Бимба от форума, при нея `Шуър чек` отчете втора черта 7-8 дни след овулацията.

# 11
  • Мнения: 6 461
Най- добре няколко дни след закъснението на цикъла да се направи тест. Peace

# 12
  • Мнения: 780
и аз съм на мнение няколко дни след М но за много нетърпеливите като всички нас тук Mr. Green
кръвен за най-сигурно  bouquet

# 13
  • Мнения: 171
Според мен е абсолютно индивидуално, но определено случаите когато тест /уринен/ е отчел доста преди М. са много по-малко от тези на които доста след М. не са отчели.
Най-рано 3 дни преди М. а най добре толкова след М.
Извинявам се за недоверието, обаче този случаи при които е отчел 7-8 дни след овулацията сигурно ли е, че  е изчислена вярно датата на М., на овуто и дали не е било зачеването на предишното ову например Rolling Eyes

# 14
  • Мнения: 1 792
МОМИЧЕТА МИНАЛИЯ МЕСЕЦ БЯХ БРЕМЕННА(ЗА ЖАЛОСТ БЯХ ЗАЩОТО ИЗГУБИХ БЕБЕТО)НО ТОВА Е ДР.ТЕМА.ИСКАМ ДА ВИ КАЖА ЧЕ ПРОБВАХ ВСИЧКИ ТЕСТОВЕ КОИТО СЪЩЕСТВУВАТ НА ПАЗАРА И ТРЯБВА ДА ВИ КАЖА ЧЕ НАЙ-РАНЕН И ВЕРЕН РЕЗУЛТАТ МИ ДАДЕ ЕДИН ТЕСТ КОЙТО НЕ СЕ СЕЩАМ КАК СЕ КАЗВА НО Е В ЕДНА ПРАНЖАВА ОПАКОВКА И СА 2 ТЕСТ ЛЕНТИ(НЕ КАСЕТИ)ВЪТРЕ.ПРОБВАХ ДОРИ И ТОЗИ КОИТО СЕГА ГО РЕКЛАМИРАХА В СП.БЛЯСЪК.
НО ЩЕ СИ ПОЗВОЛЯ ЕДИН СЪВЕТ ДА ВИ ДАМ-НЕ БЪРЗАЙТЕ.АЗ РАЗБРАХ ЗА БРЕМЕННОСТА ОЩЕ ПРЕДИ ДА МИ ЗАКЪСНЕЕ ТОЧНО С ТЕЗИ НЕПРЕКЪСНАТИ ТЕСТОВЕ КОИТО ПРАВЕХ И КАКВО СТАНА?РАДВАХ СЕ,РАДВАХ СЕ А ТО.........МОБЕШЕ ДА СИ МИНЕ ВСИЧКО ЕЙ ТАКА БЕЗ ДА РАЗБИРАМ И БЕЗ ИЗЛИШНО НАТОВАРВАНЕ.ПРОСТО ИМАЙТЕ ТЪРПЕНИЕ И ЧАКАЙТЕ СЕДМИЦА СЛЕД ЗАКЪСНЕНИЕТО.ЗНАМ ЧЕ Е ТРУДНО ОТ ЛИЧЕН ОПИТ.УСПЕХ ВИ ЖЕЛАЯ Hug

# 15
  • Мнения: 3 500
Като ти закъснее цикъла поне с няколко дни.

# 16
  • Мнения: 8 934
chuh ce na pazara se e poqvil nov test za nai-ranna diagnostika na bremennostta i toi se kazva Presto. Testa e s 2 kaseti i parvata se polzva nqkolko dni sled eventualnoto zachatie, a drugiq sled parviq den ot zakasnenieto na menstruaciqta, za dopalnitelna sigurnost.
Цитат


Искам да ви кажа, че миналия месец си бях купила точно от този тест. Той съдържа две АБСОЛЮТНО ЕДНАКВИ КАСЕТИ, без никакво означение коя да се ползва след бебеправенето и коя чак при закъснение. Доколкото си спомням теста беше с чувствителност 20 или както повечето тестове.
Просто в кутийката има два теста, а не един. Според мен това не е никъкав тест за ранна диагностика на бременността, каквато според мен фактически не може да бъде извършена.
Не се лъжете с този тест!
Аз си го купих след закъснението по простата причина, че бяха два теста.

# 17
  • Мнения: 1 792
chuh ce na pazara se e poqvil nov test za nai-ranna diagnostika na bremennostta i toi se kazva Presto. Testa e s 2 kaseti i parvata se polzva nqkolko dni sled eventualnoto zachatie, a drugiq sled parviq den ot zakasnenieto na menstruaciqta, za dopalnitelna sigurnost.
Цитат


Искам да ви кажа, че миналия месец си бях купила точно от този тест. Той съдържа две АБСОЛЮТНО ЕДНАКВИ КАСЕТИ, без никакво означение коя да се ползва след бебеправенето и коя чак при закъснение. Доколкото си спомням теста беше с чувствителност 20 или както повечето тестове.
Просто в кутийката има два теста, а не един. Според мен това не е никъкав тест за ранна диагностика на бременността, каквато според мен фактически не може да бъде извършена.
Не се лъжете с този тест!
Аз си го купих след закъснението по простата причина, че бяха два теста.
да не е нищо особенно теста но на мен ми показа бледа черта още преди закъснението

# 18
  • София
  • Мнения: 234
Най-добре е да се прави няколко дни след закъснение, сутрин с първата урина....макар че коя бебеправеща и ентусиазирана кандидат-мама може да чака закъснение, искайки резултати възможно най-рано  Crazy Laughing Понякога бременността може да бъде отчетена и след 8-9 ден от предполагаемата дата на зачеване, ако е бил точния момент...но си е най-добре да се почака лелката, защото си е индивидуално...
За тестовете - лично аз не препоръчвам само Шуър Чек, понеже е най-голям процента на грешно отчитане на резултат именно от тази марка....

# 19
  • Мнения: 39
Три дни преди датата на цикъла ми си правих тест и беше отрицателен,пет дни след това ми отчете бременност!Така,че и моя съвет е да изчакаш закъснение!!

# 20
  • Мнения: 9 095
ми то и на теста си пише, че отчита от първия ден на закъснението Peace

# 21
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Колкото и трудно да е чакането, особено последните 3-4 дни преди лелка, няма смисъл да се правят тестове по-рано от самия ден на М. Дори да е станало, може ембриона да има някакъв "дефект" и организма да го изхвърли сам, като най-обикновен цикъл, без да се разбере дори, че е имало оплождане. В този смисъл, ранното тестване носи единствено краткотрайни положителни, а след това и дълготрайни отрицателни емоции.
Пустото чакане му е майката, ама нали душа юнашка не трае....  Laughing

# 22
  • Мнения: 1 792
Колкото и трудно да е чакането, особено последните 3-4 дни преди лелка, няма смисъл да се правят тестове по-рано от самия ден на М. Дори да е станало, може ембриона да има някакъв "дефект" и организма да го изхвърли сам, като най-обикновен цикъл, без да се разбере дори, че е имало оплождане. В този смисъл, ранното тестване носи единствено краткотрайни положителни, а след това и дълготрайни отрицателни емоции.
Пустото чакане му е майката, ама нали душа юнашка не трае....  Laughing
При мен миналия месец стана точно така.ама както казва пустото чакане не ние специалността Mr. Green

# 23
  • Мнения: 9 095
е, то няма начин, май всички сме нетърпеливи Joy, гадното е, че след това, ако се окаже фалшива тревога само където сме се радвали Peace

# 24
Здравейте,
искам да споделя нещо относно тестовете за отчитане на бременност преди закъснението. Съществува такъв тест и това е Home test. Сигурно и Presto  е такъв - просто не ми е известен. Та въпросните тестове са с чувствителност 20 единици. Това значи, че отчитат бременност по-рано(7 дни след половия акт, независимо от дати на  и цикъл) от останалите, които са с 25 единици чувствителност. Въпросният тест отчита преди закъснението, но за съжаление често бременността се прекъсва спонтанно с идването на цикъла. Затова явно е и логиката на изследването за бременност с два теста в опаковка. Тестваш се преди закъснението, но си имаш и втори тест, с който да си потвърдиш резултата след идването на съответната дата. От една страна така първото изследване става безсмислено, но за нетърпеливите е някакъв вариант.

# 25
  • Мнения: 9 095
я това сега го разбирам, а какво ще речр че се прекъсва бременността? newsm78

# 26
  • Мнения: 1 419
Значи, че може да е станало оплождане, но да не е настъпила бременност поради ред причини - недобра имплантация, генетични грешки и т.н. - т.нар. естествен подбор.
Статистиката говори, че 75% от опложданията не продължават като бременност, като в повечето случай прекъсването се случва преди закъснението или много малко след него и жените дори и не разбират, че са забременели  Wink

# 27
  • Мнения: 9 095
благодаря за просвещението Hug, много сте мили  bouquet

# 28
  • Мнения: 1 104
За мен най- сигурно си остава да се изчака закъснението и тогава да се направи тест. Другите момичета са дали варианти на това което може да стане , а ти да се разочароваш.

# 29
  • Мнения: 1 792
Аз твърдо вече съм решила преди закъснение никакви тестове Naughty

# 30
  • Мнения: 941
и аз мисля че трябва да се изчака закъснението, но и аз както многото нетърпеливки си взех престо, на седмия ден първо тестче, отрицателно, разочарование, но има надежда все пак да не е отчело правилно, ден след закъснението вече щастлива правя втория и той отрицателен, а уж на по ниски нива отчита, и чакам чакам, но лелката не идва, и после шуар чек на третия ден закъснение отчете, така че по добре да се изчака закъснението

# 31
  • София
  • Мнения: 35 893
Най-добре след закъснението.
Успех!

# 32
  • Мнения: 9 095
след разбира се, айде кога ще се похвалиш Peace

# 33
  • Sofia
  • Мнения: 1 708
Здравей, Miriq!
Аз смятам, че е най-добре да си направиш тест след вече реално закъснение на цикъла. На сестра ми й отчете бременност едва на 15-ия ден от закъснението, преди това всички тестове й бяха отрицателни. Е, разбира се, не ти казвам и ти да чакаш толкова дълго, но момичетата добре са ти обяснили защо. Аз съм в същата ситуация като тебе, така че много добре те разбирам колко е трудно да се чака. Но, решила съм, за да бъде по-леко разочарованието ми, без закъснение никакъв тест няма да правя!
Успех ти пожелавам, мила, и търпение!!!

Общи условия

Активация на акаунт