Когато децата са повече.

  • 3 579
  • 83
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 11 314
Аз и преди ти казвах Додо, че разделите им вредят. Денис не може да влезе в ритъм кога си изцяло негова и кога ще  те дели с Ерик.
От тази непоследователност и не на последно място раздялата с таткото, му идва в повече и сега си го "изкарва" на брат си.
Не прави нищо. Не го наказвай, не му се карай. Колкото повече го назидаваш или укоряваш, толкова повече засилваш желанието му чрез агресия към брат си, да получи вниманието ти. Той в момента страда от вътрешна неудовлетвореност.
Казвай му само - знам, че се ядосваш на брат си, нормално е да се ядосваш, все пак той е по-малкия,  разбирам те, обичам те, но така стоят нещата - това е твоят брат и ще живеете заедно.
Дано да съм ти била малко от полза  Hug

# 46
  • Мнения: 3 506
И аз мисля, че разделите повече вредят. Аз не съм ги разделяла за толкова време, но има няколко пъти, в които съм давала малката за по 2-3 дена на баба и. Всичките пъти Никола автоматично си вади извода, че така е редно и в първия момент, в който се съберат след това, започва "Мамо, хайде пак да оставим Ния на баба ти" и прочее.........

Даааа, и аз убедено вярвах, че малката разлика е хубава........... А като си помисля, че исках четири деца..............

# 47
  • Мнения: 1 404
Додо,за не мога да ти дам съвет за децата,защото имам само едно-дъщеря на две години и три месеца.Но като чета и си представям на каква степен са ти опънати нервите,защото у дома е същото,нищо че главния герой е един.С дъщеря ми имаме сложни и изтощаващи взаимоотношения,на моменти мислех,че няма да издържа и минутка повече,дори обмислях идеята да пътувам един път седмично до София на психоаналитични сеанси(а живея в Горна Оряховица).От един месец обаче ходя на йога и се чуствам в пъти по-добре.Не вярвах,че нещо може да ми помогне да и слушам крясъците спокойно,но ето че чудеса ставали Simple SmileМисълта ми е,че след като не може да се промени обстановката у дома,трябва да търсим начин ние да я понесем по-безболезнено.Ако имаш възможност,пробвай няколко седмици,сигурна съм че ще ти помогне.
П.С.Рядко пиша във форума,надявам се това да не спам newsm78

# 48
  • Sofia
  • Мнения: 4 221
Аз и преди ти казвах Додо, че разделите им вредят. Денис не може да влезе в ритъм кога си изцяло негова и кога ще  те дели с Ерик.
От тази непоследователност и не на последно място раздялата с таткото, му идва в повече и сега си го "изкарва" на брат си.
Не прави нищо. Не го наказвай, не му се карай. Колкото повече го назидаваш или укоряваш, толкова повече засилваш желанието му чрез агресия към брат си, да получи вниманието ти. Той в момента страда от вътрешна неудовлетвореност.
Казвай му само - знам, че се ядосваш на брат си, нормално е да се ядосваш, все пак той е по-малкия,  разбирам те, обичам те, но така стоят нещата - това е твоят брат и ще живеете заедно.
Дано да съм ти била малко от полза  Hug

Благодаря ти за съветите. Ще пробвам с добро, не че сега е видял кой знае колко лошо де. Но това пък няма ли да го стимулира още повече ? Няма ли да загуби представа за редните и нередните неща?
И не на последно място - как като ти иде незнам какво да го направиш, да съумея да запазя ласкав тон и търпение за подобни обяснения ? Възможно ли е изобщо на практика ? Смея да твърдя, че не съм от желязо.... за жалост Sad
Но едва ли би могла да ми дадеш рецепта за последното Sad

# 49
  • Sofia
  • Мнения: 4 221

Не е спам, споко. Съвет е Simple Smile
Благодаря ти   bouquet

# 50
  • Sofia
  • Мнения: 4 221
И аз мисля, че разделите повече вредят. Аз не съм ги разделяла за толкова време, но има няколко пъти, в които съм давала малката за по 2-3 дена на баба и. Всичките пъти Никола автоматично си вади извода, че така е редно и в първия момент, в който се съберат след това, започва "Мамо, хайде пак да оставим Ния на баба ти" и прочее.........

Даааа, и аз убедено вярвах, че малката разлика е хубава........... А като си помисля, че исках четири деца..............

Ще видя как ще им се отрази нераздялата  Laughing
И на мен също как ще се отрази покрай тях   newsm78 Simple Smile

За малката разлика и аз вярвах в същото, но вече мисля по друг начин.

# 51
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
...За малката разлика и аз вярвах в същото, но вече мисля по друг начин.

значи ще изчакаш с 3-тото Wink

Кураж и търпение... Peace

# 52
  • Мнения: 11 314
Но това пък няма ли да го стимулира още повече ? Няма ли да загуби представа за редните и нередните неща?
И не на последно място - как като ти иде незнам какво да го направиш, да съумея да запазя ласкав тон и търпение за подобни обяснения ? Възможно ли е изобщо на практика ? Смея да твърдя, че не съм от желязо.... за жалост Sad
Но едва ли би могла да ми дадеш рецепта за последното Sad

Възможно е!  Wink Crazy
Не ме питай как, но го правя  ooooh! (да не мислиш, че аз съм от желязо  hahaha)
Не се притеснявай, няма да го стимулира повече. Напротив, като не му обръщаш внимание в такива моменти, ще разбере, че не е това начина да получи внимание от теб.
Причина-следствие.
Казвам ти го от личен опит.

# 53
  • Sofia
  • Мнения: 4 221
...За малката разлика и аз вярвах в същото, но вече мисля по друг начин.

значи ще изчакаш с 3-тото Wink

Кураж и търпение... Peace

Определено ще изчакам. Все още не съм се отказала, което означава, че имам още потенциал за магариите на двамата. Laughing
В мига в който се откажа, ще е явен признак за тотална капитулация от моя страна. Няма да се дам току така Wink

# 54
  • Sofia
  • Мнения: 4 221

Възможно е!  Wink Crazy
Не ме питай как, но го правя  ooooh! (да не мислиш, че аз съм от желязо  hahaha)


Питам и още как !!!!

# 55
  • Мнения: 3 367
привет пак,
додо,звучи като много да си каталясала, к прави справянето още по-сложно; мисля че съвсем сериозно ти трябва брейк,иначе ще изпушиш много и никой няма да е добре
**
децата ходят ли на градина?
аз намирам че и 2та са на възраст к изисква по-широк социален кръг;освен това оставя малко време за теб си и 2та имат по не повече от 3 часа пряк контакт к редуцира възможностите за скандал..

спокойствие-малко поне- ти желая ,
Анна

# 56
  • Мнения: 11 314

Възможно е!  Wink Crazy
Не ме питай как, но го правя  ooooh! (да не мислиш, че аз съм от желязо  hahaha)


Питам и още как !!!!
Уф, писах, ама ми зачезна форума и сега отначало  ooooh!
Много сили иска това упражнение.
При всеки конфликт действам така - влизам, без да продумам, вземам играчката (причина за конфликта), разделям ги веднага и излизам. Отивам в банята, сама и крещя с пълно гърло. Докато остана без глас. Измивам си лицето и отивам при тях, вече по успокоена.
Те вече реват и се късат и чакат да ги гушна.
Аз ги гушвам и рева с тях. Облекчението е пълно.
Така хем вълка сит, хем агнето цяло.
Успех! Не се отчайвай! И помисли и за себе си.

# 57
  • Мнения: 1 564
Здравей,
обикновено се карам на този който е направил белята. Иначе спазвам две правила:
- ако се карат или бият ги разделям в различни стаи или без играчки или всеки с по един кош;
- ако се карат или бият за играчка то я отнемам и на двамата, прибирам я на високо.
При моите това помага.



=======================================================================
 Peace Peace Peace

# 58
  • Мнения: 1 753
Моите са още малки, но Ани от сега не дава на Софето да се докопва до нищо нейно. А ВСИЧКО е нейно (поне в нейните си очи)... Та и тя непрекъснато изтръгва от ръцете на София всичко, до което Софето се докопа.... И вика "та мото" (Това е моето). И София циври. Циври, циври и си намира нещо друго, с което да се занимава. Аз съм възприела тактиката - да се оправят!!! Няма цял живот да съм до тях и да им решавам собственическите проблеми, както и да оправям междуличностните им отношения. Всяко си е с характер и не можеш да го промениш. Оставям ги да се оправят сами, и само ако ситуацията стане напечена се намесвам подобаващо... Та така... Иначе ще се побъркам - просто не става за всяко нещо да се карам на Ани. А тя е по-голямата и се карам на нея обикновено. Пък сега Ани тръгна и на ясли и е доста чувствителна, та избягвам да я нахоквам. Глезим се много с нея, особено вечер като се върне от яслата...
А като не се намесвам София също свиква със ситуацията и тя самата може да намери по подходящ начин да "брани територията си", както ти казваш. Просто трябва да свикват една с друга, а аз избягвам да бъда арбитър.

Не съм чела другите мнения и побързах да дам моето. Сега ще изчета и аз малко мамешки опит  Grinning

# 59
  • Мнения: 15 196
При мен нещата са малко по различни - еднаквата възраст, но ревност също има. Тогава се мъча да обясня и покажа, че и двамата са много важни за мен и много ги обичам. Делени са веднъж за 4-5 дни. Липсваха си много. Непрекъснато се питаше какво прави другия сега. Повече не ги разделихме. Карам се на този, който е направил белята, но почти винаги и двамата имат вина. Много често ги оставям сами да се оправят и наистина успяват.
За "безкрайните войни" помежду им и  "железните нерви" - приела съм го като ежедневие.

Общи условия

Активация на акаунт