ВЪПРОСЧЕ?????????? НЕУСПЕШНА 1-ва СТИМУЛАЦИЯ С КЛОСТИЛБЕГИТ!

  • 3 414
  • 19
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 110
Имам едно въпросче към всички Вас мили момичета!
Миналия месец ме стимулираха с Клостилбегит, след всички изследвания и т.н. ,бременност не настъпи Rolling Eyes Докторът ми каза ,че ако не стане този месец пак по схема продължаваме с Клостила!!!!!!!!
Та въпросът ми е : Правилно ли е да продължа стимулацията ....
И ако не я продължа  newsm78 през този месец , ще се наруши ли нещо ......
Мога ли примерно да пропусна 1 месец и след това пак!
Доста объркано звучи , но когато пия тия хапчета направо изкрейзвам! Надявам се някой минал по този път .....да помогне!!! newsm20 БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО!

# 1
  • Мнения: 2 522
Можеш да пропуснеш стимулацията в следващия месец.
За да отговоря на останалите въпроси трябва да конкретизираш:
1. Доктора чрез фоликуметрия регистрира ли настъпила овулация
2. Тръбите ти проверени ли са

# 2
  • София
  • Мнения: 35 919
Направена ли е спермограма?

# 3
  • Мнения: 110
Всевъзможни изследвания са ми правени ! И тръби и хормони и яйчници и всичко ......
Спермограма също е направена! Добър материал. Joy

# 4
  • Мнения: 461
Звучи ми точно като моята история отпреди 2 години. На мен Клостила не ми подейства. Но пробвай поне още веднъж. Какво беше въздействието при тебе -образува ли се фоликул, пукна ли се?

# 5
  • Мнения: 110
 Образуваха се 2 фуликула  по 21 и 22мм. , но за пукане не съм сигурна .... имах болки един ден и сигурно тогава се е пукнал 1-ния; за другия не знам..... #Crazy

# 6
  • Мнения: 461
Болките не са гаранция за нищо. Мен ме гледаха след всяка стимулация, след предполагаемата овулация дали се е пукнал фоликула и дали не са се образували кисти.
Ако след няколко успешни стимулации все още нищо няма, търсете причините. И при нас първата спермограма беше идеална, като по учебник- да ама не. Такива доктори #2gunfire , но това е друта тема.
Просто като чуя неизяснен стерилитет и ми прилошава.

# 7
  • Мнения: 110
При Вас какво стана ????????
Кога направихте втората спермограма?????
Нашата е на 6 месеца!

# 8
  • Мнения: 461
Писанка, не исках да те стряскам. От сърце ти желая другия месец да се похвалиш с хубави новини.  Знаеш, че дори и при идеални условия, овулация, добър материал и всичко, вероятността от забременяване е около 30%, така че от един път нищо не може да се каже.

При нас нещата много задълбаха. След първата спермограма последва разширена, която не беше много добра, но можело и естествено да се забременее и 8 месеца опитвахме под лекарски контрол и стимулация с   бебеправене по часовник и т.н.- нъц. Последваха 3 инсеминации и уж годен материал- резултатите ги видях по стечение на обстоятелствата чак след година и за мен са катастрофални 18-29 % подвижни и то бавно и 1-2 % с нормална морфология. На мен ми откриха инсулинова недостатъчност. След това слава богу сменихме клиниката и сега подготвяме първото икси . След 2 години неизяснен стерилитет се сети някой да ни направи генетични изследвания и резултата е някакъв хромозомен дефект при мъжа ми. Какви са последствията от това ще разберем вдугиден. Всичко това не го пожелавам на никой и сигурно се случва на много малка част, но искам просто да те посъветвам да не се осланяш 100% на компетентността на лекарите или по-точно на само един лекар, а навреме да потърсиш и друго мнение и да се изследва наистина всичко.
И пак ти повтарям един месец е нищо, не се шашкай и успех  bouquet

# 9
  • София
  • Мнения: 6 360
какъв е този доктор, който те е стимулирал с Клостилбегит и после не е проследил чрез ултразвук дали са се пукнали фоликулите?
това е наполовина свършена работа!

и защо ще те стимулира, ако всичко ти е наред? ей-така просто? знаеш ли, че Клостилбегит се пие не повече от 3 последователни цикъла и не повече от общо 6 пъти в живота?

# 10
  • Sofia
  • Мнения: 1 263
Образуваха се 2 фуликула  по 21 и 22мм. , но за пукане не съм сигурна .... имах болки един ден и сигурно тогава се е пукнал 1-ния; за другия не знам..... #Crazy
Трябваше да проверите за овулация. Ако не се получава се бие Прегнил. Аз също правих стимулация този месец. Имах 3 фоликула,биха ми 5000 единици Прегнил, но така и не се пукнаха...Освен това аз лично след стимулация между 15 и 25-ти ден пия Дуфастон, който е прогестеронов препарат. Вчера отново ми дойде и сега планът е да ми бият двойна доза Прегнил, за да сме сигурни, че ще имам овулация. Предният път/вижда се на лентичката Laughing/ забременях след втората стимулация с Клостилбегит.
 Но преди да започна с пиенето отново утре сутринта /ще ми е трети ден/ ще си направя хормонални изследвания, защото ако имам проблем няма смисъл от стимулацията. Успех! Не е приятно наистина да се ходи толкова често на лекар в месеците на стимулация, но за съжаление понякога няма как...
  П.С. Jam е много права за броя възможни стимулации...Даже аз знаех за 3 възможни през живота, но явно съгурно са повече. LaughingИ ми е много интересно защо докторите не подхождат достатъчно съвестно...

# 11
  • Мнения: X
здравей, аз забаременях непосредствено след лапароскопия със стимулиран цикъл с клостил. пих по 1 табл. на ден и имах един фоликул.успех

# 12
  • Мнения: 110
НАТ , МНОГО БЛАГОДАРЯ   bouquetСъжалявам за вашия проблем!Желая Ви искрено успех вдругиден! Ще стискам палци  baby_neutralДано всичко е наред!
Много благодаря на всички ,които отговориха и на моето въпросче ;
Реших няма да пия Клотил този месец, първо ще отида да видя дали са се образували кисти..... и тогава ще му мисля!УСПЕХ НА ВСИЧКИ, НАЛИ СМЕ МЪЖКИ МОМИЧЕТА ЩЕ УСПЕЕМ!!! smile3534

# 13
Писанка като чета все едно разказваш моята история.По същия начин тръби, хормони, спермограми- всичко беше наред.Да ама не!Преди една година хламидии нямаше, тази година ни се наложи да ги излекуваме.Аз пих клостилбегит за стимулации и никой не ми проследи фоликулите-така два месеца и бебе още няма.Май и аз съм за клуба НЕИЗЯСНЕН СТЕРИЛИТЕТ   

# 14
  • Русе
  • Мнения: 526
   Хей, момичета, не искам да ви обърквам, само да ви кажа, че забременях в месеца, в който спрях стимулирането с Клостилбегит. Просто много се бях изнервила, че все не става и реших, че не искам да пия повече хапчета и ще си дам малко почивка и чудото взе, че стана! Така че ако всичко друго е наред, значи просто трябва малко повече време и най-вече спокойствие. Стискам ви палци Peace

# 15
  • Мнения: 110
Eто и един щастлив човек!
Гледай бебчето и му се радвай ! Пък ако е рекъл Господ и нас ще ни сполети твоята участ! Успех и целувки на бебчето -Дарина!!!!!!!! Joy  bouquet

# 16
  • Мнения: 110
lyd radulova, няма да губим надежда!!!! При нас първо бяха хламидии , които и до ден днешен се съмнявам ,че имахме ! Така се случи ,че при "докторката"  #2gunfireпри която ходих и аз...90% от случаите бяха с хламидии ,но както и да е ; това беше миналата година.
Тази годна се установи ,че имам ПКЯ и така лекувах се с Дияне , кистите изчезнаха .... и сега стимулация....но както казах неуспешна  #CrazyСега ще ходя на доктор, за да проверя дали няма пак кисти ....и така ,мисля да не пия повече Клостил- действа ми ужасно !!!!!!!! или поне този месец да не го пия ! Недей да губиш надежда ! Всичко ще е наред ! Знам колко е убийствено да правиш секс под часовник и всичките ти притеснения ги изпитвам и аз ,но това е положението по- добре да го приемем и да се борим! Искрено ти желая успех!   bouquet

# 17
Благодаря за окуражителните думи.Успех и на теб и скоро да се похвалим с хубави новини.Аз се притеснявам само от това че във Видин няма човек кой знае какъв избор при борбата си с тази грозна дума"стерилитет".Знаеш как е в малкия и забутан град.Асъглъси се че не може човек да е през ден в София

# 18
2004г. пих клостилбегит 6 месеца-нищо.смених лекаря, оказа се че имам запушени тръби.след лапаро пих клостилбегит още 6 месеца +1 инсеминация, пак нищо.от 2 месеца продължавам с придружени инсеминации.сега чакам резултата от втората, но май пак нищо не е станало.а уж няма проблем. не се отказваи, вапреки че на мен ми писна вече и ми идва да зарежа всичко

# 19
  • София
  • Мнения: 6 360
2004г. пих клостилбегит 6 месеца-нищо.смених лекаря, оказа се че имам запушени тръби.

ето защо във форумите на Зачатие съм си сложила за подпис следния текст:

"Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите и спермограма на мъжа!"

Общи условия

Активация на акаунт