Гънка на крачето

  • 625
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 601
Здравейте мами,
     днес бяхме на консултация и педито ни даде направление за ортопед,
     заради липсваща гънка отзад на крачето.
     Малко съм разтревожена,детето си е с прави крачета,всичко си е нормално
     и изведнъж отзад на едното краче има гънка ,а на другото от същата страна -не,
     иначе останалите гънки съвпадат и от двете страни.
     Каза,че може да е от пълните крачета ,защото сме на почти 6 месеца,а тежки 9 кг. Rolling Eyes,но все пак като всяка майка започвам да си мисля най-лошото, а пък си е здравичък Дай Боже Praynig
     След 3  дена сме на ортопед ,но дотогава искам да попитам има ли мами с подобен случай.
     
   

# 1
  • Мнения: 592
Според мен това с гънките са някакви бабини измислици и отживелици.Когато го заведеш на лекар там с ехогравски преглед ще се види точно има ли нещо.Аз по скоро съм склонна да мисля,че всичко си ви е наред,просто лекарката иска да се презастрахова.Така,че спокойно.

# 2
  • Мнения: 3 537
Според мен това с гънките са някакви бабини измислици и отживелици.Когато го заведеш на лекар там с ехогравски преглед ще се види точно има ли нещо.Аз по скоро съм склонна да мисля,че всичко си ви е наред,просто лекарката иска да се презастрахова.Така,че спокойно.


Peace

# 3
  • Мнения: 601
   buba dokeva,дано си права мила Praynig,останах много изненадана когато доки го каза това за липсващата гънка и ортопеда.Възможно е наистина и да иска да се презастрахова,но от друга страна каква може да  е причината се чудя аз? Confused

# 4
  • Мнения: 3 537
Да знаеш само на колко деца гънките се разминават,а нищо им няма! Naughty

# 5
  • Мнения: 601
Party да де ,ама тогава защо не ми каза примерно докито-"Нищо му няма ,но за всеки случай отидете на ортопед",а аз тука сега цяла вечер не мога да седна на едно място от чудене какво му има на крачетата и как така да не съм забелязала въобще при положение,че денонощно се гледаме  Thinking

# 6
  • област Софийска
  • Мнения: 1 719
Дано няма проблем при вас, но лекарката е длъжна да се застрахова. Може да са бабини деветини, обаче преди, когато е нямало такава техника, по разминаващите се гънки на крачетата лекарите са откривали евентуален проблем. При мен примерно така са открили, че имам лек проблем с тазобедрените стави. Дъщеря ми пък го наследи и тя това от мен,  но пък гънките на крачетата и си бяха ОК. Откриха и го при профилактичен преглед, когато стана на два месеца с ехограф. При всички положения е хубаво да ви види специалист ортопед и дано всичко е наред   bouquet

# 7
  • Мнения: 601
Дано няма проблем при вас, но лекарката е длъжна да се застрахова. Може да са бабини деветини, обаче преди, когато е нямало такава техника, по разминаващите се гънки на крачетата лекарите са откривали евентуален проблем. При мен примерно така са открили, че имам лек проблем с тазобедрените стави. Дъщеря ми пък го наследи и тя това от мен,  но пък гънките на крачетата и си бяха ОК. Откриха и го при профилактичен преглед, когато стана на два месеца с ехограф. При всички положения е хубаво да ви види специалист ортопед и дано всичко е наред   bouquet
  Някой може ли да ме "светне" какво представлява този ехогравски преглед ,не е като този за бременните или? newsm78

# 8
  • област Софийска
  • Мнения: 1 719
Ами, същият си е, само че се маже с гел крачето. Абсолютно безболезнено е.

# 9
  • Мнения: 8 917
Да знаеш само на колко деца гънките се разминават,а нищо им няма! Naughty

Въобще не се притеснявай - отидете на преглед да се успокоиш все пак Peace

# 10
  • Мнения: 397
Здравейте мами,
     днес бяхме на консултация и педито ни даде направление за ортопед,
     заради липсваща гънка отзад на крачето.
     Малко съм разтревожена,детето си е с прави крачета,всичко си е нормално
     и изведнъж отзад на едното краче има гънка ,а на другото от същата страна -не,
     иначе останалите гънки съвпадат и от двете страни.
     Каза,че може да е от пълните крачета ,защото сме на почти 6 месеца,а тежки 9 кг. Rolling Eyes,но все пак като всяка майка започвам да си мисля най-лошото, а пък си е здравичък Дай Боже Praynig
     След 3  дена сме на ортопед ,но дотогава искам да попитам има ли мами с подобен случай.
    
   

Не се притеснявай, ние също минахме по този път! Усъмниха се в проблем с тазобедрените стави, дори ни казаха, че може да се наложи да носим известно време едни специални ортопедични гащи, но отидохме на преглед на ехограф при ортопед и всичко си беше О.К. Малкия също беше с "различни" гънки на двете крачета.
Така, че няма нищо страшно - явно доктора иска да се презастрахова,
но отидете за твое успокоение!!! Peace

# 11
  • Мнения: 601
    Да ще отидем на лекар и после ще Ви уведомя за резултата от прегледа,
     Благодаря Ви момичета  Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт