Някой правил ли е тази торта?

  • 5 129
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 655
БИСКВИТЕНА ТОРТА


Необходими продукти:

1.   1 голям пакет бисквити;
2.   1 пак. чисто масло /2 стикчета от американското/;
3.   ½ ч. ч. мляко;
4.   2 с. л. какао;
5.   1 ч. ч. захар;
6.   4 – 5 бр. яйца;
7.   ½ ч. ч. орехи;
8.   1 ч. л. алкохол.


Начин на приготвяне:

Начупваме много добре бисквитите в по голяма купа /около 3 чаени чаши/ и към тях прибавяме орехите.
На много слаб огън разтапяме маслото и прибавяме яйцата,млякото, захарта и какаото. Оставя се да изстине и се прибавя към бисквитите. Оформя се като торта в подходяща чиния и се поставя в хладилника за да се стегне. Консумира се студена.


Някой от Вас правил ли е тази торта?
Може ли да ми каже дали рецептата е точна?
А мерките?
Яйцето остава сурово и мисле, че нещо не съм записала правилно?

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 3 566
Нали минава през топлинна обработка това яйце?
Аз лично не съм правила точно тази рецепта, но съм правила бисквитена торта с крем подобен на този от крем питата. Той се прави като млечен крем, но накрая се прибавят жълтъци.
Рецептата незнам дали си я записала правилно, но до тук 1/2 чаша мляко на 5 яйца ми се вижда малко, то на омлет ще заприлича Rolling Eyes

# 2
  • Мнения: 1 116
Аз когато трябва да правя торта а нямам много време за приготовление правя нещо подобно, може да й придадеш каквато си форма искаш и това я прави интересна.
В много от рецептите ми преписани от майка ми преди доста години, за разни сладки или рула от натрошени бисквити има и сурови яйца, обаче аз вече ги елеминирам, щото ме е страх. използват ги за спойка, ама то има ли масло, а и прясно мляко пак ще се спои сместа.
Значи това което аз правя, отиват ми около една кутия от Грахам бисквитите(с шоколадови бисквити става обаче най добре), натрошени, поливам ги с едно стикче разтопено масло, половин чаша мляко в която съм разтворила какао, счукани орехови ядки около половин чаша, около половин чаша стафиди, предварително накиснати във вода или ром, коняк. Понякога настъргвам шоколад, ябълка(тогава намялавам прясното мляко, щото ябълката си пуска сок), слагам и смлени орехи, плодчета от някакво сладко. Захар не слагам, бисквитите са си достатъчно сладки, но ако обичате повече сладко може да сложиш както е в рецептата. Ако видя че сместа се получава по рядка, добавям още натрошени бисквити или смлени орехи, ако е по суха мляко или още масло.. Абе въобще всичко е на око, веднъж като направиш, следващия път ще прецениш от кое да сложиш по малко и от кое повече. Ето тук под формата на таралеж

http://community.webshots.com/photo/219179702/219179702LPHMyX
Правила съм и сърце за Свети Валентин, тогава пък я намазах цялата с мармалад, стоя една нощ в хладилника да се стегне и след това отгоре я украсих със сметана и орехи.

Та ако правиш точно тази рецепта и не сложиш яйцата, пак ще се получи според мен.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 10 788
Tada Готин таралеж!

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 23 639
От какво са бодличките на таралежа? Ами очите? Ядивна ли е украсата на чинията, т.е. цветенцата отстрани?
П.С. Вярно е много готин тоя таралеж!

# 5
  • Мнения: 1 793
Di, теб съм те признала Simple Smile страхотна кулинарка си! върха е таралежа! както и всички неща, приготвени от теб, които съм видяла на снимки. браво!

# 6
  • София
  • Мнения: 3 328
...алкохолът къде отива. Не че не може да се сложи в сместа, или пък в него да се накиснат стафиди, примерно, а те после да се прибавят към сместа, обаче нищо не е писано в рецептата по въпроса. Иначе, съдейки по това, че моята бисквитена торта, която правя с ред бисквити, топнати в прясно мляко, ред крем /крем-нишесте или домашен, или бавароаз, примерно/, и така - до свършването на продуктите, става също много вкусна, мисля, че и предлаганата от теб рецепта ще бъде сполучлива. Може би наистина малко повече мляко е нужно на 4-5 яйца. Но все пак е добре да се пробва с по-малкото количество, пък ако е необходимо повече, това ще си проличи в хода на приготвянето.

# 7
  • Според сезона
  • Мнения: 297
И аз правя нещо подобно , но използувам за спойващ материал домашен крем. Другото е импровизация - стафиди, банани, орехи ........

# 8
  • The new Earth
  • Мнения: 1 941
Оня ден правих подобна торта.
Натрошават се твърди бишкоти-около 3 пликчета и с лъжица се поливат малко с ром или някакъв ликьор,а също и с прясно мляко,за да поомекнат,но не много.
Прави се крем от масло,пудра захар и какао-аз сложих голям пакет и половина масло,малко повече от една чаша пудра захар и няколко лъжици какао;накрая се прибавят и 3-4 жълтъци.
Готовият крем се прибавя към бишкотите,разбърква се и се оформя както искате или се слага в тортена форма.Оставя се да се стегне в хладилника.
Отгоре се покрива с крем,приготвен от заквасена сметана и пудра захар...и накрая може да се украси с ядки,пръчици и каквото ви дойде на ум.
Тортата се изяде за отрицателно време Laughing

# 9
  • Мнения: 2 655
Какво количество от пудрата захар се равнява на обикновената? Thinking

# 10
  • Мнения: 1 116
Цитат на: Янтра
От какво са бодличките на таралежа? Ами очите? Ядивна ли е украсата на чинията, т.е. цветенцата отстрани?
П.С. Вярно е много готин тоя таралеж!

Бодличките са от филирани бадеми, така се продават, има и по подходящи, нарязани точно като бодлички, ама нямах в момента такива. Очите са от бонбонки ММ, цветенцата обаче са само за декор, не се хапват.

Общи условия

Активация на акаунт