Събирам мнения за сглобяемите къщи

  • 170 310
  • 296
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 149
Дай някой линк да разгледаме  bouquet

# 16
  • в ябълковата градина
  • Мнения: 1 706
И мен ме интересува този въпрос.  Simple Smile

# 17
  • София
  • Мнения: 2 851
последния път, когато се интересувах от тези къщи -

трябва разрешително, банките не отпускаха заем за тях
и се водят движимо имущество  Rolling Eyes /последното пак може най-лесно да се провери при застрахователите/

# 18
  • София
  • Мнения: 4 022
Интересно, коя банка отпуща кредит за такава къща?
Защото ние, като се интересувахме, никъде не искаха да ипотекират такъв имот.... Точно затова се и отказахме. Иначе съм събрала един куп линкове, оферти и информация, ако искаш, ще ти ги пусна.

Би ли ги пуснала и на мен.Мерси!

# 19
  • Кърджали, България
  • Мнения: 461
Заповядайте   bouquet
http://www.knauf.bg/info_sgradi.shtml
http://www.interline-bg.com/
http://pasivni.kashti.com/page_1.htm - за посивните къщи, също интересно
после ще потърся и другите
а това са отговори на е-мейлите ми до разни фирми:

В отговор на запитването Ви изпращаме общата ни оферта, в която може да откриете подробна информация за цените ни на кв.м. за Сглобяемите къщи, които произвеждаме, както и описание на етапите на завършване.

Ние работим по индивидуален проект за клиента по идея, скица или готов архитектурен план. Крайната цена се оформя след уточняване на детайлите по конкретната къща - етап на завършване, разпределение, вид на довършителните елементи (което включва вида на настилките, облицовките и др.), дограмата, покривното покритие, място на монтаж, количество и др.

Съгласно новия ЗУТ ние като производители и строители нямаме право да изготвяме архитектурните проекти, които изпълняваме. За това е необходимо на базата на наш или Ваш идеен проект лицензиран архитект от Вашата община да изготви архитектурния проект. Ако ние произвеждаме и монтираме къщата ще предоставим конструктивната част на къщата, както и проектите за ВиК и Ел. инсталациите в рамките на къщата, ако ние ги изпълняваме.

Надяваме се тази информация да Ви е от полза. Ако имате други въпроси не се притеснявайте да се обърнете към нас. С удоволствие ще отговорим на всеки от тях.


Поздрави:
                Мария Караиванова
              Бял Бор Проект ЕООД

- следва офертата в пдф формат, не знам къде мога да я кача да я видите  newsm78

Имам и мнението на една потребителка от форума - Simona, ако разреши, ще го копирам и него

Ето още от писмата:

"     Отговорипо реда на Вашите въпроси .
1.Проекта без узаконяването струва 10 Евро/кв.м.и не е включен в цената на къщатал.Узаконяването се извършва съвместно с клиента /само за съгласуване на ел.захранване е необходимо да се ходи 3 пъти/и струва 500 лв.
....
4.При сключване на договора-30% и още 3 плащания съгласно етапите залегнали в същия.
          В София може да видите готова къща.
 
  С поздрав :инж.Г.Тодоров /изп.директор КДИ ЕООД /.
"


следващото:
"Уважаема г-жо, благодаря Ви за запитването.

Нашите отговори:

1. Задължително трябва да имате изградена основа.

2. Цената на кв.м при груб монтаж - 180 евро, до ключ - 250 евро без ДДС/ в тази цена влиза типов проект, ВиК, Ел. инсталация, настилки-дневна спални, баня, тоалетна, срок за изпълнение -40 дни, както и дограмата -собствено производство, с немски механизми, дървена трислойна със стъклопакет.

3. В тази цена не се включва проекта, съгласуването му с Общината, строителен надзор и узаконяването на сградата.Типовите рроекти може да разгледате на http://fortehouse.com/variant4_bg.htm , строим и по желание на клиента, съответно можем да Ви свържем със специализиран архитект.

4. 10г. гаранция за дървото, независимо от използвания иглолистен материал /чам, бял бор/ и за изолацията/минерална вата или керамоперелит/.


5. Условията на заплащане -

40 % при подписване на договор

20 % при приемане на дървена строителна част в склада на ПРОДАВАЧА

20 % след изграждане върху терена на цялата къща и покривната конструкция

10 % след приемане на място от страна на КУПУВАЧА на изолациите и подовите настилки

5 % след поставянето на покривното покритие5 % след остъкляване и подписване на приемно – предавателен протокол;"


Има и още, ама да не обсебвам темата  Blush
Някой, ако иска, ще му препратя отговорите на е-мейл.
Само да уточня, че информацията ми е от януари 2006 г.

# 20
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Мечтаем си за такава къща...

Много ми харесаха тези:
www.honka.com

Има една подобна на околовръстното между Казичане и София, всеки път като  минем оттам ми остават очите в нея.

# 21
  • Мнения: 2 663
Така...и аз съм минала по този път.Близо 6 месеца проучвах ВСИЧКИ фирми , който предлагат такива къщи.Банките отпускат кредити без проблем.Трябва разрешително и обикновено първа плоча.
на 90% от случайте къщи правени с българско дърво се измятат ,защото не е  достатъчно сухо- пример имам на 200м от нас и съм влизала в такава къща.Става така , зради бързото изпълнение.
Най-готините са споредм мен са на Даро , но пък са 2 пъти по-скъпи от масивните. Там отделно си плащаш покрива и работата по сглобяването, от Финландия идват само плоскостите.
Ние бяхме стигнали до подписване на договори един вид, когато си направихме сметка, че ако използваш тухли ти излиза макс. 200-300 Е заедно с изолацията до ключ.

П.П.
Хонка също много ми харесват, но цените там не знам какви са вече


# 22
  • Мнения: 1 547
Значи, за къщите... Първо, статутът им е "постоянна жилищна сграда", строят се върху бетонен фундамент и всичката нужна документация /разрешения, проекти/ е същата, като при монолитното строителство. Булбанк и Биохим със сигурност отпускат кредити и правят ипотеки, за другите банки не знам.

Миналата година проучвахме всички фирми, предлагащи сглобяеми къщи. /вкл. и извън страната/. Цените в БГ са горе-долу еднакви, но технологията е различна. Различно е и понятието "до ключ" - с това трябва много да се внимава. Спряхме се на фирмата от Генерал Тошево - Еврохолц. Имат собствена фабрика и затворен цикъл на производство, изнасят готови панели за скандинавските страни от много години, правят индивидуални, а не типови проекти. Къщата ни излезе 260 евро на квадрат, без техническите проекти и основата. Построиха я за 2 месеца /ноември и декември/ и я получихме в следния вид - навсякъде акациево дюшеме, дограма - двоен дървен стъклопакет, вътрешни врати - масив, външна мазилка - минерална /цвят по избор/, вътре - латекс /използвахме няколко цвята по каталог/, керемиди - Брамак, ел. и ВиК инсталации, ключове и контакти, напълно готова баня /с наши плочки и санитария/. Просто влязохме и заживяхме.

Вече съм забравила, но комуникирахме с фирмите Екозид, Бял Бор, Явор, Гейт, Карома, Нортоп, Еврохолц, плюс една в с.Слънчево Варна и още една, чийто варненски офис беше до дървеното пристанище /сякаш Алко се казваше/ - дано не бъркам някъде, че откак не ми е на дневен ред, се старая да изтрия купищата информация от главата си.

Какво повлия избора ни, предвид предлаганото от гореизброените фирми ... държахме на индивидуален, а не на типов проект. Държахме конструкцията на къщата да не е винкелна. Отказахме се от фирмите, които работят с плоскости, подобни на шперплат /изглеждат като слепени пресовани дървени парченца/. Също и от тези, които предлагат уж ел. и ВиК инсталации, но впоследствие се оказва, че цената включва инсталации в къщата, но не и извеждането им до точка - това се доплаща. Не ни допадна технологията на някои фирми, изразяваща се в издигането на основната конструкция и после напластяване с различни плоскости в процеса на самия строеж. Предпочетохме сандвич-панели, изработени /пресовани, изсушени/ във фабрични условия и доставени в готов вид на обекта - по-цивилизован начин на работа, с по-малко рискове за качеството на строежа. Мммм, какво друго... Транспортът, да. Някои от фирмите имаха условието ние да поемем разноските на бригадата, което не ни допадна.

Защо казвам, че тези къщи имат само предимства - построиха ни я изключително бързо и чисто. Прекарахме си всички кабели и тръби вътре в стените и под пода, без допълнителни замазки и шпакловки. Направихме си локално парно, с камина и радиатори по стаите, без видими тръболяци - поради идеалната си изолация, къщата се отоплява изключително лесно и равномерно, и дълго държи температура. През лятото съответно е хладно. Абсолютно шумоизолирана. За една година не сме забелязали ни най-малки индикации за влага, мухъл, теч, "измятане" /на практика просто няма какво да се изметне/ или каквото и да било - неща невъзможни при тухленото строителство, ако не се изчака да слегне и изсъхне достатъчно добре. Изглежда като всяка една друга къща - бяла, с дървени прозорци и червени керемиди, само дето е по-спретната - ако не кажеш каква е, никой не се и досеща  Mr. Green Срещу 20 - 30 000 евро няма начин да се сдобиеш с, да речем, 100 квадрата чисто нов и напълно завършен апартамент, поне не в по-големите градове. Къща, строена с тухли и бетон, и завършена по гореописания начин, гарантирано излиза много по-скъпо. Говоря от собствен опит.

Недостатък, ако все пак трябва да посоча някакъв, е това, че трябва да се плати в рамките на сравнително кратък период и че за същия този период трябва да обмислиш и предвидиш хиляди неща. Например трябва да знаеш къде ще ти е кухненската мивка, още когато дойде багер да копае основата. Или пък трябва да решиш в един и същи ден какъв цвят ще са стаите ти, къде ще ти е душа, колко метра ще ти е кухнята и на каква височина ще е аспиратора. Другия недостатък е, че стените кънтят по много особен начин  Laughing на мен ми трябваше време да свикна. Няма опасност да се продънят, щото са по 24 см, горе-долу колкото тухлен зид, ама все пак е странно в началото. Е това е май...

Поздравявам всеки, който ще се реши да живее в такава къща - мисля, че повечето БГ фирми биха свършили чудесна работа при по-строг контрол от ваша страна и внимание към детайлите на договора. Все пак, бъдете с едно наум при цена под 300 евро "до ключ", може да има недоразумения после. Надявам се скоро хората тук да престанат да си представят сглобяемите къщи като дървени бунгала, в които вятър свири и дъжд капе през пролуките или които една по-силна буря може да събори. Пак казвам - къща, като къща. Виниловия или дървения сайдинг, виновен за оприличаването им с планински хижи, е по желание  Crazy


# 23
Тухлена къща 100 квадрата на един етаж ще излезе "много по-скъпо" от 300 евро на квадрат??? На какво се базира твоя опит?
Аз съм живял известно време в класическа американска къща в Лас Вегас. Не е лоша, пресилено е да се нарича барака. Няма какво да се лъжем обаче, не може да се сравява като качество на живот с класическа масивна конструкция. Просто изисква по-малко време и най-вече доста по-малко ръчен труд на обект от масивната, затова и са толкова масови на Запад. Това не значи че те нямат масивни сгради, просто са твърде скъпи за строеж и не са за средната класа.
В нашата реалност все още сглобяемите къщи не са по-евтини от масивните, да не говорим че могат да излезнат и по-скъпо. При това положение не виждам смисъл от тях на тоя етап.

# 24
  • Мнения: 1 547
Питаш ме следното:
Тухлена къща 100 квадрата на един етаж ще излезе "много по-скъпо" от 300 евро на квадрат??? На какво се базира твоя опит?

И сам си отговаряш:
Просто изисква по-малко време и най-вече доста по-малко ръчен труд на обект от масивната, затова и са толкова масови на Запад. Това не значи че те нямат масивни сгради, просто са твърде скъпи за строеж

Хората искат мнение и аз споделям моето. Сравнявам тухлените и сглобяемите къщи, защото имам опит и с двата вида - като строителство и като обитаване. За себе си знам, че за тухли и цимент повече не ща да чувам. За някой друг може да е иначе  Peace
Не знам какво имаш предвид под "качество на живот с класическа масивна конструкция"... лично моят живот е значително по-качествен с немасивната конструкция  Mr. Green

# 25
  • Мнения: 189
И на мен такава къщичка ми беше мечтата, още повече, като разгледах картинките по сайтовете.
Е вече ми стана ясно, че безплатен обяд няма, и финансите хич няма да ми стигнат за такава.
Това може и да ви е полезно
http://www.kashti.com/bul/index_ceni.html
и информацията не е съвсем прясна, а напоследък всички държавни и общински такси май скочиха.

# 26
  • Мнения: 491
Значи да разбирам, че предимството на сглобяемите е единствено цената и трябва да направя компромис откъм качеството. Ако наистина намеря и се договоря за добра цена. Така ли  newsm78
Или са си с качеството на масивните?

# 27
  • Мнения: 7
това разгледахте ли?

www.interline-bg.com

# 28
  • София
  • Мнения: 2 300
Момичета някой да  има такава къща?Има ги на изхода на Пловдив?Много ги харесахме ама нещо ми се виждат много евтини-та се чудя какъв недостатък имат newsm78Някой ако има лоши или добри отзиви-моля да ги сподели.Благодаря ви предварително  bouquet

Хич таман не са евтини...вярно, ще си я построиш по-бързо, но няма да ти излезе по-евтино от тухлена къща...може дори да ти струва повече...

# 29
Питаш ме следното:
Тухлена къща 100 квадрата на един етаж ще излезе "много по-скъпо" от 300 евро на квадрат??? На какво се базира твоя опит?

И сам си отговаряш:
Просто изисква по-малко време и най-вече доста по-малко ръчен труд на обект от масивната, затова и са толкова масови на Запад. Това не значи че те нямат масивни сгради, просто са твърде скъпи за строеж

Хората искат мнение и аз споделям моето. Сравнявам тухлените и сглобяемите къщи, защото имам опит и с двата вида - като строителство и като обитаване. За себе си знам, че за тухли и цимент повече не ща да чувам. За някой друг може да е иначе  Peace
Не знам какво имаш предвид под "качество на живот с класическа масивна конструкция"... лично моят живот е значително по-качествен с немасивната конструкция  Mr. Green

Чети внимателно - скъпи са при тях, поради скъпия труд. Не и при нас, засега. Специално тухлена къща 100 квадрата, само на един етаж, с пояс вместо плоча и дървена покривна конструкция е най-евтиното решение, стига да не са много дълбоки основите (зависи от геологията на мястото). В този случай ДО КЛЮЧ може да излезе и 200 евро на квадрат.
И не сравнявам къща тип селска неизмазана с външна тоалетна срещу сглобяемата, а съвременна масивна конструкция с изолации, която спокойно се вмества в 300 евро до ключ че и по-малко.
Моето мнение мнение за предимствата и недостатъците на сглобяемите - предимства:
- бързо се строят
- евтини (но не и при нас засега)
- лесно преустройство - обикновено вътрешните стени не са носещи
- по-тънки стени, по-голяма квадратура
- лека конструкция
Недостатъци:
- много лоша звукоизолация (направо никаква, спрямо другите стаи)
- лоша устойчивост на ветрове (слава богу, урагани нямаме все пак)
- проблеми с носещата конструкция, ако не е метал. Дървото дори и да е добре обработено и изсушено, е податливо на насекоми, неустойчиво на влага. А в нашия случай дори не са обработени както трябва в повечето фирми. А ако е метална носещата конструкция има голямо значение дали е обработена правилно против корозия.
- малък опит в реализацията и поддръжката в нашия случай
- поне двойно по-къс живот, дори при добра поддръжка
- пожароопасни са, колкото и да са обработвани материалите. Не случайно пожарникарите са много уважавана професия в Америка.

В крайна сметка всеки решава за себе си  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт