Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 23 окт. 2006, 23:34 ч.

Събирам мнения за сглобяемите къщи

• 118 346
  • 296
  •   1
Отговори
  • В приказките
Момичета някой да  има такава къща?Има ги на изхода на Пловдив?Много ги харесахме ама нещо ми се виждат много евтини-та се чудя какъв недостатък имат newsm78Някой ако има лоши или добри отзиви-моля да ги сподели.Благодаря ви предварително  bouquet

# 1
  • София
Дааа, и аз много си ги харесах, но не съм проучвала другия, по-лошия въпрос - банките отпускат ли кредити за такива къщи?

# 2
  • Варна
Доколкото знам поне фирмата, която предлага тези къщи във Варна, не е одобрена от банките.

# 3
  • на БГ zемя...София
И на мен ми харесват,даже ходихме с мъжа ми да гледаме една тук блиzо до Берлин.Раzгледахме я и отвътре...ами много е готино.Дървото съzдава един приятен топъл уИУт.Но неzнам какви недостатъци може да имат такива къЩи .Ще следя темата,zаЩото и мен ме интересува.

# 4
  • някъде там
Много съм се чудела бива ли ги тези къщи.Затова с интерес ще следя темата, дано някой даде повече информация. Peace

# 5
  • В приказките
Ето ви нещичк    http://www.hekim-bg.com/houses.html

# 6
  • на БГ zемя...София
Аz гледах на таzи фирма: www.honka.de       ,а тук има и на български     www.honka.com     

# 7
  • Outside the Matrix
Живея в такава къща от почти година - недостатък няма, само предимства  Peace

За жалост трябва да изчезвам от РС-то и не мога да ви пиша с повече подробности, но питайте и утре ще се постарая да ви отговоря

# 8
  • В приказките

За жалост трябва да изчезвам от РС-то и не мога да ви пиша с повече подробности, но питайте и утре ще се постарая да ви отговоря

Ще съм ти благодарна и ще чакам да разказваш  bouquet

# 9
  • София

Мене също ме интересува.Има ли разлика в качеството,тоест различни фирми с различно качество и цени? От България ли сте? От тука ли сте я купили?

# 10
  • Варна
Дааа, и аз много си ги харесах, но не съм проучвала другия, по-лошия въпрос - банките отпускат ли кредити за такива къщи?
Да,мой приятел изтегли кредит за 3 такива къщи в Априлци

# 11
  • Виена
А колко струва такава къща и трябва ли разрешително за строеж?

# 12
  • В приказките
Незнам точно но 3стаи и бокс около30 000лв

# 13
  • Варна
А колко струва такава къща и трябва ли разрешително за строеж?
Да, трябва разрешително за строеж.

# 14
  • Кърджали, България
Интересно, коя банка отпуща кредит за такава къща?
Защото ние, като се интересувахме, никъде не искаха да ипотекират такъв имот.... Точно затова се и отказахме. Иначе съм събрала един куп линкове, оферти и информация, ако искаш, ще ти ги пусна.

# 15
  • В приказките
Дай някой линк да разгледаме  bouquet

# 16
  • в ябълковата градина
И мен ме интересува този въпрос.  Simple Smile

# 17
  • София, кв. Редута
последния път, когато се интересувах от тези къщи -

трябва разрешително, банките не отпускаха заем за тях
и се водят движимо имущество  Rolling Eyes /последното пак може най-лесно да се провери при застрахователите/

# 18
  • София
Интересно, коя банка отпуща кредит за такава къща?
Защото ние, като се интересувахме, никъде не искаха да ипотекират такъв имот.... Точно затова се и отказахме. Иначе съм събрала един куп линкове, оферти и информация, ако искаш, ще ти ги пусна.

Би ли ги пуснала и на мен.Мерси!

# 19
  • Кърджали, България
Заповядайте   bouquet
http://www.knauf.bg/info_sgradi.shtml
http://www.interline-bg.com/
http://pasivni.kashti.com/page_1.htm - за посивните къщи, също интересно
после ще потърся и другите
а това са отговори на е-мейлите ми до разни фирми:

В отговор на запитването Ви изпращаме общата ни оферта, в която може да откриете подробна информация за цените ни на кв.м. за Сглобяемите къщи, които произвеждаме, както и описание на етапите на завършване.

Ние работим по индивидуален проект за клиента по идея, скица или готов архитектурен план. Крайната цена се оформя след уточняване на детайлите по конкретната къща - етап на завършване, разпределение, вид на довършителните елементи (което включва вида на настилките, облицовките и др.), дограмата, покривното покритие, място на монтаж, количество и др.

Съгласно новия ЗУТ ние като производители и строители нямаме право да изготвяме архитектурните проекти, които изпълняваме. За това е необходимо на базата на наш или Ваш идеен проект лицензиран архитект от Вашата община да изготви архитектурния проект. Ако ние произвеждаме и монтираме къщата ще предоставим конструктивната част на къщата, както и проектите за ВиК и Ел. инсталациите в рамките на къщата, ако ние ги изпълняваме.

Надяваме се тази информация да Ви е от полза. Ако имате други въпроси не се притеснявайте да се обърнете към нас. С удоволствие ще отговорим на всеки от тях.

Поздрави:
                Мария Караиванова
              Бял Бор Проект ЕООД

- следва офертата в пдф формат, не знам къде мога да я кача да я видите  newsm78

Имам и мнението на една потребителка от форума - Simona, ако разреши, ще го копирам и него

Ето още от писмата:

"     Отговорипо реда на Вашите въпроси .
1.Проекта без узаконяването струва 10 Евро/кв.м.и не е включен в цената на къщатал.Узаконяването се извършва съвместно с клиента /само за съгласуване на ел.захранване е необходимо да се ходи 3 пъти/и струва 500 лв.
....
4.При сключване на договора-30% и още 3 плащания съгласно етапите залегнали в същия.
          В София може да видите готова къща.

С поздрав :инж.Г.Тодоров /изп.директор КДИ ЕООД /.
"

следващото:
"Уважаема г-жо, благодаря Ви за запитването.

Нашите отговори:

1. Задължително трябва да имате изградена основа.

2. Цената на кв.м при груб монтаж - 180 евро, до ключ - 250 евро без ДДС/ в тази цена влиза типов проект, ВиК, Ел. инсталация, настилки-дневна спални, баня, тоалетна, срок за изпълнение -40 дни, както и дограмата -собствено производство, с немски механизми, дървена трислойна със стъклопакет.

3. В тази цена не се включва проекта, съгласуването му с Общината, строителен надзор и узаконяването на сградата.Типовите рроекти може да разгледате на http://fortehouse.com/variant4_bg.htm , строим и по желание на клиента, съответно можем да Ви свържем със специализиран архитект.

4. 10г. гаранция за дървото, независимо от използвания иглолистен материал /чам, бял бор/ и за изолацията/минерална вата или керамоперелит/.

5. Условията на заплащане -

40 % при подписване на договор

20 % при приемане на дървена строителна част в склада на ПРОДАВАЧА

20 % след изграждане върху терена на цялата къща и покривната конструкция

10 % след приемане на място от страна на КУПУВАЧА на изолациите и подовите настилки

5 % след поставянето на покривното покритие5 % след остъкляване и подписване на приемно – предавателен протокол;"

Има и още, ама да не обсебвам темата  Blush
Някой, ако иска, ще му препратя отговорите на е-мейл.
Само да уточня, че информацията ми е от януари 2006 г.

# 20
  • Кори Селести
Мечтаем си за такава къща...

Много ми харесаха тези:
www.honka.com

Има една подобна на околовръстното между Казичане и София, всеки път като  минем оттам ми остават очите в нея.

# 21
Така...и аз съм минала по този път.Близо 6 месеца проучвах ВСИЧКИ фирми , който предлагат такива къщи.Банките отпускат кредити без проблем.Трябва разрешително и обикновено първа плоча.
на 90% от случайте къщи правени с българско дърво се измятат ,защото не е  достатъчно сухо- пример имам на 200м от нас и съм влизала в такава къща.Става така , зради бързото изпълнение.
Най-готините са споредм мен са на Даро , но пък са 2 пъти по-скъпи от масивните. Там отделно си плащаш покрива и работата по сглобяването, от Финландия идват само плоскостите.
Ние бяхме стигнали до подписване на договори един вид, когато си направихме сметка, че ако използваш тухли ти излиза макс. 200-300 Е заедно с изолацията до ключ.

П.П.
Хонка също много ми харесват, но цените там не знам какви са вече

# 22
  • Outside the Matrix
Значи, за къщите... Първо, статутът им е "постоянна жилищна сграда", строят се върху бетонен фундамент и всичката нужна документация /разрешения, проекти/ е същата, като при монолитното строителство. Булбанк и Биохим със сигурност отпускат кредити и правят ипотеки, за другите банки не знам.

Миналата година проучвахме всички фирми, предлагащи сглобяеми къщи. /вкл. и извън страната/. Цените в БГ са горе-долу еднакви, но технологията е различна. Различно е и понятието "до ключ" - с това трябва много да се внимава. Спряхме се на фирмата от Генерал Тошево - Еврохолц. Имат собствена фабрика и затворен цикъл на производство, изнасят готови панели за скандинавските страни от много години, правят индивидуални, а не типови проекти. Къщата ни излезе 260 евро на квадрат, без техническите проекти и основата. Построиха я за 2 месеца /ноември и декември/ и я получихме в следния вид - навсякъде акациево дюшеме, дограма - двоен дървен стъклопакет, вътрешни врати - масив, външна мазилка - минерална /цвят по избор/, вътре - латекс /използвахме няколко цвята по каталог/, керемиди - Брамак, ел. и ВиК инсталации, ключове и контакти, напълно готова баня /с наши плочки и санитария/. Просто влязохме и заживяхме.

Вече съм забравила, но комуникирахме с фирмите Екозид, Бял Бор, Явор, Гейт, Карома, Нортоп, Еврохолц, плюс една в с.Слънчево Варна и още една, чийто варненски офис беше до дървеното пристанище /сякаш Алко се казваше/ - дано не бъркам някъде, че откак не ми е на дневен ред, се старая да изтрия купищата информация от главата си.

Какво повлия избора ни, предвид предлаганото от гореизброените фирми ... държахме на индивидуален, а не на типов проект. Държахме конструкцията на къщата да не е винкелна. Отказахме се от фирмите, които работят с плоскости, подобни на шперплат /изглеждат като слепени пресовани дървени парченца/. Също и от тези, които предлагат уж ел. и ВиК инсталации, но впоследствие се оказва, че цената включва инсталации в къщата, но не и извеждането им до точка - това се доплаща. Не ни допадна технологията на някои фирми, изразяваща се в издигането на основната конструкция и после напластяване с различни плоскости в процеса на самия строеж. Предпочетохме сандвич-панели, изработени /пресовани, изсушени/ във фабрични условия и доставени в готов вид на обекта - по-цивилизован начин на работа, с по-малко рискове за качеството на строежа. Мммм, какво друго... Транспортът, да. Някои от фирмите имаха условието ние да поемем разноските на бригадата, което не ни допадна.

Защо казвам, че тези къщи имат само предимства - построиха ни я изключително бързо и чисто. Прекарахме си всички кабели и тръби вътре в стените и под пода, без допълнителни замазки и шпакловки. Направихме си локално парно, с камина и радиатори по стаите, без видими тръболяци - поради идеалната си изолация, къщата се отоплява изключително лесно и равномерно, и дълго държи температура. През лятото съответно е хладно. Абсолютно шумоизолирана. За една година не сме забелязали ни най-малки индикации за влага, мухъл, теч, "измятане" /на практика просто няма какво да се изметне/ или каквото и да било - неща невъзможни при тухленото строителство, ако не се изчака да слегне и изсъхне достатъчно добре. Изглежда като всяка една друга къща - бяла, с дървени прозорци и червени керемиди, само дето е по-спретната - ако не кажеш каква е, никой не се и досеща  Mr. Green Срещу 20 - 30 000 евро няма начин да се сдобиеш с, да речем, 100 квадрата чисто нов и напълно завършен апартамент, поне не в по-големите градове. Къща, строена с тухли и бетон, и завършена по гореописания начин, гарантирано излиза много по-скъпо. Говоря от собствен опит.

Недостатък, ако все пак трябва да посоча някакъв, е това, че трябва да се плати в рамките на сравнително кратък период и че за същия този период трябва да обмислиш и предвидиш хиляди неща. Например трябва да знаеш къде ще ти е кухненската мивка, още когато дойде багер да копае основата. Или пък трябва да решиш в един и същи ден какъв цвят ще са стаите ти, къде ще ти е душа, колко метра ще ти е кухнята и на каква височина ще е аспиратора. Другия недостатък е, че стените кънтят по много особен начин  Laughing на мен ми трябваше време да свикна. Няма опасност да се продънят, щото са по 24 см, горе-долу колкото тухлен зид, ама все пак е странно в началото. Е това е май...

Поздравявам всеки, който ще се реши да живее в такава къща - мисля, че повечето БГ фирми биха свършили чудесна работа при по-строг контрол от ваша страна и внимание към детайлите на договора. Все пак, бъдете с едно наум при цена под 300 евро "до ключ", може да има недоразумения после. Надявам се скоро хората тук да престанат да си представят сглобяемите къщи като дървени бунгала, в които вятър свири и дъжд капе през пролуките или които една по-силна буря може да събори. Пак казвам - къща, като къща. Виниловия или дървения сайдинг, виновен за оприличаването им с планински хижи, е по желание  Crazy

# 23
Тухлена къща 100 квадрата на един етаж ще излезе "много по-скъпо" от 300 евро на квадрат??? На какво се базира твоя опит?
Аз съм живял известно време в класическа американска къща в Лас Вегас. Не е лоша, пресилено е да се нарича барака. Няма какво да се лъжем обаче, не може да се сравява като качество на живот с класическа масивна конструкция. Просто изисква по-малко време и най-вече доста по-малко ръчен труд на обект от масивната, затова и са толкова масови на Запад. Това не значи че те нямат масивни сгради, просто са твърде скъпи за строеж и не са за средната класа.
В нашата реалност все още сглобяемите къщи не са по-евтини от масивните, да не говорим че могат да излезнат и по-скъпо. При това положение не виждам смисъл от тях на тоя етап.

# 24
  • Outside the Matrix
Питаш ме следното:
Тухлена къща 100 квадрата на един етаж ще излезе "много по-скъпо" от 300 евро на квадрат??? На какво се базира твоя опит?

И сам си отговаряш:
Просто изисква по-малко време и най-вече доста по-малко ръчен труд на обект от масивната, затова и са толкова масови на Запад. Това не значи че те нямат масивни сгради, просто са твърде скъпи за строеж

Хората искат мнение и аз споделям моето. Сравнявам тухлените и сглобяемите къщи, защото имам опит и с двата вида - като строителство и като обитаване. За себе си знам, че за тухли и цимент повече не ща да чувам. За някой друг може да е иначе  Peace
Не знам какво имаш предвид под "качество на живот с класическа масивна конструкция"... лично моят живот е значително по-качествен с немасивната конструкция  Mr. Green

# 25
И на мен такава къщичка ми беше мечтата, още повече, като разгледах картинките по сайтовете.
Е вече ми стана ясно, че безплатен обяд няма, и финансите хич няма да ми стигнат за такава.
Това може и да ви е полезно
http://www.kashti.com/bul/index_ceni.html
и информацията не е съвсем прясна, а напоследък всички държавни и общински такси май скочиха.

# 26
  • Варна
Значи да разбирам, че предимството на сглобяемите е единствено цената и трябва да направя компромис откъм качеството. Ако наистина намеря и се договоря за добра цена. Така ли  newsm78
Или са си с качеството на масивните?

# 27
това разгледахте ли?

www.interline-bg.com

# 28
  • София
Момичета някой да  има такава къща?Има ги на изхода на Пловдив?Много ги харесахме ама нещо ми се виждат много евтини-та се чудя какъв недостатък имат newsm78Някой ако има лоши или добри отзиви-моля да ги сподели.Благодаря ви предварително  bouquet

Хич таман не са евтини...вярно, ще си я построиш по-бързо, но няма да ти излезе по-евтино от тухлена къща...може дори да ти струва повече...

# 29
Питаш ме следното:

И сам си отговаряш:
Просто изисква по-малко време и най-вече доста по-малко ръчен труд на обект от масивната, затова и са толкова масови на Запад. Това не значи че те нямат масивни сгради, просто са твърде скъпи за строеж

Хората искат мнение и аз споделям моето. Сравнявам тухлените и сглобяемите къщи, защото имам опит и с двата вида - като строителство и като обитаване. За себе си знам, че за тухли и цимент повече не ща да чувам. За някой друг може да е иначе  Peace
Не знам какво имаш предвид под "качество на живот с класическа масивна конструкция"... лично моят живот е значително по-качествен с немасивната конструкция  Mr. Green

Чети внимателно - скъпи са при тях, поради скъпия труд. Не и при нас, засега. Специално тухлена къща 100 квадрата, само на един етаж, с пояс вместо плоча и дървена покривна конструкция е най-евтиното решение, стига да не са много дълбоки основите (зависи от геологията на мястото). В този случай ДО КЛЮЧ може да излезе и 200 евро на квадрат.
И не сравнявам къща тип селска неизмазана с външна тоалетна срещу сглобяемата, а съвременна масивна конструкция с изолации, която спокойно се вмества в 300 евро до ключ че и по-малко.
Моето мнение мнение за предимствата и недостатъците на сглобяемите - предимства:
- бързо се строят
- евтини (но не и при нас засега)
- лесно преустройство - обикновено вътрешните стени не са носещи
- по-тънки стени, по-голяма квадратура
- лека конструкция
Недостатъци:
- много лоша звукоизолация (направо никаква, спрямо другите стаи)
- лоша устойчивост на ветрове (слава богу, урагани нямаме все пак)
- проблеми с носещата конструкция, ако не е метал. Дървото дори и да е добре обработено и изсушено, е податливо на насекоми, неустойчиво на влага. А в нашия случай дори не са обработени както трябва в повечето фирми. А ако е метална носещата конструкция има голямо значение дали е обработена правилно против корозия.
- малък опит в реализацията и поддръжката в нашия случай
- поне двойно по-къс живот, дори при добра поддръжка
- пожароопасни са, колкото и да са обработвани материалите. Не случайно пожарникарите са много уважавана професия в Америка.

В крайна сметка всеки решава за себе си  Simple Smile

# 30
  • София
А колко би могло да струва една малка къщичка,която да се излозва за офис,най-много 70 квадрата?2 стаи с тоалетна и малка кухня?

# 31
  • София
А колко би могло да струва една малка къщичка,която да се излозва за офис,най-много 70 квадрата?2 стаи с тоалетна и малка кухня?

Зависи от фирмата.
Примерна цена - 20000-25000лв като в тази цена не са включени:
плочата и изкопните работи за нея, покривното покритие, стенна облицовка, допълнителна изолация, ВИК, електро, подово покритие, тапети, плочки и т.н.
В цената не е включен и транспорта, също така спането на работниците /ако фирмата производител не е в София/
Дограмата е от дърво и доста "дървена", същото важи за вратите и бравите, но те могат да се сменят  Mr. Green

Друга ориентировъчна цена - 300-400евро на кв.метър /т.е. около 42000-60000лв/ като в тази цена са включени доста повече неща...поне завършен покрив, външна обшивка - сачак, която може да се смени, под ламинат, който също може да стане паркет при желание, водно подово, ВИК и ел.инсталация също влиза, плочата обаче отново е от теб...
Ако се интересуваш наистина, провери в  "Нортоп" ООД /втората цена е тяхна/. За съжаление нямам отзиви за техните къщи, но ми направиха ми добро впечатление. Използват  дървено-стоманен трегер като носещ, а не разчитат на стените да държат къщата /при два етажа/. Не съм строителен инженер, но ми изглежда по-сигурно...знам ли. Дали обаче наистина са читави - не зная. В крайна сметка ние се отказахме от дървена къща, но поне проучих пазара.

Последна редакция: ср, 25 окт 2006, 16:54 от крастава жаба

# 32
  • София
Мерси,крастава жаба/много готин ник Mr. Green/Май ще излезе същото да вдигнем монолитна постройка.Мен ме блазнеше ,че става бързо и чисто.

# 33
  • София
Мерси,крастава жаба/много готин ник Mr. Green/Май ще излезе същото да вдигнем монолитна постройка.Мен ме блазнеше ,че става бързо и чисто.

Знам ли, че е по-бързо - по-бързо е. Не знам обаче дали човек може да се довери на нашите производители...аз не съм особено фен на нещата "произведено в Бг", особено когато са от сравнително скоро. Виж crazy_chik има по-добър опит - тя си е построила такава къща. Според нашите сметки обаче дървената няма да ни излезе по-евтина - събирахме оферти, струвахме, смятахме, умножавахме, утроявахме, пак умножавахме - като цена излиза горе долу едно и също...вярно - въртелите са повече, но поне не се чудя с какво са обработени тухлите  Crazy

# 34
  • Outside the Matrix
Специално тухлена къща 100 квадрата, само на един етаж, с пояс вместо плоча и дървена покривна конструкция е най-евтиното решение, стига да не са много дълбоки основите (зависи от геологията на мястото). В този случай ДО КЛЮЧ може да излезе и 200 евро на квадрат.

BobyB, стига де  Mr. Green Знаеш ли колко приятели имам, които, подведени от точно такова инфо, започнаха уж добре изчислени строежи и парите им свършиха още на първа плоча? Що кредити теглиха и що чудо, дорде след 3 години сложат и покрив... Качествено построена тухлена къща с добра изолация и с всичките му там дюшемета, дограми, врати и плочки просто няма как да излезе 200 евро на квадрат. Нито 300 впрочем. Казвам това, защото наистина съм минала и през двата вида строеж и отлично си спомням кое колко пари глътна  Crazy

Разбира се, не изключвам напълно написаното от теб /като цяло си прав/. Със сигурност нещо такова е възможно, ако имаш познати майстори, ако купуваш материалите с голяма отстъпка и т.н екстри. Но общо взето... трудна работа е да се докара масивна къща на цената на сглобяема, при еднаква степен на завършеност. Отделно, че няма как да се нарече "скъпа" една готова за живеене къща с цена от 25 000 евро, при условие, че панелен апартамент със същата квадратура /в краен квартал/ е поне 35 000 - 40 000 евро. Тъй де!  Laughing

# 35
  • там някъде
само да се разпиша -  ще следя темата с интерес  Peace

# 36
  • Варна
Отделно, че няма как да се нарече "скъпа" една готова за живеене къща с цена от 25 000 евро, при условие, че панелен апартамент със същата квадратура /в краен квартал/ е поне 35 000 - 40 000 евро. Тъй де!  Laughing
Тъй,Тъй! Wink

# 37
# 38
Кой от вас се е занимавал с майстори - зидари? Монолитната къща може да е по-голям ужас от сглобяемата. Тези 300 Евро на квадрат монолитно строителство няма да покрият скъпи изолации и дограми - това е сигурно. А какво като е монолитна, а ви избива влага и студ?
Просто проучете фирмите кой какво и как строи. Хубаво евтино и огромно - май няма... Въпрос на задълбочена преценка.

# 39
  • София
Отделно, че няма как да се нарече "скъпа" една готова за живеене къща с цена от 25 000 евро, при условие, че панелен апартамент със същата квадратура /в краен квартал/ е поне 35 000 - 40 000 евро. Тъй де!  Laughing

Тя и тухлената къща ще излезе по-евтина от апартамент със същата квадратура. Тази цена, която си написала наистина изглежда много примамлива. Истината е обаче, че ние не можахме да намерим фирма, която да ни построи къща 200 квадрата за 50000 евро и то в завършен вид. Ако бяхме намерили сега щяхме да си имаме къща в готов вид.  Идеята да се спрем на сглобяема къща беше продиктуван от 2 неща - първо, че е по-бързо и второ - по-евтино. Да, ама не. По-бързо е -  вярно, но не е по-евтино. Тази цена е всичко друго, но не и реална. Поне не за лято 2006. А бърза работа нямам - цял живот съм живяла в апартамент - година или две повече за мен не са от значение.

# 40
  • София
Кой от вас се е занимавал с майстори - зидари? Монолитната къща може да е по-голям ужас от сглобяемата. Тези 300 Евро на квадрат монолитно строителство няма да покрият скъпи изолации и дограми - това е сигурно. А какво като е монолитна, а ви избива влага и студ?
Просто проучете фирмите кой какво и как строи. Хубаво евтино и огромно - май няма... Въпрос на задълбочена преценка.

В повечето случаи монолитната къща е по-голям ужас от сглобяемата. За съжаление е така. Затова човек трябва да се въоръжи със здрави нерви и търпение. А за влагата и мухъла - ако е направена като хората - няма да избие никъде, нито ще има течове. Влизала съм в такива къщи. Как стои въпросът с дървените - не зная. Не познавам никой, който да живее в такава къща 40-50 години. А това, че първата година нямало течове - е то и това остава - да ти прокапе след като се нанесеш  Crazy

Последна редакция: чт, 26 окт 2006, 10:00 от крастава жаба

# 41
  • Outside the Matrix
Крастава жабке, цената на фирмата, която ни прави къщата, към лято 2006 беше 600лв. на квадрат. Включва, както казах, дюшемета, стъклопакети, врати, керемиди, улуци и прочее. Ако решиш да покриеш къщата с Ондулин, вместо с Брамак, или пък да сложиш теракот, вместо дюшеме - цената на квадрат пада. Преди да започне строителството, подписваш договор с фиксирана сума, която напълно изплащаш накрая - след като се увериш, че всичко по къщата е точно така, както си го поръчал. Колкото до течове, измятания и други дефекти...възможно е да те споходят дори и след елементарен ремонт на апартамент, какво остава за строителство. А и ясно е, че в БГ все още няма никой, който да е обитавал достатъчно дълго сглобяема къщица, та да каже  Crazy Ние самите сме нащрек за подобни екстри, надявам се да ни подминат, но знае ли човек... по тази причина сме направили пълна застраховка, освен 10-годишната гаранция на фирмата-строител. При нас най-решаващия фактор беше бързината на изпълнение - тъкмо бях родила второто дете и нямаше къде да изчакаме на спокойствие един такъв амбициозен строеж... след 2 месеца просто трябваше да приютим нейде невръстната челяд  Mr. Green

# 42
Моят шеф като странично занимание започна да строи около 10-тина къщи с ограничен достъп. Цената на която ги продава е 290 EUR/кв. м.
Вярно не в София и в краен квартал на града, но при всички положения себестойността на строежа му е по-ниска.
Пак казвам, много ми харесват дървените къщи и ако някога имам излишни пари, ще си построя такава, но изобщо не съм съгласна, че са по-евтини.
При всички случай цената  и качеството на монолитната къща както и на сглобяемата зависят от изпълнителя. И докато с дървениите се занимават все още не много фирми(т.е. можеш да ги обиколиш, да направиш сравнение и да прецениш с какво си имаш работа), то строителни бригади съставени от хора които са неквалифицирани и не могат да си намерят никаква друга работа - дал Господ в изобилие. Кой да ти каже на какъв некадърник ще попаднеш. Не че и там няма кадърни, ама повечето дето могат нещо бягат от Бг.
Това си е мое мнение.
Имам въпросче към crazy chick
Как е при вас звукоизолацията? BobyB беше написал, че  е ужасна и ми стана интересно.

# 43
  • София
Crazy_chick, на мен сглобяемите къщи ми харесват. Вече си представях как след два месеца си имам къща. Няма да живея вечно, а децата ми едва ли ще искат да останат при мен като пораснат. Проучванията ни обаче, в крайна сметка ни отказаха. От всички, с които контактувахме най-много ни допадна предложениато на Нортоп, но пък те така и не ни показаха къща, построена от тях и не ни свързаха с някой, живеещ в тяхна къща. Виж, с тази фирма от Генерал Тошево не сме контактували, но вече има толкова много фирми, че няма как да се обходят всички, а и в един момент ти писва. Сега за мен най-важното е да успеем да построим читава къща, пък било тя тухлена или дървена. А в моментите на колебание, когато се питам дали взехме правилното решение и не трябваше ли все пак да изградим дървена къща, си припомням приказката за трите прасенца и кумчо вълчо  Crazy

# 44
Хей, всичко е въпрос на информация. В comfort.bg има достатъчно фирми за сглобяеми къщи има цени, модели и много друга информация. Много е примитивно това разбиране за бараки които ги отвява вятъра.  Вижте какво има в раздела за такива къщи в този сайт.

http://www.comfort.bg/bg/public/categories_123_109_1.html

# 45
  • Outside the Matrix
Имам въпросче към crazy chick Как е при вас звукоизолацията? BobyB беше написал, че  е ужасна и ми стана интересно.

Ами по отношение на външни шумове изолацията е много добра. Не знам дали е заради къщата или заради дограмата, но при затворени врати и прозорци отвън не прониква нито звук. Е, малко преувеличавам... когато съседите си режат дървата, прониква и още как  Laughing

Между стаите се чува, да - не всичко, но се чува. Горе-долу както е в панелен блок. Не мога да преценя дали по принцип тези къщи са с лоша вътрешна звукоизолация или конкретно у нас е така - нямаме коридори и антрета, от една голяма разчупена дневна се влиза директно във всяка стая и в другите помещения, т.е всичко е отворено и съответно, трудно за звукоизолиране.

P.S. Крастава жабке, пожелавам успех със строежа и максимално скоро да се радвате на една страхотна чудна къща!  Mr. Green

# 46
  • Пловдив
Разбира се , че отпускат. Ние също се бяхме навили , но после размислихме, въпреки че съм чувала много добри отзиви. Единственото лошо е , че се чува много от едната стая в другата.... всичко друго е ОК.

# 47
  • В приказките
Някой знае ли кои банки отпускат за тези къщи?

# 48
  • Outside the Matrix
Някой знае ли кои банки отпускат за тези къщи?

Булбанк и Биохим - със сигурност.

# 49
  • Раднево
на свекърва ми сестра и живее в такава къща от доста години и е много доволна . забелязала съм че през зимата се отопля доста бързо . аз харесвам къщата и много е кипричка и уютна .

# 50
Специално тухлена къща 100 квадрата, само на един етаж, с пояс вместо плоча и дървена покривна конструкция е най-евтиното решение, стига да не са много дълбоки основите (зависи от геологията на мястото). В този случай ДО КЛЮЧ може да излезе и 200 евро на квадрат.

BobyB, стига де  Mr. Green Знаеш ли колко приятели имам, които, подведени от точно такова инфо, започнаха уж добре изчислени строежи и парите им свършиха още на първа плоча? Що кредити теглиха и що чудо, дорде след 3 години сложат и покрив... Качествено построена тухлена къща с добра изолация и с всичките му там дюшемета, дограми, врати и плочки просто няма как да излезе 200 евро на квадрат. Нито 300 впрочем. Казвам това, защото наистина съм минала и през двата вида строеж и отлично си спомням кое колко пари глътна  Crazy

Разбира се, не изключвам напълно написаното от теб /като цяло си прав/. Със сигурност нещо такова е възможно, ако имаш познати майстори, ако купуваш материалите с голяма отстъпка и т.н екстри. Но общо взето... трудна работа е да се докара масивна къща на цената на сглобяема, при еднаква степен на завършеност. Отделно, че няма как да се нарече "скъпа" една готова за живеене къща с цена от 25 000 евро, при условие, че панелен апартамент със същата квадратура /в краен квартал/ е поне 35 000 - 40 000 евро. Тъй де!  Laughing

Виж сега, ако не знаеш какво правиш, може би е по-добре да оставиш някоя фирма да ти сглоби нещо срещу "твърда цена" на квадрат. Лошито е, че много от фирмите със сглобяемо строителство също имат големи проблеми с качеството, така че и тях трябва да следиш.
Това че няма как да излезе 300 евро е смешно. Факт е че в момента фирмите оферират груб строеж на около 150 евро на квадрат с материалите. Ако се занимаваш сам, естествено че ще ти излезе и по-малко.

# 51
  • В приказките
А бе да ви кажа -решила съм да имам такава къща.Стискайте палци тръгвам по мъките Praynig

# 52
Ще стискам палци и ти пожелавам успех  bouquet

Въпреки скромното ми мнение, че това не е най-евтиния вариант и че си има и други недостатъци, такава къщичка продължава да е несбъднатата ми мечта.
Така, че очаквам да споделяш впечатленията си.

# 53
  • В приказките
Ще стискам палци и ти пожелавам успех  bouquet

Въпреки скромното ми мнение, че това не е най-евтиния вариант и че си има и други недостатъци, такава къщичка продължава да е несбъднатата ми мечта.
Така, че очаквам да споделяш впечатленията си.
Казвай де.Аз затова я пуснах тази тема-да чуя мненията на всички ви-да науча  недостатъците и  да преценя по-добре дали си струва или не.Кой според теб е най-евтиния вариант? newsm78

# 54
Виждам,че темата е стара,но ако някои знае как да се свържа с фирма ''Еврохолц'' в Генерал Тошево ще съм много благодарна Simple Smile

# 55
# 56
Здравейте всички. Бих искал и аз да дам мнение по въпроса, тъй като вече имам построени над 1500 кв.м. от тези къщи. Например при мен дойде последно едно семейство, което притежава малък имот в кв. Бенковски. Същите са на квартира и пред тях стоеше въпроса дали да продадът имота и да си купят апартамент или да си построят на този имот къща.Много време се двоумяха дали да бъде монолитна или сглобяема.Накрая се спряха на сглобяема и сега бих искал да Ви кажа защо:
1. Къща от 72 кв.м./ реални/ предлагана от мен им струва 23 000 лв.
2. За около 20-25 дни къщата се изработва и монтажа е за около 10-15 дни.
3. Има 50 години гаранция.

Следователно да приемеме, че те живеят около 30 години в тази къща,и на собствен терен тези 23 000 лв. каква стойност ще имат? Колко ли щеше да им излезе и за колко време едно монолитно строителство? Времената са такива, че къща без всички необходими сертификати / пожар,земетръс и т.н./ просто няма кой да ти позволи да построиш. Само за сведение - панелите на къщата с дебелина 11 см. по немски лиценз отговарят на 30 см. зид.
Бих могъл да Ви кажа още много неща от личен опит. Ако някой има интерес нека се обади!

# 57
  • На морето!
Записвам се  Peace

# 58
  • София
Здравейте всички. Бих искал и аз да дам мнение по въпроса, тъй като вече имам построени над 1500 кв.м. от тези къщи. Например при мен дойде последно едно семейство, което притежава малък имот в кв. Бенковски. Същите са на квартира и пред тях стоеше въпроса дали да продадът имота и да си купят апартамент или да си построят на този имот къща.Много време се двоумяха дали да бъде монолитна или сглобяема.Накрая се спряха на сглобяема и сега бих искал да Ви кажа защо:

хайде моля ти се...не лапаме мухи тук...говорим за сглобяема къща, вярно, на база дървен материал, но все пак не обикновено дървено бунгало...

# 59
  • София /Абсурдистан
Момичета, има ли някой от вас, който вече си е направил такава къща да сподели мнение как е?

# 60
  • някъде там

Следователно да приемеме, че те живеят около 30 години в тази къща,и на собствен терен тези 23 000 лв. каква стойност ще имат? Колко ли щеше да им излезе и за колко време едно монолитно строителство? Времената са такива, че къща без всички необходими сертификати / пожар,земетръс и т.н./ просто няма кой да ти позволи да построиш. Само за сведение - панелите на къщата с дебелина 11 см. по немски лиценз отговарят на 30 см. зид.
Бих могъл да Ви кажа още много неща от личен опит. Ако някой има интерес нека се обади!

Да се обади ама къде???

# 61
  • Sofia
Запис.И мен ме интересува темата Peace

# 62
  • густо майна Филибето
Напълно е възможно цената на 72кв да е 23 000лв, ако е без довършителните работи - настилки, мазилки.. Цената на материалите предполагам е по-малко от половината. Труда - 1м. Ако струва повече си е чисто обирджийство. И ние планираме строеж на дървена къща, ще я строи предимно мъжа ми, сметките ни за  строеж без довършителни работи на  150кв са някъде около 20 000лв.

# 63
  • Добрич
запис

# 64
Напълно е възможно цената на 72кв да е 23 000лв, ако е без довършителните работи - настилки, мазилки.. Цената на материалите предполагам е по-малко от половината. Труда - 1м. Ако струва повече си е чисто обирджийство. И ние планираме строеж на дървена къща, ще я строи предимно мъжа ми, сметките ни за  строеж без довършителни работи на  150кв са някъде около 20 000лв.

Много криви сметки си правите. Много неща сте пропуснали според мен. Че то само фундаментната плоча ще е поне 10К, покрива и той толкова... А останалото?

# 65
  • густо майна Филибето
Не слагам цена на бетонови работи, защото фирмите, изпълняващи дървени къщи, не се занимават с тях. Слагам ги грубо 3000-3500лв с кофражните работи (100кв.м. първи етаж) Дървен материал - 6000-7000лв, OSB 2000лв, гипскартон 2000лв, каменна вата 3000лв, 1000лв врати (талашит, примерно), за прозорците нямам представа все още. Керемидите - около 3000лв, ако е с битумни - далеч по-евтино. Някой лев и за непредвидени работи. Май ми излиза сметката?

# 66
Не слагам цена на бетонови работи, защото фирмите, изпълняващи дървени къщи, не се занимават с тях. Слагам ги грубо 3000-3500лв с кофражните работи (100кв.м. първи етаж) Дървен материал - 6000-7000лв, OSB 2000лв, гипскартон 2000лв, каменна вата 3000лв, 1000лв врати (талашит, примерно), за прозорците нямам представа все още. Керемидите - около 3000лв, ако е с битумни - далеч по-евтино. Някой лев и за непредвидени работи. Май ми излиза сметката?

3000-3500 най-вероятно няма да ти стигнат само за труда за кофража и наливането на 100 м2 фундаментна плоча (и основи имаш отдолу, за тях май забрави). Бетона твърдо ще е повече от тези пари, а като добавим и желязото? А връзките - канал, ток, вода, дренаж, хидро-, топлоизолация? За нагоре също ми се струва че сума неща пропускаш, къде е дървения материал? 1000 лв врати? Че то само входната е поне половината от тези  пари. Не е вярно и че битумните керемиди излизат по-евтино от класическите. Явно нямаш представа какво те чака. Не започвай да строиш къща 150 м2 без да разполагаш с минимум 30 000Е, и то ако знаеш какво правиш и как можеш да правиш нещата евтино и качествено.

# 67
  • София
И ние планираме строеж на дървена къща, ще я строи предимно мъжа ми, сметките ни за  строеж без довършителни работи на  150кв са някъде около 20 000лв.

сега моме, както си сте си направили сметките, ги умножете по 2, а може би по-добре по 3 и накрая може и да са ви точни сметките...

# 68
  • густо майна Филибето

Благодаря, че ми отворихте очите Wink Това че апартамент в София струва 1000-2000лв кв.м.не значи, че къща се строи по същите стандарти. Не смятам да коментирам повече кое колко излиза и защо, нито откъде знам че е така. Кой както го може.

Последна редакция: вт, 22 май 2007, 22:14 от ljuboznatelna

# 69

Благодаря, че ми отворихте очите Wink Това че апартамент в София струва 1000-2000лв кв.м.не значи, че къща се строи по същите стандарти. Не смятам да коментирам повече кое колко излиза и защо, нито откъде знам че е така. Кой както го може.

Цената на апартамента от 1000-2000 лв на квадрат няма нищо общо със себестойността му без земята. И да - няма да е 1000-2000 лв. на квадрат строежа, но и 130 лв на квадрат няма как да се върже освен ако не е някаква барака, кой знае защо наричана къща.

# 70
  • София

...Не питай учило, питай патило...пожелавам ти успех в начинанието и да ви излезат сметките...и все пак ще ми бъде интересно да се включиш отново, когато построите къщата...

# 71
  • France
Мислим да построим къща от един, който е направил цяло селище в Родопите. Очарователни са, има различни проекти. Които иска инфо, да пише на ЛС

# 72
Някой знае ли нещо за фирма АЛКО ООД и какво е мнението?
http://www.alko-house.com/

# 73
  • София

Има една фирма Eurohouse. Те изпълняват поръчката до ключ.
Цената до ключ + поставянето на фундамента /50 евро на кв.м./ излиза 420 евро на кв.м. с ДДС.
Влизаш и само си слагаш мебелите. Пращат оферти с разбивка на всичко. По-добре вземи оферти от няколко фирми и сравнявай. 

# 74
Eurohouse Има ли офис в България, как мога да се свържа с тая фирма?

# 75
  • София
Eurohouse Има ли офис в България, как мога да се свържа с тая фирма?

http://www.eurohouse.us
Получавала съм от тях само раздробена оферта, не съм ги тествала как строят.

# 76
  • София
Kолко излиза къща,около 120 кв.до ключ с всички разходи?

# 77
  • Някъде на път....
Браво!

# 78
  • София
Kолко излиза къща,около 120 кв.до ключ с всички разходи?

Ами, ако вземеш оферта от тази фирма, смятай квадратурата по 420евро.
Парцелът и разрешителните за строежа, ток, вода и регулация - за твоя сметка.

# 79

Моля, дайте координати за контакт с Вас.

# 80
  • София

Като ги обявявате тези примамливи суми, защо не уточните какво включват?
Дограми и какви? Покривът какъв е, а олуци има ли включени? Врати - вътрешни и външни? Стените и подовите настилки какви са? Външната мазилка каква е или тя е отделно? В банята и тоалетната някаква санитария вкюлчава ли се? Това за едноетажна или двуетажна къща е? Фундаментът е ясно, че не е включен. Транспорт, ДДС?

Звучи ми като оферта на банка. 0% лихва, ама има и още изненади като дойдете на място...

# 81
А някой да има впечатления от тази фирма
http://www.cassiopea-bg.com/index.php?option=com_hotproperty& … rt=30&lang=bg

# 82
  • Sofia
Здравейте всички.
 Ако някой има интерес нека се обади!

Като ги обявявате тези примамливи суми, защо не уточните какво включват?
Дограми и какви? Покривът какъв е, а олуци има ли включени? Врати - вътрешни и външни? Стените и подовите настилки какви са? Външната мазилка каква е или тя е отделно? В банята и тоалетната някаква санитария вкюлчава ли се? Това за едноетажна или двуетажна къща е? Фундаментът е ясно, че не е включен. Транспорт, ДДС?

Звучи ми като оферта на банка. 0% лихва, ама има и още изненади като дойдете на място...
newsm10  Точно така. Защо си мислят някои хора,че `трева пасеме`?

# 83
Някой може ли да ми даде малко информация за Euro House?

# 84
  v moment na prou4vane sum i razgovarqh s 5-7 BG i 2 Finladski firmi
stava vupros za 120-150 kv.m. ku6ta montirna na o.Krit. Zasega sum
samo na na4elen etap ot razgovori i o6te obmislqm ideino proekta za
sustava i razpolojenieto na staite. Sled kato premina tozi etap i si izbera
eventualen izpulnitel 6te spodelq s vas pri4inite i obe6tanoto i sre6tu
kakva cena. Drugo interesne e kombinaciq na sglobqema ku6ta s pasivna
koeto mnogo me interesuva. Ikonomiqta na el.energiq i otoplenie. Tolata
voda e qsno, tuk slunce mnogo. Radvam se 4e v BG se tursqt alternativi.
Dano sme dorasli za izpulnenieto im oba4e.

Pozdravi na vsi4ki vi  Wink

# 85
  • софия
запис

# 86
  • Хасково-Шумен-Пловдив
Записвам се да следя темата ,защото и ние след година ще строим и още се колебаем.

# 87
  • София
Ооооо, не! Не!!! Ужасни сте.... Точно започвам да си обзавеждам новия апартамент и сега виждам тези жестоки къщи (живяла съм в такава в чужбина и не виждам недостатъци) и искам и аз пък!!!
Сега ще разгледам де що сте дали сайтове

Последна редакция: сб, 25 авг 2007, 18:43 от Ланфеар

# 88
  • София
Добре де, а въпроса с парцела, в/у който се срои къщата как стои. Реално погледнато към цената на къщата прибавяме и цената на парцела.

Ikonomiqta na el.energiq i otoplenie. Tolata
voda e qsno, tuk slunce mnogo. Radvam se 4e v BG se tursqt alternativi.

То и тук слънцето вече е доста много (слава Богу не като на Крит, че сме вече пред инфаркт)

# 89
  • В царството на троловете , елфите и викингите :')
Сглобяеми къщи....оххх, да!  Peace

# 90
Мислим да построим къща от един, който е направил цяло селище в Родопите. Очарователни са, има различни проекти. Които иска инфо, да пише на ЛС

напиши ми координатите на този строител на мейл stoyankirov@abv.bg

# 91
  • В детски очи и мъжко сърце!
Супер, имам мястото, може ли координатите и на мен!

на лични ще е супер!

bouquet

# 92
otnosno cassiopea sum mnogoooooooooooooooooooogo razo4arovana!pri tjah zenite se opredeljat spored klienta,osven 4e nepremenno ama nepremenno trjabva da kontaktyva6 samo v rabotno vreme,ami ako raboti6 po 12h kak da im se obadi6 prez tjahnoto rabotno vreme?????????zna4i zjal zivot 6te izpla6tame edna ku6ta,te 6te vzemat parite vednaga i az 6te trjabva da se suobrazja s tjah a ne te s men??????????izklu4itelno nekorektno ne mislite li???????

# 93
otnosno cassiopea sum mnogoooooooooooooooooooogo razo4arovana!pri tjah zenite se opredeljat spored klienta,osven 4e nepremenno ama nepremenno trjabva da kontaktyva6 samo v rabotno vreme,ami ako raboti6 po 12h kak da im se obadi6 prez tjahnoto rabotno vreme?????????zna4i zjal zivot 6te izpla6tame edna ku6ta,te 6te vzemat parite vednaga i az 6te trjabva da se suobrazja s tjah a ne te s men??????????izklu4itelno nekorektno ne mislite li???????
Абсолютно те подкрепям относно Сassiopea  , много некоректни ...Пък цените им колкото за масивна къща че и доста отгоре  .Нямат нищо построено което да ти покажат , надменни и високомерни .Като професионалисти ги слагам на опашката .Дават ти да разглеждаш някакви проекти откраднати от чужди списания и сайтове .В действително са пълни аматьори .И с право още дълго време ще си бъдат без клиентела ................с тия надути цени и с това високемерно отношение към евентуалните си клиенти .Освен фалит , друго не ги очаква .Пожелавам им го .

# 94
zna4i ima i drygi v klyba na razo4arovanite otnosno cassiopea!za6to li ne me y4ydva????????moga da vi kaza i kakva oferta mi dadoha........za ku6ta na 1 etaz 130kv.m.samo za steni,mazilka,6paklovka i pokriv(keremidite ot men),bez ni6to,ama ni6ti4ko drygo(ostanalite ne6ta sa moja griza)i montaz v greece,t.e. 800km ot sofia(e ne e na kraja na sveta de)-druzte se da ne padnete.....61000e(da mi e 4estito!)

# 95
  • София
WOW, явно тези няма и да ги погледна като оферти  Naughty

# 96
Някой може ли да ми даде малко информация за Euro House?

И аз това исках да питам! Изглеждат мноооого добре, но за непрофесионалист като мен е лесно да се заблудя.

# 97
  • Пазарджик
Ние се насочихме към фирма Eurohouse.Намира се в Пазарджик,но има представители в по-големите градове.Цената е 350 евро за кв.м.(до ключ)Моделите са добри,а приемат и идеи.Саита е направен много изчерпателно.

# 98
Да, всичко пише в сайта, но ми се искаше да говоря с някой, който е строил вече с тях.
Иначе 350 е без ДДС, това си е немалка подробност, затова го отбелязвам  Peace

# 99
  • В детски очи и мъжко сърце!
Има ли някой, които вече строи или дори живее вече в такава къща?

Ще ми е интересно да сподели Peace

# 100
  • Sofia
Скоро чух , че една позната има огромен проблем с такъв вид къща, оказало се че дъските не са равни, не могли да си я сглобят така и смятат да съдят сега фирмата.
Аз пък питах защо не са им я сглобили те- фирмата, но била скъпо и те решили сами да се пробват, та сега дотикъде.
Нито могат, незнам само фирмата дали ще може да им помогне в този случай.
така, че пак има рискове.

# 101
  • Варна
И аз ще следя темата Peace

# 102
И аз ще следя темата Peace

Това е лош опит. По-евтиното май не е по-евтино. Според мен колкото и до е ограничен бюджета трябва да се търси сериозна фирма, която поема отговорност от начало-докрай и има построени къщи без такива проблеми. То направи-си сам става за ограда в градината, ама за къща май невърви...

# 103
Ние се насочихме към фирма Eurohouse.Намира се в Пазарджик,но има представители в по-големите градове.Цената е 350 евро за кв.м.(до ключ)Моделите са добри,а приемат и идеи.Саита е направен много изчерпателно.

Сайта на Eurohausе е преписан от сайта  www.interline-bg.com. Последния наскоро го смениха, а си спомням, че преди това имаше някъкво съобщение на пърлва страница с линк към Eurohausе и се виждаше че е преписвано едно към едно.

Наши приятели от Белгия бяха при тези в Пловдив или Пазарджик и бяха ядосани, защото им обещавали някъкви измислици, ама веднага да сключели договор и да предплащат.
Също вижте какво пише за тях във форума на Imoti.bg и помислете.

# 104
  • Асеновград
http://iavor.net/index.php?&l=&

Ето и тази Асеновградска фирма , ние мислим на тях да се доверим, изнасят за много страни - дори мисля глвано за чужбина работят, в бг имат също проекти - дори в сайта им има готови къщи в разни места из БГ: http://iavor.net/ready.php?&l=&

# 105
ето ви още теми за размисъл ... сглобяеми къщички по нова система- за нас нова, за други стара. Мисля че са по солидни от дървените и с по добра изолация...

http://www.quadlock.info/photos/index.php?cat=4

# 106
Честита нова година на всички.
1.С приятелката ми мислим да си купим къща,нямаме никакъв опит и доста се поинтересувахме за тези сглобяеми къщи.Имаме капитал 80 000 Е , харесахме една http://www.milinkamuk.com/models.html на трети ред средната с оранжево покривче,която като сметнахме готова без местото излиза около 35 000 Е ,общо застроена площ 149,17 кв.м2.
2.Къщата на майка ми,която се строи 2-ра година вече се намира в село Рударци,и до тук излиза около 250 000 Е.За квадратурата не съм напълно сигурен,но мисля,че е около два пъти по-голяма.
Четох едно мнение,че от сглобяеми къщи няма никакъв смисъл,защото излизали по-скъпи,отколкото да си я построиш сам.Аз съм на точно обратното мнение-За да си построиш сам къща ще изгубиш много повече средства и време.
Гледах в интернет апартаменти в София(ж.к. Хаджи Димитър) 80 кв.м2 новопостроени кооперации двустайни апартаменти се продават по 65 000 Е.
Кое бихте предпочели апартамент 80 кв.м2 за 65 000 Е или една такава къщичка 150 кв.м2,със закупено место (от 20 000 до 30 000 Е) за около 65-70 000 Е?Аз лично бих избрал втория вариант,който със сигурност ще бъде уютен дом за моето семейство.Simple Smile
А за къщата,която съм си харесал всички мнения са добре дошли.Simple Smile
Благодаря,предварително!

# 107
със закупено место (от 20 000 до 30 000 Е

С всичко друго съм съгласна, но къде го купуваш това място?
Може би вече го имаш, иначе....

# 108
Честита нова година на всички.
1.С приятелката ми мислим да си купим къща,нямаме никакъв опит и доста се поинтересувахме за тези сглобяеми къщи.Имаме капитал 80 000 Е , харесахме една http://www.milinkamuk.com/models.html на трети ред средната с оранжево покривче,която като сметнахме готова без местото излиза около 35 000 Е ,общо застроена площ 149,17 кв.м2.
2.Къщата на майка ми,която се строи 2-ра година вече се намира в село Рударци,и до тук излиза около 250 000 Е.За квадратурата не съм напълно сигурен,но мисля,че е около два пъти по-голяма.
Четох едно мнение,че от сглобяеми къщи няма никакъв смисъл,защото излизали по-скъпи,отколкото да си я построиш сам.Аз съм на точно обратното мнение-За да си построиш сам къща ще изгубиш много повече средства и време.
Гледах в интернет апартаменти в София(ж.к. Хаджи Димитър) 80 кв.м2 новопостроени кооперации двустайни апартаменти се продават по 65 000 Е.
Кое бихте предпочели апартамент 80 кв.м2 за 65 000 Е или една такава къщичка 150 кв.м2,със закупено место (от 20 000 до 30 000 Е) за около 65-70 000 Е?Аз лично бих избрал втория вариант,който със сигурност ще бъде уютен дом за моето семейство.Simple Smile
А за къщата,която съм си харесал всички мнения са добре дошли.Simple Smile
Благодаря,предварително!

Умножи минимум по две и ще си по-близо до истината. Парцел за 20-30 000 Е няма какво да го коментирам - тука ще трябва да умножиш поне по 3. Тръгни да обикаляш по обявите и ще видиш какво имам предвид. А къщичка 150 кв. м. за 35 000 Е ще получиш ако си направил основите и плочата, ВиК и ел. присъединяване, инсталации и довършителни работи после и какво ли не още. Накрая ще ти излезе 100 000Е. Най-голямата излюзия която продават фирмите за сглобяеми къщички е че едва ли не само плащаш и влизаш. Поразтърси се за мнения на клиенти на сглобяеми къщи и ако намериш поне един доволен, постни го тука да го видим и ние.

# 109
Поразтърси се за мнения на клиенти на сглобяеми къщи и ако намериш поне един доволен, постни го тука да го видим и ние.

Толкова ли е зле положението? Аз съм чела положителни отзиви, негативите, които съм намирала са само при некачествено изпълнение.
сподели твоето инфо или впечатление, моля те.

# 110
Интересно, че чак сега попадам на тази тема. Вече ни е късно да се интересуваме от 2-та вида строителство защото към днешна дата строим.
Но бих споделила опит с уговорката, че това е моят отпит и мнение.
Със съпруга ми стартирахме с идеята за къщичка на 1 етаж, около 100 кв.м. и стойност заедно с парцела - 160 - 180 000 лв.
Успоредно с търсенето на парцела се ориентирвахме и за вида строителство, който ще изберем. В крайна сметка парцела ни излезе много по-скъп от предвиденото, но не съжалявам защото си е ок - регулация, ток, ВиК, главен път, тротоар... всичко е както съм го искала без да имаме допълнително ангажименти. Купихме го и си пуснахме документите за Виза за проектиране. И тук стигнахме до кръстопът: Главния архитект по Виза ни поиска стандартните части, които са по закон. Но те обаче в голямата си част не са нужни, а за някои не можахме да намерих хора, които да ни ги направят. Основните са: Геодезия и Вертикална планировка; Архитектура; Конструкции; Ел; ВиК;ОиВ; Геология; План безопастнот и Здраве + всякакви предварителни договори. Когато отидохме при избрания архитект с тези изисквания, той ни каза, че би могъл да ги направи но за масивна сграда, не за сглобяема. Казахме му да изчака и се втурнахме да търсим проектанти, които да могат. До този момент бяхме говорили с Еврохаус и Нортоп. От първите избягахме. Прочетох по-горе, че не сме първите, които сме го направили. От Нортоп бяхме очаровани. Цеха им, в който правят плоскостите е на 10 минути от нашия парцел и така нещата изглеждаха още по-добре. Условията, които ни предлагаха бяха чудесни, срокове, материали, технологии...  Попитахме ги дали могат да ни направят проектите, които главния архитект на общината ни изисква и ни казаха, че основните могат да ни ги направят на стойност 40 Е/кв.м. застроена площ за всяка отделна част от проекта, но за другите да си търсим сами. Просто  #Crazy
Имахме сравнение с другия ни проектант, на който му дадохме да извърши всичко и който ни поиска 4000 лв за всичко, което на сегашната ни къща от 180 кв./м си е направо нищо. докато коментирахме проектите ни казаха, че не могат да ни дадат окончателна офертна цена без да имаме проект, но пороект не можем да направим ако не занем колко квадрата и на колко етажа ще е къщата защото това щяхме да го решаваме, когато имаме някакви дори груби цени за къщата. В този омагьосан кръг ние успяхме да вземем цена от 450Е/кв.м. без ДДС от НОРТОП. Сумата включва всичко без фундамента. Стаени, тавани, врати, прозорци, замазки...всичко.
Към тази сума прибавихме и закупеното място, проектите (които ни поискаха 40Е/кв.м.) и цифрата стана 20 000+43 200 (ПРОЕКТ)+97 200=160 400 Е. Стори ни се ужасяваща просто.
Вече подготвени решихме да прежалим 4000 лв и да направим проектите за масивна конструкция. Направиха ни ги, а ние ги пуснахме на няколко фирми да смятат. Искахме цена с вътрешните мазилки  и замазки, без поставяне на подовите настилки. Дадоха ни цена от 140Е-270Е на квадрат. Разлика огромна, нали? Къщата се строи с фирма. Ние нямаме ангажименти с нищо, освен ако имаме желание да отидем да видим какво става. Плащането е на части. Имам спокойствието да избирам цветове, материали, обзавеждане. Нещо, което сглобяемата къща не ми го предоставя. Забравих да вметна, че в крайната цена се включва и външна, подова и покривна топлоизолация. Ще е с локално парно и т.н.
Да, ще стане бавно. Може би едва след 1 година ще мога да кажа, че е къща.
Да, коефициента на топлообмен е по-висок от отзи на сглобяемите, но в крайна сметка, доста други фактори надделяха и този, коефициент вече не беше решаващ.
Влизахме в няколко вече обитаеми сглобяеми къщи - всичко се тресеше докато се качвахме и слизахме по стълбището; чувах какво става в другите стаи; една вътрешна стена, която беше в близост до поставената камина се беше изметнала и още много.
Смятам, че не сме достатъчно богати да строим къщи често.
Извинявам се за дългия пост. Ако имате въпроси питайте Wink

# 111
Anneese, страшно ти благодаря, че се захвана да пишеш. На мен лично ще ми бъде много полезно.
От кога са тези цени, в смисъл актуални ли са и за къде са? Защото в момента за София ми казват, че строежа струва поне 250Е/кв. м, ако строиш сам, с фирма било 2.5-3 пъти повече. Което пък за мен е ужасяващо, предвид, че нямаме как да строим сами...

# 112
От кога са тези цени, в смисъл актуални ли са и за къде са?

Всички посочени цени са от 2007. Парцела е 600 кв.м. и се намира в Костинброд. В града е. Архитектите са от Стара Загора, а строителите са от Костинброд.
Относно цените на сглобяемите къщи - те също са от 2007-ма. Но колко са актуални към днешна дата не знам. Тогава ни говориха, че щели да се вдигат.
Има страшно много неща, които оскъпяват една къща, но основното е фундамента и покрива. Може да се окаже, ако имаш голяма денивелация на парцела, че изкопи, написпи, фундамент, мазета и гаражи ти струват колкото цялата къща на горе, че и двойно понякога. Ние имаме късмет, че сме на равно място. Предлагаха ни да направим ивични основи, които за къща, като нашата са идеални, но се отказахме. Там излиза 2-но защото имаш много повече кофраж за ивиците и двойна работа по стъпките. Но най-добре е да работиш с познат архитект, на който да задаваш всякакви тъпи въпроси. Хората си мислят, че след като си решил да строиш знаеш всичко и в заблудата си пропускат да кажат доста неща.
Относно цените в София - не мога да се наема да коментирам. Не съм запозната. Но ми се струва малко пресилено. Нека да се изкажат по-компетентни от мен.

# 113
Много ти благодаря за мнението.
Не би трябвало да е такава голяма разликата в труда наистина, но знае ли човек, може на работниците в София да се плаща двойно.
Иначе за изравняване и т.н както и фундамента ясно, че е скъпо, аз точно само за строежа питам.
Може ли да споделиш (ако искаш на лични) колко излиза засега грубата сметка само за строежа, отделно за плочата за тези 180 квадрата?
Благодаря предварително!

# 114
Исках да добавя и линк към форум, койо тредовно посещавам и където се дискутираха сглобяемите къщи. В началото ние със съпруга ми бяхме едни от върлите привърженици на този вид строителство. Важно е да се чете между редовете и да не се хвърляме само на разказите. Н
За мен най-големия недостатък на всяка една фирма в БГ за сглобяемо строителство е, че нито една не показва вече направени къщи. Поне на нас ни отказаха. Заведоха ни само в една, но с уговорката, че е трябвало да бъде ефтина и, че нашта няма да изглежда така и т.н.
Добре де, попитах - покажете ми как ще изглежда моята? Исках да видя, да усетя, до пипна - никой никъде не ни рареши да влезем.
Това е масово мнение, надявам се това положение да се е променило. Заради бъдещите клиенти го казвам

http://forum.imoti.net/read.php?17,11047,page=21

темата е малко дълга, но има мног полезно инфо за да реши човек какво иска
Дано да помогмен на двуумящите се Wink

# 115
  • София/Света на Диска
Преди работех в една фирма, която имаше за дейност строенето на дървени къщи. Тогава бях принтирала около 3000 вида дървени къщи, които бяха в каталога на фирмата. Имаше ужасно красиви като дизайн, но самият факт, че са дървени....

На мен ми харесват, но честно казано предпочитам тухлени къщи.

# 116
  • BG
Да, ние имаме намерение да купим такава.

# 117
Записвам се да следя темата ,защото и ние след година ще строим и още се колебаем масивна или сглобяема да е къщата ни.

# 118
  • На морето!
Следд всичко прочетено,уверявам чи четох мн по въпроса,определено предпочитам масивното строителство WinkСега вече търся фирми,преглеждам оферти и търся мнения.Другата година мислим да теглим кредит и да започваме да строим.Парцела, на който ще строим е 300кв.м.,искаме къща на 2 етажа,всеки от които да е по 100кв.м.

# 119
Следд всичко прочетено,уверявам чи четох мн по въпроса,определено предпочитам масивното строителство WinkСега вече търся фирми,преглеждам оферти и търся мнения.Другата година мислим да теглим кредит и да започваме да строим.Парцела, на който ще строим е 300кв.м.,искаме къща на 2 етажа,всеки от които да е по 100кв.м.
  bouquet Поздравления! Смело решение. Да споделиш опита си после с нас.

В процеса на подготвяне на строежа и документацията установих, че изискванията във всяка една община и район са различни. Ще е полезно за хората да си обменят инфо къде как е, цени, фирми, бригади...
  Thinking или да отворим нова тема...

# 120
В процеса на подготвяне на строежа и документацията установих, че изискванията във всяка една община и район са различни. Ще е полезно за хората да си обменят инфо къде как е, цени, фирми, бригади...

Аз съм за нова тема. Хора като теб имат много какво да кажат, че да са в помощ и е чудесно, че имаш желание да го правиш   bouquet

# 121
  • ᑲᓇᑕ
Отдавна се замисляме за къща и като че ли искаме да е точно такава.
Живяла съм в такава къща и колкото и паянтови да изглеждат, издържа на един от най-страшните урагани...  но пък дали строителството в България се различава от това в чужбина е въпрос, който живо ме интересува.

Последна редакция: пн, 07 яну 2008, 19:59 от Cantariny

# 122
Трябва да се има предвид обаче, че има мноооооого видове сглобяемо стройтелство.Не може всичките да се слагат под общ знаменател, има си различни технологий, различни материали и т.н.Има такива, който се водят като  недвижима собственост и други, който се водят за движима( със сигурнос не уцелих точната дума, но не съм сигурна как да го кажа newsm78).И в зависимост от това банката отпуска обикновен потребителски заем или заем за жилище.Поне тук в Испания е така, предполагам, че у нас е същото.
Например не би трябвало да се сравнява това http://www.canexel.net/Proceso/proceso1.htm
с това  http://www.casasricci.com/selector.asp?id=0
Не разбирам почти нищо, но това е един от първите изводи до който стигнах.
Моля ви, когато давате мнение казвайте за какво точно качество става въпрос Praynig

Последна редакция: пн, 07 яну 2008, 20:07 от friki

# 123
само добавям  сайт на фирма, която е коментирана вече тук
няма много инфо, но пък има снимки

www.euroholz.bg

# 124
  • На морето!
  bouquet Поздравления! Смело решение. Да споделиш опита си после с нас.

Днес разбрахме,че разположението на етажите трябва да е 90-първи и 110 втори и да е на "калкан" със съседите,ако не искаме така ще трябва да е по-малка-70кв.м. 1ви етаж и 90 втори.Имаме и приблизителни цени на проект-от 20лв до 40 евро варират.Като имам повече информация ще кажа.Можем д направим нова тема,посветена на масивното строителство,за да не разводняваме повече тази.

# 125
Искам да разбера нещо повече за фирмата от Костинброд както и условията, защото и аз в този район искам да строя и ще ми е доста по-удобно.
Благодаря

# 126
Искам да разбера нещо повече за фирмата от Костинброд както и условията, защото и аз в този район искам да строя и ще ми е доста по-удобно.
Благодаря

Ще ти дам инфо, но на лични. Регистрирай се, ако няма проблем разбира се и ми пиши.

# 127
Регистрирам се, но става бавно не ми пращат линка за потвърждение. Мейла ми е dany69@abv.bg ако може и там

# 128
  • на кой му пука, майна
Запис

# 129
    Скъпи BG-маминки и татковци, както писах в по-горен пост и аз имам намерение да си застроя нещо постоянно и
да се устроя най-накрая със собствен дом. Основният проблем при мен тук на остров Крит е парцела. Ужас и безумие
на цени. Заради туризма и цените са фрапиращи за емигранти. Поставил съм мах. пределна цена от 100 000 Е за
него и все още не мога да намеря подходящ по място и прочие. Както и да е да не се увличам. Начертах си сам на
AutoCad приблизителен план на това което желая и съм почти на ясно със всичко до толкова, до колкото мога до
прочета в Нет-а и на контакти по поща и Скайп.
     През началото на февруари ще си пътувам до дома. Набелязал съм около 5 фирми с които да разговарям на място
и да видя предложения на живо. Това което съм до сега ми е направило впечатление е предимно външния и вътрешен
дизайн и красотата на дървения матерал.

Ето ви и малко изглед на това което съм намислил:
          - Отпред , Отзад , Отляво , Отдясно , 3D изглед

Както и разпределението на първи и втори етажи:
          - 1 етаж , 2 етаж

За всичко което съм проучил и за което ще говора на място в България, ще ви информирам след като се върна. Знам че
доста хора като мен имат подобни идей. Ценово до сега нямам идея конкретния проект колко би струвал. За приблизително
по Нет-а и телефон се споменават цени от 400-800 Е/кв.м. но нека получа конкретни цени и ще кажа имена на фирми и
оферти които според мен си заслуват и на които евентуално съм се спрял.
    Разговарях и с представители на 2 чужди фирми, с които също мисля да се срещна.

Това за сега. Ако нещо Ви интересува или имате идей , споделете на е-майла ми   turnokopa@gmail.com  или тук в тази тема.

Поздрави от Гърция  Peace
    turnokopa

# 130
  • София
Преди време и  аз се бях запалила по-тези къщи... виж този сайт :
www.vipdom.bg
имат доста интересни неща..... а и фирмата е Финландска....мисля.

# 131
turnokopa, ще чакаме да споделиш личния си опит след проучването значи.
Къщичката ти изглежда чудесно!

# 132
  • малкия йеросалим
запис

# 133
  • plovdiv
и аз проявявам интерес към темата. Също искаме да строим, имаме терена, искаме сглобяема къща. На първо четене ми допаднаха много Еврохаус, но виждам, че има отрицателни мнения, а и нямат никакви снимки на готови къщи. Само на проекти, звучи несериозно Rolling Eyes. Тези-Вип Дом също са интересни.Няма ли някой дето вече да е минал този път и да даде мнение какво е да живееш в такава къща и колко са истински цените които предлагат Защото наистина средната цена е около 350-400 евро на метър, ама в крайна сметка да ти ръснат сума от 120 000 за 180 квадрата е прекалено...  Чакам с нетърпение Търнокопа да пише до къде е стигнал! И аз ако разбера нещо ще пиша

# 134
  • Горна Оряховица
И ние бяхме много навита на сглобяема-добре, че попаднах на темата.

# 135

Сподели защо "бяхте много навити", какво се случи, че вече не сте навити за сглобяемо. Мнението ти ще е полезно за хората, които още се чудят между двата вида строителство.

# 136
  • София
Здравейте на всички, запалени по къщите Wink
От многото четене по форуми за сглобяеми къщи събрах наистина доста инфо, но и доста се обърках  Crazy
Ориентирахме се към сглобяемото строителство заради енергоспестяането и бързината (фирмите за монолитно строителство ни казаха, че не се занимават с толкова малки къщи (около 100кв). Мястото, което имаме е в Банкя е и току-що регулирано. Фирмите на които се спрях бяха Ксиопея и Български сглобяеми къщи (Prefabricated houses). "Бяха", защото четейки тук Ксиопея отпадна  Twisted Evil.
За цена мисля, че за да е качествено (относително понятие) трябват около 450 Е до ключ (или без латекса и подовите покрития). Ние разполагаме $ - около 60 000 Е, трябва ни къща около 140 кв (по-точно две слепени- едната около 90 и една 50)-незнам дали ще се "вместим". И разбира се, остава проблема с дървения (не достатъчно изсушен) материал от BG, качестото на строителите.
Ще следя форума с интерес, и ще съм благодарна на всякакви мнение и препоръки!  Hug

# 137
 Grinning изчетох ви .Ще следя темата

# 138
Запис и от мен

# 139
Привет на всички!След като прочетох два пъти темата от начало до край,реших да се регистрирам.
Моля,споделете мнението си за фирмите от гр.Брацигово,мисля,че са две и едната от тях е Братя Пашкулеви, а другата Превренстрой.
Благодаря!

# 140
  • Горна Оряховица

Сподели защо "бяхте много навити", какво се случи, че вече не сте навити за сглобяемо. Мнението ти ще е полезно за хората, които още се чудят между двата вида строителство.

Озаконяване, проекти и т.н. ходенета по мъките, които костват страшно много нерви и пари. Отделно кънтежи, измятания... Thinking Тъй като нямаме парцел, а цената им стана като на такъв с построена  къща в него, решихме да  си вземем сносна къща и да я стегнем и ремонтираме.Ще стане по - лесно, аи по- евтино. Не казвам ,че това е най -добрия вариант,но за нас е най-удачен.Иначе при други обстоятелства мисля ,че няма по добро от нова, масивна къща направена по твои вкус и изисквания.

# 141
  • София
записвам се да следя темата.
предстои ни строеж на голяма къща и не можем още да се решим какъв вид строителство искаме. вече имаме опит с некоректен строител на сглобяеми къщички  Twisted Evil качеството е наистина отлично, но го гонихме този строител 2 години докато я завърши  Twisted Evil за това време се строи и монолитна къща. да не говорим, че предплатихме 60% още при подписването на договора-

# 142
  • Sofia
Юка,кажи кой е строителя- да си знаем,нали за това е темата - ако можем да избегнем някои препъни камъка  bouquet

# 143
  • София
фирмата не е софийска, а в самоков- бл спорт се казва. строи само такива дървени къщички.

# 144
Записвам  се да следя темата

# 145

# 146
  И аз се записвам.

# 147
  • ISTANBUL
запис Peace

# 148
Живея в такава къща,но от много скоро.Може би месец.Много са хубави.Но до колко са ка4ествени незнам. ThinkingИмат по-малък живот от другите къщи.

# 149
  • София
Живея в такава къща,но от много скоро.Може би месец.Много са хубави.Но до колко са ка4ествени незнам. Имат по-малък живот от другите къщи.
Кажи на коя фирма е тази къща и разкажи нещо повече за нея, колко е голяма, каква е цената на кв.м и т.н

Последна редакция: пн, 31 мар 2008, 14:52 от danyy69

# 150
Не живеем в България,а в щатите и предполагам тук ка4еството е по-добро.Не 4увам хората от съседните стаи и хората от първият етаж.Недостатък за сега е,4е като се ка4ва някой по стълбите(а те са външни)се 4ува и са дървени.За мен това е недостатък.Ина4е са много хубави тези къщи.Бързо се затоплят и топлината след това по-бързо се задържа.

# 151
  • София
момичета незнам точно за кои става въпрос но преди години тус се правеха еднотипни къщички с бокс и две спални и голяма веранда, огромният им недостатък беше че ги правеха от азбест, който е силно отровен, дори мисля че заради това ги спряха от производство, просто внимавайте за материалите от които се правят Peace

# 152
  • вече в собствен дом
Майка ми си направи вилата такава, сглобяема. Тъкмо днеска я довършиха. Излезна й около 20000лв., 46 кв. м.- 2 спални, баня и хол с бокс. Предстои и : замазка, пода, шпакловане на гипсокартона, банята, боядисване, външна изолация. Всичко това не се включва в цената. Много ми харесва, къщата стана много кипра. Тя е поръча от една фирма в гр.Брацигово.

# 153
  • София
Как в тази квадратура се е намерило място за 2 спални, хол.. Иска ми се да видя разпределението  Laughing И аз се мъча да наглася нещо такова, ама ми се струва че ще трябват поне 70-80 кв. м! А в цената (май е приблизително 200Ена кв.м.) включена ли е основата? И доставката на материала (от Брацигово)?

# 154
  • София
И още нещо да питам Лаура - колко години гаранция за конструкцията дават? Очакват ли някакво, макар и минимално измятане, пукнатини около дограмата и по ъглите (дават ли гаранция, макар и на думи Simple Smile, че няма да има такива пукнатини) ?

Последна редакция: вт, 01 апр 2008, 16:48 от didi_777

# 155
  • вече в собствен дом
Как в тази квадратура се е намерило място за 2 спални, хол.. Иска ми се да видя разпределението  Laughing И аз се мъча да наглася нещо такова, ама ми се струва че ще трябват поне 70-80 кв. м! А в цената (май е приблизително 200Ена кв.м.) включена ли е основата? И доставката на материала (от Брацигово)?
Основите не се включват. Правихме ги отделно.
За квадратурата и стаите и аз не вярвах, че в толкова квадрати ще има място за 2 спални, баня и хол с бокс. Но сега като я видяхме готова направо се изумихме. Стаите са си нормални стаи, едната е за спалня, т.е. малко е по-голяма, в другата мислим да сложим 2 единични ъглови легла. Даже в тази, в която ще е спалнята ще сложим и детско легло.
Ще покажа снимки като я направим.
Доставката, т.е. транспортът и монтажът съм ги включила в тази сума.
За гаранция трябва да попитам майка ми. Тя подписваше договорът.
Но къщичката е супер, аз не вярвах, че ще стане толкова красива.

# 156
  • Варна
Ще следя темата и ще чакам Laura B да покаже и снимки. PeaceНие имаме такава сглобяема къща м/у Златните и Дружба,но така го купихме мястото с нея.Строена е отдавна от предишния собственик.Мислим да сложим още една,а старата да е за гости.Тя е малка 25кв.и е две стаи,само трябва да се лакира отвън.Издигната е на плоча и отдолу имаме маза.

# 157
и аз събирам мнения за 100-на квадрата сглобяема къща ,  искам да попитам кои фирми строят в района на софия, ако някой знае благодаря!!1 Laughing Laughing Laughing Laughing

# 158
за брацигово къщи съм чула само +++

# 159
# 160
  • В света на една приказка
Не прочетох цялата тема, но искам да ви кажа, че съм чувала за фирма "Топ хаус" добри отзиви. Намира се на околовръстен път между бистришко и симеоновско шосе. За цени не знам!

# 161
чух за фирма сал трейд еоод , някой знае ли нещо за тях , дават добри цени, добри мостри, моля кажете какво знаете за тях?
http://www.saw-trade.com/photos.html
и някой дали знае нещо за изграждането нА ФУНДАМЕНТ НЯКОЯ ФИРМА КОЯТО МОЖЕ ДА ИЗГРАДИ И МАЗЕ ,
ДОКОЛКОТО ЧУХ ЦЕНАТА Е ОКОЛО 200 ЛВ/КВ ЗА ФУНДАМЕНТ ТАКА ЛИ Е?
Благодаря Simple Smile

# 162
  • Варна
Много полезна тема. Набързо попрочетох няколко страници и със съжаление установих, че май е доста рисковано начинание една такава къща. newsm78
Иначе наш близък си построи преди около година такава къща, а сега строи втора на друго място. По принцип е доволен, с изключение на 1-2 изметнати греди. Ходила съм в първата къща, не забелязах нещо дразнещо, освен ниските тавани на 1 етаж, но може би такъв е проектът.
Ние също смятаме да строим къща и тепърва ни предстои решението за типа на строителство. Мен лично в сглобяемите къщи ме притесняват следните неща: шумоизолацията вътре в къщата; качеството на дървения материал ; пожароустойчивостта.
Предимствата са ясни.
Мен специално не ме притеснява по-краткия живот на тези къщи, защото каквато и къща да построиш, тя ще е МОРАЛНО остаряла след 10-15 години (ако не и по-малко), пък какво остава след 30-40...а тя и монолитна къща, ако не се поддържа / обитава след 30 год. ще е съборетина. Тъй че това не е недостатък според мен.

Последна редакция: вт, 22 апр 2008, 16:12 от Yee

# 163
# 164
  • София
Yee с коя фирма работи твоя познат и знаеш ли каква е цената на км.м

# 165
  • Варна
Danyy, Euroholz са му строили къщата, има снимки на сайта им - на 2 страница една жълта къща с тъмни греди - има снимки отвън и отвътре. Доколкото знам е платил 350 Е/кв.м, но това беше 2006- 2007 newsm78 Незнам какви са им цените в момента. За тази фирма имаше добри отзиви в тема даже. 

# 166
Zdraveite, po posledni danni, Euroholz iska 350-400EUR/kv.m BEZ DDS v zavisimost ot slojnostta i materialite. Razbira se v tzenata ne e vklutchen fondament i svarzvane kam ViK i Energo. Iskah im oferta predi 2 sedmitzi, kato im dadoh dosta podrobni planove, no ne kolitchestveni smetki. Imam tchuvstvoto tche praviat tzena malko spored klienta, "na oko". Kato priklutcha s proektiraneto pak shte im poiskam oferta, tozi pat podrobna, da vidim kakvo shte kajat   Wink .

# 167
  • Варна
Zdraveite, po posledni danni, Euroholz iska 350-400EUR/kv.m BEZ DDS v zavisimost ot slojnostta i materialite. Razbira se v tzenata ne e vklutchen fondament i svarzvane kam ViK i Energo. Iskah im oferta predi 2 sedmitzi, kato im dadoh dosta podrobni planove, no ne kolitchestveni smetki. Imam tchuvstvoto tche praviat tzena malko spored klienta, "na oko". Kato priklutcha s proektiraneto pak shte im poiskam oferta, tozi pat podrobna, da vidim kakvo shte kajat   Wink .
#Crazy  #Crazy лелееее, ама това е поне 20% по-скъпо от конвенционалното строителство. Е, това ме разби просто...

# 168
  • София
Те наистина вече се забравят аз не мисля че тези сандвич панили са по-скъпи от зид в никакъв случай. На това строителство плюса му е само че става бързо и минаваш с малко главоболия.

# 169
Ne sam saglasen s teb danyy, mislia tche ne si dobre zapoznat s darvenite kashti i ikonomitcheskata strana na vaprosa. Parametrite na kashtata koito dadoh na Euroholz za orientirovatchna tzena sa slednite - izolatzia kamenna vata 10cm na poda, 16cm v stenite, 15cm v mejduetajnoto prostranstvo(gredoreda) i 20cm na pokriva, ventilirana fasada ot acatzia, ducheme ot acatzia. Pri tezi harakteristiki, kashtata shte e dva pati po-dobre izolirana ot iziskvania normativ. Dograma, trisloina,  i vrati sa ot masivno darvo. Tzialata konstructzia e ot avtoclaven bor, koeto oznatchava tche nikakvi estestveni i klimatitchni vrediteli ne mogat da mu navrediat. Ako si namerish firma koiato da ti izpalni znatchitelno po-evtino podobna kashta ot tuhli, garantiraiki vsitchko ot A do Ia, izviniavam se za latinitzata, shte e po-skoro izklutchenie a ne pravilo. Bez da gledame Euroholz, prosto katchestvenoto darvo e skap material i samo strani s mnogo razvita darvodobivna i prerabotvashta industria mogat da izkarat sravnitelno "evtini" tzeni, za tehnia si standart razbira se... Dokolkoto sam proutchil situatziata v Balgaria, vse povetche i povetche BG firmi v tazi oblast se orientirat da rabotiat s vnosen material za da mogat da garantirat katchestvo i da si darjat tzenite. I koito e tragnal da pravi darvena kashta za postoianno jiveene v Bulgaria, samo zashtoto iska da mu e po-evtino, da zabravi na secundata...Jiveia vav Frantzia, tuk darvenite kashti sa okolo 20-30% po-skapi ot ekvivalentnite takiva ot tuhli ili beton.

# 170
  • Варна
donnibbo: Не става въпрос да строиш евтино, а да намериш оптималната комбинация цена-качество. На теб в сравнение с Франция 480Е с ДДС може би ти се струва евтино, но за тези пари ще построиш монолитно и ще довършиш до ключ + част от обзавеждането тук.
Освен това аз не съм сигурна, че фирмите в Б-я могат да гарантират качество , дори и при високи цени. С тези дървени къщи проблемът ще го установиш по-късно, когато заживееш в нея. Като строиш по класическия начин имаш по-голям контрол върху процеса (което естествено е време и главоболия) , но ако нещо не е наред - къртиш и наново. А  дървените къщи ги правят за 1-2 месеца, монтират я и готово. Ако не е бил сух материала и после се нацепи или изкриви - какво правиш? Режеш и хвърляш ли?
Незнам, аз лично за себе си,  клоня към традиционното строителство след не много дълго проучване на пазара.

# 171
Zdravei Yee, mejdu drugoto i az sam varnenetz. Vsashtnost ne bih iskal da se proiznasiam dali mi e evtino na men ili ne, osobeno zashtoto jiveia vav Frantzia, ako niakoi mi predloji identitchen produkt s 10% po-evtino, shte predpotcheta po-evtinia variant razbira se. Prosto i tzenite na "klasitcheskoto" stroitelstvo izletiaha nagore v posledno vreme. Ako ti si gotova da "kartish" i "zidash nanovo" dokato stane, smiatash li tche tova shte ti strouva samo vreme i nervi? A moje bi i pari.... nadali niakoi shte se saglasi da pravi edno i sashto tri pati bez da ti poiska doplashtane. Vsashtnost, taka ili inatche vseki zapotchva s edno minimalno doverie kam izpalnitelia-stroitel. Ako samo nai-niskata tzena e osnovanieto da se doverish na tozi ili onzi, ami niama da polutchish dobro katchestvo bilo to darvena kashta ili tuhlena.

# 172
  • Варна
Много конкретно си ми приел поста. Исках да кажа,че заради бързината на реализиране на проекта и заради самата технология, човек трудно може да контролира качеството на строителството при сглобяемите къщи. Установяваш проблема едва по-късно.

# 173
  • София
Миналата седмица бях поканена на вечеря в подобна къща - собственикът на фирмата си живее в нея. Е, няма такъв уют. Благородно завидях на домакинята. Разбира се, беше обзаведено с много вкус - вътрешният дизайн беше в пълна хармония с архитектурата и материала.

Опа, грешка. Сега разгледах пуснатите в темата снимки. Къщата, за която говоря аз, е направена от дървени стълбове и греди /имам пердвид цели стъбла/ и изглежда по съвсем друг начин.

# 174
Вижте на какво попаднах:
Тухлени, преносими, сглобяеми, устойчиви на пожар,
земетръс и торнадо къщи
http://www.prizone.bg/cde/bg/index.htm

# 175
  • Балансирам по ръба на острието
Аз видях кръгли сглобяеми къщички и се влюбих в тях!Обаче бързо ми се охлади мерака #Crazy.Наживо е невероятна,на горния етаж са спалните с прозорец към небето! Hug
Ето линк http://azareiya.com/sitebg/galeriq.htm

# 176
  • София
Брат ми си построи такава къща и е много доволен, вече 3 години е в нея и не се е оплакал, фирмата от която я купи се казва Бял бор,  имам също една колежка чиито родители също живеят целогодишно в такава къща и те са доволни, тяхната фирма  беше Стромон. По едно време се бяхме навили с мъжа ми да си купим парцел в близките села и да си построим къща, ориентирахме се към тези 2 фирми защото видях резултата от работата им, иначе не бих се доверила на фирма която не знам как строи и не ми е препоръчана, вече има достатъчно много измамници и не трябва да си позволяваме лукса да бъдем наивни.
 За съжаление не си купихме парцел и идеята за къща с двор сега е само илюзия. Cry

# 177
  • Варна
durabura,а колко им излезе на квадрат и какво се включва в цената? 

# 178
  • София
На брат ми му излезе кум 12 000 лева, но това беше преди 3-4 години, и той си спести много от разходите, сложи си сам изолация, направи си сам бетонната плоча, ВиК и ел. инсталация и разни други неща, така, че за цената не мога да ти кажа, тя не е коректна, а колежката не съм я питала за цена, не ми е удобно. Но в началото на годината бях направила запитване до Стромон и ми казаха, че 600 лева им е цената на кв. метър , при стандартно изпълнение и на 2 етажа. Бяхме и на стройкото в НДК и там разговаряхме с няколко фирми, общо взето това е най - ниската цена. Една от фирмите ни каза цена от 350 евро на квадрат, но до ключ.

# 179
  • Варна
Благодаря ти за информацията!

# 180
Запис.

# 181
  • Пловдив
За съжаление не си купихме парцел и идеята за къща с двор сега е само илюзия. Cry
Мен ме интересува въпроса с парцела-може ли например да си купиш в града и колко струват сега парцелите-градски и извънградски,изобщо всичко свързано с парцелите.Имам предвид парцел в регулация и готов за строеж.

# 182
  • София
Парцелите в града са безбожно скъпи,  за това ние се бяхме ориентирали към селцата близо до София. Харесахме си няколко селца и чрез сайтове търсихме парцели за продан, така процедирахме. Не знам как стоят нещата в Пловдив обаче.

# 183
  • София
Здравейте,

Изчетох всичко по темата, защото сме се насочили към строежа на такава къща. Някои мнения са доста полезни. Ако има още хора, които са се сдобили със сглобяема къща да дават мнения и препоръки. От толкова много четене в крайна сметка стигнах до извода, че всичко зависи от фирмата производител - може да ти я направят страхотна, а може да съжаляваш, че си се захванал. Не видях никъде мнение за фирмата bgvillas - 

http://www.bgvillas.net/

Много хубав сайт, изчерпателни обяснения, днес им пуснах запитване и ще пиша като получа отговор. Ако някой има къща правена от тях моля да сподели. Притеснява ме това, че материалите се изработват в България.

# 184
  • София
Здравейте! И аз съм от тези, които искат да строят сглобяема къща.
За съжаление в темата няма много мнения на хора, които вече живеят в сглобяеми къщи както и препоръки или оплаквания от фирми - изпълнители (с имена). Говори се някак си по припнцип за сглобяемите къщи.
Моля, ако някой има мнение или знае за нещо построено от Euro house - Пазарджик, или за Интерлайн - София да сподели.

# 185
Колкото повече живея в такава къща,толкова повече не ми харесва.Всичко се чува.Чува се съседите,когато се качват по стълбите,чува се и в другите стаи.

# 186

Пуснала си ми ЛС, но не мога да отговоря, защото си с изчерпан лимит. Поизтрий малко, за да мога да отговоря.

# 187
Колкото повече живея в такава къща,толкова повече не ми харесва.Всичко се чува.Чува се съседите,когато се качват по стълбите,чува се и в другите стаи.

Това имах предяид, когато писах в тази тема още от самото начало.
Надявам се да успеете да намерите начин да се премахне шума Simple Smile

# 188
  • Пловдив
По повод шума,зависи от какви материали са панелите.Има една фирма,кято строи с каменна вата,която е шумоизолираща,за разлика от минералната.

# 189
  • густо майна Филибето
Ако къщата е едноетажна и еднофамилна,няма да ви тормози този проблем Simple Smile

# 190
Ако къщата е едноетажна и еднофамилна,няма да ви тормози този проблем Simple Smile
Много правилно.

# 191
Ами-и-и запис.   Rolling Eyes

# 192
  • DE
И АЗЗЗЗ

# 193
Аз видях кръгли сглобяеми къщички и се влюбих в тях!Обаче бързо ми се охлади мерака #Crazy.Наживо е невероятна,на горния етаж са спалните с прозорец към небето! Hug
Ето линк http://azareiya.com/sitebg/galeriq.htm

цена на квадратен метър от кръглите къщи, случайно да знаеш?

# 194
Здравейте,

Изчетох всичко по темата, защото сме се насочили към строежа на такава къща. Някои мнения са доста полезни. Ако има още хора, които са се сдобили със сглобяема къща да дават мнения и препоръки. От толкова много четене в крайна сметка стигнах до извода, че всичко зависи от фирмата производител - може да ти я направят страхотна, а може да съжаляваш, че си се захванал. Не видях никъде мнение за фирмата bgvillas - 

http://www.bgvillas.net/

Много хубав сайт, изчерпателни обяснения, днес им пуснах запитване и ще пиша като получа отговор. Ако някой има къща правена от тях моля да сподели. Притеснява ме това, че материалите се изработват в България.
Най-качествените панели от всички, които сме гледали досега. Правят ги в Бургас по австрийска технология и ни дадоха мостра. Спряли сме се на тях, но още не са готови документите за строителство.