Зъболекар в Англия

  • 16 085
  • 27
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 86
От4упи ми се пар4е от зъба , докато си похапвах новогодишна баклава.Сигурно ще се наложи поставяне на корона.
Ползва ли ли сте стоматологи4ни услуги в Англия и какви са впе4атленията ви?

# 1
  • Мнения: 713
£200 за металокерамика, всичко с упойка. Ох, малее

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 23 618
Това 200лири за една корона?  #Shocked  #Shocked  #Shocked

# 3
  • Мнения: 1 497
Въпрос: Зъболекар в Англия?
Отговор: Зъболекар в България.

# 4
  • Мнения: 1 793
Цитат на: Теодора
Въпрос: Зъболекар в Англия?
Отговор: Зъболекар в България.


да, и аз съм на същото мнение. ако наистина за една коронка ще вземат 200 паунда, то по-добре в Бг да се отиде.

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 23 618
Ми да, тук в Бг за 500лв ( нали 200лири са там някъде) някой зъболекар ще ви носи на ръце и ще подскача около вас и с упойка и без упойка, и в събота посреднощ ще ви работи ако кажете. За толкова пари можете 4-5 коронки с лечението да си сложите.

# 6
Габи, ти що мислиш че Септември си ходих в Б-я Grinning .Да си направя там зъбите. Тя анан пак малка сума ти каза, че даже ме изненада с нея. Мойта зъболекарка тук ми стръска сумата от 450 паунда за метало керамика и аз като казах на мъжо той директно ми купи билет за самолета (пак по-евтино ми излезе)
Иначе - те с упойка правят и пломбите Wink

# 7
Да правилно, най добре е да се иде на забар в БГ тука не само че е скъпо, но и доколкото чух от една позната не са и кой знае колко внимателни, а и се чака доста време  за час!!!!  Shocked

# 8
  • Мнения: 1 959
Аз съм доволна от моя зъболекар до тук ми е направил 5 коронки и на 11.01 сам за последната 6-та цената на 1-на  коронка при моя заболекар е £275

# 9
Zdravei,hodila sam niakolko pati na zabolekar tuk v London i sam mnogo dovolna kato cialo ot vnimanie,otno6enie,materiali,za cenite ne moga da ti kaja kakvi sa za6oto zakona e takav,4e ot na4aloto na bremennostta,dokato deteto navar6i 1godinka vsi4ko e bezplatno!

# 10
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Аз не съм в Англия но си позволявам да се вклю4а по темата Щото съм си имала бая взимане даване със зъболекари и съм ходила тук само по спеШност. След като платихме с мъжа ми за един мост ( три зъба) "скромната" сума от 2500 евро и той след една година малко се пос4упи ( макар 4е оЩе си го нося от инат и докато не падне съвсем няма да го махна Imp )та тогава реШих НИКОГА ПОВЕ4Е на зъбар тука: само ако е въпрос на живот и смърт. Аз за тия пари Щях да си ида с мъжа и детето да си изкарам една ваканция в Бг да си оправя вси4ки зъби и пак да ми останат пари  Thinking

# 11
  • Мнения: 86
Досега за профилакти4ни прегледи и пломби винаги съм ходила 1-2 пъти годишно по време на отпуските  при стоматоложката ми в България. Не си представях как ще 4акам 4ак до лятото с този от4упен кътник, но като 4ета какво сте написали(особено за цените!!!) май нямам друг избор.
Благодаря за отговорите!

# 12
  • Bristol
  • Мнения: 9 358
Аз се записах при стоматолог, който работи и с пациенти на NHS. Чаках един месец за преглед профилактичен, без който не може да се регистрираш и струваше £10. После чаках 2 месеца за да ми направи 2 пломби. След като ме просна на стола и ми сложи упоиката ме попита как сега да процедира на частно или през NHS. Аз със схванато чене, ама питам каква е разликата Wink И той ми каза през NHS амалгама, на частно керамика, с каквато са ми били другите пломби. Викам това добре а цените!??! Отговаря ми "като за теб"  Shocked  едната ще струва £20, а другата £30, Не мога да се оплача нито от цената нито от качеството на пломбите. Не знам колко щеше да ми струва ако бях избрала да съм NHS пациент.
А тези цени на коронките на частно ли струват толкова или като NHS пациенти?

# 13
  • Мнения: 713
meri_ark на частно, NHS ще ти сложат пластмаса. Пломбите може и да са колкото казваш горе-долу, но за коронки искат майка си и баща си.

# 14
Do kolkoto mi e izvestno ako si bremenna -polzva6 bezplaten zabolekar.A ako ve4e si rodila -ima6 pravo na takuv kakto ti taka i bebeto do navur6vane na 1 godinka.Prou4i vuprosa!Ne se pritesnqvay izli6no.Ima slu4ai v koito sled pregleda e vuzmojno da popadne6 v tazi grafa -zan bezplatno le4enie ili za 4asti4no zapla6tane.Pone tuk v N.Ireland e taka!Uspeh!

# 15
  • Мнения: 3 394
Цитат на: lucky76
Do kolkoto mi e izvestno ako si bremenna -polzva6 bezplaten zabolekar.A ako ve4e si rodila -ima6 pravo na takuv kakto ti taka i bebeto do navur6vane na 1 godinka.Prou4i vuprosa!Ne se pritesnqvay izli6no.Ima slu4ai v koito sled pregleda e vuzmojno da popadne6 v tazi grafa -zan bezplatno le4enie ili za 4asti4no zapla6tane.Pone tuk v N.Ireland e taka!Uspeh!


Точно така-трябва да отидеш в местното си Surgery и да им поискаш бланка за Maternity Certificate -това че си бременна. От сърджерито ще ти я изпратят в NHS  и скоро ще получиш пластична карта, която представлява този сертификат. С него имаш право на безплатни лекарства и зъболекар като бременна и до 1 год от раждането на детето. Просто се обаждаш на зъболекаря, казваш че имаш такъв сертификат и ако работят с NHS ПОЛЗВАШ БЕЗПЛАТНО УСЛУГИТЕ ИМ. Друг е въпросът дали зъболекаря ще го бива като специалист. Аз съм доволна от моя, но пак бих си отишла в Бг при тамошния ми. Това е-не е философия, но си искай сертификата, защото от Сърджърито могат и да не ти кажат, просто са такива понякога.

# 16
  • Мнения: 1 497
Тя и бременна да е пак няма да и направят полимер и коронки без пари. Ако иска без пари- амалгама.

# 17
  • Мнения: 86
Не съм  бременна(така си мисля поне), децата ми са много над 1год. възраст, не искам амалгами.
Теди, сериозно взех под внимание предишния ти отговор. Въпр.Зъболекар в Англ.-Отг.Зъболекар в Бг.

# 18
Я ми опишете как точно изглежда този сертификат и задължително ли се попълва и изпраща от Surgery-to или могат да ми го дадат за да си го изпратя сама?Аз лично след установената бременност попълних една бланка(не помня какво точно пишеше)-имената ми ,адрес,номера на здравната ми карта и адрес и име на GPto ми.Тя само си попълни една от графите ,подписа се и ми каза аз да си попълня моите данни и да го изпратя на адреса посочен на самата бланка.За тази бланка ли става въпрос?А след колко време мога да очаквам самата пластична карта?

# 19
  • Bristol
  • Мнения: 9 358
Да точно тази е lucky. Май аз доста почаках, около месец  Thinking Ти кога я попълни?
За сега още не ми се е налагало да ползвам картата. Дано и не ми се налажи.Само лекарства по рецепти на твое име можеш да вземаш безплатно, а ако бременността е ок знаеш и витамини даже не ти изписват.
Иначе за децата лекарствата по рецепта са безплатни. Моят е на 7 год и не плащаме нищо за лекарства предписани от лекар.

# 20
Попълних я и я изпратих в деня на установяване на бременноста,т.е.на 31.12.04.Зная че е твърде рано още за отговора,но все пак да се ориентирам.Благодаря ти!

# 21
  • Мнения: 3 394
Цитат на: lucky76
Я ми опишете как точно изглежда този сертификат и задължително ли се попълва и изпраща от Surgery-to или могат да ми го дадат за да си го изпратя сама?Аз лично след установената бременност попълних една бланка(не помня какво точно пишеше)-имената ми ,адрес,номера на здравната ми карта и адрес и име на GPto ми.Тя само си попълни една от графите ,подписа се и ми каза аз да си попълня моите данни и да го изпратя на адреса посочен на самата бланка.За тази бланка ли става въпрос?А след колко време мога да очаквам самата пластична карта?


За тази става въпрос-мойта пристигна за около 10 дни

# 22
  • Мнения: 3 394
Цитат на: Теодора
Тя и бременна да е пак няма да и направят полимер и коронки без пари. Ако иска без пари- амалгама.


Може-не знам

# 23
  • Мнения: 1 497
NHS-a поема само това + вадене на зъб май.Така, че пак за безплатното здравеопазване- най-добре е като си платиш. Като не плащаш нямаш право на избор.

# 24
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
Я да ви попитам, дали, когато ходите да си оправяте zъбите в България, раzходите се zаплащат от англ. zдравна zастраховка? Защото съм чувала zа Германия, че някои zдравни каси zаплащат стоматологичните услуги, когато хората отиват да си оправят zъбите, напр. в Чехия или др. подобни страни, където съответно е по- евтино. Защото по тоzи начин и zастраховките пестят пари. Confused:

# 25
Za tozi variant i az sum 4uvala,no za sega za Uk ne sum sigurna dali vaji!Ako vse pak nqkoi ima informaciq bi mogul da pomogne!A ako az razbera ne6to podobno-nepremenno 6te kaja!

# 26
  • Мнения: 1 497
Никой не ти покрива нищо, а и не са длъжни.  Има разлика м/у безплатното обслужване на NHS-a и здравните осигуровки в Германия. Едното и другото са 2 напълно ралични неща.

# 27
Цитат на: Теодора
NHS-a поема само това + вадене на зъб май....
Вярно е. Ако искаш беличко в зъбите, вадиш и плащаш. Безплатни са само обикновенните пломби и железните коронки през този период ;бременност и 1-ва година на детето)

Общи условия

Активация на акаунт