Мътна урина

  • 12 877
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 809
Стефчо изкара една чревна инфекция с разстройство и повръщане. До обезводняване не стигнахме, но урината му стана доста мътна и сякаш с песъчинки. Дали има някаква връзка с болестта или е нещо друго. newsm78 Отгоре на всичко пишка твърде рядко - 3-4 пъти на ден. Да не би да се концентрира твърде много урината и затова да става по-мътна?

# 1
  • София
  • Мнения: 558
Колко време мина от боледуването? Ако наистина ти прави впечатление, че ВСЕКИ път урината е мътна, можеш да занесеш за общо изследване /нестерилна урина/. А най-добре е да се консултираш с педиатъра.

# 2
  • Мнения: 809
От днес сме здрави, а урината е мътна от няколко дена.

# 3
  • София
  • Мнения: 558
Изчакай ден, два и би трябвало да се избистри. Давай му да пие повече течности. Ако е все още мътна, направете изследването.

# 4
  • Мнения: 809
Благодарско.  bouquet

# 5
  • Мнения: 4 392
Да не би да се концентрира твърде много урината и затова да става по-мътна?

От концентрирането мисля, че става по- тъмна, а не по- мътна. newsm78
Направете изследвания, за да си спокойна. Peace

# 6
  • София
  • Мнения: 7 097
От концентрирането мисля, че става по- тъмна, а не по- мътна. newsm78
Направете изследвания, за да си спокойна. Peace

Така е  Peace
Особено ако се появи и миризма, непременно пуснете стерилна.

# 7
  • Мнения: 23
Здравейте всички, при нас често се случва, но дъщеря ми има стеноза на уретрата и макар вече оперирана се случва урината й да е мътна. С много течности  урината й се избистря чак до светло жълта, почти прозрача, но ако има нещо нередно то няма да отшуми само с обилен прием на вода, чай и сокове. Според мен се налага консултация със специалист ако това продължава и естествено изследване на урината. Успех!!!

# 8
  • Мнения: 809
Ние правихме изследвания на кръвта и урината 2 седмици преди да се яви проблемът. Всичко беше наред. Но ако продължи да е мътна, ще повторим.
П.П. Днес сутринта не беше много мътна.

# 9
  • София
  • Мнения: 7 097
Здравейте всички, при нас често се случва, но дъщеря ми има стеноза на уретрата и макар вече оперирана се случва урината й да е мътна. С много течности  урината й се избистря чак до светло жълта, почти прозрача, но ако има нещо нередно то няма да отшуми само с обилен прием на вода, чай и сокове. Според мен се налага консултация със специалист ако това продължава и естествено изследване на урината. Успех!!!

И моята дъщеря беше със стеноза на уретрата и също я оперираха.

Ние правихме изследвания на кръвта и урината 2 седмици преди да се яви проблемът. Всичко беше наред. Но ако продължи да е мътна, ще повторим.
П.П. Днес сутринта не беше много мътна.

По принцип урината помътнява при наличието на бактерии. Може да се появи миризма, а също и болка при уриниране. Това, че сте правили изследване преди 2 седмици не е гаранция. Бактериите /ако изобщо става въпрос за това/ може да са се появили след това.
Стискам палци да не се окаже това и урината на детенце да се нормализира  thumbsup

# 10
  • Мнения: 429
Вместо да гадаем защо е мътна урината най-добре е уте вземи едно шишенце с урина ПРЯСНО ОТДЕЛЕНА и я занеси в лабораторията за изследване, албумин, уробилиноген, билирубин, кетотела, захар, относително тегло  и седимент. Дори само албумин и седимент да се изследват ще покаже какво е, другите показатели също може - мисълта ми е ако не си взела напарвление от личната лекарка може и без тях. АКо искаш отн. тегло порцията урина трябва да е по-голяма.
пиши какъв е резултата. Преди да вземеш урина не го наливай с течности, както и веднага да бъде изследвана, защото престоя променя резултатите.

# 11
  • Мнения: 8 917
Вместо да гадаем защо е мътна урината най-добре е уте вземи едно шишенце с урина ПРЯСНО ОТДЕЛЕНА и я занеси в лабораторията за изследване, албумин, уробилиноген, билирубин, кетотела, захар, относително тегло  и седимент. Дори само албумин и седимент да се изследват ще покаже какво е, другите показатели също може - мисълта ми е ако не си взела напарвление от личната лекарка може и без тях. АКо искаш отн. тегло порцията урина трябва да е по-голяма.
пиши какъв е резултата. Преди да вземеш урина не го наливай с течности, както и веднага да бъде изследвана, защото престоя променя резултатите.
Peace

Дано всичко е ОК Hug

# 12
  • Мнения: 809
Стискам палци да не се окаже това и урината на детенце да се нормализира  thumbsup
Благодаря Natybouquet
Мисля, че всичко отзвуча. Пишка си нормално, урината е както преди. Явно е било нещо във връзка със стомашно-чревната инфекция и обезводняването.
Ще следя урината все пак.
Благодаря на всички за съветите, а на krassi2 за изчерпателния отговор.  bouquet

# 13
  • Мнения: 429
За нищо, просто ако можа да помогне да помогна. Дано няма нищо обезпокояващо. След първата урина ако може да е стъклен бурка, за да видиш има ли или няма промяна на цвета.

# 14
  • София
  • Мнения: 7 097
След първата урина ако може да е стъклен бурка, за да видиш има ли или няма промяна на цвета.

Точно това си мислех да ти пиша. Аз от време на време пресипвам урината на Калина в стъклен буркан, за да я следя. Претиснителен не е толкова тъмният цвят, колкото утайката - урината придобива един зеленикав мътен вид.

Общи условия

Активация на акаунт