Астенозооспермия

  • 13 015
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 43
Здравейте,

При резултати на мъжа ми /29г./ :сперматозоиди с нормокинеза 46%, хипокинеза 12% и акинеза 42%; 8% с нормална морфология по Кругер и 92% с отклонения в морфологията  му беше поставена диагноза Астенозооспермия. Лекарят каза, че за сега няма да предприемаме лечение, защото иска аз първо да правя снимка на тръби. Можело евентуално да настъпи бремонност с тези резултати ThinkingАз обаче четох доста по темата и реших да ви попитам :
1./ Смятате ли, че е добре да се срещнем и с друг лекар за по-обстоен преглед и някакво лечение? 2./ Възможно ли е причина за астенозооспермията да е варикоцеле?
3./Бихте ли ми дали насоки за някои лекарства в подобни случаи.
4./Не ми стана ясно дали с тези показатели може да се прави инсеминация или направо инвитро?

# 1
  • София/Варна
  • Мнения: 2 413
Nelly S, тези резултати са подобни на резултатите от спермограмата на моят мъж, с изключение на морфологията по Крюгер (не сме правили). Не си писала колко милиона плувци имате - при този процент на нормокинетични и при една прилична бройка в милилитър еякулат има шансове за успешно инсе.
Колкото до лечението - мен лично ми се струва адски некоректно да ви съветват да не предприемете нищо. Най-добре е да се открие на какво се дължи проблема и да бъде отстранен, защото от това което съм чела до сега за мъжкия фактор, с времето нещата се задълбочават и влошават.

# 2
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 351
При кой лекар сте правели спермограмата?
Имате и намалена морфология..значи диагнозата трябва да ви е астенотератозооспермия...тератоспермия е при нарушена морфология. А при уролог ходихте ли защото пишеш за варикоцеле? Ние имахме такава диагноза + варикоцеле...след операция от варикоцеле и лечение с витамини и антиоксиданти забраменеях по естествен път след 9 месеца след операцията. Направих си снимка на тръбите чак когато докторката каза, че показателите се покачват и има шанс за естествено. Ако направо мислите за инвитро няма смисъл да проверяваш тръби /излишни пари ще дадеш а при инвитро тръби не ти трябват/Но ако ще правите инсета първо направи снимка..няма смисъл иначе.

# 3
  • Мнения: 43
При Владимиров е правена спермограмата. Не знам защо са писали само Астенозооспермия.
Ето другите подробности:
обем на яекулата:1,8 мл
PH: 7,9
цвят:нормален
вискозитет:нормален
време за втечняване:30 мин
концентрация:33,67млн
общ брой на сперматозоидите в яекулата:60,606 млн

Досега съм правила изследване на хормони, които са наред. При прегледите за проследяване на овулация и цикъл пак всичко ми е наред. За това понеже изследването на тръбите е доста неприятно се чудя, ако проблемът е в мъжа ми, дали да се мъча. Докторът като му видя резултатите не каза нищо.

# 4
  • София/Варна
  • Мнения: 2 413
Nelly S, и аз като Хера бих те посъветвала преди да разберете на какво се дължи проблема при мъжа ти, да не се впускаш в изследвания и лечения, които предшестват инсеменация или ин-витро.
Бих ти препоръчала също да повторите спермограмата в клиниката на Щерев - колкото и да е оплюван, там се правят едни от най-точните изследвания за мъжки стерилитет.
Според некомпетентното ми мнение имате реални шансове да имате бебче по естествен път, ако проблема е само мъжки фактор и пристъпите към лечението му.

# 5
  • Мнения: 1 441
Тъй като и при нас мъжкия фактор е горе-долу с такива показатели, а освен това има много повече сперматозоиди на мл. реших да питам  Thinking
Как да разберем на какво се дължи проблема при мъжа?   newsm78
Според д-р Стаменов мъжа ми все едно няма проблем - питах го няколко пъти какво да направим - той каза, че тези цифри (подвижност около 45 %) не са стряскащи. И лечение не е предписал - на своя глава почнахме да пием Спимен и Триовит, спря алкохола и всякакви такива щуротии...
Досега още не е дало резултат, но според вас как да открием какава е причината?
Варикоцелето може ли да не се вижда с просто око?  Rolling Eyes Може ли да е това?

# 6
Здравейте всички.Искам да ви кажа че докторите нищо не знаят и ние сме им опитни зайчета.На мен ми казаха че не мога да имам деца ако не си направя операция на варикоцелето.Понеже имам тази диагноза с жена ми решихме че няма нужда да се пазим, но... дойде едно голямо НО вчера се оказа че жена ми е бременна и започнаха проблемите.Тя БЕШЕ ПИЛА ЛЕКАРСТВА . Сега чакаме резултатите от триизмерният ехограф за да видим това дете дали има шансове да се роди здраво.Моля ви стискайте ми палци и НЕ ВЯРВАЙТЕ МНОГО на лекарите.Тези думи ми ги каза вчера дори и гинеколога,който ми добър познат и ми даде оше един пример : Жена която не е имала деца и на която те са казали че не може да забременее е родила инвитро и след 5 месеца е забременяла от мъжа си по нормалният начин.Малко се отнесох и темата ми стана дългичка май Simple Smile.

# 7
  • Мнения: 461
Ние имахме такава диагноза + варикоцеле...след операция от варикоцеле и лечение с витамини и антиоксиданти

Хера можеш ли да ми напишеш кои витамини и антиоксиданти точно.
Моя мъж е с астенозооспермия и тератоспермия и тук са на мнение, че по мъжкия фактор нищо не може да се направи- освен икси. В една брошурка само, дето беше приложена към документите от клиниката, препоръчват витамин Е и цинк.

# 8
  • Мнения: 4 298
За подобряване на подвижността е добре да се приема L-карнитин като хранителна добавка, също и витамини Е, А и С и антиоксиданти като оксибор форте. Това само ще увеличи шанса ви за естествено зачеване. Но за да отхвърлите евентуално варикоцеле се консултирайте с андролог.

# 9
  • София/Варна
  • Мнения: 2 413
Но за да отхвърлите евентуално варикоцеле се консултирайте с андролог.
Peace

А за да се види дали проблема не е хормонален се консултирайте с ендокринолог, който ще пусне изследвания и ако се налага ще назначи необходимото лечение.
Ние не стигнахме до там - като отидохме за направление за ендокринолог при личната, тя предписа на мъжа ми ХепаМерц и геркапс, след 2 месеца той си пусна нова спермограма и всичко беше в норма - подобрение с над 4 пъти.

# 10
  • Мнения: 1 143
Здравейте всички.Искам да ви кажа че докторите нищо не знаят и ние сме им опитни зайчета.На мен ми казаха че не мога да имам деца ако не си направя операция на варикоцелето.Понеже имам тази диагноза с жена ми решихме че няма нужда да се пазим, но... дойде едно голямо НО вчера се оказа че жена ми е бременна и започнаха проблемите.Тя БЕШЕ ПИЛА ЛЕКАРСТВА . Сега чакаме резултатите от триизмерният ехограф за да видим това дете дали има шансове да се роди здраво.Моля ви стискайте ми палци и НЕ ВЯРВАЙТЕ МНОГО на лекарите.Тези думи ми ги каза вчера дори и гинеколога,който ми добър познат и ми даде оше един пример : Жена която не е имала деца и на която те са казали че не може да забременее е родила инвитро и след 5 месеца е забременяла от мъжа си по нормалният начин.Малко се отнесох и темата ми стана дългичка май Simple Smile.


Ceci, стискам палци всичко да бъде наред.  fingerscrossed

Ако това може да те успокои малко, сестра ми, когато забременя за пръв път, тъй като това не бе планувана  и желана бременност, изпи какви ли не хапчета, за да го махне. Обаче нищо не стана. Не пожела да прави аборт. Настръхват ми косите като се сетя! Сега племенничката ми е на 20 години, красиво, умно дете, което сигурно ще ни изненада някой ден с хубава новинка!

Не сас много мъжете, които пишат тук - поздравления! И кураж!

# 11
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 351
Хера можеш ли да ми напишеш кои витамини и антиоксиданти точно.
Редуваше - спимен, сексинорм, вит.А и Е, калмацин/калций, магнезии и цинк/ селен, антиоксиданта на Велмар, коензим Q10, Л-карнитин, фолиева к-на, чай от магарешки бодил и бабини зъби /помагал..аз точно започнах да му го приготвям на моя и след два дена видяхме двете чертички/ вит.С

# 12
shoshkata Много благодаря за пожеланията и се радвам че все някой ме подкрепя Praynig

# 13
  • Мнения: 461
Редуваше - спимен, сексинорм, вит.А и Е, калмацин/калций, магнезии и цинк/ селен, антиоксиданта на Велмар, коензим Q10, Л-карнитин, фолиева к-на, чай от магарешки бодил и бабини зъби /помагал..аз точно започнах да му го приготвям на моя и след два дена видяхме двете чертички/ вит.С
Благодаря

# 14
  • Мнения: 4 000
Nelly_S, И аз мисля, че Вашите резултати са относително добри и че на теория може да стане по естествен път.
При нас, например има 19% нормокинични и 16 – хипо., другите – неподвижни. А общия брой на мл е около 12 мл.
Той пие тома, което вече е посочено от другите момичета. Възлагам големи надежди на Л-карнитина, който между другото е и най-скъпоструващ....
Желая ви успех, пиши как се развиват нещата!

Общи условия

Активация на акаунт