Правя голям материал за безчинствата в яслите!!!!!

  • 4 818
  • 98
  •   1
Отговори
  • Мнения: 143
Чета темите във форума свързани с  яслите и ми се иска да обединя всички ужасни истории в един материал.Който иска да помогнем да се спре с насилието в яслите и детските градини и то без да крие номера на яслата и името си да им пише. Работя във в-к "Новинар" -един от малкото наистина смели вестници у нас  си мисля ,че ако раздухаме проблема може и "лелките" малко да се вземат в ръце и да престанат да обиждат и бият децата.Пишете ми и оставяйте телефон за връзка.

# 1
  • Мнения: 5 468
Супер идея!!! Дано повече майки прочетат темата и се включат. Аз не мога да разкажа такава история, освен за болестите в яслате, за друго не мога да пиша. Поне не съм научила за друго в нашата ясла №61 в Надежда.......

# 2
  • Мнения: 179
Аз засега не съм имала проблеми в дет.градина/Перник/  и не съм чула от другите майки, но приветствам идеята.Защото сигурно съм от малкото доволни.

# 3
  • София
  • Мнения: 13 204
Уф, поредната такава тема... що не напишете за хората доволни от яслите. Разрови назад имаше подобна тема и да ти кажа не обра овации...
Казвам си личното мнение... тук не е място за събиране на информация и писане на материали. Да, лесно е, но пък не е редно според мен...

И думичката безчинства... някак си много така ми звучи.... журналистиката трябва да е поне мъъъничко обективна, а явно не е... като гледам как в слуач ще бъде отразена само едната страна на монетата Wink

# 4
  • Мнения: 550
Радвам се ,че се намират хора,на които  също им е писнало от подбни простотии и вече не се чувствам като паднала от Марс.До сега си мислех,че само аз не съм в час със ставащото около мен и света се е променил докато аз съм проспала важните неща.Това с яслите и детските градини наистина е важно и много съм потресена от това ,което ни се случва,затова и пуснах темата за "рушветите",за да търся съвет.Аз съм от Пловдив и проблема е във всички подобни учебни заведения.МОят случай конкретно е за 10 ясла.Мога да разкажа много неща за тази директорка,но мога ли да ги докажа?

# 5
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
но мога ли да ги докажа?

От тук тръгва сериозната журналистика.

# 6
  • Мнения: 2 070
Успех с материала! Дръж ни в течение! За сега нямам нищо лично да споделя и се радвам за което, но доста случки изникваха тук...
Идеята на жената според мен не е да прави разследваща журналистика, а да повдигне наболял проблем и да зададе въпроси! Това също е вид журналистика.

# 7
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Нямам против да се пише такъв материал.
Който иска - нека сподели каквото сметне за нужно.

Скоро ми се случи да разговарям с майка на дете от групата на моето.
Аз съм доволна от начина по който ги гледат.
Тя беше дълбоко възмутена и не спря да се оплаква.

Такива неща ме карат да съм подозрителна към събиране на разкази.
 Peace

Последна редакция: вт, 24 окт 2006, 16:50 от Reza

# 8
  • Мнения: 245
Аз пък смело искам да искрещяне съм доволна smile3514. Непрекъснато ме ядосват.Скоро дъщеря ми падна и си удари лошо главата, след което се оказа че има сътресение на мозъка, ате да ни ми се обадят цял ден, не ми звъннаха да кажат ,е тва ако са хора които се грижат за деца #2gunfire

# 9
Приветствам идеята ! HugПри нас в яслата беше голям кошмар - 31 ОДЗ , слава богу вече сме на градина и говорим с любов за госпожите там . Но малкият май никога няма да забрави г-жа Кънчева от яслата , вече го преодоля като не я вижда , но преди изпадаше в истерия в мига ,в който я види на вратата  в яслата или дори при споменаване на името й . Сега като си говорим с него казва , че го биела и била лоша - макар и малък , още няма 3 год склонна съм да му вярвам , защото не веднъж съм виждала синини по крачетата му  , на меката част зад коляното , което сещате се трудно може да се получи от падане , а по скоро от щипане ако не седи кротък докато му сменяват памперса . Знам , че им е трудно на лелките , но в никакъв случай не мога да ги оправдая !

# 10
  • Мнения: 7 375
Уф, поредната такава тема... що не напишете за хората доволни от яслите. Разрови назад имаше подобна тема и да ти кажа не обра овации...
Казвам си личното мнение... тук не е място за събиране на информация и писане на материали. Да, лесно е, но пък не е редно според мен...

И думичката безчинства... някак си много така ми звучи.... журналистиката трябва да е поне мъъъничко обективна, а явно не е... като гледам как в слуач ще бъде отразена само едната страна на монетата Wink
Моето мнение е същото,но ще ти дам идея за какво още да пишеш.Пиши,че много майки си водят децата сополиви и болни,слагат им лекарствата в шкафчетата без да предупредят персонала и ето нашия сега е болен.И как няма да е като 5-6 дечица на "работещи " мами си ги водят кашлящи и сополиви и вдигат скандали,когато някой се опита да им каже,че децата са им болни.Писна миииииииии.Били алергични и нито една не е донесла документ,че хремата е от алергия.Извинявайте ама така съм се заканила на една такава мама,че само да ми падне.Ама нейния "алергичен" малчуган зарази нашия. Mr. GreenПиши и за отношението на подобни мами към персонала.Да не коментирам,че и имената им не знаят,а пренебрежителното "лелки" е от едно минало време /няма да казвам кое/.
               Хайде,сега може да плюете по мен колкото си искате,но това е истината поне за болестите. Mr. Green

# 11
  • Мнения: 25 568
"Голям материал" предполага разследване, доказване, изслушване и на двете страни.
Иначе, ако ще е само плюене, статията определено ще жълтее и няма да е подходяща за "смел вестник" като Новинар.  Wink Mr. Green
Аз също нямам оплаквания от яслите, много бях доволна (което не мога да кажа за градината, но това е друг въпрос). В групата, в която беше синът ми се грижеха страхотно за децата. 10-на деца на 3-ма възрастни - не е проблем да се справят отлично.
Но какво беше изумлението ми, когато след години майката на едно от децата от същата група изрази недоволството си от персонала!  Shocked А децата ни бяха приятелчета, съседски семейства сме и имам представа как е било гледано детето, колко е боледувало и т.н. - нищо необичайно. Същото детенце, още преди да тръгне на ясла, беше изпило толкова антибиотици, колкото не съм виждала през живота си. Да, ама майката бълваше срещу яслата.  newsm78
Та всичко е много относително... Peace

# 12
  • София
  • Мнения: 13 204
Didia,
тук явно се тръси поредната сензация.... Така аз наричам материал в пресата, който е отразил едностранно дадено нещо. Хайде да не се лъжем, ама всеки един от нас е чел или чул неща в собствената си професионална сфера, които звучат меко казано нелепо, защото са изопачени или журналиста е чул недочул.

Как' Сийка, въпреки някои различия в мненията ни по някои теми май започвам да ти ставам фен... Wink Crazy

# 13
  • Мнения: 25 568
Как' Сийка, въпреки някои различия в мненията ни по някои теми май започвам да ти ставам фен... Wink Crazy

Трябва да има разлика в хорските мнения, иначе животът ще е много скучно нещо!  Wink Laughing Peace

# 14
  • София
  • Мнения: 13 204
Как' Сийка, въпреки някои различия в мненията ни по някои теми май започвам да ти ставам фен... Wink Crazy

Трябва да има разлика в хорските мнения, иначе животът ще е много скучно нещо!  Wink Laughing Peace

Абсолютно!  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт