Объркана съм

  • 1 229
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 942
И аз си мисля ,че 5-6 седмица е много рано и сигурно е имала впредвид плодното сакче, а и нали след 15 дена пак си на преглед-тогава ще е по точно PeaceНе се притеснявай Hug

# 16
  • Мнения: 1 596
здравей и аз бях на такъв преглед за първи път 19.10 д-р ми каза,че съм 4-5г.с
11 мм.плодно сакче.
и каза да отида пак на 31.10. за да види как се развива.
на мен обаче не ми направи разпечатка.трябваше ли да си поискам...аз не знаех чуе се дава.
другият път да пиоскам ли?
искам да питам и тези с по-напреднала бременност.
Кога последно се прави вагинален ехограф?
Един път ми направиха при 1вия преглед и сега предстои 2ри на 31.10.
После спират ли?

# 17
  • Мнения: 2 040
Щом ти е казала че си 5-6 г.с., значи за 15 мм грешно си я разбрала .. нещо друго е имала в предвид ..

# 18
  • Мнения: 491
mamma_mia мен до 10г.с. ме гледаха с вагинален и чак в 11г.с. за първи път ме гледаха на коремен ехограф. Това е нормално, не се притеснявай и се радвай на очакването на бебето си Simple Smile

# 19
  • Мнения: 7 803
Да не би да е имала предвид, че 15мм. е плодното сакче?
това ми изглежда по-вероятно  Peace
mamma_mia до края на бременността се налагаше да ме гледат с вагинален само за скъсяване на шийката. малките ги гледаха с коремен

# 20
  • Мнения: 1 655
Мен не са ме гледали вобще на вагинален ехограф!!!в 15г.с. ми провериха сърдечната дейност на бебето и всичко там дали си му е наред!
Е аз и без това се върнах в бг в 20 г.с. и си ме гледаха все на коремен но и в кувейт от самото начало само на коремен са ме гледали!

# 21
  • Мнения: 1 104
Няма място за притеснения. Видеозоните не винаги са точни. Според мен става въпрос за размерите на плодния сак, а не на самото бебче.Но при съмнения и за твое успокоение посети и друг лекар.
Относно вагиналния ехограф - мен не са ме гледали по-късно през бременноста.Може би към края на бременността, но имам още време дотогава.

# 22
  • София
  • Мнения: 3 679
Тъкмо щях да пускам подобна тема. Сега се връщам от лекар. Каза че явно е станало малко по-късно зачеването, защото първия ден на последната ми менструация е 12 септември, а сега съм била 5 седмица и плодния сек е 11.3 мм.
А къде може да се види колко е нормално да е този плоден сак? И аз четох за големината на ббето и се учудих, че е толкова голямо, а лекарят казва, че е даже по-късно заченато...

Общи условия

Активация на акаунт