Разни въпросчета за Варна

  • 3 373
  • 58
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Основно към варненки са ми въпросите, но и към всички, които могат да се включат с информация. Hug
1. Кои са хубавите квартали за живеене във Варна? За предпочитане не в центъра.
2. Някакво инфо за дву- или три-стаен, напълно обзаведен под наем?!
3. Как стои въпроса с детските ясли/градини и кои са хубавите такива?
 Heart Eyes

# 1
  • Мнения: 924
Предполагам, че всички ще дадат различни отговори. Ето и моите:

1. Около Червения площад (или т.н. "Генералите"), около Окръжна болница, Лятно и Зимно кино Тракия, Гръцката махала. Всичко това е широк център. Ако сте с коли и можете да се придвижвате бих казала по-скоро Ален Мак, Св. Никола, Траката. Всичко останало вече са кварталите, натъпкани със стари блокове и тук-там сгушена по някоя кооперацийка.
2. Напълно обзаведен според това къде е и дали е луксозен може да бъде всичко от 150-2500 евро...
3. Държавните детски ясли/градини, доколкото разучих са много претоварени. Аз съм се насочила към една частна в морката градина, точно до Хоризонт. Там вземат децата на 2 годинки.

# 2
  • Мнения: 13 512
1.Ако се интересуваш от квартали, а не от Центъра-"Чайка" / в новата част/ е добре за живеене с малки деца.
2. Наемите  варират за обзаведен апартамент с две спални от 200 до 1200 евро.
3. В "Чайка има също така и ясли и детски градини.
Намира се на 5 мин от центъра/ 4-5 спирки/.

# 3
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
Смело мога да кажа,че Владиславово макар и отдалечен квартал е много добре уреден,има поликниника,училища ,градини,всякакви магазини и заведения,банки,хипермаркети.Има удобен транспорт със всяка точка на града и наемите са по-ниски.За съжаление незная как варират в момента наемите,не съм си ходила от няколко месеца.Понеже апартамента ни е срещу СПАРТАК и като тръгнем с кола по тия невероятни задръствания ...стигам толкова бавно за където съм тръгнала,а от Владиславово макар и по-далече/където живее майка ми/  newsm78 май по-бързичко става предвижването понякога.

# 4
  • Мнения: 50
Аз бих препоръчала кв. "Чайка", най-хубавия според мен. Не е зле също кв. "Левски". Препоръчвам детска градина номер 15 - "Гълъбче" в "Левски".
В кв."Владиславово" съм живяла доста години, наистина всичко е уредено, но е много далече от Морската градина, морето и други хубави места.
Обзаведен апартамент не се намира по принцип за по-малко от 200 евро на месец.

# 5
  • Мнения: 1 629
Аз си препоръчвам карето зад Общината, както и яслата - Звънче. Детската градина на Нептун също е хубава, но и забравих името.

# 6
  • Мнения: 6 039
1................................
редакция

Последна редакция: ср, 25 окт 2006, 15:04 от Malenna

# 7
  • Мнения: 1 629
Тя, Чоколина е в Бургас, Маленче. Laughing

# 8
  • Мнения: 3 211
Аз живея на зимно Тракия, районът е хубав, харесва ми много Чайка, новите кооперации, макар че не съм живяма там. Има доста апартаменти под наем, но никак не е евтино, 200-300Е
Генералите и около Окръжна болница е адски задръстено, блок до блок, забрави за паркиране, то не че около нас не е така де, ама не чак толкова. Мечтая си да живея в някой от тези нови затворени комплекси с портиер, паркинг и т.н. удобства.
Изобщо в централните части е удобно да живееш, но имаш проблем с паркирането и задръстванията в пиковите часове.
Например аз отивам на работа за толкова време, колкото и колегата ми от Владиславово. За горе-долу същото време мога да отида и пеша.
Аз си препоръчвам карето зад Общината, както и яслата - Звънче. Детската градина на Нептун също е хубава, но и забравих името.
Детските градини в центъра, много болна тема. ДГ до Нептун се казва Звездичка, живея на 5мин. от нея, но се оказа, че не ми е район и не ни приеха, въпреки че бях от първите номера.
Има общо 3-4градини, приемат по 30деца, а пък сигурно молбите са за 500-600деца.
Още едно предимство да живееш във Владиславово, много хубави градини има там и има места.

# 9
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
1. Живяла съм в района на Нептун-удобно е, има много магазини денонощни и пр, наблизо има болници  Confused и е на 10 минути от центъра пеша.
Учила съм в района на Чайка и наистина е много добре уреден квартал като зеленина, магазини, близост до центъра (пак 5 мин пеша) и същевременно - близост до градината-пресичаш улицата. Аз един кусур трудно му преживявам-за мен там духа много. Близостта му до морето може би е основание за влага.
В Младост има панелки с парно, което си е друга работа, уреден квартал-магазини, бла-бла аптеки, 10 мин с автобус до центъра е - не е супер, но прилично.
В Гръцката махала-ами, в центъра, до морската. Но, няма свестни магазини, аптеки и пр. Влагата е безумна. Има приятни, тихи улички. За мен цените тук са силно завишени.
Хора, които са живели в Левски, твърдят, че е удобно, тихо и приятно кварталче, малко по-отдалечено от центъра
Аз не препоръчвам района около Окръжна болница и Спортна зала, защото, за мен, е силно застроен и сгъчкан, пълен с автомобили, без места за паркиране и ходене.
2. Наеми-нямам инфо.
3. Градини-нямам поглед

# 10
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Чайка - силно препоръчвам - тук се живее в пъти по-спокойно от гледна точка на натовареност и движение. Можеш да се прибереш лесно и бързо, без да се бавиш по задръствания и /ако имаш кола/ да си паркираш на спокойствие. Има нови кооперации и доста магазини. Накъдето и да се обърнеш има детска градина и училище в този квартал.
За наеми можеш да видиш на varnaapartments.com

# 11
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Благодаря на всички, много са ми полезни вашите мнения!
Питах за кварталите, тъй като ме интересуват места, от които по-бързо ще се стига до летището, но пък същевременно не са твърде отдалечени от центъра. По карта се бях насочила към "Трошево", "Младост" и "Цветния", но ето, че вие дори не ги споменавате като вариант (освен Калина - за "Младост").
Другата ми идея е с оглед бъдещото закупуване на апартамент в същия район, да не се налага местене на детето от една ясла/градина в друга постоянно. И без това ще е стресирана...
Доколкото видях, "Чайка" е един от най-скъпите квартали (за купуване), така че това също е фактор...

# 12
  • Мнения: 446
Ако е за летището, можеш да избереш Владиславово - малките номера или тези с 300. Не е елитен, но вече е с добра инфраструктура. Аксаково /това е отделен град/ също е вариант - точно пет минути до летището с кола, с автобус - около 10.

# 13
  • Мнения: 4 300
Трошево и Младост си е кажи речи едно и също. Там е добре около Пикадили- магазини, училище, за детски градини не знам, транспорт. Цветния е другото име на Левски. Аз лично не бих ти го препоръчала- мрачен е като атмосфера ( лично мнение), за да излезеш оттам с кола минаваш през двете най големи задръствания в града, ветрилник голям ( също както Чайка между другото, а и Владиславово).
Преди години от Пикадили ми бяха казали че са правили маркетингови проучвания и са изключили Чайка като потенциален терен за магазин- просто няма потребление. Досещаш се защо надявам се- хората, които живеят там са предимно без деца.

# 14
  • Мнения: 1 517
Аз пък те каня в Аксаково. Това е градче, мноооого близо до Варна, даже повечето варненци мислят, че е квартал. Най-близо е до летището, на един хвърлей от Владиславово, а придвижването до центъра на Варна е много по-лесно от това на крайните квартали, защото се спестява от магистралата (там поне няма задръстване). Нямаш чувството, че си в друг град, а по-скоро в краен квартал. Подходящо е за млади семейства, по-тихо и спокойно е отколкото в града, има 2 дет.градини, средно училище, поликлиника, банка, магазини...абе всичко си има. До Метро и др. хипермаркети се стига с кола за 5-10 мин. Има удобен транспорт до големия град, на цена и честота като градския. А цените на наемите и продажните мисля, че са чувствително по-ниски от Варна.
Всъщност най-хубавото е, че е закътано...нашите деца ходят сами на училище, на танци и т.н. и сме що годе спокойни.  Hug
   Ама реклама направих  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт