Започвам яростна борба със стриите!

  • 4 558
  • 38
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 1 860
 Така...Знам колко много теми има за стриите, знам колко непобедими са и знам какъв удар по самочувствието ми са. За това от 3 дена съм твърдо решена да се преборя. Имах си малко целулит, който преборих без да искам с редовни масажи в банята с ръкавици, но гадните чертички са си там и това не ми дава мира. За информация - нося си ги от 12 години с мен и мисля, че е време да се разделим или поне наполовина да ги залича.
 
 Идеята ми е следната. Има едно масло , за което упорито се твърди, че заличава задоволително белези, стрии и бръчки (сега ще оставим пластичните хирурзи без работа  Mr. Green). Мажа се редовно сутрин и вечер с масажи и както си е редно и очаквам резултат. 

 Има ли някой, който иска с мен да се пробва без значение с какви методи и да се поддържаме, защото при мен ентусиазма както се появява така и изчезва.  ConfusedДапробваме всякакви неща, да събираме идеи и да следим резултатите.

 Аз ще си направя снимка утре и ще направя нова след един месец да отчетем нещо, може + пък може и някой по-голям -  Tired

 

# 1
  • Popovo
  • Мнения: 571
Аз също имам стрии, но не правя нищо по въпроса, така че ще следя темата.

# 2
  • Мнения: 625
     И аз имам стрии,но съм се примирила сякаш CryКажи ми нещо повече за това масло,колко струва,как се използва,колко време.....може пък и да пробвам!

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 2 491
Знаеш ли и аз колко искам да си махна стриите, имам ги от като бях на 13 години, сега съм на 23.
Мазала съм се с разни неща, но уви Sad
Моля те, ако видиш по себе си резултат, задължително казвай Hug

# 4
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
Аз имам но се мажа всеки път с различни неща.Мазала съм се с Мама Донна,едно мазило на Регал ,Дева,сега на Рубела.Не съм много обнадеждена,
Това колко струва и от къде мога да си го купя ???

# 5
  • Мнения: 2 196
Записвам се за темата,за да я следя и да  ги борим заедно тия гадини. Laughing
Моите са от бременния ми период и по-голямата част от тях са на корема ми - забравих за късита блузки,който толкова обичах.
Аз съм много много несериозна по отношение на мазането,обаче този път ще се постарая да не е така. Blush
Само трябва да измисля с какво да се мажа. newsm78
Това масло,което ти го имаш,дали ще го намери в БГ? Thinking

# 6
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Ох от това нещо отърване май няма и пластична операция много не помага. Питала съм различни хирурзи и те ми казват, че можеш евентуално да ги посмекчиш, ако са пресни не повече от 1г. с мазила, чрез рязане може само частично да се отървеш от тях. Аз има на гърдите след раждането, а се мазах с какви ли не скъпи и евтини мазила, по 2 пъти на ден, но не можах да спра появата им. Малко съм скептична, но ако има резултати, ще се впиша и аз с проба. Ще следя темата с интерес.

# 7
  • Мнения: 2 196
Ако не друго, поне ще се се сдобием с по-еластична и подхранена кожа. Peace

# 8
  • Мнения: 2 197
Защо не опитате Мустела, крема за третиране на съществуващи стрии? Аз ползвах техния крем за мазане от 4-тия месец, нямам една чертичка, а бях качила 17 кг. Много добра козметика е и твърдят, че е специално разработена за този тип кожа. Аз лично се съмнявам, че вече появили се стрии могат да изчезнат, но  може би ще понамалеят малко.

# 9
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Идеята не е лошо. И аз ще се фотографирувам, но ми се струва, че поне няколко месеца тряба упорито да ги мажа... Смятай какво мацане ще настане, по цялото телесо...
Нищо не губим, затова се фащам на хорото. Току-виж открием топлата вода.

Аз искам да попитам тези дами, които са се смазали с това-онова и нямало ефект, колко дълго и постоянно са ползвали мазилата си? М?

# 10
  • Мнения: 2 196
Ми при мен ефект никакъв от нищо,ма тъй щот мързел голям,непреборим,неизлечим. Embarassed
Почвам да се клепам с голям ентусиазъм,но пък ентусиазмът при мен се оказва доста летливо вещество. Blush

# 11
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Основната идея на всеки крем е, че трябва да се ползва изключително редовно, нали?
Затова тези дни ще измисля какво да си купя против стриди, стрий и там каквото беше още (много михаресват тия наименования пък) и ще обявя война. Да видим докъде ще я докарам.
Успех на Вас!  Peace

# 12
  • Paris
  • Мнения: 1 727
Как ми се иска да се включа в битката, ама нещо не съм обнадеждена за крайния резултат. Трудна работа е това!

# 13
  • Мнения: 9 894
не си спомням да съм чела толкова нахъсана тема за борба със стриите, затова непременно ти пожелавам успех и ти стискам палци! А и наистина ми е интересно какъв успех ще имаш!

# 14
  • Мнения: 2 196
тити, винаги ни остава търкането с кораловата гъба,като краен и доказано успешен метод. Joy

# 15
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Това за увеличаване на бюста ли беше?  Crazy

# 16
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Това за увеличаване на бюста ли беше?  Crazy

Да бе ще станат като дини големи.  rotfImbo rotfImbo rotfImbo

# 17
  • Мнения: 2 196
Това за увеличаване на бюста ли беше?  Crazy

Да бе ще станат като дини големи.  rotfImbo rotfImbo rotfImbo
Особено ако се дръгнеш  ожесточено минимум три пъти на ден - да знайш к'ъв гръден мускул ша заформиш. Joy Joy Joy

# 18
  • Мнения: 1 860
 Ама сте сладки... Heart Eyes

  марияя7 , това масло тук струва 8.95паунда за 60мл. #2gunfire и предполагам една опаковка ще ми стига за максимум 10 дена. Бззз скъпичко, но гоним крайният резултат.
 Бременността ме пощади и нямам една стрия от тогава, но за това пък в пубертета станах като географска карта на Стара планина.  Blush
 
 Аз си мислех нещо за директно мазане с витамин Е  Thinking Някой има ли идея?  

 

# 19
  • На небето
  • Мнения: 5 530

 Аз си мислех нещо за директно мазане с витамин Е  Thinking Някой има ли идея?  

 

Хмм, това е интересно, не знам дали ще ти помогне за стриите, но поне ще е полезно за кожата. Може комбинация от витаним А и Е
Има едни хапчета, казват се LECEVIT, води се хранителна добавка състав: Витамин А; Витамин Е; Lecithin; Oleum Helianthi. Струва 2,80лв. 60 капсули. Може да свърши работа.  newsm78

# 20
  • Мнения: 4 447
Живо ме интересува темата! Имам стрии на бюста, корема и бедрата от бременностите. Избягвам да се гледам в огледалото! Ако го намеря тук това олио или масло, ще го пробвам. А иначе съм решила да пробвам с козметични процедури в салон. Поне ще съм направила каквото мога, пък ако се получи ще е чудесно. Ако не - ще си нося кръста и ще разправям на снахите колко е лошо да се пълнее!

# 21
  • Мнения: 15 619
Виждам, че сте нахъсани, та да споделя какво постигнах аз.
На третия месец след раждането ми се появиха стриите. На единия ден - нищо и на другия ден - като ги видях три дни /буквално/ ревах. На третия ден реших, че няма да се примирявам.
Направих си сама мазило /мас и цвят от невен/.
Като приспях детето, излизах на терасата, мажех се с камфоров спирт /някъде бях прочела за него, че действа, обаче много мирише/ и после втривах мазилото. Нямам спомен колко време процедирах така, но ефект имаше. Стриите ми са толкова незабележими, че трябва да се вгледаш за да ги видиш.
Ще се радвам ако това помогне на някоя отчаяна мама.

# 22
  • Мнения: 1 860
 tanita_ko, предполагам че ще го има и някъде в България.

  luna, давай рецептата! Ти хубаво си ги подхванала от началото, но такива блейки като мен дето са чакали по ента години... Whistling

 Това масло е за заличаване на белези. Нали имаше някакво лекарство в България, за което бях чела някъде из форума че има ефект. Може би всичко което е за третиране на стари и нови белези, може да помогне поне за малкото заличаване. newsm78

# 23
  • Мнения: 15 619
Рецептата е следната: Сложих мас да се разтопи на котлона, прибавих цветовете от невен. Малко ги позапържих. newsm78 Така се получи.
Ама и аз съм блейка, защото си мазах бедрата, а не си мазах гърдите.
Ще следя темата, че и аз да понауча нещо.
Хайде, успех на всички!   bouquet

# 24
  • Мнения: 2 196
За мазенето с камфоровия спирт и домашно приготвено мазило от мас и восък бях чела много добри отзиви във форума на tialoto.bg.
 След малко ще е поразровя да видя какво точно беше.
 Накрая с тая мас за гледане може и да не ставам,ама за ядене ще съм екстра. Crazy

# 25
  • Мнения: 730
За мазенето с камфоровия спирт и домашно приготвено мазило от мас и восък бях чела много добри отзиви във форума на tialoto.bg.
 След малко ще е поразровя да видя какво точно беше.
 Накрая с тая мас за гледане може и да не ставам,ама за ядене ще съм екстра. Crazy


И аз там четох за мас+восък 3/1 на водна баня,поръчах си восък(бял) на един познат аптекар,но нямам мас-забравям да поръчам на свекито като си ходят на село да вземе от някое комши Laughing,много съм ентусиазирана,дано да има ефект,казаха,че е доста ефикасно,чак не изчезвали,но се свивали и почти не се забелязвали Thinking,което много ме съмнява newsm78,ама ще пробваме,ще видим и ако има ефект ще е супер Sunglasses

# 26
  • Мнения: 2 196
Ето и линк към темата в tialoto.bg с рецептата на мазилото:
http://forum.tialoto.bg/viewtopic.php?t=3331&highlight=%E2%E … FA%EA+++%EC%E0%F1

# 27
  • Мнения: 1 877
Aбe момичета не разбрахте ли че стриите не могат да се излекуват,а само да се предотвратят евентуално..зависи от еластичността на кожата.Има хора,които са застраховани срещу тях и други,които-не са...Така че не знам дали ще има ефект от тази "война",но ако има то това ще е чудо

# 28
  • Мнения: 1 860
 xelta, ние много добре си го знаем това, но това никак не означава, че трябва да скръстим ръце и да стоим. Аз съм младо момиче, искам да съм привлекателна жена и майка. Знам, че с повече упоритост, мога да постигна макар и малък ефект. И малката победа е победа! За съжаление, когато съм била на 13 и са се случвали много промени в тялото ми информацията която имам сега, тогава ми е била недостъпна. И, да, знам че се предотвратяват, имам отбелязани успехи в тази област. За човек с този козметичен проблем от доста години и кожа явно предразположена към това, през бременността си не получих една стрия. За това - Моля - тук имаме нужда от малко позитивизъм - поне Аз!

# 29
  • Мнения: 574
Винаги съм следяла темите за стриите с голям интерес,но до този момент не се бях сблъсквала с тях и какво в един момент(буквално за 3 дни) забелязах гадните малки лентички на корема си  Sick!И както се очаква изпаднах в отчаяние Cry
През цялата си бременност се мажех усърдно с олио на EUCERIN за подобряване еластичноста на кожата и предпазване от досадните стрии,препоръча ми го генеколога ми в германия.Като отидох в аптеката ми препоръчаха ампули и гел на LIERAC които аз естествено си набавих и така започна моето клепане от третия месец.До тук добре ама до преди 3 дни и сега какво ами освен борба не знам какво друго ми остава. #2gunfire #2gunfire #2gunfire
Сега се връщам от аптеката с един крем които е за предпазване от появата и лечение на вече появилите се гадинки и започвам мазането ако забележа подобрение ще информирам  а на вас момичета успех и ако при вас нешто даде ефект ПИШЕТЕ !!! Praynig

# 30
  • Мнения: 1 860
 Момичета, аз не смея да се обадя (от суеверие сигурно Twisted Evil), но ми се струва, че скоро ще се похваля. Определено започвам да се позаглаждам. Но няма да казвам голяма дума, а ще почакам още малко. Решила съм и маската със свинска мас и восък да правя. Но не ми става ясно като се клепам и с това олио в какъв ред да ги правя.  newsm78

# 31
  • Мнения: 1 860
 karmen66, какъв е този крем?

# 32
  • Мнения: 1 424
А как да действам ако хем  имам стрии,хем кожата ми е мазна  Thinking Искам да кажа,че аз мацам всеки ден,но при сутрешния душ усщам как мазилото се отмива,значи не е попило  Confused  Чудя се така дали би имало ефект или да разредя мазането?   newsm78

# 33
  • Мнения: 574
karmen66, какъв е този крем?
отговорих ти на лични

# 34
  • Мнения: 514
Аз също ще следя темата с интерес!
През бремеността се мазах с Дева,Мустела,бебешко олио,но резултатите бяха добри до 8 месец,когато за един ден се появиха гадните стрии #Cussing out SickЧувствам се ужасно,защото не знам какво да правя.
В момента продължавам да се мажа с Мустела за след раждане,засега не мога да кажа за ефекта,имам чувството че нищо не става Cry
А горе-долу за колко време стават по-бели,че моите са червени ooooh!
Някой ходил ли е в някой козметичен салон или при дерматолог и правил ли е процедури,а дали има ефект? newsm78

# 35
  • Мнения: 9 990
Добър ефект за предотвратяване е мазането с бадемово масло/ лев-два в аптеката/Всички около мен, бременеещи, мазали се с това нямаха проблеми.Аз-също.Стрии могат да се тушират малко, но не и премахнат.Като цяло се случва именно за ден два-изведнъж се появяват.Следва избледняването им, но не и изчезване.Ако прилагате някакви масажи с масла-самата кожа ще подобри вида си, и вие ще си мислите, че стриите изчезват.До сега доколкото знам няма панацея за това.

# 36
  • Мнения: 491
И аз май съм се предала преди да започна войната. Епизодично се мажа с разни "чудодейни" кремчета и масла, от които до момента има ефект само в портмонето ми  Joy Ама така е като правиш нещо без вяра, а аз наистина не вярвам, че ще се отърва от проклетниците.

# 37
  • Мнения: 1 860
 Момичета, дайте да споделим малко резултати!

 Аз мога да кажа, че това олио си струва всяка капка в опаковката. Чудя се дали не си въобразявам, но чак толкова. Стриите са се опънали и загладили и като свия дупето не става, като гео-карта, ами си е гладко и опънато. Белезите си личат, но пък не толкова силно и там където имаше по-малки черички, ами направо изчезнаха. За това аз продължавам да се мацотя с това олио.

# 38
  • Мнения: 15 619
Браво!!!!!
Дерзай!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт