Малко проблемченце

  • 590
  • 11
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 23 633
 Grinning Възприемам го като малко, защото моят лаком змей е качил 1,250 кг за един месец и явно не му се отразява на яденето, но аз съм му леко сърдита. Проблема е следния - дам да речем лявата гърда за да суче, почне си човека, суче, суче докато тече силно и после спира и почва да дъвче само и не преглъща. Махам го от гърдата и за всеки случай давам дясната и нашия почва пак да лапа. А от лявата гърда тече като река - значи мляко има. Човека иска дебит да има и като е по-малък го мързи и разчита и на втората гърда. Как да го отуча, искам и предно и задно мляко да поема. И да не ми огладнява на всеки час, час и нещо, защото е пил само от по-рядкото мляко. (Денем е ок, ама нощем ставам сърдита Mr. Green )
И не на място въпрос - как да изпера петно от кърма?! Thinking

# 1
  • Мнения: 919
Браво на момчето, толкова добре си качва Laughing
Пробвала ли си да правиш компресии на гърдата когато започне да преглъща по на рядко? Това помагаше при нас. Виж в библиотеката как точно става. Идеята е, че стискаш гърдата в посока към зърното, но не много силно, не трябва да те боли.

За петното от кърма, не мисля че ще има проблем с изпирането.. виж ако е от ланолин петно изпиране просто няма, с времето и много пранета избледнява но май не се маха. Успех Peace

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 23 633
Това за компресията го знам, ама не ме устройва. Значи аз ще правя мускули на ръцете, а Иван-Асен пак ще мери дебита. ТЦ Naughty няма да стане и мен ме мързи (на кой ли се е метнал?! Thinking )
И петна са си точно от кърма, едни разлети големи на съответните места. Спя с 5-6-7 бивши тениски на мъжа и само на тъмносините има петна, не знам защо.

# 3
  • Мнения: 2 804
Започвай да му даваш първо от дясната и после лявата гърда , или го обръща с краката на вън т.е. да не са ти в скута .
Така ще пие и по-старото мляко .А за петната не зная по моите дрехи няма след едно изпиране и са чисти .

# 4
  • София
  • Мнения: 630
С това наддаване мисля, че бебчо си стига да задното мляко Laughing.
Иначе можеш да пробваш да изцедиш малко и след това да предложиш гърдата. При мен бебка сучеше докато омекне гърдата и ако и предложех другата (кърменето вече е започнало, така че тук вече не тече само предно мляко, а и задно), пак започваше с нови сили. Просто и харесваше да си седи така. Не съм и давала да си играе със зърната защото имах рагади и беше доста неприятно Sick.
Това, че огладнява през такъв интервал от време е съвсем нормално за възрастта му. Стомахчето му е много малко, а и къмата се усвоява за това време. Нещата постепенно ще се нормализират по-нататък и бебчо няма да е все така (поне през по-голямата част от времето тъй като има малки кризисни периоди Mr. Green).

# 5
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 650
Това за компресията го знам, ама не ме устройва. Значи аз ще правя мускули на ръцете, а Иван-Асен пак ще мери дебита. ТЦ Naughty няма да стане и мен ме мързи (на кой ли се е метнал?! Thinking )

Това ме разсмя изключително много и откровено ми хареса, като особено силна  решителност... Желая ти успех ва "начинанията"...
И все пак, след кило двеста и петдесет грама наддаване първия месец... Царчето не ще да е сукало само рядко мляко... Просто лактацията ти е изключително силна и все още нерегулирана, та и произвежданото мляко съответно е на воля като количество за дребния човек... Като спре да му "пуска" като от "мандра"... Ще вземе да суче, няма къде да иде... Гладно седи ли се...
Бъдете здрави...
newsm10

# 6
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 809
...към горните само да добавя, че когато суче от едната гърда, в другата също се задейства рефлекса за потичане и там млякото се смесва, т.е. когато го сложиш на нея, той вече суче смесено предно-задно мляко от нея Simple Smile

Отделно, че с това качване комай нямаш грижи, че яде само предно мляко  Whistling Яденето на час-час и нещо ще се оправи с времето.

# 7
  • Мнения: 108
Здравей, Янтра!

Видях че сте долу-горе големи колкото и моя Никола. Да ти кажа честно - явно в момента са в такъв период да са МНОООГО гладни. Моя малчо през нощта ме буди на всеки 2 часа, за да яде, пък маниера му на ядене не се различава много от вашия - в смисъл хапва лакомо, докато има много, после се разсейва. Като предложа другата гърда - пак почва да яде лакомо  Laughing. И аз чакам с нетърпение момента, когато ще се укроти и ще започне да яде по-нарядко. Допреди седмица всичко беше ОК - ядеше си на поискване пак, ама долу горе на 3 часа, пък тази седмица ... нямам думи.
А за наддаването - за месец сме качили 1400 гр, ще става слонче   Blush.

Поздрави и дано скоро надраснем този период на често хранене. newsm10.

# 8
  • Мнения: 6 461
Браво на мъничето надава си добре . Peace
Кърмачетата хапват на поискване .Така че не се притеснявай давай му да суче на бебенцето от където си иска и му е добре ,а то стана явно че кърмата ти  не се застоява много време при теб Laughing

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 23 633
Давам аз. На поискване (горе-долу, щот има навици да спи точно следобед от 3 до 8, ама аз будя и нахалствам, че иначе нощем е много активен). И той лапа, змейче си е. И не се тревожа особено, ама кат викате че и задно мялко си хапвал - съвсем няма да се притеснявам. Party

# 10
  • Мнения: 3 092
...към горните само да добавя, че когато суче от едната гърда, в другата също се задейства  Яденето на час-час и нещо ще се оправи с времето.
Що при мен и досега не се оправи! smile3514
мила всичко с бебето ти е наред.Малкия юнак си наддава повече от добре.Бъди спокойна! Wink

# 11
  • Мнения: 819
Щом бебчо наддава добре,значи всичко е ОК!
Поздрави!!!

Общи условия

Активация на акаунт