С какво питие върви тортата?

  • 4 595
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 300
Такааа...утре остарявам с още една година...решила съм на работа да черпя с торта. Дайте идея какво алкохолно питие върви с торта? Леко клоня към уиски.
Понеже съм по задачи цял ден черпенето ще е около обед.
Всякакви мнения и идеи са добре дошли.

# 1
  • Мнения: 899
А каква е тортата? Ако е шоколадова, уискито ми се струва добър вариант. Розе също, но то е по-женско питие.
За сметанова - по-скоро бяло вино, някакъв ликьор също така. Има един лимонов, италиански, не мога да се сетя сега как се казваше  Rolling Eyes - най-идеалният за торти.

п.с. Сетих се! Казва се Лимончета (ударението е на е-то), но за шоколадова торта не върви, на всякакви други - да.

# 2
  • Мнения: 4 300
Не я знам каква ще е тортата, защото не съм имала време днес да я поръчам. Мисля да ида до Неделя утре към 10 и да грабна една, каквато има. Малко клоня към шоколадова или нещо такова:
Ликьора е добра идея, или ром може би.
Ако не видя други идеи ще взема уиски и ликьор/ром  и това е.

П.С. Умбра, снимката ти с  пейката ме остави без дъх...

# 3
  • Мнения: 14 486
според мен ликьор или някакво вино, по-сладко. уискито е за ядки

# 4
  • Мнения: 899

r0ksi, снимките не ги правя аз, а мъжът ми  Simple Smile Благодаря от негово име   bouquet

А за тортата - каквото и да избереш, важното е да си изкараш хубаво!

# 5
  • Мнения: 3 447
Коняче по-скоро... Метакса... ликьор от сорта на Бейлис... ромче също, може и кокосовко - Малибу Sunglasses Виното ще киселее след сладката торта.

# 6
  • Мнения: 899
Ей, Метаксата е наистина чудна идея, не се сетих Simple Smile

# 7
  • Мнения: 1 064
С торта най - върви коняк (ликьор, метакса) с хубава пура или пурета Crazy...аз залагам на ирландското крем - уиски "Бейлис" обаче... Peace

# 8
  • София
  • Мнения: 35 910
коняк Peace - толкова го обичам Hug

# 9
  • Мнения: 614
Шампанско!   Peace И крем уиски-то не е лоша идейка,ама хич Wink . Айде весело изкарване на празника   bouquet

# 10
  • Мнения: 1 531
Такааа...утре остарявам с още една година...решила съм на работа да черпя с торта. Дайте идея какво алкохолно питие върви с торта? Леко клоня към уиски.
Понеже съм по задачи цял ден черпенето ще е около обед.
Всякакви мнения и идеи са добре дошли.

с шампанско, леко пенливо десертно вино, някакво розе с ароматни нотки.
сухо мартини.
за безалкохолните си занеш.

# 11
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Шампанско!   Peace И крем уиски-то не е лоша идейка,ама хич Wink . Айде весело изкарване на празника   bouquet
И от мен!   bouquet

# 12
  • Мнения: 7 474
Шампанско или Бейлис например  Crazy
И тази торта на Неделя

# 13
  • Мнения: 6 167
ами тортите обикновено се пият с шампанско.
( в Ит. му викат спуманте)

ликьори , коняци , уиски, бейлис не вървят, защото тортата все пак е нещо по-тежко (колкото и да е лека) и затова шампанското придава лекота на ... преживяването

разбира се, ако дърежиш на  бейлис или ликьороподобни, с шоколадова, или сметанова торта никой няма да те арестува

# 14
  • Мнения: 3 248
Вино, Шампанско, Ликьор, Бейлис ...  Peace

Честит рожден ден (леко предварително) и весело изкарване!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт