Тиквен сладкиш с карамел !

  • 18 537
  • 60
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 381
Leo, благодаря за включването  Hug
Ще пробвам с маргарин, имам на Флора, че в това време не ми се излиза.
После ще докладвам Grinning

# 16
  • Мнения: 7 474
И да знаеш на много слаб огън  Peace

# 17
  • Мнения: 2 381
И да знаеш на много слаб огън  Peace
Добре!Благодаря  bouquet

# 18
  • Мнения: 7 474
И да знаеш на много слаб огън  Peace
Добре!Благодаря  bouquet
За карамела имам предвид!

# 19
  • Мнения: 2 381
Направих го аз този сладкиш  chef С масло, не с маргарин.В една малка тавичка-и набързо го ометохме Mr. GreenЕто го:

# 20
  • Мнения: 7 474
Направих го аз този сладкиш  chef С масло, не с маргарин.В една малка тавичка-и набързо го ометохме Mr. Green

 newsm10 Ако ти е харесал , пробвай с ябълки-много по-вкусно е!  Peace и тавата да е голяма Laughing

# 21
  • Мнения: 2 381
Непременно Grinning

# 22
  • Мнения: 239
Лелее, хич не съм по сладкишите - в смисъл хапвам ги и то с апетит, но не съм по правенето. А виж това сладкишче много ми допадна. Изкушавам се още сега да не спретна това с ябълките, поради липса в момента на тиква.

# 23
  • Мнения: 2 381
Забравих да спомена...Аз сложих и 2 пакетчета ванилена захар на Др. Йоткер и по-малко от кристалната.

# 24
  • Мнения: 239
Ее Laughing, бях до магазина за масло и бакпулвер. Ще ме мързи утре да отида и за тази захар. Ще се пробвам само с обикновенната.
Но ето, който си е по сладкишите му работи въображението. Аз никога не бих се сетила.  Peace

# 25
  • Мнения: 2 381
joyka, винаги като приготвям нещо сладичко, ванилената захар присъства.Много я харесвам  chefПробвай следващият път Peace

# 26
  • Мнения: 239
joyka, винаги като приготвям нещо сладичко, ванилената захар присъства.Много я харесвам  chefПробвай следващият път Peace
Непременно!  Peace Благодаря!!!

# 27
  • София
  • Мнения: 2 027
Тази рецепта я знам, но с компот от кайсии/праскови и др.
Плодчетата от комота се редят върху карамелизираната захар, излива се отгоре тестото.
След изпичане се обръща в друг съд и се сиропира със сока от компота. Оставя се в хладилник да "стегне". 
Но с тиква е мн. добра идеята. Падам си по такива лесни рецепти, смятам да опитам.

# 28
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Много добра рецепта- бързо, лесно, вкусно. Много ги обичам такива. А и една тиква ме чака от доста време да се саморазправя с нея Simple Smile.

# 29
  • Мнения: 239
Оххх, момичета! Както си казах по-горе - хич ме няма по правенето на сладкишите. Първо - правех няколко неща едновременно и може би за това не ми се получи. Спирах, включвах котлона на няколко пъти за карамела. Маслото се отдели някак си от захарта и май не се получи желания карамел. Събра се като петмез ...  newsm78... Как да го нарека и аз не знам. Абе успях да го разстеля на цялата тавичка. Наредих ябълките. Преди това бърках тестото и ... ами сега - пише бакпулвер, ами аз като не знам колко да сложа- една лъжичка ли, цялото пакетче ли.!?!?!? Е, сложих малко - там да има Mr. Green
Слагам да пека - пише до зачервяване. Изваждам ... сиропирам ... режа, ами то в средата сурово Mr. Green
Пиша, и сама си се смея на несполучливия ми сладкишен опит.
А въпросния карамел си остана целия в тавичката. За това си мисля, че нещо не е наред с карамелизирането.
Да не ставам досадна... Embarassed
Скоро пак ще се пробвам де. Няма да се отказвам толкова бързо, при условие, че наистина е бързо, лесно и вкусно.
Ще си го изям, въпреки всичко!!!

Общи условия

Активация на акаунт