Тиквен сладкиш с карамел !

  • 18 534
  • 60
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 7 474
Може би олиото трябва да е по-малко като количество newsm78

С олио не съм пробвала, но не вярвам да има голяма разлика във вкуса  Thinking
Да сложи малко олио, когато карамела е готов и да пробва  Hug

# 46
  • Мнения: 22 867
Може би олиото трябва да е по-малко като количество newsm78

С олио не съм пробвала, но не вярвам да има голяма разлика във вкуса  Thinking
Да сложи малко олио, когато карамела е готов и да пробва  Hug

Благодаря!  bouquet  Съчетанието на карамел, масло и ябълки /а може би и на тиква, този още не съм го правила/  си е страхотно. Ами тя ще прави с олио, аз с масло, после ще има дегустация за разликата. Grinning

# 47
  • Мнения: 7 474
Ами тя ще прави с олио, аз с масло, после ще има дегустация за разликата. Grinning

После да ни кажеш как е с олио  Laughing

# 48
  • София
  • Мнения: 3 672
ето го моя- правих го преди около месец с останала във фризера рендосана тиква:
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=170946&view=1&photo=25
Но идеята с нарязана ми допадна,защото не ми се обърна много добре,като е рендосана...

# 49
  • София
  • Мнения: 136
Ябълковият ми е фаворит. Заради него качих 3 килограма за близо месец  #Crazy
Сега ще опитам и този, но в микровълновата понеже фурната ми е кофти   Crossing Arms

# 50
  • София
  • Мнения: 3 672
Ябълковият ми е фаворит. Заради него качих 3 килограма за близо месец  #Crazy
Сега ще опитам и този, но в микровълновата понеже фурната ми е кофти   Crossing Arms
Как ще го печеш в МВФ- моля те обясни като за блондинка,може и на ЛС Praynig

# 51
  • София
  • Мнения: 580
Ябълковият ми е фаворит. Заради него качих 3 килограма за близо месец  #Crazy
Сега ще опитам и този, но в микровълновата понеже фурната ми е кофти   Crossing Arms

обясни за МВ много ми е интересно  Praynig

# 52
  • София
  • Мнения: 136
В йенска тавичка си правя карамела. Той става за не повече от минута на най-висока мощност. Всичко друго по  рецептата и се пече, но не на скаричката, а долу на поставката. Пека на средна мощност около 10-12 мин.  Аз го правя в съвсем минимално количество/ с 1 яйце, непълна чаша брашно/, защото съпруга ми не обича изобщо сладко -ми е тънък тестения блат и се изпича перфектно.
Ето снимки, но са с много лошо качество  Confused
http://www.snimka.bg/profile.php?view_album&album_id=185629

А тавичката ми е с диаметър 18см. Предполагам в по-разлата ще се изпече добре и стандартната доза

Последна редакция: ср, 24 окт 2007, 13:16 от malenush

# 53
  • Мнения: 6 005
От миналата зима му се каня на този сладкиш. Днес ще го направя....Най- накрая!  Peace Crazy
Ето го и него:



Лео благодаря ти за невероятно вкусната рецепта.   chef  bouquet

Последна редакция: нд, 28 сеп 2008, 17:07 от L 0 V E

# 54
  • Мнения: 229
След като го направих с ябълки,банани сега идва ред и на тиквата.Знам ,че ще бъде вкусно!

# 55
  • Мнения: 107
Ето моят сладкиш, само че с ябълки (по същата рецепта на Лео). Това ми е втори опит, първия път и на мен не ми се получи, може би карамела не ми беше както трябва. Сега карамела го направих в отделен съд и го излях в/у ябълките.



# 56
  • Мнения: 6 005
bagira_bambinas изглежда невероятно вкусен с ябълки. Ще се пробва, няма как.  Peace
И при мен карамела нещо не се получи, може би защото ме беше страх да не загори много и после да нагарча.
 newsm78

# 57
  • Мнения: 795
Правила съм го с компот от праскови и с ябълки, тези дни ще пробвам и варианта с тиква. Лео,   bouquet

# 58
  • Мнения: 1 069
Имам 2 тикви, които са в опасност да изгният, докато се наканя да ги сготвя. Но още утре ще срежа едната и ще пробвам да направя този сладкиш.

# 59
  • Мнения: 248
Правила съм сладкиша, но варианта с ябълките! Страхотен е! Ще купя тиква и ще пробвам и с тиква!

Общи условия

Активация на акаунт