Мами в Италия - част 26

  • 16 182
  • 299
  •   1
Отговори
# 90
  • Някъде под слънцето
  • Мнения: 360
мерси милички Hug Hug  bouquet  bouquet
супер стееее Hug Flutter Heart Eyes

# 91
  • Мнения: 3 425
И аз питах гоогле.ком  Crazy

http://www.google.it/search?hl=it&q=define%3A+forfait&bt … G=Cerca&meta=

 Peace

PP. 6tom e ot french...imam i Encarta:

masculine  contract; à forfait for a fixed sum; job-(work); (buy, sell) as a job lot

i posle v gbg prewoda4a:


Преводът на Вашата заявка е:
 
 
Мъжки се свиват; forfait за неизменна сума; работното място (работно място); (купувам, продавам) Като job lot
 
 

Последна редакция: чт, 26 окт 2006, 16:38 от Kaлa(Bella13)

# 92
  • Мнения: 2 427
Ха да се включа и аз най-накрая!Снощи правих мусака,тази вечер сме на КАРБОНАРААААААА... bowuu
Фло каза че щял да ми прави специално легло в което да спя в полу веритикално положение Laughing.Горкия ми мъж,кой знае какъв ужас е да живэш с бременна,огромна,ужасна,ядяща и повръщаща жена,която освен това е винаги в някакво вкиснато настроение Confused.
В събота ще се размърдаме до Икеа и до Ле Гру.От икея искам да взема един бял рафт ,който да окача на стената в детската както и един плетен кош за играчки и разни други такива.След това искам да мина през Зара за да купя няколко ризки и пуловерчета на наш'то момче.Разглеждах тези дни сайта на Ралф Лорен,има страхотни неща,жалко че имат магазин само в Милано.Онлайн може да се пазарува пък само от УСА.
А, да питам за изписването от болницата!
Тук носят ли се бонбони,цветя ,алкохол за персонала на отделението както в БГ?
Вие с какви дрехи си тръгнахте на изписването.Аз мисля да си отида с бременните дрехи и да си тръгна отново с тях.

# 93
  • Мнения: 2 804
Влади , аз си бях приготвила всичко за престоя в болницата и за изписването .
Мъж ми го бях инструктирала да взима горната част на количката и баста там си бях прибрала нещата в един плик и така .
Не сме носили нищо за персонала и лекарите .
Тук на никой не му прави впечатление това не е като в болниците в БГ .
Но при добро желание можете и да се отчетете с пастичини , вино или каквото там имате в предвид .
Тук цветя в стаите не даваха да се държат и за това всички врати бяха с вази цветя и украса за бебето .

# 94
  • Мнения: 1 545
Уф, след сума ти проблеми днес успявам да се включа!
Привет на Елисавета! Добре дошла сред нас! Поразкажи за Сардения, аз там не съм била  Confused
Сума ти приказки сте изприказвали да сим-карти, кодичета и т.н. Нямам какво да добавя, Веселина определено няма как да си купи СИМ без лична карта и документ за кодиче фискале.
Абе, и още исках да пиша, ама трябва да тръгвам - до скоро!

# 95
  • София
  • Мнения: 6 791
Влади, аз си тръгнах с бременните джинси, в моите си дънки успях да се вкарам чак 3 седмици след раждането.  Embarassed Нагоре бях с един суитшърт, доста широчък, уж да не ми си личи остатъчния корем, пък и беше в тон с джинсите.
Ние лично дадохме по една чантичка с уйски, безалкохолно и бонбони на опериращия и на анестезиолога, въпреки че за избор на лекр бяхме платили, но...чувствах се длъжна да го направя, защото бях адски доволна и от двамата. Исках да им дадем нещо, най-малкото, за да разберат, че съм много доволна от свършената работа.  Wink
А на Ралф Лорен една приятелка ми беше донесла едно боди и чорапки от Америка, качествени бяха доста, даже бодито е синьо и почти не го е носила Никол, та малкия ще намаже и той.
Уф...верно не се живее с бременна жена, не го бях мислила по този начин  Joy. То първо придобиваме не много лицеприятен вид на търкалящи се бъчви, второ мрънкаме за всяко нещо, трето смучем пари за бебешки неща, преди да има бебе още.  Crazy И като се приложи честата смяна на настроенията... Mr. Green, хич не им завиждам. Е, той моя е свикнал да викам за всяко нещо вкъщи и да се цупя за най-малкото, та това не му е проблем, даже май ставам по-кротка като съм бреми. Ама иначе...откъм фигура не мога да го докарам като небременна жена.  hahaha Joy  261uu

# 96
  • Мнения: 2 427
Елисавета,и аз да кажа добре дошла,в коя част на Сардения си?Аз много бях слушала за Сардения,но когато отидохме през август 2002 се беше скъсало да вали и изкарахме 14 ужасни дни,ужасни.Сардинци бяха казвали че за първи път виждат такова чудо и орои през август,ма аз нали съм късметлийка...
Да питам още един въпрос,аз се чудя,за изписването ,с какво да приберем бебето,със седжолиното за ауто или със зимния кош?Все пак декември... newsm78

# 97
  • Мнения: 2 804
Ние Самира я прибрахме направо с коша , а Фатима със седжола .
И двете са родени в студено време .
Ти си приготви и двете после само да нареждаш по телефона .

# 98
  • Мнения: 2 427
Хе-хе,Клеме,кефиш hahaha!Да ти кажа аз ставам агресивна само като трябва да ми идват онези неща Blush.Тогава съм огън и жупел,странно защо така,след 25-тата ми гошнина много се промени цикъла ми,освен че стана ужасно болезнен,ма и едно такова ми е нервнооооо,ужассс!На всичкото отгоре 5 дни преди цикъл получавах и една мигрена,малииии... Crazy
С мен по принцип лесно се живee,защото много угаждам и гевезя,та може да се затвори едно очо около изблиците ми на ярост и кофти настроенията Wink.
А за да си вляза в старите дрехи ще трябва да мине доста време.Нали всичките са Екстра Смол а май в момента съм на Есктра Ларж.
Чета и чувам че хората даже си купуват специални дрехи за изписване,та се чудя от къв зор newsm78.Аз най-вероятно ша ходя с анцуг да раждам.

# 99
  • Мнения: 3 425
Добра вечер банда!!!



Кредор пак не ми се зареjда и сега пиша в абвто  #2gunfire



Ама я чакайте малко...опровергавам това за сим картата и кодичето,моята и 3те пъти е купена без кодиче фискале...може и още как само,че служителя трябва да прати фах до не знам си къде си!Аз с последната карта на ТИМ се въртях 2 месеца,но през цялото време си имах карта и номер!Служителката не знаела каква била процедурата,но не беше проблема,че нямам кодиче!А пък и като си  кyпyваш карта на втория ден от престоя си(или си на туризъм без пермесо) кой те знае дали 6ще си вадиш пермесо и за колко си в страната!

Влади,и тук няма церемонията по изписването,нито пък някой носи нещо на персонала!Аз си отидох с бременнски те дрехи и с тях се прибрах...даже се преоблякох и се върнахме за мишлето,но пак бяха бременски,а в нормалните ми дрехи влизам само на крака и не мога да ги закопчая...moje би някой ден   Rolling Eyes      Ние се прибрахме с коша,така не ми се наложи да го навличам много,а вътре си беше ок!
И при нас цветята в стаята бяха забранени и имаше цветарници пред всяка стая само,че без вази и аз моите си ги изпратих директно вкъщи,а и предупредих,`е сульо и пульо не искам да ми идват в болницата...че тука ти се изрусват без дори да питат искаш ли,не искаш ли!!!



Уфф,изтормозих се...лека от мен   bouquet  


# 100
  • Мнения: 2 804
Добро утро !  bouquet
Нещо важно за бременните !!!
Информирайте се за добър педиатър ! Naughty
Аз в Анкона , смених 3 докато попадна на нормална .
Първата ни беше добра като специалист , но едно отвратително отношение и към децата и към родителите направо ужас .
В началото си помислих , че сигурно се държи така само с мен и Самира , защото е расистка .
После започнах да питам и се оказа , че с всички се държи ужасно .
Втората беше такъв шемет като дрогирана и нито обяснява нито беше добра като лекар , а освен това и при нужда от спешен преглед ми заяви да не и се обаждам .
Сегашната ни е супер във всяко едно отношение .
Оставям ви за няколко дни .
До скоро .
Лек и приятен ден и уикенд .

# 101
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Добрутро дами   Hug
НеЩо ми се спи та две не виждам  Tired
Гледам ,4е лаф4ето върви с пълна сила,което само може да ме радва  Party

Кандидати за по едно закуска и кайве/капу4о/4ай ?  Grinning

               

На пук на вси4ки диети  Twisted Evil

Лек ден и до после   

# 102
  • Мнения: 2 427
Дани,къде забягваш през уикенда мила?
Аз уж имам добър педиатър,всички мооого го хвалят,да видим той какъв кукумицин ще излесе.Тук на нас в Италия на лекари определено не ни върви.Ни на мен ни на семейството на Фло.На Фло личният лекар е пълен кукумицин,според мен е наркоман или поне алкохолик и колкото пъти съм го видяла ми е оставил впечатление на напъъълно неадекватен.Винаги изписва нйкакави лекарства на Фло контроиндикати или за стомаха му или за псориазиса му или за ансията ,която я имаше преди.И като каже аххх,колко съм доволен от него направо ми иде да го размажа...от какво е доволен не го знам.Половин година го лекува с някакъв шибан антибиотик от който псориазиса му се обостри до такава степен че се превърна в псориаси пустолосо и ходеше с ръкавици на ръцете че целите му длани изглеждаха като на някой лепрозен.
Майка му и тя си докара един куп проблеми и операции благодарение на същият семэн лекар.
За бебето ако не ми харесва този педи,ще ходя при един наш приятел УНГ,на частно.Омръзна ми да се занимавам с идиоти #Cussing out.
Мммм,аз докато пиша,МакДи Рокова,спретнала закуската.Браво Миме! Laughing

# 103
  • Мнения: 2 379
Леле, Дирок, ти се престара! Crazy
Мммм, нека, нека Grinning Много гот!
На мен вече ми къркорят червата, а още не съм яла. Станах, теглих си един душ за събуждане и пак се залепих за компютъра Tired Имам да довършвам едни задачи за часовете днес следобед, ама я ги довърша, я не. А пък професорът ни е един лююют Rolling Eyes Казал ни е ако някой няма нарисуваните задачи, хич да не му влиза в часовете и все ни овиква и ни се кара. Повечето колеги не му се връзват, ама на мен понякога ми е много виновно.
Сега обаче за момент зарязвам всичко и отивам да си хапвам Whistling

# 104
  • Мнения: 6 167
Добро утро!

Миленче    bouquet супер си.

аз снощи направих втората глава финокио с картофи, бешамел, както ми обясниха дани и феиам , формаджо,  мн. хубаво стана, благодаря!
стана като тип запечени картофи с 'нещо' в пицариите в бг.

днес какви теми ще нищим?

аз имам днес домакинствам,  планирам следващата седмица ( меню, пазар) и имам да гладя ризи на дамиано.

намерих 'цаката' на гладенето: премествам си дъската пред компютъра - пускам си някое БГ предаване и докато гладя-гледам. по-бързо минава. Crazy

снощи гледахме Дяволът носи Прада.
аз съм го гледала преди 2-3 месеца на англ, снощи и на италиански, но Д. заспа и не го догледахме.

мисля и вече сериозно да захващам Фотошопа.

днес не съм на рехабилитация, в понеделник приключваме и тгава ще черпя. Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт