Първо паднало зъбче

  • 691
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 49
Искам да попитам на каква възраст вашите деца започнаха да си сменяват млечните зъби. ние сме на 4,5 години и миналата седмица се прибрахбе от детската градина без долно зъбче, защото било паднало докато сме яли ябълка. Сега се клати и другото до него.
Не е ли твърде рано за смяна на зъбите? мисля да се консултирам със стоматолог.? Зарадвах се , но и малко се притесних

# 1
  • Мнения: 179
Не знам дали е рано,един стоматолог-детски сигурно ще ти каже най-добре.Ние сме на 5 г и 4 м.,все още нямаме паднал зъб и сме в очакване.

# 2
  • Мнения: 2 700
На дъщеря ми първото й падна на 5 г. и седем месеца. Спомням си точно времето, защото когато реших да го прибера и надпиша забелязах, че й е поникнало на същата дата, на която й падна.
Има съученичка, на която й падна на 7 1/2.
Доколкото знам, колкото по-късно, толкова по-добре.

# 3
  • Мнения: 830
Дъщеря ми е на 5 год и 7 месеца . От около половин месец и се клатят двата предни долни зъба. Понеже , преди аз да рабера че се клатят ,каза че я боли зъбче , я заведох на стоматолог , който откри че просто се клатят и каза " Малко е рано , обикновено на навършени 6 започват . Но днес децата са акцелерати и това никак не е необичайно вече" . А постоянните кътници , пак долу , вече са поникнали - което също ставало след 6.

# 4
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Искам да попитам на каква възраст вашите деца започнаха да си сменяват млечните зъби. ние сме на 4,5 години и миналата седмица се прибрахбе от детската градина без долно зъбче, защото било паднало докато сме яли ябълка. Сега се клати и другото до него.
Не е ли твърде рано за смяна на зъбите? мисля да се консултирам със стоматолог.? Зарадвах се , но и малко се притесних

Прочетете за Франклин и феята на зъбките .......

# 5
  • Мнения: 2 567
На моята дъщеря и паднаха двата предни горни зъба едновременно, като беше на 5г.и 2м.
Извади и ги стоматоложка, която каза, че ранното падане на млечните зъби не е много често срещано, но не е и нещо, което да е притеснително.
Докато стана първи клас и паднаха и пораснаха 8 зъба.

Не мисля, че има нещо притеснително при вас. Все пак за да си спокойна направете консултация със стоматолог. Едно ходене при такъв никога не е излишно  Simple Smile

# 6
  • Мнения: 7
Здравейте!Искам да споделя с вас,че синът ми е на 4год.и 7мес. и вече ни "падна"първото зъбче."Падна" в кавички,защото той го глътна Simple Smile без да разбере.Вечерта,когато го взехме от детска градина с баща му забелязахме,че долното предно зъбче липсва.В първия момент се стъписахме,защото детето не беше разбрало,че зъбчето го няма,но се усмихнахме за да не го изплашим още повече.
Не ме притеснява факта,че толкова рано започва със смяната на зъбите,ами ми дайте съвет и идеи какво да му обясня и кой ще му остави паричка на възглавницата.
Ако знаете какви са поверията за първите паднали зъбчета,моля пишете  bouquet  bouquet  bouquet

# 7
  • Мнения: 745
Дъщеря ми е на 5 години и 7 месеца и долното й зъбче се клати. Така че сме в трепетно очакване зъбчето да падне, да дойде Феята на зъбчето да го вземе и да й остави подарък. Мноооого е горда милата, казва че вече е пораснала много.  Laughing Laughing Laughing

# 8
  • Варна
  • Мнения: 1 127
И ние очакваме скоро да падне първото зъбче. Двата предни зъба на Михаил потъмняха и го заведахме на зъболекар. Той каза, че са тръгнали постоянните, но за по-сигурно направихме снимка и тя потвърди. Зъболекаря каза, че сега децата вадят по-рано зъби - акселерация. Laughing

Общи условия

Активация на акаунт