втвърдяване на корема

  • 7 536
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
И аз имам втвърдяваня на корема  и пия Магнерич,мен ми е интересно каква е разликата между магнерота и магнерича newsm78 Heart Eyes



Май че няма разлика....различни търговски названия за един и същи продукт, според мен

# 16
  • Мнения: 3 323
И аз имам втвърдяваня на корема  и пия Магнерич,мен ми е интересно каква е разликата между магнерота и магнерича newsm78 Heart Eyes



Май че няма разлика....различни търговски названия за един и същи продукт, според мен
И цени....
Пий си каквото са ти казали че сега си в най опасния период. Със сигурност така както описваш не са превантивни мерки. До 36 г.с. ги пий тогава ще си в деветия месец и живот и здраве....
Колкото повече седи в теб бебока - толкоз по добрре!

# 17
  • Мнения: 6 164
И аз имам втвърдяваня на корема  и пия Магнерич,мен ми е интересно каква е разликата между магнерота и магнерича newsm78 Heart Eyes
Магнерич е българския (на Балканфарма), а Магнерот вносния (на Worwag Pharma GmbH & Co. KG). Цената е различна. Laughing

# 18
  • Мнения: 161
и на мен ми се втвърдяваше така корема някъде от 7-мия месец,предписаха ми магнерич(3 таблетки дневно).сега вече в началото на 9-я месец го спрях.щом ни ги предписват,трябва да ги пием,няма как.аз и желязо пих(страшно запичаше),и този  магнерич(той пък разхлабва).през какво ли не се минава!? Hug

# 19
  • Мнения: 1 029
Нормално е да се втвърдява коремът и когато това става по-често се предписват тези лекарства. Мисля, че си е обичайна практика и не вредят нито на майката, нито на плода. Към края на бременността имах от време на време стягане на корема, но явно подготвителните контракции са били съвсем леки и никакви лекарства не ми предписаха. Също като теб накрая започна много да ме боли страмната кост, предполагам, че е било от тежестта на бебето...

# 20
  • Свиленград
  • Мнения: 269
Az imah takiva vtvardqvaniq ot 5-q mesec i do na4aloto na 9-q pih ginipral i o6te 1 lekarstvo,na koeto ne pomnq imeto,no to be6e protiv sarcebiene poneje ima nqkakav takav efekt. Mislq,4e e dobre da pie6 lekarstvata i da se doveri6 SAMO na 1 lekar,ot kogoto si nai-dovolna. Uspeh i leko bremeneene.

# 21
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
И аз имам втвърдяваня на корема  и пия Магнерич,мен ми е интересно каква е разликата между магнерота и магнерича newsm78 Heart Eyes
Магнерич е българския (на Балканфарма), а Магнерот вносния (на Worwag Pharma GmbH & Co. KG). Цената е различна. Laughing

Абсолютно право! Peace

# 22
  • Мнения: 22 821
Нормално е да се втвърдява коремът и когато това става по-често се предписват тези лекарства. Мисля, че си е обичайна практика и не вредят нито на майката, нито на плода. Към края на бременността имах от време на време стягане на корема, но явно подготвителните контракции са били съвсем леки и никакви лекарства не ми предписаха. Също като теб накрая започна много да ме боли страмната кост, предполагам, че е било от тежестта на бебето...
Имах  подготвителни контракции,но никога не са били  прекалено чести или болезнени.Не са ми предписвали нищо.

# 23
  • Мнения: 66
Аз пия Магнерот и Но-шпа от първата минута в която разбрах, че съм бременна, защото имах много силни болки, към 4-5 месец се бях пооправила и ми намалиха дозите, но малко след това започна да ми се стяга корема и пак започнах да пия по 6 Магнерота на ден, доктора ми обясни, че никак не са безобидни тези стягания на корема и трябва много да се пазя и да си пия редовно хапчетата, забрани ми и да ходя на работа, за да мога да лежа поне 5-6 часа на ден, по възможност на лявата страна. дано не е проблем, че изпих толкова много хапчета през бременността, но аз имам доверие на моя доктор и не бих ги спряла на своя глава. Сама реши, но мисля, че лекарите знаят най-добре и щом са ти ги изписали значи трябва да се пият.

# 24
  • Мнения: 595
И аз от самото начало имах втвърдявания,но моментни.Проблема е когато станат прекалено на често и много болезнени.При мен беше така до 7 месец когато се наложи да сменя наблюдаващия лекар.Новия ми направи вагинален преглед и тогава се влоших.Влязох в АГ(Варна)за 4 дни на системи магнезий и си пиех магнерот до края(6 дни преди термина).НО от много лекари зная,че магнезия се приема от организма,колкото е нужно-останалото се изхвърля с урината.

# 25
  • Мнения: 2 498
И през двете си бременности съм била нон стоп на лекарства и си имам две здрави принцески....
Според мен щом , като имаш поставена диагноза СКЪСЕНА ШИЙКА по- добре си пий лекарствата Peace...

# 26
  • Мнения: 888
Пий си лекарствата! 
На мен през първата бременност нямаше кой да ми каже и предпише нужното и по същия начин със скъсена шийка и много малко втвърдявания родих седмаче!Така че мила, по-добре магнерич..., отколкото детенце с проблеми!Грижи се за себе си!

# 27
  • Мнения: 3 456
И аз съм пила Магнерич, както виждаш и много други мами- той не вреди на бебо, така че споко. По-добре да го пиеш, отколкото при всяко втвърдяване на корема да се панираш, че нещо може да стане.

# 28
  • на брега на Дунав
  • Мнения: 1 571
Вдървяването на корема всъщност е контракция на матката. Нормални са , ако не са чести до 10-15 на ден), не са силни и не са болезнени. Не трябва да водят и до скъсяване на шийката. След като имаш скъсяване на шийката, мисля че трябва да ги взимаш.
Аз лично взимах магнерот по 6 таблетки на ден от 4 месец до деня на секциото. Дозата ми беше висока защото имах много контракции. Магнезиевите препарати (магнерич, магнерот, магне В6) нямат никакъв негативен ефект върху бебето.
Peace Абсолютно вярно, и аз също много рано започнах с контракциите дори имах и няколко болезнени и по тази причина пих и друго освен магнезии. Каквото ти предпишат взимай.

# 29
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Коко пишете какво става, аз тези болки не ги одобрявам, но аз при взети всички мерки имах такива болки и родих преждевременно.

Общи условия

Активация на акаунт