Може би аз не съм права...

  • 3 618
  • 56
  •   1
Отговори
# 15
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Не ме разбирай погрешно, но вината най-вече е у теб.
Трябва да разбереш, че вече си голям човек - ето, купила си жилище, имаш работа, семейство, вече си майка. Според мен твърде много (емоционално, предполагам) разчиташ на майка си. Затова може би толкова се влияеш и от свекърва си.
Време е да покажеш, че ти си шефът. Любезно, но твърдо. Прекрасно е, че съпругът ти е на твоя страна. Така двамата можете да предприемете мерки. Успех! Hug

# 16
  • в ябълковата градина
  • Мнения: 1 706
Аз от целия ти разказ, не добих впечатление, че разчиташ прекалено на майка си, а след това го прехвърляш и на свекърва си.
Дори обратното.
Може би трябва да говориш с жената, ако се наложи десетки пъти. Без да повишаваш тон и може би  трябва да  направиш всичко възможно, кракът и да стъпва колкото се може по-рядко у вас.

# 17
  • Мнения: 2 863
Според мен посоката ти е напълно правилна.
Няма никаква причина да "си навеждаш главата и да мълчиш"!!! да не живеем, в 17 век, егати и абсурда #2gunfire
Много си си наред даже. Гледай да не товариш излишно мъжът ти с тези ситуации, но когато се налага, го прави... просто и давай отпор нон стоп на госпожата-така и така са те обявили за лоша, със сигурност няма да си променят мнението, поне им дай причина на хората Simple Smile

# 18
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Права си, много даже си права!  newsm10

Пренебрежение му е майката, не омраза и не отмъщение. Едно елементарно (не изискващо никакви свръх усилия, много обидно за стараещия се да те унижи) пренебрежение. Тази жена не си струва да си хабиш нервите, от които ще има нужда синът ти.  Hug

Едно голямо  smile3501 на съпруга ти за непредубеденото и трезво отношение!

Спокойствие и увереност! Успех!
 Hug
Успех и от мен!   bouquet

# 19
  • Мнения: 22 867
Съвсем даже си права! Браво и на съпруга ти за това, че те подкрепя. Представяш ли си, че ако не беше права, щеше да е на твоя страна? Най-добре и покажи къде и е мястото и дано си го запомни добре. Аз дълго търпях подобно отношение, преглъщах, премълчавах и в крайна сметка нещата се развиха така, че я "отсвирих", както се изразява по-горе една мама, и то завинаги. Но по-добре не стигай до това положение, моят мъж също и дума не ми е казал, но не е приятно, когато се събират всички, аз да не ходя, защото съм скъсала връзките си с нея, децата ги пускам да ходят, защото, добра-лоша, тя им е баба и няма как да я сменя. Най-добре е всеки да си знае мястото и като са регламентирани нещата по-лесно се живее. Но в никакъв случай не се чувствай виновна. Просто нямаш вина! Grinning

# 20
  • Мнения: 60
Не търпи тормоза повече #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfireМоята свекърва си правеше подобни номерца. Само че не и давах да припари до децата три месеца, заформихме си накрая хубав скандал, след като я заловихме да подслушва на входната врата, още месец без да види децата. После полека лека ми мина , сега ми помага с всичка сила, само че по моя начин, без вафли и бонбони, без цигари около децата ми. Ако пак се пробва  #2gunfire. Хич не им мълчи!!!

# 21
  • Мнения: 2 849
Радвам се ,че с мъжа ти сте на едно мнение .Ограничи си контактите с този дразнител-свекърва ти ,и се постарай да и покажеш ,че няма да позволиш да действа парада . Чудя ти се , как си търпяла толкова време . Разбирам ,че си направила много сама и не сте зависими от родители . Радвай се ,че не живеете заедно и колкото и да се виждате ,ще се изтрайвате за малко .Казвай какво мислиш съвсем открито и ще видиш ,че ще се наредят нещата .Айде ,няма нужда да прекланяме глава и да сме балами ,само защото сме по-малки . Успех .

# 22
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Радвам се ,че с мъжа ти сте на едно мнение .Ограничи си контактите с този дразнител-свекърва ти ,и се постарай да и покажеш ,че няма да позволиш да действа парада . .................................... Успех .
И от мен!  Peace

# 23
  • Мнения: 953
Мога само да ти съчувствам и да ти пожелая да се справиш със съкровището с много твърда дипломация. С годините нещата ще улегнат и ще си дойдат на мястото, но изисква време и нерви.
По добре ли е както мойта пък да ти звъни на теб и да уговаря теб, за каквото и да е - още по-лошо е.
Все ти ще си прецаканата.

# 24
  • Мнения: 179
Аз съм на принципа: с моята майка се оправям аз, съпруга ми с неговата.Свекърва ми в началото се опита да команди/писала съм и преди/.Съпругът ми е провел"един разговор" с нея,даже не знам кога и какво и е казал.Но сега се разбираме чудесно,за детето ми помага,винаги се допитва първо - за Ели това може ли да купя ,да дам и т.н.
   Щом и съпруга ти забелязва всичко и е с теб,мисля,че ще успеете двамата да се разберете и с твоите родители ,и със свекърва ти .

# 25
  • Мнения: 1 336
Не ме разбирай погрешно, но вината най-вече е у теб.
Трябва да разбереш, че вече си голям човек - ето, купила си жилище, имаш работа, семейство, вече си майка. Според мен твърде много (емоционално, предполагам) разчиташ на майка си.
Василиса, проблемът е точно в това, че никога не съм била близък приятел със собствените си родители, те винаги са държали на общественото мнение и одобрение и никога, връщайки се назад в годините не са ме защитили дори да съм била права!
Така се получи, че в момента майка ми се грижи за малкия, спокойно мога да твърдя, че за последните 12 години това е първата помощ, която получавам. Още първия ден, когато дойде у дома при детето и казах, че независимо как ще се разбират със съпруга ми и дали той ще е виновен или тя ако има някакъв конфликт, не желая да чувам дума против него и да ми се меша в семейството! Радвам се, че те наистина се разбират добре и до сега не е имало проблеми.
Не се притеснявам нито от майка ми нито от свекърва ми, кофти ми е да товаря мъжа ми с подобни проблеми какво направила майка му, с какво ме обидила и т.н и от друга страна тя да му звъни и да му мели каква е жена му... Опитвах се в продължение на 2 години да оправдавам свекърва си с това, че е изгубила едно дете, че мъжа ми е роден 7-че и е бил 1800 гр. и е давала най-доброто от себе си да го направи човека, който е в момента, но вече твърдо реших да ги поставя всеки на мястото му той си има семейство и не смятам да се чуствам виновна, че държи повече на нас с детето отколкото на нея. Ако беше човек, щях да я уважавам, но тя не е! Не желая нито да я виждам, нито да я чувам!
Благодаря ви за подкрепата  Hug

# 26
  • Варна
  • Мнения: 7 699
На зло куче..........са казали хората! Явно си доста млада пиленце! Мила извинявай за обръщението,но реагираш като маминото момиченце,което не смее да направи крачка в страни защото ще обиди мама! Ти самата вече си МАЙКА и това ти дава право да бъдеш категорична,груба ако се налага. МНОГО си търпяла! Прати я на........нищо,че е майка на съпружеството! Вярно,че трябва уважение ама тя уважава ли те? Тя ще ти казва как да живееш-я да се спасява самосиндикално.Лично аз бих се изтърсила у тях неканена както тя прави и бих я навряла.........а моите родители бих ги поставила на място само с три приказки:не са родили и възпитали плазмодии/съжалявам за цветистия израз/а,самоуважаваща се жена непозволяваща да я правят на луда.
 Аман от тия кобри-майки на гении дет все не случват на жена #2gunfire

# 27
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
Екатерина, голямо съкровище имаш!
И не го цениш Shocked
Аз не бих издържала толкова колкото теб! решението ти е правилно, но трудно!
За съжаление никой не може да си избира роднини и родители. На съпруга ти ще му е трудно да е в тази ситуация!
И за теб ще е трудно, защото родителите ти гледат детенце, а доколкото разбрах плащат голям обществен данък!

Мога само да ти пожелая успех!
И за да се отървете от всякакво вмешателство и да си живеете добре може да смените града или държавата! Така всичко много ще ви обичат!

# 28
  • София
  • Мнения: 932
Въобще не си виновна - ние снощи отидохме при моята(не офицална свекърва- защото нямаме брак). поздравявам я аз отговор няма, сядам говоря й - тя седи и си зяпа Телевизия и ни стон ни вопъл  #Crazy. Поговорих и още малко пак нищо-почувствах се като невидим предмет. Постоях тя взе да си говори със сина й за снимки. Леле като ми избиха балансите  smile3511 smile3515, станах и изхвърчах от стаята и без нищо си облякох палтото и обувките и зачаках в коридора. Добре че моя ми е свикнал на реакциите и бързо се усети и дойде при мен и си тръгнахме. После по път взе да ми обяснява че майка му като гледа телевизия не чува и не обръща внимание на никой.Може и така да е ама на мен ми стана криво и скоро у тях няма да ида smile3516
А какво остава ако се държи като твоята-тогава леле сигурно и аз и тя ще ме мрази- че не съм от мълчаливите и търпеливите. Дано не дава Господ.
Въобще не й мълчи на твойта щом мъжът до теб те подкрепя. Не воювай с нея но и дай да разбере че твоето семейство си е твое семейство, живота ти също.

# 29
  • София
  • Мнения: 1 635
Докато четох постинга ти си мислех: "не лъже, но спестява".
Определено свекърва ти не е цвете за мирисане, но кога и защо се появи това негативно отношение към теб? Потърси причината.
Може би трябва да поканиш свекърите си и в присъствието на мъжа ти, да кажеш всичко, което мислиш и да си изясните отношенията.
Иначе, на фона на всичко това, си права да не отидеш на гости.
Говори и с родителите си, защото в конкретната ситуация те изобщо не трябва да се месят. Според мен от там трябва да тръгнеш. Първо тях трябва да поставиш на място.

Последна редакция: пт, 27 окт 2006, 13:28 от gato

Общи условия

Активация на акаунт