Зимни салати

  • 18 049
  • 32
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 372
Аз правя една любима на моето семейство салата -
4-5  варени картофа
5 яйца /сварени/
сос :1 коф. кисело мляко се разбива с една коф.майонеза/"Краси"/,добавям една -две счукани скилидки чесън и копър.
Настъргвам един ред картофи и отгоре заливам със сос ,един ред яйца /също настъргани/и пак заливам ...и така докато се изразходят всички продукти .Става много вкусна и пухкава салатка  Peace
Peace И аз правя тази салата, но слагам между пластовете и сирене или кашкавал, и най -отгоре пак кашкавал, става мн. красива, още повече ако я сложиш и в подходящ прозрачен съд. То може да сложиш и др. неща, според вкуса на човек.  Laughing

# 31
  • Мнения: 491
С риск да оспамя темата ще питам за цвеклото. Има ли някакъв трик при приготвянето му, че на мен все ми мирише на пръст. Сварено ми мирише, та какво остава да го ям сурово. Въпрос на вкус ли е, от сорта ли е (свекърите ни дават от село) или е от начина на приготвяне?

# 32
  • Варна
  • Мнения: 10 788
С риск да оспамя темата ще питам за цвеклото. Има ли някакъв трик при приготвянето му, че на мен все ми мирише на пръст. Сварено ми мирише, та какво остава да го ям сурово. Въпрос на вкус ли е, от сорта ли е (свекърите ни дават от село) или е от начина на приготвяне?

От сорта е.  Peace

Има едно цвекло, което на външен вид си е нормално, червено отвътре, обаче на вкус стои едно безвкусно...

А другото, което става за салатки като се свари и е сладичко.

Обаче на външен вид, нали ти казвам, трудно ще определиш кое какво е...  Confused

Общи условия

Активация на акаунт