За любовта към животните - истинска ли е?

  • 1 731
  • 37
  •   1
Отговори
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 535
Много пъти, разказвайки приказка за доброто зайче или пиленце, съм си задавала въпроса защо като е добро, го ям?
Не бих могла да убия животно, но вида му в месарския магазин не ме ужасява.
Мога да се грижа за ранено животно, но не изпитвам жал към събратята му, когато са в тенджерата.
Имам домашни любимци. Не съм вегитарианка. Обичам животните....или поне така си мисля....
Наистина ли ги обичам всъщност?

# 1
  • Мнения: 4 473
Защо ли си мисля, че тази тема ще свърши с ключ?! Ще се включат природозащитници и вегетарианци и стой, та гледай Laughing
Хапвам месо с голям кеф. Това не ми пречи да обичам много животните. Такъв е животът, хранителна верига, въпрос на оцеляване....ей такива работи...

# 2
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
И при животните има такива случаи.........кучка да осинови котенца.........не че кучетата ядат котки, де.........Заложено ни е от природата да ядем месо........по ирония сме израстнали до там, че да осъзнаваме, колко  неправилно е да убиеш животно, за да го изядеш..........Но пък развитието ни  може да се дължи точно на това, че сме яли месо........много е объркано.......

# 3
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 804
И аз 1:1 като теб. Но все пак си мисля, че това, че съм месоядна, не означава непременно, че не обичам животни. Просто обичам някои животни. Готвена котка, например, трудно бих яла. Mr. Green

# 4
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Заложено е в човешката психика. Само тези, които имат страхотна воля стават вегетарианци и изказват този довод.

Между впреочем, и аз съм като теб, въпреки че не ям всякакъв вид месо. Поради факта, че намирам зайчетата и дивите животни / сърни и т.н./ много сладки, никога не съм яла тяхно месо.

# 5
  • Мнения: 4 555
Не мога да отговоря на въпросите, които си задала, защото не изпитвам същите чувства. Аз ужасно много обичам животните и не мога да си представя да ги ям, затова и не го правя.
Когато ги видя в месарския магазин изкормени и одрани, определено ми става неприятно. Винаги съм се чудела защо е така.
Предполагам причината е в това, че като бях малка, на село баба ми и дядо ми гледаха много животни. Аз им помагах в гледането, привързвах се много особено към новородените. Кръщавах ги с разни имена, играех си с тях по цял ден. После присъствах на коленето, помагах и при разфасоването, с часове съм кълцала суровото, още топло месо, а ръцете ми са били до лакти в кръв и не мога да опиша с какви усилия съм подтискала отвращението си и въобще колко неприятно ми е било всичко това.
Естествено, когато пораснах и вече никой не ме заставя да влизам в съприкосновение с умрели животни, няма как да тръгна да го правя по собствено желание.

Но нямам нищо против хората, които ядат месо. Мисля, че спокойно можеш да обичаш животните и в същото време да ги ядеш. В крайна сметка това е съвсем нормално и човешко. По-скоро смятам екстремистите-вегетарианци за леко мръднали.

# 6
  • Мнения: 239
Много пъти, разказвайки приказка за доброто зайче или пиленце, съм си задавала въпроса защо като е добро, го ям?
Не бих могла да убия животно, но вида му в месарския магазин не ме ужасява.
Мога да се грижа за ранено животно, но не изпитвам жал към събратята му, когато са в тенджерата.
Имам домашни любимци. Не съм вегитарианка. Обичам животните....или поне така си мисля....
Наистина ли ги обичам всъщност?

Хората харесват кучета защото същите са адски добе настроени към повечето членове на расата ви. Раздават постоянна любов и внимание и човекът се чувства поласкан и обичан. Представете си ако кучетата бяха с друг нрав. Ако бяха по-студени например. Хората въобше нямаше да говорят глупостите за най-добър приятел на човека.

Истината е една - с минимална поддръжка човекът получава максимална и вечна любов. При същото отношение към друг човек резултатите биха били различни. Какво значи това? Значи, че хората са егоисти и обичат да бъдат лесно обичани. Толкова.

Мен ако не ме харесваха автоматично пичетата аз нямаше толкова да си падам по тях. Ако имах по-малко пари например едва ли щяха да ми се кефят и аз нямаше да ги наричам 'най-добър приятел на жоро01', нали така?

# 7
  • Мнения: 6 315
И при животните има такива случаи.........кучка да осинови котенца.........не че кучетата ядат котки, де.........Заложено ни е от природата да ядем месо........по ирония сме израстнали до там, че да осъзнаваме, колко  неправилно е да убиеш животно, за да го изядеш..........Но пък развитието ни  може да се дължи точно на това, че сме яли месо........много е объркано.......

Има и други - гледах филм за лъвица, която осинови антилопче и го пазеше. Лошото беше, че то все беше сукалче и далеч от майка си почина.

Ям месо и обичам животните. Сигурна съм, че ако присъствам на описаните от Карина процедури обаче ще се отвратя.

# 8
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Съгласна съм с Joro01

# 9
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 804
Joy какво, и теб ли много те кльопат пИчетата?

# 10
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Joy какво, и теб ли много те кльопат пИчетата?

Ми, за сега ги държа на разстояние.........но налитат да ме кльопат  Mr. Green

# 11
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Аз ужасно много обичам животните и не мога да си представя да ги ям, затова и не го правя.
Когато ги видя в месарския магазин изкормени и одрани, определено ми става неприятно.
И аз така.

Заложено е в човешката психика. Само тези, които имат страхотна воля стават вегетарианци и изказват този довод.
Станах вегетарианка без усилие на волята. Всъщност волята ми никаква я няма. Въпрос на усещане е.

# 12
  • Мнения: 293
мда, нали викахте вегетарианци, идвам Laughing
Спря ми тока, тъкмо пишех, че не разбирам каква воля е нужна да не хапваш месо.. Аз не ядох 8 години, изобщо не ми е липсвало, но по други причини започнах.. понякога.

Моята причина да спра: ми пазех животните  Mr. Green - да, знам, те така и така са убивани, тия, дето ги ядем, не са ни баш любимците и т.н. - слушала съм достатъчно "основания" на хора, за които вегетарианството е немислимо. Все тая, всеки решава сам за себе си, даже и жорко (все още ли не си ходил при чичко доктор?  Crazy )

# 13
  • Мнения: 239
Joy какво, и теб ли много те кльопат пИчетата?

Ми, за сега ги държа на разстояние.........но налитат да ме кльопат  Mr. Green

Не се поддавай на изкушенията на Сатаната, невесто балканска.

# 14
  • Мнения: 5 539
Дъщеря ми много обича пилешка супа и въобще да похапва "пиленце". Преди няколко дни бях взела пиле и докато го разфасовах в кухнята, тя, гледайки ме ръцете, попита дали пилето не го боли, като го режа с ножа Confused
Вие какво бихте отговорили?

Общи условия

Активация на акаунт