Въпроси за квартира, прехвърляне на апартамент и кредит!

  • 1 681
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6 164
Реших да пусна обявата си за квартира тук, защото в другия подфорум за под наем, продажби и т.н. се разправя само за бебешки неща.

1. Търся квартира за 200-250 лв. и ако някъде из вашия квартал, който и да е той има - ще се радвам да ви стана новата съкварталничка! Hug Благодаря предварително! bouquet
Звънях на обяви, една е без координати, на другата не ми вдигат, номера на 3-та е невалиден... newsm78 Мисля, че така по-ще се получи.

2. Има вариант чичо му на съпруга ми да му прехвърли апартамент, но не знам защо чакат мъжа ми да направи нещо. Кой всъщност прави цялата работа, или поне я започва - прехвърлящият или получаващият? Аз все си мисля, че чичо му трябва да задейства нещата, нали е негов апартамента. Съмнявам се, защото си мисля, че иска да му направим първо ремонта, а после да каже "абе я аз се отказвам". Това е една друга тема, човека няма пари, скаран с дъщеря си, иска да го прехвърли на Румен, за да я лиши от наследство, Скептицизма ми идва от това, че щом прецаква дъщеря си, как да очаквам, че няма да прецака и нас? А апартамента плаче за ремонт и мисля, че само пуска мухата, за да го ремонтираме уж за нас, а пък после...  Rolling Eyes  Свекър ми каза "Ами той иска да го прехвърли, ама я да ходи Румен да види какво трябва да се прави..." Ами като иска да го прехвърля, да го прехвърля! Какво да чака от мъжа ми? Обяснете ми го това...

3. Кои кредити към кои банки са според вас изгодни в момента? И възможно ли е изобщо да се отпусе потребителски/жилищен кредит на човек, глава на тричленно семейство, тя на майчинство, а той със заплата? Защото аз изчислявах, изчислявах и май не става?  Thinking

Последна редакция: пн, 30 окт 2006, 08:44 от Tаня

# 1
  • Мнения: X
Мисти, браво, действай и ще успеете
не мога да ти помогна с квартира, а само с малко инфо - посъветвай се с адвокат или нотариус за това прехвърляне, доколкото знам, най-добрият вариант е чрез "покупко-продажба", "дарение" може да се оспори след време
успех и да се похвалиш след време с добри новини

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 1 162
1. За квартирата не мога да помогна, но мисля че поне гарсониера може да си намерите за тази сума.
2. Когато се прехвърля апартамент отиват и двамата. Предполагам, че чичото е по-стар и не му се занимава да разучава нещата как стоят или се притеснява, че няма да се оправи. Нека съпругът ти да отде при един нотариус, да си празпита и да му разяснят каква точно е процедурата, какви са необходиите документи и т.н., а вече като са готови с всичко да си отидат двамата при нотариуса.
3. С тази заплата ще си изтеглите потребителски кредит, не се приеснявай. Дори скоро разбрах, че Булбанк имат някакъв нов кредит. Не искали поръчители при положение, че заплатата минава през банката. И % на лихвата бил доста приемлив. За жилищния кредит май са изгодни в Пощенска банка, но при всички случаи е добре да побиколите няколко банки и да видите къде е най-изгодно в момент.

# 3
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
посъветвай се с адвокат или нотариус за това прехвърляне, доколкото знам, най-добрият вариант е чрез "покупко-продажба", "дарение" може да се оспори след време
Точно същото щях да ти пиша Peace
Консултирайте се с адвокат задължително.
И никакви действия по ремонти предварително и 'на вяра' без нищо подписано, защото има сума хора 'изгорели' така Tired.

# 4
  • София
  • Мнения: 9 826
Мисля,че 1000лв доказуем доход е добра основа да получите кредит.Ние сме с ипотечен кредит,който миналата година преизтеглихме-четиричленно семейство сме и дохода ни е под 1000лв-нямахме проблем с тегленето.Действайте.Успех ви желая.Обиколете повече банки,нека във всяка да ви направят един вид погасителен план-т.е. да видите за какви месечни вноски иде реч,но не само за първата година,а и за после. Peace

# 5
  • Мнения: 3 322
Айде нема нужда от ремонти, у вас като плащахте сметките, на баща ти не му попречи да ви изгони.... Първо да го прехвърли....
Консултация само няма да излезе чак толкова много пари, но не се съгласявайте на дарение , макар и таксата да е по ниска, винаги може да се оспори от дарителя или от негови наследници. Покупко продажба и това е. А вие търсете бързо квартира преди да ви побъркат вашите. Успех!

# 6
  • София
  • Мнения: 18 679
Не знам какво и как си изчислявала, но с 1000 лева можете да си изтеглите кредит, и още как. Върви да се консултираш по банките - Пощенска, ОББ, Райфайзен. Където и да идеш, на място ще си прецениш къде ще ти е най-изгодно.
За прехвърлянето - и двамата трябва да се задействат. Сега е моментът! Ревнете, че нямате жилище, нека сега ви го прехвърли. Задължително възмездно!!!
За квартирата засега нищо не се сещам Rolling Eyes

# 7
  • Мнения: 6 164

Значи проблема с кредита ми го обясни един приятел, който в момента се опитва за себе си да изтегли и е проверил нещата сега:
Той взима ****, но е на частно, води се към някаква фирма, колкото да му текат някакви осигуровки и пенсия (сам си ги внася) и срещна проблеми. Сега ще оправят документите, та да се води осигуряващ се на по-висока, за да му отпуснат кредит. Но той е и сам и несемеен.
Той каза, че при нас е по-кофти, защото първо сме трима, второ 50% от тези, които му плащат, без допълнителните, които изкарва на частно или командировъчни/ отиват за осигуровки (отделно, че самата фирма която е частна не иска да осигурява мъжа ми на реална а на минимална заплата.. Аз му казах да поиска да го осигуряват на реалната, но може  и да не се съгласят, а дори да се съгласят идва другия проблем) и така това, което остава реален доход, разделено на три е твърде малко за отпускане на кредит! Shocked   
Така ли е?
Пак го обясних ама толкова ясно, че...  ooooh!



Последна редакция: пн, 30 окт 2006, 09:27 от Tatti

# 8
  • София
  • Мнения: 1 634
Аз те разбрах много добре. Не го осигуряват на реална заплата.
Трудно ще ви отпуснат кредит, а процедурата оп намиране на жилище, купуване и разправиите с банките понякога отнема доста време. От опит го казвам. Естествено, че най-добрият вариант е да се купи жилище, но имайки предвид ситуацията ти, по-добре се стегнете да си вземете една прилична квартира, да се успокоите малко и тогава започнете да търсите банки и прочие!


Попаднах на тази обява в imot.bg

Местоположение:
град София, Люлин 5

Данни:
Квадратура: 46
Етаж: 7-ми
Телефон: НЕ
ТEЦ: НЕ
Допълнителна информация:
obzaveden, za chastni lica, Remont LUX 0887471855 SLED 19 h. ogledi
Особености:
Обзаведен, Асансьор, Лукс

Наемодател:
Частно лице

Тел.: 0887471855
e-mail: sol@dir.bg


Цената е 150 евро. Малко по-скъпо, но отвори сайта и погледни снимките -  квартирата е разкошна, наистина личи че е прясно ремонтирана. Имаш добър транспорт -  с автобус 310 си за 10 мин до метростанция Западен парк, от там за 7 мин до ЦУМ.
Обявата не е от агенция.

# 9
  • София
  • Мнения: 1 634
Ето още една, в твоя райион:

Цената за съжаление е пак 150евро.

град София, Дружба 2

Данни:
Квадратура: 50
Етаж: 4-ти
Допълнителна информация:
апартамента се намира на възлова спирка на пазара, напълно обзаведен, спалня, всекидневна и кухненски бокс, окабелен с всички екстри 0899506634
Особености:
Обзаведен, С паркомясто, Асансьор, Лукс, СОТ, Тел. централа, Окабеляване

Наемодател:
Частно лице

Тел.: 02 920 54 30
e-mail: advokat1@abv.bg

# 10
  • София
  • Мнения: 3 359
Мисти, мила, мисля, че в ОББ признават декларация от работодател за реалната сума на заплатата. Аз работя в инвестиционно-строителна фирма и се занимавам и с продажбите включително- една клиентка преди няколко дни ми каза за ОББ- и сега и се обадих и ми потвърди, така, че тичай там да видиш условията, стискам палци всичко да се уреди!  bouquet

# 11
  • София
  • Мнения: 551
Ето ти оферта за обзаведен апартамент:
http://imoti.net/ads/ad_show.php?id=479446
от http://imoti.net

# 12
  • София
  • Мнения: 4 412
Да ти кажа, че в "Позвънете" или "София днес" може да намериш интересни неща. Имам втория от днес

Левски Г 130 Евро, 45 кв., ет.9 - 8518986, Красна поляна 50 кв. ет.6 130 Евро - 9808552

Успех!

# 13
  • Мнения: 189
С апартамента на чичото спокойно можеш да попаднеш в същата ситуация като сега, само с ново действащо лице. Освен това е несигурно, щом има пълноправен наследник и възрастният човек не се е засилил сам да се оправя. А и щедаваш пари за ремонт. По добре ги давай за квартира или за погасителни вноски на ипотечен кредит.
Осигуровките на една брутна заплата от около 1000 лв варират в порядъка 27-29 %. Този процент може да се покачи ако накарат мъжа ти да си поеме и осигуровките които дължи работодателят. Трябва да пообиколиш банките и да попиташ за какъв период търсят доход на семейството и  какви точно са им критериите. Сестра ми тегли кредит от Пощенска преди Нова Година и мисля че искаха размера на вноската да е до 70% от дохода на семейството. Те са 3-членно семейство с доказуем брутен доход не повече от 500 лв и спокойно изтеглиха 20 000 лв.
Съмнявам се някои работодател да издаде официална декларация за реален доход при условие, че не е платил данъците и осигуровките в/у него. Това е твърде голям риск.
Мъжът ти може да помоли шефовете си да го осигурят на по-висока заплата за съответния период за който се иска доход.
При един кредит са доста нещата които трябва да се огледат и те отнемат време, така че и моят съвет е сега да си намерите квартира, а после да му мислите нататък.
Късмет  bouquet

# 14
  • София
  • Мнения: 4 412
Само да допълня за чичото, че дъщеря му е законен наследник и според мен не може да продаде целия апартамент сам. Т.е не правете ремонти и други разходи, докато не е сигурно че е ваш

Общи условия

Активация на акаунт