Има ли доволни от космодиск?

  • 14 618
  • 53
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 587
Питането ми е провокирано от желанието на свекъра ми да си купи тази щуротия,в която честно казано аз не вярвам.Затова искам да знам има ли наистина благоприятен ефект или всичко е просто реклама на поредната измишльотина?

# 1
  • Мнения: 745
И ние купихме космодиск за свекъра. Той твърди, че много му помага, даже и спи с него.

# 2
  • Мнения: 46 492
Въпреки нашите обяснения, баба ми си купи и не й действа естествено, но от гордост не го върна  Tired

# 3
  • София
  • Мнения: 205
 NaughtyСебестойността на продуктите, рекламирани непрекъснато по всички телевизионни канали е несравнима с предлаганата цена. Дали помага- едни казват Да, други Не. Въпрос на внушение.

# 4
  • Ruse
  • Мнения: 390
аз мога да кажа 4е определено действа.Първа си го купи майка ми и си излекува два сма4кани прешлена и плексит в рамото.После го взе сестра ми с проблеми в кръста и ве4е е ок.след раждането ми казаха 4е имам 2 отворени прешлена -взех космодиска на сестра ми и за 25 дена проблема се оправи.

# 5
Според моите наблюдения ефектът е строго индивидуален. На майка ми само пречеше и не помогна изобщо. А съпругът ми е много доволен. И двамата имаха силни болки в кръста, но при единия имаше ефект, а при другият - не.

# 6
  • Мнения: 9 077
Двама мои роднини си ко купиха, и на двамата много помогна.

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 23 639
Ефекта плацебо не действа при всички. Само при около 1/3 от хората Mr. Green

# 8
  • Мнения: 631
Ефекта плацебо не действа при всички. Само при около 1/3 от хората Mr. Green

Много на място казано Hug

# 9
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
Майка ми е от недоволните, въпреки че го носи упорито 3 години! След това баща ми го носи извесно време, но не чустваше нищо и той се отказа. А това чудо е наследство от брат ми Wink

# 10
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Много са различни мненията, но според мен е наистина въпрос на внушение......

# 11
  • София
  • Мнения: 3 054
Ефекта плацебо не действа при всички. Само при около 1/3 от хората Mr. Green

 newsm10

# 12
  • Мнения: 525
майками го ползва и е много доволна .а нанея може дасе вярва несе подава лесно на внушения  Wink

# 13
  • Пловдив
  • Мнения: 23 639
майками го ползва и е много доволна .а нанея може дасе вярва несе подава лесно на внушения  Wink
Placebo не е внушение. Доста по-сложно е. Научно доказано е, че при някои хора действа и при уж нелечими състояния.

# 14
  • Мнения: 13 512
Две мои приятелки са много доволни.

# 15
  • Мнения: 4 187
Аз лично съм много доволна ! Майка ми също.

# 16
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
На опашка се редя... който не го иска, а го има - дайте го насам, моля  Twisted Evil

# 17
Здр значи имам един въпрос ? Маиками има проблем с гръбначни стъл и ме полими да проверя в интернет дали като има изместен прешлен може да носи космодиск и дали би и помогнало ? Питам това защото докторът и е казал след като има изместен прешлен да не си бута кръста дори и с пръст,а тя се чуди дали коскодиск да си купи  newsm78 .Е дано сте ме разбрали дано ми помогнете  bouquet

# 18
  • Варна
  • Мнения: 407
Мъжа ми в момента го ползва, казва че не вижда разлика в състоянието си от преди. Преди това го ползваше баща му, но май и при него ефекта беше нулев.

# 19
  • София
  • Мнения: 1 535
Аз мога да се причисля към доволните. Ползвах го когато дъщеричката тъкмо прохождаше и се сещате какво навеждане, вдигане и гонене пада, а и не са толкова лекички вече... Взех го за около месец от майка ми и определено имаше ефект. Майка ми продължава от тогава да си го носи и е много доволна.

# 20
  • СОФИЯ
  • Мнения: 601
Аз се присъединявам към доволните!
Докато бях бременна в последните месеци много ме болеше кръста и след две нощи спане с него ме облекчи. Пред няколко месеца пак ми се наложи да спя една нощ с космодиска и ефектът беше много добър.
Майка ми също често го използва, но при нея са по-сериозни заболяванията и ефектът е по-трудно постижим.

# 21
  • Под гъбата
  • Мнения: 1 457
Здр значи имам един въпрос ? Майка ми има проблем с гръбначния стълб и ме помоли да проверя в интернет дали като има изместен прешлен може да носи космодиск и дали би и помогнало ? Питам това защото докторът и е казал след като има изместен прешлен да не си бута кръста дори и с пръст,а тя се чуди дали космодиск да си купи  newsm78 .Е дано сте ме разбрали дано ми помогнете  bouquet
Извинявай, но ми беше много трудно да те разбера какво си искал да кажеш. За толкова малко думи имаше много правописни грешки. Следващият път използвай опцията проверка за правопис! Между другото такива здравни съвети можеш да получиш само в лекарски кабинет и то специализиран!

# 22
Зар значи имам един въпрос ? Майка ми има проблем с гръбначния стълб и ме помоли да проверя в Интернет дали като има изместен прешлен може да носи  и дали би и помогнало ? Питам това защото докторът и е казал след като има изместен прешлен да не си бута кръста дори и с пръст,а тя се чуди дали да си купи  78 .Е дано сте ме разбрали дано ми помогнете  ::
Извинявай, но ми беше много трудно да те разбера какво си искал да кажеш. За толкова малко думи имаше много правописни грешки. Следващият път използвай опцията проверка за правопис! Между другото такива здравни съвети можеш да получиш само в лекарски кабинет и то специализиран!

Еми с една дума маиками има изместен гръбначен прешлен и се чуди дали този космодиск  би и помогнал или напротив би и навредил

# 23
  • Мнения: 6 164
Да, аз! И нашите! Peace

# 24
Можете ли да уточните - тези, на които е помогнал и тези, на които не е, какви по-конкретно заболявания сте се опитвали да повлияете с космодиска? Дископатии? Шипове? Нерви?
Аз предполагам, че влияе само на дископатиите. Баба ми сега иска да и взема за шипове, но си мисля, че за шипове ефектът би трябвало да е обратен. Дали съм права?  Thinking
Моля ви, който го е ползвал, дайте по-конкретна инфо.

# 25
  • Мнения: 9 077
При мен е дископатия, радикулит и ишиас Rolling Eyes
Помогна, да, въпреки че го носих кратко време.

# 26
  • Мнения: 2 125
При майка ми действа....
при мен също, но ме хващат нервите с толкова неща по тялото

# 27
  • Мнения: 1 581
Аз като го гледам тоя космодиск, някаква пластмаса, хич не ми вдъхва вяра да помага нещо. Че не струва 100 лева е от ясно по-ясно. Поне едни батерии да бяха сложили, или магнити, малко да ме забаламосат  Laughing
Но все пак... Свекър ми периодично има болки в гърба и му помага. Свекърва ми с дископатия и твърди, че й помага, облекчава я, макар и да не й минава напълно.
Купихме го и ние за мъжа ми, на него му откриха шипове, но май има и дискова херния, та на него не му помогна въобще. Никакъв ефект. Купи си също един пояс с някакви магнити за 60лв., дето щели да му изсмучат болката  Rolling Eyes  (по думите на продавачката  Laughing), носи го доста редовно и сякаш има облекчение или поне така му се иска, но със сигурност не му изсмукаха болката.
Космодиска го сложих веднъж, седях цял ден на компа и ме заболя гърба, пък и малко да си избие цената  Laughing, и честно казано се оправих, не го знам какво ми измасажира, но спря да ме боли.
Не пречи да се пробва - 6 седмици май имаш право да го върнеш. Предполагам за различните диагнози има различни лечения. Но лично аз не виждам тоя космодиск да може с нещо да навреди.

# 28
  • Мнения: 634
Баба ми си купи наскоро-доволна е Peace

# 29
  • Свиленград
  • Мнения: 269
Е,ако не помага няма с какво и да навреди. Аз си го купих,когато бех бременна,защото ме болеше кръста,но...не ми помогна. Сега пак го ползвам заради болки в гърба,но...пак не получавам кй знае какво облекчение,но не ми и пречи и като съм си вкъщи си го слагам.

# 30
  • Пловдив
  • Мнения: 1 149
Искам да взема на майка ми това,, чудо,, космодиск.Аз лично не вярвам в  него,но тя милата има толкова болести -шипове,остеопороза и си мисли че ще и помогне.Притеснява ме в рекламата  изречението,,Може да върнете продукта ...... ако не е нарушена целостта на опаковката..,,  Как ще го пробваме ако не нарушим опаковката?Моля  някой ако е чувал ,че наистина се връща  без проблем ,ако не си доволен да пише!,

# 31
  • Мнения: 814
Като че ли въпросът опира до психическата нагласа, но преди години купихме космо диск
на свекърва ми , която безрезервно вярваше на рекламата и на нея не й облекчи болките в кръста, сега го позва сестра й, но и тя не намира някакъв особено добър резултат или намаляване на болката.
Аз самата съм скептично настроена, не бих изпробвала на себе си дали има ефект от носенето му и не вярвам на мащабното рекламиране на даден продукт по телевизията, защото по думите на съпруга ми съм Тома неверни.

# 32
  • Мнения: 99
Аз съм от доволните от космодиск, имам го от първата им ТВ реклама в далечната 97-98 год. Покрай мен си го купиха сума ти народ.

# 33
  • Мнения: 1 174
Доволна съм от космодиска,изкарах с него първите и последният месец от бременността си и действително ми помогна.
Случи се така, че извеждах кучето на свекърва ми, понеже тя има проблеми с кръста, а аз пострадах  Simple SmileПри едно рязко движение по време на разходката усетих силна болка в кръста към тазобедрената става и неможах да помръдна...Личният ми лекар каза,че това е от бременноста, тазовите кости се променяли, разширявали и т.н.,а физиотерапевтът,при когото ходих отрече да имам дископатия, радикулит или нещо подобно.Рентгенът отложихме за след раждане.
Един ден,гледайки рекламата му по телевизията просто го поръчах, дори не беше за мен, а за мъжа ми и след като пристигна реших да го пробвам.Е,помогна ми!Ползвах само, кръстовата част и за седмица нямаше и помен от болката...В края на бременността си пак го слагах,защото доста се бях обездвижила и ми действаше като масажьор.

Последна редакция: пт, 16 фев 2007, 16:38 от ive

# 34
  • София
  • Мнения: 8 932
Според мен много зависи от причините за болките. Не може при всичко да помага. Затова според мен и рекламата им е малко подвеждаща. Трябвало е да изследват при какви точно заболявания помага, а не просто да обявяват, че лекува всякакви болки в гърба.

# 35
 newsm78
Според мен тази тема трябва да се изтрие! Как може да повярвате на една пластмаса newsm78И я рекламирате newsm78
Моят отговор е не се поддавай!

# 36
  • Мнения: 4 111
Тази тема е за форум "Баби - бъдещи и настоящи", добра идея не мислите ли? Като се замисля че натам сме тръгнали... А относно въпроса - нали на рекламата казват, че може да се върне ако не почувствате желания ефект? Чувала съм, че го правят доста дълъг и ако човек иска да го използва се налага да го среже, след което пък няма как да го върне. Хитро, нали?

# 37
Здравейте,
казвам се Милена и съм проект мениджър на Космодиск за България.
Влизам в различни форуми,за да разбера какво е мнението на хората за продукта, рекламите и тн.

радвам се,че много хора го намират полезен. Лично аз имам лумбална дискова херния и Космодиск действително ми помогна да преодолея силните болки. Както знаете той не може да лекува, а само облекчава.
Затова препоръчвам да се опита.

А на предишното изказване искам да отговоря, че Космодиск може да се върне дори е да е отрязан отдолу.

Ако някой има въпроси може да ми пише на служебния майл!
milena.samardzhieva@studio-moderna.com

# 38
Има различни мнения,но взехме Космодиск за баба ми,тя каза,че има ефект.Доволна е,даже сега ще взимаме и за дядо.

# 39
  • София
  • Мнения: 3 672
Може и да не действа при всички ,но при повечето хора ,които аз познавам -ДА
Майка ми е с ужасна дископатия още от моето раждане-ако се преумори ,не може да стане от леглото сама ooooh!.Сменя матраци,легла,мазила...но преди 5г. си взе космодиск-а ,въпреки че не вярваше да й помогне.След около 2 седмици ежедневно носене и то само на кръста,имаше значително подобрение...
И сега се случва да я заболи кръста,и то ако не го е сложила и вържи доста уморителна работа....но след няколко часа я отпуска и болката не е така както в началото...
Брат ми също го ползва -и той има пробреми с кръста- помага му...
Самата аз имам болки понякога по прешление на гръбнака и ако успея да го издържа на себе си поне няколко дни/дългата част/ много ме отпуска
Но както са ти казали-много е индивидуално,стринка ми не беше доволна изобщо и го върна
Поне може да пробваш- после ти връщат парите Peace

# 40
  • Мнения: 250
Две наши приятелски семейства си го купиха по едно и също време.Едните го използват постоянно.Както се вика направо му изпиват сока Simple Smile.Другите го пробваха сумати време с надежда нещо да се промени и накрая го върнаха след пробния период.Така че извода е,не на всички действа!

# 41
  • Мнения: 4 111
Ако има кой да ми го подари в комплект с наколенките на д-р Ливайн  smile3534 , много ще се заразвам, че откакто към родила всичко ме боли  Weary , а съм само на 25...  newsm12

# 42
  • Мнения: 7 110
Преди две-три седмици взех въпросната джаджа да я пробваме върху изпитан Тома неверни. Има подобрение.  Без бой си го призна.  Sunglasses
Беше ми писнало да му гледам аеродинамичната стойка.   

# 43
  • Мнения: 2 957
Баща ми е с дископатия и постоянни болки в кръста и единият крак.От близо месец е с Космодиск-а и казва,че много му помага.Не го сваля дори и като спи.

# 44
  • СОФИЯ
  • Мнения: 4 144
Да доволна съм , но не съм постоянна  Embarassed

# 45
  • Мнения: 4 111
Скоро видях, че рекламират нов космодиск - осъвършенстван на цена към 120 лв, ако някой си купува - по добре новия, дори изглеждаше по добре. Явно е имало какво да се подобри в качеството му.

# 46
  • СОФИЯ
  • Мнения: 4 144
Благодаря за информацията - къде го видя newsm78

Скоро видях, че рекламират нов космодиск - осъвършенстван на цена към 120 лв, ако някой си купува - по добре новия, дори изглеждаше по добре. Явно е имало какво да се подобри в качеството му.

# 47
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Скоро видях, че рекламират нов космодиск - осъвършенстван на цена към 120 лв, ако някой си купува - по добре новия, дори изглеждаше по добре. Явно е имало какво да се подобри в качеството му.
Аз имам познат, който работи в Студио Модерна и той ми каза, че новия е по-добър. Но и аз съм на мнение, че на някои помага, а на други - не!

# 48
  • Мнения: 178
Мда - наистина, не при всички действа добре.

Когато си го сложи едната баба, й стана много лошо. Не можа да го изтърпи и 15 минути. newsm78 Другата баба обаче го ползва редовно, когато има по-голямо натоварване на кръста и наистина не охка, когато се навежда и изправя. Помага и много, с две думи. Аз самата също съм го слагала, но то на мен няма за какво толкова да ми помага.  Laughing Само си усещах кръста затоплен.  Crazy

Хубавото е, че има възможност да се пробва и  ако не действа, да се върне. Значи, нищо не губите, ако си го купите!  Peace

# 49
  • Мнения: 4 111
Благодаря за информацията - къде го видя newsm78

Скоро видях, че рекламират нов космодиск - осъвършенстван на цена към 120 лв, ако някой си купува - по добре новия, дори изглеждаше по добре. Явно е имало какво да се подобри в качеството му.

Видях го по канал 1 мисля, но  tilieva е писала че се продава от Студио Модерна, така беше, сега се сетих.

Намерих го - http://www.kosmodisk-bg.com/

# 50
  • СОФИЯ
  • Мнения: 4 144
Благодаря ИЛИАНА   bouquet

# 51
  • Мнения: 49
Майка ми го ползва почти година и е много доволна.Когато реши да си го поръчва,първо взех един назаем от приятелка,за да видим дали ще има ефект при нея. И когато се видя,че и помага,тогава го поръчахме.Ако имаш възможност вземи от някого и пробвайте,така ще си решиш проблема.

# 52
  • Мнения: 17 546
Ефекта плацебо не действа при всички. Само при около 1/3 от хората Mr. Green
Точно! И аз го имам у дома това безумие от медицинска гледна точка. И в момента седя пред компютъра и си охкам, и постоянно се намествам, защото и днес кръста ме боли, както преди въобще да имам Космодиск! а като видя рекламата с тези неграмотни и кухи бабки с вперен в светлото бъдеще поглед, все едно тепърва ще стават балерини, направо полудявам и спирам поне звука на секундата, ако не преместя канала! Само плацебо ефекта е този, който при някои хора помага, нищо друго! По никой закон на физиката и според никое медицинско обяснение е невъзможно това нещо да помага!

# 53
  • Мнения: 32
Да ви кажа и аз си го купих, работя вече 15 год.права и имам проблеми с кръста. В началото мисля, че ми помогна, но после не видях кой знае какъв ефект. При всеки човек може би е различно действието.

Общи условия

Активация на акаунт