за лекарствата

  • 1 462
  • 16
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 300
Здравейте
искам да ви питам какви лекарства мога да пия, бременна съм в седмия месец а от две седмици съм лепнала някакъв вирус съпътстван от силна кашлица и хрема. Лекарите казват че от кашлицата могат да се получат контракции и много ме стреснаха но ми предписват само Проспан но аз още не мога да се оправя. Не смея да пия никакви лекарства страх ме е да не навредя на бебето но вече едвам издържам.Благодария ви предварително. newsm78

# 1
  • Мнения: 3 042
Най-добре се вслушвай в съветите на лекарите, а не в това кой какво е пил. През бременността шега с лекарствата не бива. Освен това състоянието на една бременна може да позволява приема на едни лекарства, на друга - други.

# 2
  • Мнения: 3 360
Съгласна съм с Руби!Не рискувай-първо с лекаря си се консултирай Naughty

# 3
Най-добре се вслушвай в съветите на лекарите, а не в това кой какво е пил. През бременността шега с лекарствата не бива. Освен това състоянието на една бременна може да позволява приема на едни лекарства, на друга - други.
Peace Точно така! И ако наистина "вече не издържаш", бързо тичай на лекар, а не чакай форумките да си спомнят миналите си болежки  Grinning

# 4
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Аз бих ти препоръчала да кусаш мед, да пиеш шипков чай и да се разхождаш на чист въздух ( ако има такова нещо ).......но не помня дали меда се препоръваше  newsm78

# 5
  • Мнения: 5 362
Най-добре се вслушвай в съветите на лекарите, а не в това кой какво е пил. През бременността шега с лекарствата не бива. Освен това състоянието на една бременна може да позволява приема на едни лекарства, на друга - други.

# 6
Срещу кашлица - направи си чаи от дафинови листа и го пии с мед. Не вярвам да ти навреди. Още една бабина рецепта срещу кашлица. Купи си дюли и извади средата, със семките.Плода можеш да си го изядеш, а средата със семките сложи в една малка тенджерка с 100 гр. вода и го вари,докато не се сгъсти. То просто се желира. Можеш да го подсладиш и си хапваи от него, когато не ти е добре.Поне на мен ми помага. Но newsm78 ....наи-добре потърси мнението на още някои лекар.

# 7
  • Мнения: 6 461
Пий това което са ти изписали лекарите .Както чай -шипка,лайка.
Оправяй се бързо Simple Smile

# 8
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Семките са токсични......това съм го чела в книга за билки......има нещо в тях......за дюлевите става въпрос......а и с дафинов лист по- добре недей .......то лайка не се препоръчва, ти предлагаш дафинов лист

# 9
  • Мнения: 4 621
В осми месец бях хванала нещо подобни и ми предписаха осцелококциум и стодал.
Най добре разбира се е да се консултираш с гинеколога си Peace

# 10
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Знам  със сигурност, че можеш да пиеш шипков чай......мента, лайка, дюли, магданози- в никакъв случай.......и по- добре не рискувай с други чайове

# 11
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Ето списък с билките, които да отбягваш:

http://www.biberonbg.com/info/herbs_and_pregnancy.htm

Между- другото дафиновия лист и лавровото дърво са едно и също нещо...току- що проверих......не го пий, причинява вродени дефекти.....и с билките шега не бива

# 12
  • Мнения: 1 564
Аз бих ти препоръчала да кусаш мед, да пиеш шипков чай и да се разхождаш на чист въздух ( ако има такова нещо ).......но не помня дали меда се препоръваше  newsm78
Peace

# 13
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 715
Най-добре се вслушвай в съветите на лекарите, а не в това кой какво е пил. През бременността шега с лекарствата не бива. Освен това състоянието на една бременна може да позволява приема на едни лекарства, на друга - други.
Често срещам въпроси от този род тук, и се изумявам как може някой да си купи лекарство без да се е допитал до специалист.

# 14
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Аз бих ти препоръчала да кусаш мед, да пиеш шипков чай и да се разхождаш на чист въздух ( ако има такова нещо ).......но не помня дали меда се препоръваше  newsm78

Сега като се замисля, по- добре и мед не яж.......може да съдържа остатъци от антибиотик.......забранено е в България, но едва ли някой изследва меда.......пък и кой знае от какви билки е .........

Общи условия

Активация на акаунт