Каква награда за свършена работа на гърне?

  • 1 473
  • 23
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Момичета, четох че е хубаво да се дава награда на детето освен „браво” за свършената работа на гърне. Моя син си ака всяка сутрин на гърнето, но му е все тая къде ще ака, ако го сложа на гърнето ще ака там, ако не ще ака в памперса. Скоро си препрочетох една книжка и там се казва, че е добре за да се стимулира да казва за акото и след известното "бравото"да му се дават малки награди. Но идея нямам каква, не ми се иска да е нещо сладко (още повече сутрин на гладно), а за друго не се сещам. Дайте акъл?

# 1
  • София
  • Мнения: 4 866
лепенки. правите си "стена на акането" и за всяко точно попадение лепите там по една лепенка.

# 2
  • Мнения: 2 700
Не съм го практикувала (става въпрос за награждаването), но си мисля, че наградите трябва да са различни всеки ден, за да не си вкараш "таралеж в гащите" Wink Пробвай веднъж с нещо, което обича за ядене, веднъж с нещо за пиене, веднъж гушкане, веднъж игра с нещо и т.н. Стимулирането е хубаво нещо, но според мен "браво"-то трябва да ти бъде водещото, а наградите само от време на време.

# 3
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Аз пък съм категорично против награда за такова нещо. Не знам каква е тази книга.  Shocked Ако започнеш още сега с наградите за такива дреболии, какво ли ще очаква детето от теб за да си напише домашното? Rolling Eyes
Похвалата е напълно достатъчна.

# 4
  • Мнения: 25 571
Руло тоалетна хартия!  Laughing

# 5
  • Мнения: 1 041
Аз пък съм категорично против награда за такова нещо. Не знам каква е тази книга.  Shocked Ако започнеш още сега с наградите за такива дреболии, какво ли ще очаква детето от теб за да си напише домашното? Rolling Eyes
Похвалата е напълно достатъчна.

И аз мисля така!
Не го приучвай след всяко ползване на гърне да чака награда както тигърчетата в цирка Laughing!
Моите синове свикнаха с гърнето и без награди и похвали!

# 6
  • София
  • Мнения: 529
При нас "браво"-то е напълно достатъчно. Похвала, пляскане с ръце и детето е доволно. Ако питаш мен, остави наградите за нещо по-важно. Аз давам награди (обикновено играчки) ако съм го оставила при баба му и е слушал или ако  се е държал добре и не е плакал в яслата.

# 7
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
При нас "браво"-то е напълно достатъчно. Похвала, пляскане с ръце и детето е доволно. Ако питаш мен, остави наградите за нещо по-важно.
Подкрепям!  Peace

# 8
  • Мнения: 1 999
Още не съм почнала да уча бебата на гърне, но за други неща и казвам "браво" и пляскам с ръце. Тя много се радва, че е успяла да направи нещо и също пляска с ръце заедно с мен. Много е весело. За други специални награди не съм се замисляла. Wink

# 9
  • Мнения: 717
и лъчко беше така, мислех за награда, но почнахме да гледаме какво е "нарисувал" в гърнето всяка сутрин и готово  Laughing Разбира се и има и браво за "рисунката"

# 10
  • София
  • Мнения: 4 866
аз предложих вариант за дългосрочни награди, но да си призная, аз не съм ползвала такива. дори не помня ясно как се научиха децата ми да ползват тоалетната. някак естествено е станало...

# 11
  • Мнения: 641
Похвалата е достатъчна награда, поне при нас е така Peace.

# 12
  • Мнения: 6 461
"Браво ,целувки,милувки,пляскане с ръце е на пълно достатъчно.

# 13
  • На небето
  • Мнения: 5 530
лепенки. правите си "стена на акането" и за всяко точно попадение лепите там по една лепенка.

Идеята е много оригинална. Той не е ли много малък за да разбира от лепенки на табло, дали ще оценни това че прави нещо както трябва и дали ще обърне внимание и ще иска да събира лепенки....?  newsm78
И все пак дългосрочните награди са хубаво нещо, но за неговата възраст е безрезултатно. Децата не могат да чакат.

# 14
  • Мнения: 1 258

Е,ти пък цяло руло. JoyА като почне да ходи на тоалетната?
По една салфетка стига.Или мокра кърпа.

# 15
  • София
  • Мнения: 38 431
Пеещо гърне е готино - песничката е награда.

# 16
  • Мнения: 416
Браво е напълно достатъчно. Децата не бива да се поощряват материално, според мен, поне не и на този етап.

# 17
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 809
Ех, и вие с тези материални награди! Става дума за нещо временно, а не за всяко съвршено нещо вовеки - награди.

Това за стикерите и аз съм го чела. Понеже не ми дойде на акъла, че мога да лепя какви да е стикери, пуснах тук тема (отпреди ъъъ, година и пет месеца беше, търсих я - няма я, сигурно е изтрита от базата).
С Анда се чудехме и маехме как да направим книга за гърнето - изобщо за хигиенните навици, да сме точни. Книга, която се чете на детето и със занимателни истории го приучва и подканя към правилни навици и самостоятелно ходене на гърне. За съжаление, така и не стигнахме до готов продукт с книгата - тези, които намерихме в нета, бяха само частично показани, т.е. или я купуваш или трънки.

Една мила съфорумка от САЩ (summer) ми прати точно такъв комплект с лепенки и табло, на което се лепят (лепенка за ходене на гърне, за измити ръце и т.н.). Към комплекта вървеше картонено мерило за колко тоалетна хартия да се откъсне Simple Smile украсена с картинки - да се учи детето. Имаше и кръгло табло, разграфено на шест - с картинки как Мечето отива в тоалетнта / седи на нея / къса хартия / мие ръцете / бърше в кърпата същите и т.н.

Така и не стигнах до употребата му - Мая ме превари и преди да почна да я насърчавам, взе, че за два дена сама се научи да ходи на тоалетна и махнахме и дневния и нощния памперс за 48 часа. Всъщност не го намокри никога повече след първото ходене на гърне, но аз го сложих още няколко пъти за по-сигурно - не вярвах, че толкова бързо и лесно ще стане, само бях чела, как децата наистина сами почват да ползват гърнето, когато са готови за това. Мая доказа напълно тази теория - на 1г 10м. Темата по този повод.


Тема за гърнето по принцип
Тема за награждаването

# 18
  • Мнения: 3 835
Е,ти пък цяло руло. JoyА като почне да ходи на тоалетната?
По една салфетка стига.Или мокра кърпа.
[/quote]

Ей, ще ме уморите от смях! Браво, пляскане с ръце, целувки, това е според мен.

# 19
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Бу , а къде в нета мога да намеря подобно табло със стикерчета, за да си го разпечатам? Че да видим ще има ли ефект, все си мисля, че или е много малък или е надраснал възрастта за да се залъгва с мечета и тем подобни и да обръща внимание на подобни неща.  newsm78

# 20
  • Мнения: 4 176
При нас има награда и тя е "браво" и целувка Simple Smile Определено има ефект.
Чудя се само до кога, ще минава сухото "браво", защото баща му като малък казвал " и  какво сега? пак ли ще има само браво " хахахха

# 21
  • Мнения: 8 505
В началото беше "Браво" и пляскане с ръце.Сега е само "Браво".

# 22
  • Мнения: 1 320
Аз минавам с малко ... БРАВО! После разходка до банята и миене на ръчички ... това е дъъъълга процедура Simple Smile

# 23
  • Мнения: 5 877
аа, Бу, аз й правих книжка... ама ефект никакъв.
И песнички измисляхме, ето тази по мелодията на "Ах, морето"

"Ах, гърнето! Ах, гърнето! То ме пазииииии..."

Или тази по "Червено вино снощи пих"
 
"не бих желал дори
и вила на Бояяяяяяна
цукалото ни щом блести
от пишото на Аааааанаааа" Simple Smile
другото не го помня, ама почваше с "Елена" мляко снощи пих...

и по Лили Иванова:
"Моля те, не се напишквай! Моля те, не се нааквай! Тъй ухаещо и нежно... НЕ! Както предииии...."

Общи условия

Активация на акаунт