За секса пак?

  • 1 922
  • 30
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 2 616
Докато бяхте и сте бременни-колко често правехте секс? Какъв е шанса от преждевременно раждане заради секс след 20г.с? Само аз ли получавам "контракции" след секс и трябва ли да се лиша от него-поне засега?

# 1
  • София
  • Мнения: 1 956
Ах този секс!!!
От както съобщих на мъжа ми, че съм бременна (близо 3 месеца), съм подлижена на сух режим. Сух в два смисъла. Първо за тези 3 месеца мъжа ми ми пусна само веднъж. Много го е страх и се тревожи, макар мъжката да заобикаля темата... Е - и на мен ми е тревожно, но като загоря много въобще не мисля за нищо и отказите ме влудяват.
Второ - като имах щастието да бъда ощастливена със секс този заветен единствен път - установих, че положението е сухо. Т.е. хормоните през бременността изиграват лош номер и предизвикват т.нар. сухо влагалище.
Що се отнася до контракциите по време на секс - по-добре да се пита лекаря, защото понякога това не е шега работа. КАквото ти каже лекаря - така трябва да бъде.

# 2
  • Мнения: 6 618
Консултирай се с лекар на мен ми го забраниха заради скъсена шийка ,но нямах и голямо желание.

# 3
  • Мнения: 426
  Ако здравословното ти състояние го повзолява няма проблем.Четох някъде,че контракциите се дължат на оргазма и ги има след секс.

# 4
  • София
  • Мнения: 35 931
Цитат
  Ако здравословното ти състояние го повзолява няма проблем.
Peace

# 5
  • Мнения: 5 103
Цитат
  Ако здравословното ти състояние го повзолява няма проблем.
Peace

Peace

# 6
  • София
  • Мнения: 508
Консултирай се с лекар. Аз правех секс до 9тия, но не съм имала контракции

# 7
  • Мнения: 831
Ако всичко ти е наред, няма смисъл да се притесниаваш да правиш секц, стига да имаш желание....аз нямам особено такова, може би защото не мога да разполагам свободно с тялото си и това много ме ограничава.
Относно сухото влагалище, има овлажняващи гелове по секс-шоповете. Ние ползваме от години такъв, понеже изобщо след първото ми раждане си страдах от сухо влагалище и сме много доволни от гелчето WinkКазва се BIOglide (вземама аналния, защото е по-приятен и по-добре овлажнява)
Успех!

# 8
  • някъде
  • Мнения: 4 955
Получих контракции в 6-тия месец и започнах да пия хапчета за задържане и от страх спряхме секса с мъжъ ми, но като влезнах в 9-тия го подновихме Peace

# 9
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
Консултирай се с лекар той ще ти даде по-добър съвет.

# 10
  • Мнения: 1 029
Наистина зависи от здравословното ти и емоционално състояние.  Аз се чувствах добре, имах желание и го правех редовно до раждането. Хубаво е да се консултираш с гинеколога ти все пак.  Hug

# 11
  • Мнения: 3 092
При мен не е имало проблеми , но  смятам че ако лекаря намира причина , поради която не трябва да го правиш е по -добре да го послушаш  Peace

# 12
  • Мнения: 3 500
Не си само ти.По принцип съм чела, че при оргазъм матката контрахира, а също и когато мъжът свършв в жената.Ние правехме секс през цялата бременност, дори повече отколкото преди това.Винаги след оргазъм получавах контракция, но тя отминава за няколко секунди и е безболезнена.На мен подготвителните контракии ми започнаха още от 6 месец.Така, че ежедневно имах по няколко такива.Когато правехме секс - също, винаги.Питала съм гинеколога си и той каза, че е напълно нормално при оргазъм матката да контрахира и няма нищо опасно.Стига разбира се да няма болка, а също и кървене.Мисля, че нямаш поводи за притеснение, разбира се, бъдете по внимателни.Нека секса да е нежен и приятен, не бурен и болезнен.  bouquet

# 13
  • Мнения: 1 186
  Ако здравословното ти състояние го повзолява няма проблем.Четох някъде,че контракциите се дължат на оргазма и ги има след секс.
Напълно подкрепям Peace
Аз от както разбрах че съм бременна да съм правила с мъжа ми секс.....има-няма 5 пъти за 9 месеца......много ме беше страх да не стане нещо и затова я карахме на сухо......и поради тази причина имах доста пъти мокри сънища Joy и постоянно свършвах докато спя.....незнам при вас случвало ли ви се е newsm78.....вечно все се събуждах и хоп-получавам оргазъм ей така без нищо PeaceПосле винаги получавах контракции и ме болеше корема от оргазма

# 14
  • Мнения: 2 757
Сама си преценяваш секса ли е по-важен или детето. От тук натам заради детето ще се лишаваш от много неща, включително и секс. Така че свиквай с тази мисъл

# 15
  • Мнения: 2 757
  Ако здравословното ти състояние го повзолява няма проблем.Четох някъде,че контракциите се дължат на оргазма и ги има след секс.

Да де. Само дето са малко по-различни, по-силни могат да бъдат, да предизвикат втвърдяване и кой знае още кво. Всеки си усеща дали има риск за детето или не

# 16
  • Мнения: 679
Имах проблеми в началото на бременността и дълго бяхме на сух режим, но лекарите нищо не ми бяха казали просто ние с татито така решихме за по-сигурно. Когато влезнах в деветия месец започнахме усилено да наваксваме и си мислехме, че най-много да взема да родя, имам още около две седмици до термина ама бебо не ще да излиза, явно му харесва да се гушкаме тримата с тати  Laughing

# 17
  • Мнения: 3 456
Аз също получавах контракции след секс. В определени периоди обаче нямах никакво желание за секс

# 18
  • Мнения: 11 003
На мен ми го забраниха от самото начало  Cry

# 19
  • Мнения: 3 500
Сама си преценяваш секса ли е по-важен или детето. От тук натам заради детето ще се лишаваш от много неща, включително и секс. Така че свиквай с тази мисъл
Защо така плашиш момичето?!Тя никъде не пише, че едва ли не не може без секса и избира него, пренебрегвайки евентуална опасност за бебето или нещо такова.Мисля, че именно за това пуска темата - защото се притеснява.Това е крайно мнение "Избирай".То е ясно, че ако трябва да избира тя ще предпочете сигурността на бебето, но тук въпроса изобще не е такъв.Тя няма между какво да избира.
 Чела съм страшно много литература по време на бременността и знам, че секса не вреди на бременността, стига тя да е безпроблемна и да не се налага въздържание поради евентуален спонтанен аборт, това нещо го преценява гинеколога.Сексът се отразява изключително положително върху майката, а оттам и върху бебето, той спомага и за близките и хармонични отношения между родителите.Това е една положителна емоция, която при здрава майка, лека бременност и никакъв риск влияе положително върху емоционалното състояние на жената, мъжа и оттам и върху бебето.
 Разбира се, далеч съм от мисълта, че при евентуален риск не следва да се поеме отговорност и да се избегнат сексуалните контакти.Мен лично гинеколога ми даде зелена светлина за секса, а както съм писала по-горе аз също съм имала контракции при оргазъм, което в повечето случаи е напълно нормално и няма повод за притеснение.
 С появата на детето не свършват любовните отношения между родителите му, напротив те трябва да бъдат поддържани в пълна сила.Това е нормалното състояние, така и бебето ще живее в хърмонична и спокойна обстановка, майката ще се чувства желана и обгръщана с обич, а бащата ще може да преодолее по-лесно стреса около появата на новия член на семейството.Това, което намекваш, че цитирам
От тук натам заради детето ще се лишаваш от много неща, включително и секс.
е пълна глупост.Да не искаш да кажеш, че с появата на бебето започва един ненормален начин на живот, изпълнен с лишения и несгоди.Не е вярно, напротив.С появата на бебето всичко става още по-хубаво, щастието е още по-пълно.И мисля, че това трябва да се каже на една малко или много стресирана бъдеща майка, а не "свиквай с мисълта, че оттук нататък те чакат само лишения".Напротив очакват я страшно красиви мигове и приятни емоции.

# 20
  • Мнения: 2 616
До колкото разбрах няма нищо страшно, защото не кървя, а и дискомфорта продължава само няколко минутки, докато се успокои матката сигурно. Така че ще зарадваме таткото. Аз лично съм на мнение, че заради оргазма, който изпитвам по време на секс и бебо се кефи и успокоява, така ми се ще да правим секс. Пък и нали и аз, и таткото сме хора все пак. Благодаря за успокоителните и УКОРИТЕЛНИ думи, ще се консултирам и с гинеколога си все пак, за да знам, че всичко ще е наред и с мен и с бебо най-вече .

# 21
  • Мнения: 2 897
Наистина зависи от здравословното ти и емоционално състояние.  Аз се чувствах добре, имах желание и го правех редовно до раждането. Хубаво е да се консултираш с гинеколога ти все пак.  Hug

Подкрепям Peace

# 22
  • Мнения: 961
Сама си преценяваш секса ли е по-важен или детето. От тук натам заради детето ще се лишаваш от много неща, включително и секс. Така че свиквай с тази мисъл
Защо така плашиш момичето?!Тя никъде не пише, че едва ли не не може без секса и избира него, пренебрегвайки евентуална опасност за бебето или нещо такова.Мисля, че именно за това пуска темата - защото се притеснява.Това е крайно мнение "Избирай".То е ясно, че ако трябва да избира тя ще предпочете сигурността на бебето, но тук въпроса изобще не е такъв.Тя няма между какво да избира.
 Чела съм страшно много литература по време на бременността и знам, че секса не вреди на бременността, стига тя да е безпроблемна и да не се налага въздържание поради евентуален спонтанен аборт, това нещо го преценява гинеколога.Сексът се отразява изключително положително върху майката, а оттам и върху бебето, той спомага и за близките и хармонични отношения между родителите.Това е една положителна емоция, която при здрава майка, лека бременност и никакъв риск влияе положително върху емоционалното състояние на жената, мъжа и оттам и върху бебето.
 Разбира се, далеч съм от мисълта, че при евентуален риск не следва да се поеме отговорност и да се избегнат сексуалните контакти.Мен лично гинеколога ми даде зелена светлина за секса, а както съм писала по-горе аз също съм имала контракции при оргазъм, което в повечето случаи е напълно нормално и няма повод за притеснение.
 С появата на детето не свършват любовните отношения между родителите му, напротив те трябва да бъдат поддържани в пълна сила.Това е нормалното състояние, така и бебето ще живее в хърмонична и спокойна обстановка, майката ще се чувства желана и обгръщана с обич, а бащата ще може да преодолее по-лесно стреса около появата на новия член на семейството.Това, което намекваш, че цитирам
От тук натам заради детето ще се лишаваш от много неща, включително и секс.
е пълна глупост.Да не искаш да кажеш, че с появата на бебето започва един ненормален начин на живот, изпълнен с лишения и несгоди.Не е вярно, напротив.С появата на бебето всичко става още по-хубаво, щастието е още по-пълно.И мисля, че това трябва да се каже на една малко или много стресирана бъдеща майка, а не "свиквай с мисълта, че оттук нататък те чакат само лишения".Напротив очакват я страшно красиви мигове и приятни емоции.

Напълно съм съгласна с теб!
Секса е част от нормалното и здравословно общуване между родителите!
А и според мен, е важно да не забравяме да се грижим за себе си, защотто, ако не сме способни да си създаваме удоволствие и да преживяваме щастие, няма да можем да го дадем и на децата си!

# 23
  • Мнения: 113
питай чичо доктор...така ще е сигурно дали не е опасно

# 24
  • на брега на Дунав
  • Мнения: 1 571
Е, по принцип си е добре и за майката и за татито и за бебето приятната емоция от секса. Ама пишеш, че имаш контракции след това  newsm78. И на мен след секс ми се втвърдяваше корема за доста време и в един момент почна малко да ме притеснява. Ако сметнеш, че контракциите които получаваш са обезпокоителни по-добре се консултирай с лекар, пък и превантивно няма да ти навреди да споделиш, че ги имаш той лекаря ще прецени кое е най-добре.

# 25
  • Мнения: 388
на мен ми е забранен. Ще сме на сухо. Sad

# 26
  • Мнения: 6 461
  Ако здравословното ти състояние го повзолява няма проблем.
Така е Peace

# 27
  • Мнения: 136
Не е нужно да се лишаваш, но както ми беше казала моята гинеколожка - "Давай го по-кротко!", в смисъл без екстремни пози. Силната превъзбуда води до контракции.

# 28
  • Мнения: 1 104
Ако нямаш изрична забрана от лекар, не мисля че нещо трябва да те спира.Просто трябва да сте по-нежни и внимателни. Иначе по време на бременност има мами с повишено или занижено желание за секс, но всичко е индивидуално.

# 29
Напълно съм съгласна!!!!Секса не вреди на бебето,при нормална бременност!Аз сега съм в осмия месец и с мъжа ми правим секс редовно,въпреки че той понякога се притеснява за малчо!А колкото до контракциите-те са за секунди и гинеколога ми обясни че не са опасни,а са съвсем нормални!
така че,ако се чувствате добре значи и бебо се чувства добре и няма проблем да правите секс!
Целувки

# 30
  • Мнения: 8 917
Всичко бе наред и си правехме редовно до към 10 дни преди да отида за секцио Peace

Общи условия

Активация на акаунт