Да питам за името....

  • 2 394
  • 59
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 14 133

Ми то реално Атанас и Александър нямат нищо общо - за мен не важи Thinking  Щом името ти харесва кръщавай си го и това е, пък те нека си мислят, че е кръстено на който си искат. Не си тормози главата с подобни мисли и суеверия  Hug
Peace Моят дядо се казваше Ангел, а синът ми е Александър. Много след раждането си дадох сметка, че е с неговата буквичка.

# 46
  • София - Дианабад
  • Мнения: 656
Аз пък съм чула и двете версии. Тази, че не е хубаво, всички я знаем.
Но в книгата на "9 месеца", а и в други пише, че било хубаво да се кръсти на починал човек, защото той щял да бъде като ангел-пазител на детето.
Така че си избираш версията, която повече ти приляга и действаш смело. Важно е да мислиш позитивно.

# 47
  • Мнения: 8 917
Ми то реално Атанас и Александър нямат нищо общо - за мен не важи Thinking  Щом името ти харесва кръщавай си го и това е, пък те нека си мислят, че е кръстено на който си искат. Не си тормози главата с подобни мисли и суеверия  Hug
Peace
Много хубаво име сте избрали  bouquet

# 48
  • Мнения: 1 288
александър е хубаво име. кръстете си го просто ей така, без да наричате, че е кръстен на дядото.
аз предпочитам да давам независими имена на децата си, да не са кръстени на никой, а на себе си!

# 49
  • Мнения: 2 407
Кръсти го Александър, много е хубаво името.

# 50
  • Мнения: 176
Аз имам приятелка, която много държеше сина й да носи името на баща й - Димитър. Той за съжаление почина преди бобче а се роди, но тя не промени мнението си. Детенце вече е на 5 години - живо и здраво да й е, а аз не сматям, че би трябвало да има връзка... Всичко по-скоро е въпрос на суеверие и това доколко ти сама /кькто и близките ти/ би могла да го превъзмогнеш.

# 51
  • Мнения: 707
I az sum v su6toto polojenie,na mujut mi ba6ta mu e po4inal otdavna ,az ne sum go poznavala,no samo sum 4uvala hubavi ne6ta za nego.Sega sum bremenna,o6te ne sme govorili za ime(rano e),no predi kato e stavalo duma,toi mi e kazval,4e iska da e na ba6ta mu na imeto.Az oba4e ne sum navita,osobeno za purvo dete.Neznam kak 6te se razpravyam kato nabliji,no iskam da si krustya deteto s ''nezavisimo'' ime.

# 52
  • Мнения: 35 961
не се тревожи за глупости Simple Smile
Александър е чудесно име!

# 53
Аз пък мисля, че няма нищо лошо бебето да е кръстено на починал човек. Не съм сигурна на 100%, но мисля , че някой мой познат беше питал в църква за същото нещо и му казали, че няма проблем.Ако искаш за твое успокоение можеш да попиташ и ти. Иначе на мен лично ми хресват и двете имена. Желая ти едно хубаво и здраво бебе както и да го наречете.

# 54
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Ми то реално Атанас и Александър нямат нищо общо - за мен не важи Thinking  Щом името ти харесва кръщавай си го и това е, пък те нека си мислят, че е кръстено на който си искат. Не си тормози главата с подобни мисли и суеверия  Hug
Peace

# 55
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Ни на живи, ни на умрели кръщавам.
Абе хора, нямате ли собствено мнение!?

# 56
  • Мнения: 262
Моята баба е кръстена на баща си, който е починал првди тя да се роди. Той - Стефан, тя - Стефана. Прадядо ми е починал маного млада, на 20 и няколко, а баба ми е жива (да ми ве жива и здрава, много си я обичам). На 79 години е.
Според ме всичко е суеверие.

# 57
  • Мнения: 2 631
daffodil, именно собственото ми мнение е такова - че е хубава традицията ни, децата ни да продължават имената на нашите родители! Peace

# 58
  • Мнения: 1 733
Аз не вярвам на това суеверие! В крайна сметка щом искаш да изразиш уважението и признателността си към даден човек, винаги можеш да го направиш!

# 59
  • Мнения: 8 505
И аз не виждам общо между двете имена,какво от това,че започват с една и съща буква.Моето и на дъщеря ми името започват с еднакви букви-това значи ли,че е кръстена на мен?В никакъв случай.

Общи условия

Активация на акаунт