За процеса по сертифициране

  • 563
  • 12
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 118
Искам да питам тези, които знаят как стоят нещата в процеса по сертифициране на Системите по управление на качеството/СУК/.Сигурна съм, че има такива сред Вас.Интересува ме, след като са ме назначили за мениджър по качеството, аз ли съм тази която прави защитата пред одиторите или някой от ръководството?

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 563
Трябва да разработиш СУК, да я защитиш пред одиторите и да я поддържаш в съответствие с дадения стандарт. Но щом си мениджър по качеството, би трябвало да си наясно  с тези неща.

# 2
  • София
  • Мнения: 118
А в какво се състои защитата?

# 3
  • Мнения: 2 978
А ти говори ли с одиторите вече?

Те предлагат и курсове на обучение.
Иначе ако искаш всичко да ти е наред, най- добре си наемете консултатска агенция, която да ти подготви всички документи.
А ти курсовете като си ги минеш, след като изтече 3годишния сертификат, можеш вече сама да се явяваш пред одиторите, защото ще са те обучили и няма да плащате на консултанти! Peace

# 4
  • София
  • Мнения: 118
Ох, ами имаме консултантска агенция, аз всъщност съм секретар във фирмата, всичката документация е разработена от управителя, а навсякъде стои моето име.Аз отговарям за разпространението и съхранението на документите.Разбира се, чела съм всичко, но сега от мен се очаква да направя защитата ли?Не ми е ясно как ще стане това!А агенцията проведе няколко срещи с управата, на две от които и аз присъствах - и това беше!

# 5
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Ох, ами имаме консултантска агенция, аз всъщност съм секретар във фирмата, всичката документация е разработена от управителя, а навсякъде стои моето име.Аз отговарям за разпространението и съхранението на документите.Разбира се, чела съм всичко, но сега от мен се очаква да направя защитата ли?Не ми е ясно как ще стане това!А агенцията проведе няколко срещи с управата, на две от които и аз присъствах - и това беше!
Да не е малко това, което описваш?  newsm78 Звучи ми странно, щом работиш там, си наясно с процесите във фирмата, с документацията и пр. Отделно, винаги можеш да контактуваш с консултантите, все пак това им е работата. Със сигурност имате вече изпратен план на одита, където по часове е описано какво ще се прави, така че да добиеш представа къде какво ще се гледа.
Щом си чела всичко и си запозната с дейността, не виждам какъв е проблемът. Надявам се да нахраните одиторите добре наобяд и не забравяйте,че тогава най-добре одитират  Mr. Green

# 6
  • Мнения: 2 978
Хм..доколкото си спомням на мен ми казаха -одиторите, че говорят само управителите.  
С теб не знам за какво биха говорили, освен ако не искат някакъв документ! newsm78

# 7
  • София
  • Мнения: 118
Ми нищо странно няма Simple Smile, просто съм много притеснена.Наясно съм с документацията не и с процесите/фирмата е в IT сектора/,връзката с консултантите я нямам, план на одита не е изпратен, а е насрочен за 31 и 1ви.

# 8
  • Мнения: 2 978
Ми нищо странно няма Simple Smile, просто съм много притеснена.Наясно съм с документацията не и с процесите/фирмата е в IT сектора/,връзката с консултантите я нямам, план на одита не е изпратен, а е насрочен за 31 и 1ви.

Ако нещо се оплеска ще са виновни от консултантската фирма.
 Нали затова им плащате, да сте готови на 100% !!!

# 9
  • София
  • Мнения: 118
Хм..доколкото си спомням на мен ми казаха -одиторите, че говорят само управителите.  
С теб не знам за какво биха говорили, освен ако не искат някакъв документ! newsm78

Ето това исках да чуя Simple Smile!

Ако нещо се оплеска ще са виновни от консултантската фирма.
 Нали затова им плащате, да сте готови на 100% !!!
[/quote]
 LaughingНай-добри сме в прехвърлянето на отговорностите!
Много Ви благодаря за отговорите, олекна ми малко, а сега отивам да чета документацията Simple Smile

# 10
  • Мнения: 2 978
Когато аз попитах същото одиторите, това ми отговориха те! Mr. Green
Така че.... Whistling

# 11
# 12
  • София
  • Мнения: 295
Погледни в " Наръчник по качеството", какъвто предполагам са ви разработили консултантите, точка 5.5.2. съобразно стандарта. Там трябва подробно да е описано.
Но...сертификационният одит е само началото, после колко много работа си има....
Успех!

Общи условия

Активация на акаунт