Покрив със сирене тип Крема

  • 111 023
  • 423
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 22 867
И със Закуска-та става чудесно, не се ронят. На първа стр. от снимките на Наталина може да се ориентираш. Peace

# 346
  • Berlin
  • Мнения: 11 250
Още един глас за Закуска-та, правила съм го 3 пъти само с тях и не съм имала проблеми. Напояват се добре с крема, не става изобщо ронливо.

# 347
  • Мнения: 619
Аз съм го правила с бисквити Житен Дар на Нестле и бисквити Изгрев на Победа. Става идеално. От вторите купувам по 1 малък пакет кафяви и 1 бели и това е.

# 348
  • Мнения: 721
не се сърдете, че подновявам темата, но ми се иска да направя десерта, а има въпрос - изчетох темата, но все пак да питам, като се разреже десерта не се ли разпадат бисквитите? Защото все ми се струва, че някак си ще се "разлепят" Rolling Eyes   
И другият ми въпрос е относно бисквитите - освен "Закуска"  някои момичета пишат,че са правили десерта и с бисквити на "Победа", но може ли да кажете с кои точно и колко пакета от "Закуска" и "Победа" ви отиват за този десерт? Благодаря.

Както вече са ти отговорили, нищо не се разпада/разлепва при разрязване.
Аз съм правила покривчето и със "Закуска" и с "Изгрев" на Победа, с вторите ми харесва повече на вкус. 
Необходими са два пакета "Изгрев"- чисти и с какао, а колко ще ти отидат зависи от дължината с която ще направиш сладкиша. В моя случай използвах от всеки вид по 18бр. бисквити.
Тук може да се види:

http://zllate.snimka.bg/cooking/sladkish-pokrivche.635377

# 349
  • Мнения: 1 111
благодаря на всички за уточненията...искам-не искам ще трябва да изпробвам десерта с бисквити Закуска, тъй като тези на Победа не съм ги срещала из нашите магазини Rolling Eyes
Злате, разгледах снимките ти, имаш много вкусни снимки в кулинарния си албум  / а домът ти  е зашеметяващ / Crazy

# 350
  • Мнения: 721
Благодаря ти tuly. Blush
Сладкиша става чудесен и с бисквити Закуска.....и да покажеш снимка на твоето покривче.
Благодаря на Natalyna за прекрасната рецепта   bouquet

# 351
  • Пловдив
  • Мнения: 786
И аз направих покрива и стана разкошен. Домашните бяха възхитени.
Ноооооо трябва да правя поне два покрива, защото свърши мигновенно:)

Благодаря много за рецептата!

# 352
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Здравейте дами!  Hug

Благодаря още веднъж за хубавите думи и се радвам, че покривчето ви харесва:)

У нас заедно с Тирамису, това е любимият десерт на децата и много често присъства на нашата маса. Научих и сина ми да го прави:) А на семейни събирания е просто задължителен, всички го харесват и знаят вече да го правят.  Наистина е бърз и лесен десерт!

# 353
  • Мнения: 202
Момичета,включвам се и аз да благодаря на Наталина за чудесно обяснената рецепта.Получи ми се много добре,утре ще го разрежа.Искам само да споделя малко опит,нямам време да чета цялата тема,дано не се повтарям с някого.Не можах да намеря два цвята бисквити,тези,които купих бяха само кафеви.Млякото за потапяне на бисквитите го разделих  2 чашки,в едната сложих червена боя.Стана доста добър ефект според мен.Не е фрапираща разликата в цветовете,но си личи и става по-интересно.Утре ако някой иска,ще пусна снимка.Лека вечер на всички ,...НАТАЛИНА,БЛАГОДАРЯ.  bouquet

# 354
  • ВАРНА
  • Мнения: 4 498
Няма такъв десерт!Обожавам го!Той продължава да ни е традиционния за Нова година.Даже за гости правих и само дето нямаше бой за допълнително.Хвала Наталина!!
 Ето тазгодишната продукция

# 355
  • Мнения: 1 111
Благодаря ти tuly. Blush
Сладкиша става чудесен и с бисквити Закуска.....и да покажеш снимка на твоето покривче.

е,направих го най-сетне, с бисквити Закуска и сирене Крема,найстина бърз сладкиш с ефектен вид


обаче не ми допадна вкуса му....крема сиренето е солено и не ми хареса сладко-соления вкус на крема, както и бананът нещо не ми допадна...но пък останалите домашни си хапнаха Покрив-а

# 356
  • Sofia
  • Мнения: 21 618
..е,направих го най-сетне, с... и сирене Крема,....
обаче не ми допадна вкуса му....крема сиренето е солено и не ми хареса сладко-соления вкус на крема,....
Мисля по в началото на темата сме коментирали... с нашенското си "Крема сирене", което е солено, така се получава. Аз лично не съм си правила изобщо експеримент с него, само вносните ползвам, особенно що се отнася до направата на сладкиш.

# 357
  • Мнения: 1 111
а кое вносно и от къде /магазин/...в нашият малък град няма избор на подобен вид сирена, но ще се радвам да споделиш Peace  Дори и това Филаделфия,което пише в рецептата, не го знам кое е

# 358
  • Sofia
  • Мнения: 21 618
кремата да е вносна значи Thinking
Лео, аз ползвам на Буко( в Била 1.98лв), най -ефтино е, а разлика с Еxquiza( извинявам се ако бъркам в правописа) или Филаделфия никаква според мен.

1.

2.

3.

4.


В Била, Кауфланд, Пикадили,...

# 359
  • Мнения: 1 111
благодаря, не съм виждала нито едно от показаните в нашия град, но стигна ли до Била или Кауфланд в друг град-ще се огледам за този тип сирене...и предполагам,че тогава,като направя Покрива, и на мен ще ми допадне Hug

Общи условия

Активация на акаунт