Покрив със сирене тип Крема

  • 110 532
  • 423
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: 194
Здравейте.Искам и аз да изкажа възхищението си от тази рецепта  Heart Eyes Не съм вярвала, че с крема сирене може да се получи такъв вкусен крем /използвах едно Лидълско/.
Ето го и моя първи опит с глазура от сметана и крокан.

# 391
  • Мнения: 1 111
супер изглежда....

# 392
  • Мнения: 622
Да кажа, че и аз го правих. Нямам снимка, беше и само с бели бисквити - 3 на 6! - та не беше чак толкова красив при рязане. Правих го с обикновено сирене Крема - българско, увеличих малко захарта и стана супер. Отгоре го покрих със същия крем, разбит с малко течен шоколад.
Имахме гости няколко дни, та освен този сладкиш правих ябълков сладкиш, баклава и два вида сладки. Познайте кое свърши първо - ПОКРИВЪТ, разбира се! Благодаря за рецептата!

# 393
  • Стара Загора
  • Мнения: 483
Моля за помощ направих покрив със сирене тип Крема на Наталина и сега следва по-сложното да добие и хубав външен вид. От крема имам 1/3 , но искам след като го намажа с крема да го полея с тази глазура: 100г твърд шоколад, 80г масло или твърд маргарин, бъркаме на водна баня, докато не се получи еднородна маса. Ако намажа с крема сигурно трябва да го оставя в хладилник за да се втвърди и после ако го полея с тази гразура по върха, дали този крем с масло ще се разтопи и да разваля всичко. Нямам опит с глазурите и украсите изобщо. Тази ми изглежда лесна и затова реших да я ползвам.

# 394
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Моля за помощ направих покрив със сирене тип Крема на Наталина и сега следва по-сложното да добие и хубав външен вид. От крема имам 1/3 , но искам след като го намажа с крема да го полея с тази глазура: 100г твърд шоколад, 80г масло или твърд маргарин, бъркаме на водна баня, докато не се получи еднородна маса. Ако намажа с крема сигурно трябва да го оставя в хладилник за да се втвърди и после ако го полея с тази гразура по върха, дали този крем с масло ще се разтопи и да разваля всичко. Нямам опит с глазурите и украсите изобщо. Тази ми изглежда лесна и затова реших да я ползвам.

Здравей!

Защо искаш да поливаш с глазура? Намажи направо с Нутела (оставена ден-два на стайна температура) става страхотно. Ако искаш обаче глазура, не слагай крем под нея. Peace

# 395
  • Мнения: 1 111
я,бях позабравила този десерт,сега отново ще си го припомня Laughing

# 396
  • Мнения: 84
Ето го и моето......отгоре е с течен шоколад,разбит с малко прясно мляко и масло( идеално е)....

Последна редакция: нд, 02 дек 2012, 12:20 от marinela_meri

# 397
  • Мнения: 6 293
Аз скоро импровизирах и направих крема с течен шоколад и заквасена сметана, понеже нямах сирене крема, стана също много добре.

# 398
  • В Голямото село
  • Мнения: 560
Моите поздравления за страхотната рецепта, стана много добре и домашните си облизаха пръстите. Направих я с бисквити Изгрев, с крема сиренето Буко и обикновено бг масло. Остана ми от крема и го смесих с течен шоколад и с това го покрих отгоре. Имам само една питанка - долният ред бисквити ми залепна за алуминиевото фолио и при отрязването на всяко парче, долната му част си оставаше по фолиото - как мога да го избегна това, дали мога да използвам свежо фолио? Или пък да намажа малко крем по алуминиевото преди да положа първия слой бисквити?!

# 399
  • Sofia
  • Мнения: 21 581
Egeria, аз мисля, че и по свежото фолио ще залепват, а повода за това спред мен е, че вероятно са били по мокри бисквитите.

# 400
  • Мнения: 23
Здравейте момичета . Изчетох цялата тема , десерта сигурно е страхотен . Купих си всичките продукти , след час почвам да го правя и аз. Но много ме притеснява маслото , купих едно българско на БМК , миризмата му въобще не ми харесва , не е развалено - сигурно така си миришат маслата .... не знам . Дано някой прочете това и да сподели с какво масло го прави . До  2 часа трябва да съм го направила , че да има време и да стегне .  Cry

# 401
  • Мнения: 22 867
. Дано някой прочете това и да сподели с какво масло го прави . До  2 часа трябва да съм го направила , че да има време и да стегне .  Cry

gri6ana, потърси от вносните масла - немско, френско, холандско, в Лидл има не лошо на Пилос, но не на Пилос-чуден, в кауфланд, Била или в друга от веригите можеш да намериш хубаво масло. Peace

# 402
  • Мнения: 23
labrex благодаря ти . бягам до магазина пак. то имаше много чуждестранни  Laughing , ще взема някое от тях. мина ми през акъла да ги помириша - но не става  Rolling Eyes естествено ....

# 403
  • Berlin
  • Мнения: 11 184
Винаги може да се вземе Президент. Simple Smile Аз харесвам и едно френско безсолно.

# 404
  • Мнения: 23
ДА и аз взех френско безсолно . крема стана чуден , и за моя голяма изненада - много лек. очаквах че ще е доста тежък с това масло и крема сирене - но не - стана перфектен. малко по течен  Embarassed , ама предполагам че ще се стегне в хладилника. а за отгоре остана малко от белия крем и го смесих с течен шоколад , много е вкусно. да видим сега продължението . чакам ..... Crossing Arms  натали - страхотен десерт ( дано се получи и моя де) а крема е просто върха ....  bouquet за тебе.

Общи условия

Активация на акаунт