Покрив със сирене тип Крема

  • 111 011
  • 423
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 1 951
И моето стана много вкусно   Peace  Не съм го снимала, но съвсем скоро ще правя пак  Grinning

# 226
  • Мнения: 177
Да се разпиша и аз. Днес направих покрива. Все още не съм го пробвала, но опитах от крема и много ми хареса.
Обаче като разглеждах темата и забелязах, че на всички крема им е станал бял, а моя си е чисто жълт(само в един пост прочетох някой да споменава, че крема му е станал жълт). Та някой има ли си напредстава на какво се дължи това. Все пак се придържах стриктно към рецептата и пропорциите.
А на авторката   bouquet

# 227
  • Мнения: 228
абе ще ми се да я върна тази тема,защото доста трябваше да я потърся заради карамелената заливка а и цялата рецепта Hug

# 228
  • Мнения: 293

И моето покривче със банан, парченца  праскова и стафиди !

# 229
  • Мнения: 108
Това е страшно интересен десерт и си струва да се направи и похапне!!! Благодаря за идейте на всички вас момичета! newsm51

# 230
  • Мнения: 7 418
абе ще ми се да я върна тази тема,защото доста трябваше да я потърся заради карамелената заливка а и цялата рецепта Hug
  Струва си ,да се връщат хубавите рецепти,като тази! Peace

# 231
  • Berlin
  • Мнения: 11 245
аз ще благодаря и на мамата, която повдигна темата! изчетох я и реших, че това ще е следващият ми опит в сладкишите.  chef  bouquet

# 232
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
аз ще благодаря и на мамата, която повдигна темата! изчетох я и реших, че това ще е следващият ми опит в сладкишите.  chef  bouquet
Няма да съжаляваш да знаеш Peace

# 233
  • Berlin
  • Мнения: 11 245
ето и моя покрив - наистина адски вкусно!
за съжаление кремът ми се оказа малко и не можах да го намажа хубаво и отвън (нямах друго подходящо за мазане).

# 234
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Ей това ще го опитам, задължително.   chef

# 235
  • София
  • Мнения: 2 658
аз откакто го правих за първи път, много често изненадвам домашните с тази чудесна рецепта. Някой път, за да имам повече крем слагам и малка кофичка заквасена сметана. Peace

# 236
  • Мнения: 1 558
Десертът е страхотен!
Последните две седмици го правих два пъти,
и свършва много бързо.
За намазване отгоре използвах смес от
масло, шипков мармалад и мъничко прясно мляко.
/Със тази смес имам рецепта за бисквитен салам/

# 237
  • Мнения: 7 418
аз откакто го правих за първи път, много често изненадвам домашните с тази чудесна рецепта. Някой път, за да имам повече крем слагам и малка кофичка заквасена сметана. Peace
    Това е много добра идея! Simple Smile

# 238
  • Berlin
  • Мнения: 11 245
просто тайната е в крема - толкова прост за приготвяне, а толкова вкусен! аз понеже съм на нвд и малко ми идва нагорно.. ама все пак хапнах.  Mr. Green слагайте и снимки.  Peace

# 239
Здравейте момичета Simple Smile

Няма как да не се забележи тази тема. Още утре ще направя покривчето! Благодарности на Нат за чудесната идея Sunglasses
За украсата и добавките само въображение да имаш...

Мога да ви предложа един трик за заливката на десерта. Забелязах, че някои харесват шоколадовата заливка. Наскоро един кулинар ми сподели, че ако се използва готов течен шоколад (Nutella и т.н.) или готов - когато разтопявате на водна баня е хубаво да се добави малко олио и малко водичка към шоколада. Така става по - нежен и плътен и се зазнася много по - добре върху десерта. В сладкарските работилници това се прави непрекъснато за тортите например.
Точните пропорции незная и аз утре ще го пробвам...предполагам, че на 100г. шоколад е около 1с.л. олио и 1,2 с.л. вода.

Общи условия

Активация на акаунт