Защо сме толкова лоши?

  • 4 003
  • 103
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 320
Днес бях в един магазин и чух две мадами, как под носа на подминаващо ги момиче я обсъдиха набързо : едната каза "Егати прическата!", а другата "Аз ако бях на тая на местото не бих излязла никога". Момичето (оплютото) беше с съвсем нормална прическа, леко небрежна, но не и лоша. А двете фукли не че бяха с по-различна прическа от тази на момичета.
Друго си мисля, защо трябва да обиждаме хората : тази дебела, на тази обувките, на онази грима и т.н.. Или пък друг вариант примерно аз парарувам от еди си кой магазин, но пък в еди си кой магазин не бих стъпила, защото е на никому неизвестен!
Има и най-различни други варианти. На мен лично ми се е случвало като по-малка да ме обиждат и да дочувам разни коментари от напълно непознати хора по улиците. "Тая с тоя дирник" или пък "Егати пъпчасалата, като пица в лицето. " Било ми е болно и може би в следствие на такива обиди не си позволявам да правя такива коментари и дори често правя забележка на мъжа ми, който пък не се щади с грозни приказки по адрес на непознати.
Малко му е чужда тази страна на характерите на нас хората. Сега да не си помислите, че и аз не съм коментирала, но не съм си позволява някакви крайни думи или пък такива, че да обида мнооого някого и то са обикновено насочени към познати хора и са от рода на "това не ми харесва как ти седи" или пък "това ти прави гъза голям" и т.н..

Сори дълго стана! Та въпроса ми е защо сме такива и откъде идва това да обсъждаме, коментираме, обиждаме непознати за нас личности, които срещаме по улиците, в заведението, магазина...?

# 1
  • Мнения: 349
Всичко тово идва от възпитанието   Embarassed Embarassed Embarassed,за съжаление последните 5-6 години ценностната система на хората страшно много се е променила в лоша насока.

# 2
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Надявам се да възпитам детето си така, че да е над тези неща........както да не се обижда от дочути коментари по свой адрес, така и да не гледа на човека отсреща като на прическа, дънки или пъпка.

# 3
  • Мнения: 805
Имам две такива познати. Не пропускат момиче/жена да мине пред/зад/покрай тях и да не го/я нарекат грозна. Гледат филми - всички актриси са грозни. Гледат клип - тая грозна, оная крива, третата с рядка коса. Едно, че си навличат гнева на останалите в компанията, друго, че зорлем привличат вниманието и коментарите върху себе си. А те самите не могат да преглътнат. Болно ли им е нещо, мъка ли им е. Според мен липса на възпитание или  маниери, възприети от мама още като деца. Не знам защо така.

# 4
  • Мнения: 6 167
простотия и повърхностност.
лошо възпитание. кофти гени.

# 5
  • Мнения: 698
Лошо възпитание и комплекси са основните причини според мен.

# 6
  • Мнения: 2 550
простотия и повърхностност.
лошо възпитание. кофти гени.



тъжно...факт.

# 7
  • Мнения: 242
Женска злоба и комплекси.

# 8
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Скука, комплекси на н-та степен, възпитание със знак минус, интелект=0, малко математическо стана, но, хайде и аз ги обсъдих и квалифицирах Mr. Green

# 9
  • Мнения: 822
Ако става въпрос за 14-годишни момичета,бих го приела някак си,все още изграждат характери...Но при девойки около 20-те,бих си помислила,че има нещо недоразвито в тях. newsm78
Не мисля,че го правят от злоба.Те надали изобщо съзнават,какво говорят...Дано животът малко ги "поочука" и напълни красивите им главички и с нещо друго освен марки на бои за коса и адреси на козметици...
Аз не бих се почувствала зле нито за себе си,нито за обсъденото момиче.По-скоро бих изпитала жал към обсъждащите... Peace

# 10
  • Мнения: 2 978
Защото сме хора.
Защото сме както добри, така и лоши.

Нима и ние тук не критикуваме "Звездите", вип персоните и т.н. Коя била със силикон, коя с не знам си какво........? Thinking

# 11
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Избиват си комплексите и поне в собствените си очи изглеждат велики.
Жалки са ми такива жени. Лошото е, че ги срещам все по често.

# 12
  • София
  • Мнения: 1 320
Девойките бяха на видима възраст между 20 до 25 години. На мен също ми стана жал за тях, защото не се погледнат те от страни, а хванали косурите на другите. Според мен това не е и въпрос на въпитание, да и това си оказва влияние, но всичко  май упира до средата в която се движат, на комплекси до голяма степен и от това с какво съм им пълни главиците.
Много е тъжно, че подрастващото поколение, поне по голямата част от него са такива  Confused
Да,  и ние обсъждаме и критикуваме "Звездите", но те не са ли точно такива, забравили от къде са тръгнали и какви са били преди да се нагушат и самозабравят!?
Дано успея да възпитам сина си правилно, защото си мисля, че всички сме равни - дишаме един въздух, ходиме по една земя и че това кой какви дрехи е облякъл, кой колко пари има в джоба е маловажно и че хората не се съдят по  неща, които са временни днес ги има, утре не!

# 13
  • Мнения: 2 978
Да,  и ние обсъждаме и критикуваме "Звездите", но те не са ли точно такива, забравили от къде са тръгнали и какви са били преди да се нагушат и самозабравят!?

Това, няма значение....това дава ли ни право  да ги обсъждаме?

Нито някой ни забранява, нито ни е позволено.
Реално погледнато можем да си говорим за който си искаме и както си поискаме.
Номера е, че просто някои не се съобразяват кога и къде говорят!

# 14
  • София
  • Мнения: 1 320


Права си! Мисълта ми бе, че с такива коментари, които се правят разминавайки се с някой са много грозни и нараняват.

# 15
  • Мнения: 5 877
Въобще не се впечатлявам. Едно време да, вече не. Гледам на словесните стрелички като на игра, която умея да играя, но не искам. Като възпитано дете като малка се шашках от всяка крива и грозна дума, но с годините речникът ми се обогати Simple Smile и в крайна сметка след една словесна престрелка онлайн (беше ми криво, влязох в някакъв чат и попаднах на подобен комплексар, а речникът на жаргона и речникът на обидните думи в българския език ми бяха подръка) имам твърда вяра в способностите си. Справих се като средностатистически сърбин, след като си пореже пръста на капачката от киселото мляко  Laughing Продължавам да не практикувам, но аматьорски изпълнения от рода на "егати грозната прическа" не могат да ме впечатлят  Laughing

# 16
  • Мнения: 17 407
Познавам такава жена- всички жени са грозни, тя е най- хубавата. ЗА мен това не са комплекси, не е липса на възпитание или интелект, а чиста злоба и завист

# 17
  • Мнения: 5 647
Всичко тово идва от възпитанието   Embarassed Embarassed Embarassed,за съжаление последните 5-6 години ценностната система на хората страшно много се е променила в лоша насока.

Да добавя, че обсъждането на хората си е типично българска черта.

# 18
  • Мнения: 2 401
За мен отговора е: ниско IQ, липса на самочувствие (демек  наличие на комплекси) лошо възпитание

# 19
  • Мнения: 3 447
Оооо, да бе.... а ние тука всички сме толкова възпитани, некомплексирани, бели и добри и никога никого не одумваме и оплюваме  Outta Joint Хайде, моля ви се!
Както казват в рекламата на Спрайт, "Ти обичаш чуждото нещастие".
Нещата такива, каквито са.

# 20
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
За мен подобни изявления са въпрос на ниска самооценка. Особено пък две девойки, едната казва: "Тая к'ви криви крака има!". А другата: "Ау, аз ако имах такива крака, никога нямаше да сложа пола!". И хоп, половин час двете са доволни - другите за грозни, ние сме хубави.
С възрастта хубостта отсъпва на друга тема - имотното съсътояние, пък децата, пък не знам какво. Laughing

# 21
  • Мнения: 193
Липса на значими ценности, лошо възпитание, множество комплекси.  Sad

# 22
  • Мнения: 3 447
и по-точно кой как си ги гледа Tired

# 23
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Joy Joy Joy
И кърми.  Laughing
Имах предвид жените на възраст, които умират да си разправят как се е наредила дъщерята.  ooooh!

# 24
  • Мнения: 3 447
Имах предвид жените на възраст, които умират да си разправят как се е наредила дъщерята.  ooooh!


Ахам, аз пък имах предвид форума Grinning

# 25
  • Мнения: 7 110
Хора всякакви.
Аз си имам приятелка  Hug, която вижда само добри черти от характера и във външността на другите. Това също е дарба.  Grinning

# 26
  • Мнения: 2 407
Неизбежно е , женска злоба Twisted Evil

# 27
  • Мнения: X
Болна тема.
Именно заради такива непознати- недоброжелатели голяма част от пубертета си го прекарах в депресии и вечно търсейки /не/одобрението  на хората, във вечна плашливост и ниско самочувствие.

От пубертета почнах да имам проблеми с килограмите. В училище винаги се намираше някой да ме засегне за тях.  Sad Хайде това го разбирам- децата по принцип са жестоки в това отношение и на тази възраст, но непознати.  Shocked
И лошото е, че го мислех за нещо нормално, това да ме обсъждат разни непознати.  Cry Беше ме страх да излезна с познати, хеле пък с  момче- гадже, за да не бъда засрамена от подобни персони.
Сега се чувствам в най-добрия си период. Не ходя по улиците, търсейки одобрението в очите на всеки, просто съм себе си, една закръглена, но пълноценна и знаеща цената си млада жена.

Откъде идва проблемът на тези хора ли?- От собственото им чувство за непълноценност, липса на възпитание, комплекси, снобщина, простотия и все в тоя дух. Сега са ми смешни, но толкова сълзи и мъки са ми причинили, че... #2gunfire

Е, и сега се случва някоя жена по на 45-55 години да ме изгледа странно, нищо не казва, но погледа й ми казва всичко, но вече НЕ МИ ПУКА. Може да се чуди как може да се оставя такава закръглена, но младостта ми е по-силното оръжие.  Mr. Green Килограмите ще ги оправя, още повече, че май открих проблема, а и ако искам здрави деца и аз самата да съм здрава- трябва да ги сваля, но никой няма да ми върне пропуснатите в терзания /заради подобни келеши/ мигове.

# 28
  • Мнения: 2 924
абсолютно невинна гимнастика за самочувствието е според мен.Simple Smile
Всеки ,ама всеки обича да обсъжда другите ,а най-обича да коментира нещо според него отрицателно. Някои го правят явно, други пак ,но само в главите си- разликата е никаква- важното е да помага и да не оставя на самочувствието ни да загуби контрол върху мускулната си маса:)
  Сега зависи как се  прави обаче,защото от релаксиращо мероприятие това може да се превърне в разяждаща душата ни гангрена оставим ли злобата неизмита:)
Никога не си позволявам да коментирам някой така ,че да бъда чута от него, просто защото не искам да го обидя. Както не мога да коментирам и човек ,когото смятам за приятел. Но не мога да си кривя душата и да казвам ,че не коментирам хората щото ще е една голяма ,много голяма лъжа. А аз лъжа само ,когато искам да спестя някоя неприятна истина:)

# 29
  • Мнения: 502
Лошо възпитание и комплекси са основните причини според мен.
Много точно казано .

# 30
  • Мнения: 431
На мен лошотията ми идва отвътре! Понякога коментирам отрицателно, но гледам да не ме чуят, защото не искам да обиждам. А ако не коментирам, имам си гласче в главата, което само си коментира против волята ми. Самата аз не съм красавица и са ме обиждали непознати, понякога доста брутално. Rolling Eyes Природа човешка, опитвам се да я загладя, ама единственото, което помага, е да си гледам само в краката.

Ето това беше моята изповед, аз съм една много лоша жена. smile3538

Мога само да ви се възхищавам, че сте толкова благородни, възпитани и некомплексирани.   bouquet

# 31
  • Мнения: 14 654
грозно било да се обсъжда, ами в тази тема колко много квалификации се раздадоха на тези, дето обсъждат (ние в никакъв случай не сме като тях- абсурд!)- нулев интелект, лошо възпитание, елементарна ценностна система...
да не би да е по-различно това плюене от другото

мен лично никак не ме интересува дали прическата ми ще се хареса на някоя непозната, с която се разминавам на улицата, пък и не се притеснявам да си нося изтърканите дънки, които изобщо не са маркови, е да, палтенцето ми много не отива на тях, все някой ще го забележи...голяма работа

# 32
  • Мнения: 3 447
Евалата, Лизбет Simple Smile

# 33
  • Мнения: 1 629
Мда, Лизбет, записала съм те за годишните номинации Grinning

# 34
  • Въпрос на гледна точка...
  • Мнения: 877
Женска злоба и комплекси.


Именно за това е така Sick

# 35
  • Мнения: 6 167
нотките на съмнение не променят факта, че не обсъждам външния вид на хората.
но може би трябва.
мюриел, забелязала ли си ,че Василиса има нужда от лифтинг и нови очЕла  Mr. Green

# 36
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
мюриел, забелязала ли си ,че Василиса има нужда от лифтинг и нови очЕла  Mr. Green
И нова лула да ми купите!  Flutter

# 37
  • Мнения: 1 629
Ех, Лени, караш ме сега да го ударя на искреност Laughing Василисе, да не ти пука, младееш, бе жена! Като гледам колко тютюн потребляваш, видът ти е шест просто!
Я, да видим сега, Дона все ми боде очите с тез плитки, ретро работа, пфу!
Госпожата с косата, и тя. Плаши бедния потребител.
Чета си аз форума, ама окото не мож го излъга, мери, преценява и реже ли реже.... Лизбет била лоша! Дръжки! Аз съм зла, направо.
Лени, ти си виновна!

# 38
  • Мнения: 326
ЛОШИ СМЕ, когато не ни върви, разочаровани сме, недооценени, без пари, без утеха, без приятел, без ласка, без усмивка, без работа, без любов. Тогава забелязваме някои неща у другите, които ни карат да злорадстваме. Когато сме ЩАСТЛИВИ обаче, не ни пука дали някоя жена е по-умна, красива и преуспяла от нас или пък точно обратното.
И понеже не може винаги да си щастлив е логично понякога и да си лош, нали?! Wink

# 39
  • Мнения: 1 629
И, за да изпреваря всякакви критики по особата си, ще  кажа: Да, голям ми е носът, но аз и без това по-далече от него не виждам Crossing Arms Crossing Arms Crossing Arms

# 40
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
мюриель...не ти  е само в носа проблема......ниска, зеленокожа, сбръчкофела.......и зъбата

# 41
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
На мен розовото ми е в повече, но го слагам, за да скрия другите си недостатъци. Дреме ми-аз коментирам (все си мисля, че коментирам, така че никой да не чуе, но май само аз си вярвам  Rolling Eyes), мен ме коментират. Пийте спрайт   bouquet

# 42
  • Мнения: 1 629
мюриель...не ти  е само в носа проблема......ниска, зеленокожа, сбръчкофела.......и зъбата

Присмяла се тиква на друга тиква, ха! Mr. Green

# 43
  • Мнения: 5 877
Secret, имаш дупка на гърдите. А пък косата ти... аз ако имах такава прическа, нямаше да изляза на улицата.
Мюриель, изсухлена ти е роклята.

# 44
  • Мнения: 25 599
Аууууу, пък мама ми забрани да играя с вас!  Shocked Много сте били лоши!  Crossing Arms

# 45
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Мюриель и вземи си смени шапката........че ми приличаш на някакъв ретрограден кукумицин с нея

.......Анда, ти въобще не разбираш от мода, мила ( да влезнем в тон ).......вземи се огледай първо и после коментирай другите.......

# 46
  • Мнения: 1 629
Анде, ай да не те питаме, пък тебе, кви ги дириш в тая шума от местожителството ти Whistling
Кака ти Сийка, пък, мама щяла да и забранява, ама тя видя ли ти деколтето, а?!

# 47
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Как`Сийка не е от нас.....нали я знаете

# 48
  • Мнения: 6 167
Ех, Лени, караш ме сега да го ударя на искреност Laughing Василисе, да не ти пука, младееш, бе жена! Като гледам колко тютюн потребляваш, видът ти е шест просто!

И кърми! Възмутително.

Лулата има от мен -  последен щрих в стайлинга Whistling

# 49
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Ех, Лени, караш ме сега да го ударя на искреност Laughing Василисе, да не ти пука, младееш, бе жена! Като гледам колко тютюн потребляваш, видът ти е шест просто!

И кърми! Възмутително.

Лулата има от мен -  последен щрих в стайлинга Whistling

Кърми  Shocked...на тази възраст.въх недей, че ще припадна........Василиске пази си бюста, жена

# 50
  • Мнения: 25 599
Кака ти Сийка, пък, мама щяла да и забранява, ама тя видя ли ти деколтето, а?!
Чи ко мий на дикултету?  newsm78
Виж са ква си завистница и комплексарка! Пък!  Crossing Arms

# 51
  • Мнения: 1 629
Лени, ти кво злословиш тайно, под таз козирка!!! Я, се покажи на светло, да оплюем и теб подобаващо Laughing

# 52
  • Мнения: 6 167
Лени, ти кво злословиш тайно, под таз козирка!!! Я, се покажи на светло, да оплюем и теб подобаващо Laughing


тва е номера! да обсъждаш под прикритие  Mr. Green

# 53
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Лени, ти кво злословиш тайно, под таз козирка!!! Я, се покажи на светло, да оплюем и теб подобаващо Laughing


Сигурно е кривогледа и пъпчива  Crossing Arms

# 54
  • Мнения: 6 167
Кака ти Сийка, пък, мама щяла да и забранява, ама тя видя ли ти деколтето, а?!
Чи ко мий на дикултету?  newsm78
Виж са ква си завистница и комплексарка! Пък!  Crossing Arms

сийке, аз ти завиждам не за деколтето, а за нослето.
толкова е.... кривнато сякаш.
нахално,самоуверено, издаващо.
никаква свян, независимо от измамно и уж срамно приведения ти поглед.
кефиш.
представям си как пееш  песни лятото по жътва на нивата и
се чуваш в три села поне.  

# 55
  • Мнения: 25 599
Мдааааа!  bowuu

# 56
  • Мнения: 5 877
Моля, дрешкити мигий шила мама!
мюриель, имету тий от миналия век. Пък на secretgarden e иностранно, кви са сега тези чужди влияния!
На Как` Сийка има изядена буква.

# 57
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Моля, дрешкити мигий шила мама!
мюриель, имету тий от миналия век. Пък на secretgarden e иностранно, кви са сега тези чужди влияния!
На Как` Сийка има изядена буква.

Си-ли-ви-ли-за-сион мила....силивилизасион....а вий от село, не се обаждайте

# 58
  • Мнения: 25 599
L`originalе! Sunglasses


Пукайте се сега от завист!  Mr. Green

# 59
  • Мнения: 6 167

ни ща да гледам тез срамотности чудомирови.

( ама как е наблегнал на балконя..хихихи, всичко сякаш се заключава там!)

# 60
  • Мнения: 1 629
Там е душата, бе Лени, затуй Laughing

ПП А, забелязвате ли, как никой не смее да пише вече в темата.  Mr. Green

# 61
  • Мнения: 25 599
ПП А, забелязвате ли, как никой не смее да пише вече в темата.  Mr. Green

Бре, що тъй?  newsm78
Пък аз си викам, ся ша одумаме някой!  Cry

# 62
  • Мнения: 6 167
тя леко се пооспами..
( не без моя първоначален... тласък).

апък и какво повече да се каже Wink

повечето не  обсъждат на живо непознати, а другите не им вярват.

пп: Никой не идва на тепсия, но можем да си изберем произволен и да го обсъдим  Whistling

# 63
  • Мнения: 5 877
Лени, много са ти синкави устните, да не си яла стипца!?

# 64
  • Мнения: 7 837
Аз съм красива и лъчезарна... Mr. Green
Като захапя цигарата - и малко перверзна... Laughing

# 65
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Чакай аз да питам: За к`во, аджеба, беше темата newsm78 Mr. Green

# 66
  • Мнения: 5 877
кейс, много са ти се разширили зениците, чак бялото на очите ти не се вижда

# 67
  • Мнения: 25 599
Аз съм красива и лъчезарна... Mr. Green
Като захапя цигарата - и малко перверзна... Laughing
Я си виж изсуления задник!  Shocked
Ама-ха, на концерти ше ми ходи! Мръхла!  Mr. Green

Малиии, пък Василиса била много дърта!  Shocked
Щом помни виетнамците... тц, тц, тц, кой да предположи...  ooooh! Rolling Eyes

# 68
  • Мнения: 822
ПП А, забелязвате ли, как никой не смее да пише вече в темата.  Mr. Green

Бре, що тъй?  newsm78
Пък аз си викам, ся ша одумаме някой!  Cry
Моля,заповядайте!Днес не съм в настроение за лигавене... Tired
Та какво ще посъветвате тези,които по принцип не си падат много по обсъждането...Вариантът "очи в очи" не го включвам в графа:обсъждане...
Може би на първо място трябва да изтичат до първия психодиспансер.Явно не са наред хората...
Оттам нататък-какво? newsm78

# 69
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Абе кого трябва да питам, за да ме пуснете на седянката Flutter

# 70
  • Мнения: 1 629
ДЕ ВАня, ужасно претенциозно това, за човек от село! Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Констанце, красива, перверзна, ама се хилиш с уклон на ментална неустойчивост.

# 71
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Йес, йес, от наш`те съм newsm44

# 72
  • Мнения: 1 629
Ниара, диър, тук никой никого не обсъжда, а откровено си злобеем Grinning

# 73
  • Мнения: 928
Хайде излейте злоба на воля, под формата на шега, така уж най- не боляло   Twisted Evil

# 74
  • Мнения: 1 629
Аз, все пак да се включа заради niara сериозно по темата. Ама както и да го погледна, сериозно точно няма как да стане. Обсъждането си е в реда на еволюцията. Една жена, две жени, три жени..и първите две стават приятелки, че да обсъдят третата.


ПП Напомням си всеки ден, че трябва да съм много, много, благодарна за чувството си за хумор.

# 75
  • Мнения: 7 837
21 часа е... Я, всички марш, за флейтов отчет при мъжете... Laughing

# 76
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192

Малиии, пък Василиса била много дърта!  Shocked
Щом помни виетнамците... тц, тц, тц, кой да предположи...  ooooh! Rolling Eyes
Забравила ли си, че двете с теб ги посрещахме.  Mr. Green

# 77
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Кейси, много ми жълтееш...иди се прегледай ......


niara...към теб нямам забележки.......гледайте от Ниара


ДЕ ВАня, Деееееее.......малко си ми правоъгълна на снимката...не те виждам добре, за да те коментирам

# 78
  • Мнения: 6 167
анда, аз съм муза.
кореспондирам с настроението на автора.

# 79
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Уф, не мога да се включа адекватно - обидена съм на правоъгълност при все закръглените ми форми Joy

# 80
  • Мнения: 822
niara...към теб нямам забележки.......гледайте от Ниара
Аватарите лъжат,Сикрет...Много. Laughing
Все пак има и бременни момичета,та ги щадя...Хайде,лека!

# 81
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
анда, аз съм муза.
кореспондирам с настроението на автора.


Муза- медуза..муза- медуза  hahaha


И на мене вече ми става тъпо.......не ми е смешно, чак ми стана тъжно

# 82
  • Мнения: 6 167
анда, аз съм муза.
кореспондирам с настроението на автора.


Муза- медуза..муза- медуза  hahaha


И на мене вече ми става тъпо.......не ми е смешно, чак ми стана тъжно

  bouquet

Последна редакция: сб, 28 окт 2006, 22:53 от Lennie

# 83
  • Мнения: 1 629
Няма нужда от горчивия привкус накрая, беше забавно.
Колкото до лошотията и злобата, ами има ги. Човешки черти и качества са. Като завистта, невежеството, глупостта и омразата. Но, и като любовта, състраданието, добротата, невинността и умението да прощаваш. Съвсем в реда на нещата е да проявяваш и от двата вида. Плашат ме хората, изпаднали в която и от двете крайности да е.

# 84
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Това просто си беше едно показнО. Не вярвам да има жив човек, който поне веднъж да не е погледнал с око: Аз съм по-по- най от еди кой си...

# 85
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Естествено, че и аз се сравнявам с другите........но не и по начина, станал повод за тази тема.......щото съм по- по- по-..от вас  Mr. Green

# 86
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Не мога да разбера, защо всяка тема се изражда в деление на "идеалните" и "честните" във форума. newsm78
Въпросът беше конкретен, за съвсем конкретен случай и подобните му.

# 87
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Не мога да разбера, защо всяка тема се изражда в деление на "идеалните" и "честните" във форума. newsm78
Въпросът беше конкретен, за съвсем конкретен случай и подобните му.

Ние всички сме идеални и честни и никак не ни става приятно, когато се коментират постъпките на външни и непознати хора, а не нашата честност и благородство....затова......

# 88
  • Мнения: 25 599
Василиске, що ни разваляш играта?  Crossing Arms
От завист е, знам аз!  Whistling

# 89
  • Мнения: 2 309
Винаги ми е ставало интересно когато хората говорят...
Диалог:
 - Еее...,какъв стана животааа!!!Тежък,всеки те гледа в ръцете,всеки злобеее...!!!Малееее....тюх.
 - Дааа...,наистина,прав си!!!Злобата-човешка край няма.


Та се питам,щом всеки говори така за всеки,значи всички са в това число-дори и аз!
Така,че не намирам нищо лошо в това да обсъждаме хората,не ми звучи като злоба.Просто това си е една нормална проява.Нито пък е признак на ниско възпитание Naughty
Това,че даден индивид не ми е харесал,как изглежда -лично мен не ме прави по-добра или по-лоша.
Не си мисля,че съм харесвана от всички Peace
За това не съм длъжна да харесвам всички Crazy

# 90
  • Мнения: 648
Красивата жена е радост за мъжкото око!
Грозната, радост за женското!

 Crazy

# 91
  • Мнения: 2 309
Красивата жена е радост за мъжкото око!
Грозната, радост за женското!

 Crazy

Зависи с кое око гледаш Rolling Eyes #Crazy Shocked Sunglasses

# 92
  • Мнения: 6 167
Значи съм мъж,
защото аз харесвам и се възхищавам открито на женската красота. ( като тази на кака ви Сийка, например). Peace

# 93
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Не  е задължително да имаш мъжки вторични полови белези, за да отбележиш красивото Mr. Green

# 94
  • София
  • Мнения: 4 423
Много е неприятно да чуеш подхвърляния зад гърба си, няма идеални хора и затова е малко смешно...
Жалко за такива хора, наистина, още по - жалко е когато коментиращия е с класи по - малко от коментирания - тогава наистина се смея от сърце!

# 95
  • Мнения: 648
Красивата жена е радост за мъжкото око!
Грозната, радост за женското!

 Crazy

Зависи с кое око гледаш Rolling Eyes #Crazy Shocked Sunglasses


Репликата, която написах в първия си постинг прочетох в снощното издание на предаването "Аламинут" Peace И страшно се връзва по темата!
Лично аз никога не коментирам външен вид на хората, няма да се обяснявам защо, но най- малко хората са ми симпатични по други критерии...........................

# 96
  • Мнения: 1 884
Старите хора са казали оная приказка : "По дрехите посрещат - по ума изпращат." Знам че звучи като клише.
Това че някои не е облечен по последна мода или не носи дрехи от бутик, или пък не е с визията на анорексична манекенка, не означава че е втора ръка човек,/т.е. обект на подигравки или злобнички коментари/.  Всичко е въпрос на манталитет според мен, който за съжаление битува в цялата ни държавица България. Дали си от столицата, някой по-голям град или от село - това се среща навсякъде....
Всеки човек има комплекси ,и ако твърди обратното ,лъже.
Сега за това, каква е според мен разликата между селянина и селянДУРА. Селянин е човек който живее на село и има селски манталитет. А селяндур е човек който НЕ живее на село, има селски манталитет и е изключително НЕ интелигентен, безкрайно прост и откровенно ТЪП. Държи се крайно агресивно и проявява изключително неприязън. Но за една съм сигурна - избива комплекси като се прави на такъв какъвто не е.

# 97
  • Мнения: 1 318
В повечето случаи тези, които търсят всякакви недостатъци (дори и несъществуващи), са много комплексирани хора и целта им е чрез показване на чуждите недостатъци да отклонят вниманието от собствените си. Имам познати, за които това е начин на живот - говорят невъобразими глупости за някоя жена, а после като я видя се убеждавам, че го правят, за да изградят грешна представа за въпросната. Всички коментираме малко или много. Въпросът е да не е стил на живот и да не се озлобяваме, а да търсим хубавите неща около нас.
Малко философски се изказах, надявам се да бъда разбрана правилно newsm51

# 98
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
Ами аз обичам да си обсъждам  Blush  Blush(разбира се обикновено най-добронамерено  Flutter), нооо никога не си позволявам злобни коментари или обиди за външен вид  Naughty  Naughty външния ни вид и красота са природна даденост, това че някой е по-красив от друг не му дава правото да се мисли за Господ  Naughty  Naughty
Ноооо за злобни и завистливи характери определено правя съответните коментари и то пред самия човек, дето си ги носи  Crossing Arms така де трябва да има справедливост  Thinking

# 99
  • Мнения: 4 473
Старите хора са казали оная приказка : "По дрехите посрещат - по ума изпращат."Знам че звучи като клише.
Това че някои не е облечен по последна мода или не носи дрехи от бутик, или пък не е с визията на анорексична манекенка, не означава че е втора ръка човек,/т.е. обект на подигравки или злобнички коментари/

А Лесинг е допълнил: "Няма нищо по-печално от живота на жени, които са успели да бъдат единствено красиви!".
Злобните коментари са нищо повече или по-малко от избиване на собствените комплекси.

Сега за това, каква е според мен разликата между селянина и селянДУРА. Селянин е човек който живее на село и има селски манталитет. А селяндур е човек който НЕ живее на село, има селски манталитет и е изключително НЕ интелигентен, безкрайно прост и откровенно ТЪП. Държи се крайно агресивно и проявява изключително неприязън. Но за една съм сигурна - избива комплекси като се прави на такъв какъвто не е.

 Peace Май е ясно въпросните дами към коя категория спадат.

# 100
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
За съжаление, не е само до възпитанието. Аз никога не коментирам външният вид на хората, но сестра ми го прави и то доста остро. Една майка ни е възпитавала.

Ужасно грозно е и за съжаление голяма час от хората с проблеми, поради ниско самочувствие, се дължат на подобни приказки.

# 101
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 222
не знам, ама напоследък ,като ходя по улиците с количката и наблюдавам, ща не ща, момичета на тая възраст 18-20-22. то не са псувни, то не са крясъци и викове, особено ако има момчета наоколо.
и ние не сме много стока - по-старото поколение, ама тва на нищо не прилича.
иначе-да се клюкарства, да се коментира друга жена, мисля, че го има заложено във всяка, малко или повече...

# 102
  • Мнения: 2 891
Всичко тово идва от възпитанието   Embarassed Embarassed Embarassed,за съжаление последните 5-6 години ценностната система на хората страшно много се е променила в лоша насока.
Напълно подкрепям!

# 103
  • Мнения: 1 180
Добре, де - грозно е да се правят коментари, но не го ли правите НА УМ? Аз, например, като се размина по улиците с някоя мадама, без да искам го правя - "ей, страхотно й стоят дънките", "ех, да имах такива крака", "ега ти, тая огледало няма ли?!" и разни такива... Само не ми казвайте, че вие не го правите. Е, вярно, друго е да го кажеш на глас...

Общи условия

Активация на акаунт