Питане за Хамомила?

  • 3 621
  • 19
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 4 423
какво е chamomilla ch9
vulgaris? за какво се ползва и дали може да се дава на бебета?

# 1
  • Мнения: 263
Ние го даваме, когато са нервни по време на никнене на зъбките. Давали сме от 6м възраст.

# 2
  • Мнения: 1 737
Хомеопатично лекарство, обикновено успокояващо нервност при бебета, предизвикана от колики, зъбоникнене, или друго. Само класически хомеопат може да определи дали е подходяща конкретно точно за твоето бебе. Няма универсални хомеопатични лекарства за симптоми. Ако ги ползвате така, могат да навредят - конкретно Хамомилата, дадена на бебе, за което не е подходящото му лекарство, вместо да се успокои от коликите, развива отит (пример с бебе на приятелка).
Ако бебето ти страда от някакво подобно неразположение, има голяма вероятност неговото най-подходящо лекарство да не е Хамомила, а друго. Дори и да е Хамомила, само хомеопат може да ти каже в каква потенция е подходящо във вашия случай и колко приема да го пие, защото и тези неща дават съвсем различни реакции.

Всички хомеопатични лекарства са безопасни, не токсични и без странични ефекти, когато са предписани правилно от класически хомеопат.

Последна редакция: сб, 28 окт 2006, 21:49 от AQ

# 3
  • София
  • Мнения: 4 423
Благодаря много!  bouquet

# 4
  • Мнения: 263
Да добавя, че го даваме по предписание на нашата лекарка  Hug.

# 5
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
На Марти не му действаше изобщо. давала съм му два-три пъти. По принцип пише че става за бебета, но педката ми каза че това било лайка а тя била алерген. Не знам колко е вярно.

# 6
  • София
  • Мнения: 4 423
Имам такива проблеми със заспиването...направо съм като болна... Cry

# 7
  • Мнения: 1 737
На Марти не му действаше изобщо. давала съм му два-три пъти. По принцип пише че става за бебета, но педката ми каза че това било лайка а тя била алерген. Не знам колко е вярно.

Това се нарича боаронско предписание (само според даден симптом, което противоречи на основните принципи на хомеопатията) и може не само да не помогне, но и да навреди. Относно това, че лайката била алерген - още повече показва невежеството на лекарката относно как изобщо се правят и какво съдържат хомеопатичните лекарства. Хомеопатичната хамомила и чая от лайка нямат нищо общо като действие. В хомеопатичното лекарство е взет енергийния сигнал от изходното в-во и в него обикновено няма и една молекула от лайката, да не говорим, че е обработено по такъв начин, че действието му няма нищо общо с това на билката лайка.
Права е педиатърката - лайката е алерген, най-вече цвета и, но си няма понятие от хомеопатия.

# 8
  • Мнения: 1 883
какво е chamomilla ch9
vulgaris? за какво се ползва и дали може да се дава на бебета?

Пиех го докато бях бременна - болеше ме зъб . Помагаше ми

# 9
  • Мнения: 819
При колики и при никнене на зъбки.

# 10
  • София
  • Мнения: 4 423
моля ви да кажете как се дава. Rolling Eyes

# 11
  • Мнения: 4 392
Буболина, казаха ти по- горе! След среща с класически хомеопат!  Peace

# 12
  • Мнения: 1 883
моля ви да кажете как се дава. Rolling Eyes

Попитай Александър  Peace

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=107195.0

# 13
  • Мнения: 2 494
Про болезнено никнене на зъбки, но аз давах 3 дни без ефект.
Моята педиатърка по принцип е за хомеопатичните лекарства, но за това каза, че няма смисъл и беше права!

# 14
  • София
  • Мнения: 790
Нашата докторка също ни го препоръча, когато Рали стана по-нервна от растенето на зъбките. Не ни помогна. Давала съм не повече от 4-5 пъти и като видях че няма никакъв ефект ги спрях.

Общи условия

Активация на акаунт