диета "Японско чудо"

  • 27 392
  • 49
  •   1
Отговори
  • Мнения: 66
Искам да питам дали някой е спазвал диетата "японско чудо"?
От доста време я търся тази диета, но не съм сигурна дали е точно това, казаха ми, че за една седмица се отслабвало с около 5 кг.
Спазва се следният режим:

Закуска - чаша кафе без захар
Обяд - 2 сварени яйца
Вечеря - резен шунка и салата с лимонов сок
Изпива се 1 литър вода на ден.
Това се спазва 7 дена.

Струва ми се, че е подходяща за след празниците.
Ако някой я е спазвал може ли да сподели подробности, и по- точно в това ли се състои режимът на "японско чудо".

# 1
Имам тази диета, но е в къщи. "Моето" Японско чудо обаче не е съвсем като това. Яйцата за обяд са същите, но към вечерята има допълнения. Не съм правила диетата, но позната която ми я даде беше доволна (свалила 6 кг.)Ако искаш от понеделник може да започнем заедно.

# 2
  • Мнения: 66
Ако искаш от понеделник може да започнем заедно.

Съгласна!
Това ще ми е първата диета в живота, така че ще се постарая да издържа.
Днес като си разглеждах лятните дрехи установих, че не ми става нито един панталон,  а да не говорим за полите!
 8кг. трябва да сваля, за да си върна тези от преди да забременея.
Ако можеш напиши пълната диета.

# 3
  • вляво от асансьора
  • Мнения: 1 262
Наистина се отслабвало с нея,май и аз ще се запиша от понеделник,макар и с риск докато стигна до края освен отслабнала да съм и кудкудякаща Laughing

# 4
#Milti За съжаление на мен няма да ми е първата, но и аз имам колкото теб да свалям горе-долу. В понеделник я имаш диетата. Аз съм на работа, така че на 10 съм със сварените яйца в офиса.

# 5
  • Мнения: 66
Цитат на: djidjislava
Наистина се отслабвало с нея,май и аз ще се запиша от понеделник,макар и с риск докато стигна до края освен отслабнала да съм и кудкудякаща Laughing


Много ме разсмя!!
Аз също не съм много убедена дали ще успея, но ще започна да се самоподготвям психически.
А отслабването трайно ли е, ефектът да не е само за няколко седмици?

# 6
  • Мнения: 8 769
Цитат на: cypress


Закуска - чаша кафе без захар

А който не пие кафе? Shocked

# 7
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
може и чай...пак беz zахар.....

# 8
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 708
Когато завършвах гимназия за бала я правих, но нещо си спомням май, че имаше и доматен сок.

# 9
  • Мнения: 4 212
Що така се казва тъз диетка Confused:

# 10
  • вляво от асансьора
  • Мнения: 1 262
Цитат на: cypress
Цитат на: djidjislava
Наистина се отслабвало с нея,май и аз ще се запиша от понеделник,макар и с риск докато стигна до края освен отслабнала да съм и кудкудякаща Laughing


Много ме разсмя!!
Аз също не съм много убедена дали ще успея, но ще започна да се самоподготвям психически.
А отслабването трайно ли е, ефектът да не е само за няколко седмици?
Ефектът се сещам някаде беше писано,4е е " гарантирано запазвазне на теглото за 5години.Ама не мога да си я намеря тая изрезка,4е да видя и каква е пълната диета

# 11
  • вляво от асансьора
  • Мнения: 1 262
Цитат на: Teya
Що така се казва тъз диетка Confused:
Сигурно заради продължителния и ефект,уж Laughing

# 12
  • Мнения: 399
И аз съм с вас от понеделник Laughing
На работата  ще си нося яйчица Laughing  Laughing  Laughing

Спазвала съм я преди доста години и наистина доста се сваля, но със сигурност не е за 5 години.

Искам да сваля поне 5 кг.

# 13
  • Мнения: 6 155
Свекърва ми я прави тази диета и се хвалеше, че свалила 5кг. за една седмица Rolling Eyes  Ама нещо май не ги запази Mr. Green

Ето и японското чудо

# 14
Аз съм правила това "чудо".
Е не са 7 кг за седмица, а за 2, при което беше съпроводено с фитнес.
И толкова бързо си ги възстановяваш килата, че... #Shocked  #Shocked  #Shocked
Все пак от проба глава не боли.
Желая успех на всички.

# 15
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
и аz съм я правила...нняколко пъти по няколко пъти..... Laughing  реzултат има, но много zа кратко Cry ....спорт му е чалъма и правилно хранене.....другото е бошлав работа.....

# 16
  • Мнения: 1 014
Точно тази диета съм спазвала, вече 2 пъти. Първият път беше по време на сесия и издържах до 3-ия ден. Втория път я спазих цялата. Това е убийство хора! Ама наистина има ефект. На седмия ден стомахът ти толкова много се е свил, че като хапнеш малко и ти става тежко. Важното е след това малко повече движение и пак малко от малко ограничения!
Мисля и аз да се присъединя към вас в понеделник Simple Smile

# 17
  • Мнения: 1 187
И аз ще опитам. Thinking
С вас съм момичета от понеделник! newsm10

# 18
  • Мнения: 1 014
Снощи реших да вечерям кисело мляко с бисквитки и една ябълка. Едва заспах. Толкова много ми се ядеше   Hamburger ... Събудихме се към 2h със съпруга и си мислех само за ядене. Накрая станах и направих най-лошото - хапнах си препечена филийка с кашкавал  newsm77  От сега си мисля, колко трудно, ще ми бъде следващите дни Thinking . Момичета, трябва взаимно да се подкрепяме, нали?

# 19
Започваме нали! Диетата, която е дала Биби е точно тази диета която имам аз. Задължително е да се пие поне 1.5 вода на ден. Прави се две седмици, но според мен е поносима, така че започваме с кафето (чай) Grinning

# 20
Да ви е сладко.Офф,и аз съм ама на тая с супата.Незнам само докога ще я пазя.

# 21
  • Мнения: 1 014
Вече, много здраво ми стърже стомахът. Как ще издържа до вечерта направо не зная. Може ли някой да ми каже, какво друго мога да хапна вместо парче месо?

# 22
Сурими (рачешки ролца) в комбинация със салатата, но по принцип не е хубаво да се правят промени. Ти защо не искаш да ядеш месо Confused: Аз се чувствам много добре, не изпитвам глад, изядох двете яйца на обяд, после вода, вода и пак вода. Довечера - елиминации със салатка Grinning

# 23
  • Мнения: 458
Pravih go tova "4udo", no za sajelenie nqma6e efekt!

# 24
днес съм -2 кг. #Milti Спазвам стриктно всичко, само не зная до кога ще издържа Embarassed Вие как сте?

# 25
Аз съм свалила 1 кг около 500гр. Не я спазвам чак толкова стриктно. Мисля, че ще издържа. Трудното е първите 2-3 дни и после е лесно.

# 26
  • Мнения: 1 014
Аз бях гостът!

# 27
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Изобщо не ми се вижда трудна тази диета...ами аз това си ям по принцип...с малката разлика, че кафето го пия с много захар, а обяда направо го пропускам...
ноооо.....вечерта не ми е хубава ако не седнем с мъж ми на по 50 грама със салатка
а диета + алкохол= никакъв ефект... Sad

# 28
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Цитат на: Biby
Свекърва ми я прави тази диета и се хвалеше, че свалила 5кг. за една седмица Rolling Eyes  Ама нещо май не ги запази Mr. Green

Ето и японското чудо

Абе Biby нещо не се отваря този сайт.
Ами какво да правим ние които не ядем месо, с какво да го заменяме, може ли без месото? А може ли да я правя тази диета докато кърмя? Май още ми е рано за диети, ама не ми се чака искам пак да съм слаба като фиданка.  Cry

# 29
  • Мнения: 265
Приятелката ми го спазваше. Само, че нейното "японско чудо не е такова". Не съм сигурна как беше точно, но със сигурност имаше за всеки ден от седмицата изготвено меню. Първия ден беше ядеш всичко, без сладко, хляб и хляб и накрая диетата завърваше със захранване. През цялата диета не се разрешава сол и алкохол. Не бива да се пие вода повече от 1,5 л. Мисля, че така е по- полезно и по-лесно е за спазване - постепенно запчваш да намаляваш калориите в средата на диетата (1 ден) нищо не се яде и след това постепенно се захранваш. Препоръчвало се да се започне 3 дни преди пълнолуние и денят в който не се разрешава хранене да се падне точно при пълнолуние. При колежката определено имаше ефект. Ако някой се интерисува от точното меню да пише на лични.
Успех  Simple Smile

# 30
Аз започвам от утре! Laughing Стискайте палци!
Правила съм я преди да забременея - 14 дни - 12 кг и много спорт
Сега почвам пак-----още не съм почнала и вече съм гладна  People Angel  #Milti  Mr. Green

# 31
  • София
  • Мнения: 344
Има ефект,но внимавайте какви яйца ползвате, че аз такъв обрив получих..... Cry

# 32
  • София
  • Мнения: 4 423
Не ми се отваря диетата нещо. Rolling Eyes

# 33
  • Мнения: 265
Обещах на няколко мами да я пусна както аз я знам  Simple Smile
Понеделник: Всичко каквото ви се яде без сладко и хляб
Вторник: Сутрин - кафе или чай (без захар)
Обяд:  Всичко каквото ви се яде без сладко и хляб
Вечеря: салата, сварени яйца и месо (пилешко, телешко, колбас) (колкото душа ви иска)
Сряда:  Сутрин - кафе или чай (без захар)
Обяд:2 сварени яйца
Вечеря: риба (скумрия, хек) - само не пържена
Четвъртък: нищо  Imp
Петък:  Сутрин - кафе или чай (без захар)
Обяд:3 сварени яйца, месо (пилешко, телешко)
Вечря: кашкавал, изкиснато сирене, салата
Събота: Сутрин - 2 сварени яйца
Обяд: шунка, кашкавал, варени картофи
Вечеря: Салата, риба,
Неделя: Сутрин - 3сварени яйца, шунка
Обяд: каквото ви се яде без сладко и хляб
Вечеря: Варени картофи
През цялата диета се забранява консумацията на сол, захар, пържено, хляб и алкохол! Течности до 1,5 литра на ден. Разрешава се по време на диетата ако почувствате силен глад по което и да е време (с изключение на четвъртък) да хапвате пресен плод или зеленчук. За  да си запазите свалените килограми препоръчва се: вечерята да е оскъдна, никога да не преяждате (по възможност да оставате по малко гладен), да вечеряте поне 2 часа преди лягане.
Късмет  Wink Аз съм с вас  Sunglasses

# 34
Цитат на: Kremy
Обещах на няколко мами да я пусна както аз я знам  Simple Smile
Понеделник: Всичко каквото ви се яде без сладко и хляб
Вторник: Сутрин - кафе или чай (без захар)
Обяд:  Всичко каквото ви се яде без сладко и хляб
Вечеря: салата, сварени яйца и месо (пилешко, телешко, колбас) (колкото душа ви иска)
Сряда:  Сутрин - кафе или чай (без захар)
Обяд:2 сварени яйца
Вечеря: риба (скумрия, хек) - само не пържена
Четвъртък: нищо  Imp
Петък:  Сутрин - кафе или чай (без захар)
Обяд:3 сварени яйца, месо (пилешко, телешко)
Вечря: кашкавал, изкиснато сирене, салата
Събота: Сутрин - 2 сварени яйца
Обяд: шунка, кашкавал, варени картофи
Вечеря: Салата, риба,
Неделя: Сутрин - 3сварени яйца, шунка
Обяд: каквото ви се яде без сладко и хляб
Вечеря: Варени картофи
През цялата диета се забранява консумацията на сол, захар, пържено, хляб и алкохол! Течности до 1,5 литра на ден. Разрешава се по време на диетата ако почувствате силен глад по което и да е време (с изключение на четвъртък) да хапвате пресен плод или зеленчук. За  да си запазите свалените килограми препоръчва се: вечерята да е оскъдна, никога да не преяждате (по възможност да оставате по малко гладен), да вечеряте поне 2 часа преди лягане.
Късмет  Wink Аз съм с вас  Sunglasses[/quo

Мисля че това е съвсем друга диета
Както и да е, аз вече вия от глад #Splat
изядох яйцата.....
и само за това си мисля... Simple Smile

# 35
  • Мнения: 411
Здравейте, от вчера и аз съм на "Японско чудо", да ви кажа не се чуствам гладна , а пък и има ефект за сега от вчера до днес съм свалила 1кг. и 700гр. ,но моята версия на диетата се различава малко от тази на Kremy. Пиша ви и моята версия пък вие изберете коя ще правите.
1ден:
Закуска:1ч.ч. кафе без захар
Обяд: 2 твърдо сварени яйца.
Вечеря:парче сварено месо и салата с лимон по избор.
2ден:
Закуска:1ч.ч. кафе без захар, сухар
Обяд: 2 твърдо сварени яйца.
Вечеря:шунка, салата, 1ч.ч. кисело мляко без подсладители.
3ден:
Закуска:1ч.ч. кафе без захар.
Обяд: зеленчуци, плод
Вечеря:2 твърдо сварени яйца, шунка, салата.
4ден:
Закуска:1ч.ч. кафе без захар
Обяд: 2 твърдо сварени яйца, сок от моркови
Вечеря:парче сварено месо и салата с лимон по избор.
5ден:
Закуска:настърган морков с лимон
Обяд: печена риба и домати.
Вечеря:не се яде нищо.
6ден:
Закуска:1ч.ч. кафе без захар
Обяд: 200гр. варено пилешко месо и салата
Вечеря:2 твърдо сварени яйца и настърган морков
7ден:
Закуска:1ч.ч. кафе без захар
Обяд: парче месо , кисел плод
Вечеря:може да се яде всичко.
Пожелавам на всички успех със слабеенето, надявам се да направим след това равносметка.

# 36
Desani, аз правя същата като твоята
Днес ме е 1 ви ден....но потеже нямам работа само за това мисля Simple Smile

Успех и на теб...

# 37
  • София
  • Мнения: 328
правила съм го заедно с майка си-резултатът беше зашеметямащ,аз понеже нямам много за сваляне, просто свалих зимния излишък, но тя се промени тотално, но за съжаление се проявиха проблеми с бъбреците и жлъчката , не фатални,но гадни, повечето доктори казват, че е от Чудото и наситените му белтъчини, но все пак тя е на 45, не може да нямя проблеми.
Аз лично съм многго доволна,задържах кг.си, но промених целият си начин на хранене

# 38
  • Varna
  • Мнения: 288
Аз имам едно въпросче,а именно салатките могат ли да се овкусяват с оцет и олио?За солта ми стана ясно,че не трябва,но как стои въпроса с другите подправки,защото иначе неовкусена салата ми звучи доста гадничко Confused

# 39
Цитат на: pepta
Аз имам едно въпросче,а именно салатките могат ли да се овкусяват с оцет и олио?За солта ми стана ясно,че не трябва,но как стои въпроса с другите подправки,защото иначе неовкусена салата ми звучи доста гадничко Confused


Според мен може
Може да слагаш лимон колкото искаш - става много вкусно
и черен пипер
Освен това има заместител на сол, може малко и от нея

# 40
  • Sofiа
  • Мнения: 3 241
Оф аз уж бях се отказала пот диети вече, но днес много се совинихме с колегата, та се реших и аз на това чудо. Не изглежда трудно. Ще пробвам от понеделник

# 41
  • Мнения: 265
За салатките слагай лимон колкото искаш, с олиото ако можеш се поограничи. За солта, небива (е, ако чак толкова ти е безвкусно...и решиш да си направиш компромис) Солта задържа течностите в организма, което те прави да изглеждаш "пухкав". Уф дано да си ме разбрала  Embarassed

# 42
  • Varna
  • Мнения: 288
Щом салатките могат да се овкусяват не ми изглежда чак толкова трудна диетата.И аз ще пробвам.

# 43
  • Торонто/Сливен
  • Мнения: 1 902
Момичета, фатално ли ще е ако сложа в кафето малко захар? Хич не мога да го пия иначе... Embarassed  Embarassed  Embarassed
Иначе от утре и аз я почвам тая диета.

# 44
  • Мнения: 317
Цитат на: Grami1
Аз започвам от утре! Laughing Стискайте палци!
Правила съм я преди да забременея - 14 дни - 12 кг и много спорт
Сега почвам пак-----още не съм почнала и вече съм гладна  People Angel  #Milti  Mr. Green

 
мори, Грами не са ли много тез килца за две седмици
не че се съмнявам, че си ги свалила, но как ти се отрази на кожицата Thinking

# 45
  • София
  • Мнения: 328
Не слагайте олио в салатите, нето сол, нито захар в кафето,използвайте заместители на кзахарта и солта, за кратко ще бъде, няма да ви навредят.Просто спазвайте стритно диетата,за да има желания ефект,иначе няма смисъл да се мъчите.

# 46
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
Цитат на: cypress
Искам да питам дали някой е спазвал диетата "японско чудо"?
От доста време я търся тази диета, но не съм сигурна дали е точно това, казаха ми, че за една седмица се отслабвало с около 5 кг.
Спазва се следният режим:

Закуска - чаша кафе без захар
Обяд - 2 сварени яйца
Вечеря - резен шунка и салата с лимонов сок
Изпива се 1 литър вода на ден.
Това се спазва 7 дена.

Струва ми се, че е подходяща за след празниците.
Ако някой я е спазвал може ли да сподели подробности, и по- точно в това ли се състои режимът на "японско чудо".


значи тази диета съм я правеила няколко пъти. Кг се свалят определено, но после се качват за 2 седмици точно...просто я хвърли в кофата

# 47
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
диета, с която сваляш 5 кг за 1 седмица е бълен боклук. Аз 5 кг съм сваляла за 1 месец!!!! От Японско чудо се бях подула като бобър за нищо не става тази диета сериозно ти говоря. Пробвай по-добре Скарадейл

# 48
hora i az sam na taq dieta no mislq 4e qaisata ne sa polezni v takiva golemi koli4estva taka4e qjte po 3 beltuka shtoto jaltacite sa gadni  #Crazy  Stuck Out Tongue

# 49
  • Мнения: 129
Ima efekt dietata mam 4ak puk za 5 godini, moje bi za 1-2.Az q pravih kato u4eni4ka za bala si.samo 4e iskam da kaja 4e tazi "moita" Qponska dieta 4udo e malko po-razli4na i trae 2 sedmici, kato vseki den se qde razli4na hrana.
Pi6e 4e prez purvata sed. se svalq po 1 kg na den a prez vtorata po 700 gr, ne trqbva prez tova vreme da se konsumira sol, zahar i alkohol.
Malko e dulgo ama nqma kak ste pi6a, a i dano da e ot polza za nqkoi.

purviq den e su6tiq

Закуска - чаша кафе без захар
Обяд - 2 сварени яйца
Вечеря - резен шунка и салата с лимонов сок
Изпива се 1 литър вода на ден.

2 den

Закуска - чаша кафе без захар +парче сухар
Обяд - 2 сварени яйца
Вечеря - резен шунка и салата с лимонов сок+чаша кисело мляко

3 den
Закуска - чаша кафе без захар
Обяд - плодове и зеленчуци
Вечеря - 2 сварени яйца,резен шунка и салата с лимонов сок

4-den
Закуска - чаша кафе без захар
Обяд - 2 сварени яйца +сок от моркови
Вечеря - 150г. месо и салата с лимонов сок

5-den

Закуска - настърган морков с лимон
Обяд - парче печена риба с домат
Вечеря - не се яде Sad(

6-den

Закуска - чаша кафе без захар
Обяд - 2 парчета пилешко месо+салата
Вечеря - 2 сварени яйца+1морков

7-den
Закуска - чаша кафе без захар
Обяд - месо+плод
Вечеря - по избор (яде се всичко съдържащо се в диетата)

Общи условия

Активация на акаунт